Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 791 - Český Brod


Popis

Historické královské město, poté jedna z bašt husitů. Po třicetileté válce město téměř zaniklo. Zachovala se řada památek, části bývalého opevnění či kostel Sv.Gotharta se zvonicí.

Mapa

Navštívil jsem Český Brod

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Podlipanské muzeum, Žitomířská 761, Český Brod (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, nám. Arnošta z Pardubic 1, Český Brod (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kolín
Poloha:
50°4'27.27"N 14°51'30.39"E
Hodnocení:
2.688
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 791 - Český Brod


15.09.2021 - dostupná bez problému
29.08.2021 - dostupná bez problému
17.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Český Brod
Menší město, kde se nám líbila na náměstí hlavně zvonice a kostel(byl otevřen). Pak jsme si prohlédli podzemí které je sice malé, ale hezky zachovalé, takže doporučuji. Paní z IC nás zde pustila samostatně(s dětmi je to určitě lepší), jinak v každou celou hodinu je prohlídka s průvodcem. Chtěli jsme ještě do Podlipanského muzea ale v době naší návštěvy zrovna uzavřeno.
TZ v IC na náměstí, měli jich plnou krabici a taktéž z okolních míst.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
Infocentrum
V infocentru moc příjemná a povídavá paní. Ta také dělá prohlídku podzemí. Nikdo další nepřišel, takže jsem měla soukromou prohlídku. Musím paní moc pochválit. Ještě chci upozornit, že do podzemí teče, takže po deštích se prohlídky nedělají.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem dne 28.4. 2021 zakoupil bez problémů v infocentru.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Přímo v IC Č.Brod známek dostatek
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
POZOR - PODZEMÍ UZAVŘENO
Turisté pozor, minimálně do konce května je podzemí z důvodu rekonstrukce uzavřeno! Vzhledem k tomu, že jsem duší trpaslík :-) a do podzemí lezu při každé příležitosti, tak jsem byl trošku zklamaný, ale holt se tu budu muset ještě někdy zastavit. Jinak je "íčko" sběratelův ráj, jak už bylo řečeno, je zde k dispozici 6 různých známek, a paní z obsluhy ochotně vyskládá na pult krabice plné známek a můžete si do aleluja vybírat nejhezčí kresbu dřeva a kvalitu ražby.

Jinak město je pěkné i bez toho podzemí. Příjemná procházka tak na hodinku, hodinku a půl. Doporučuji nevynechat kostel Nejsvětější Trojice v parčíku kousek na jih od centra, je u něj krásná a poměrně unikátní venkovní kamenná kazatelna.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
TZ zakoupena v Regionálním muzeu v Kolíně
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známka zakoupena v Regionální muzeum v Kolíně.
 
Zdenka Bočková
Re: Český Brod
Za IC Český Brod se panu Petrovi Bobešovi omlouvám za nestandardní situaci. Váš nevydařený výlet nás moc mrzí. V sobotu 9.7.2016 bylo otevřeno až ve 12.30h z důvodu ztráty klíčů. Jako kompenzaci nabízím bezplatnou prohlídku podzemí včetně Vašich přátel. V případě zájmu se přihlaste v IC. Přeji příjemně prožitý zbytek léta.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Český Brod
Do Českého brodu jsme se vydali hlavně kvůli prohlídce gotického podzemí. Podle internetových stránek informačního centra mělo být v sobotu info otevřené od 11:00 do 16:00 hodin, ale ten den otevřené nebylo, na dveřích nějaký cár papíru z technických důvodů zavřeno.Na stránkách, že bude info zavřené ani zmínka. Pěkný přístup k turistům, zvlášť když vám je den předem telefonicky sděleno, že info v sobotu otevřené bude. Prošli jsme si tedy centrum a jeli rovnou do Kolína. Nakonec turistická známka nečekaně koupena v regionálním muzeum v Kolíně.
 
Jaroslav Melichar
Jaroslav Melichar
IC
souhlas s predeslymi, v IC velmi mila a pohledna mlada pani nam udelala prednasku a vyklad o podzemi a navstevu satlavy. v letnich mesicich prijemne ochlazeni.
 
Zdeněk Mlejnský
Zdeněk Mlejnský
IC
Poděkování oběma děvčatům z IC. I když jsem byl sám byl jsem doprovozen do podzemí i s výkladem . Přáním je , aby tyto IC se jen rozmnožila.
 
Tomáš Najbrt
Návštěva IC
O víkendu jsem s příbuznými navštívil Český Brod. Mile mě překvapilo otevřené IC s velmi milou a příjemnou obsluhou. Zakoupil jsem víc než jsem měl původně v úmyslu, ale byl jsem na 100% spokojen. Zdarma jsem dostal mapu se zajímavými místy v Pošembeří a k tomu spoustu informací. Děkuji, ještě se vrátím do podzemí.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Český Brod
Město hezké v IC příjemná obsluha. K mání 6 druhů TZ: 791, 1659, 1662, 628, 647 a 1923.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Kouřimi (ano, přesně tam)
 
Jan Lutrýn
TZ 791 zakoupena v Podlipanském muzeu u velmi ochotné paní. Kromě této TZ zde k dostání ještě TZ 647 Památník bitvy u Lipan, 1628 Památník bitvy u Kolína a dokonce také 569 Město Kolín (dokonce ještě v provedení bez samolepky za 25,- Kč).Přátelům železnic lze doporučit výstavu Připravte si jízdenky (do 28.12.2012).
 
Lucka
v Českém Brodě jsem chtěla v městském a informačním centru koupit 3 známky, které tam mají (podle webu). Ale 12.5.2012 měli zavřeno, prý kvůli stěhování (napsáno na ceduli na dveřích). Ale vůbec nic se tam nedělo! nakonec známka koupena v Podlipanském muzeu a nebyla jsem jediná, kdo chtěl v Brodě koupit známky a z muzea odcházel otrávenej
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Pořízeno se štěstím, v infocentru totiž mají jen do čtyř, nicméně paní se ještě pro něco vrátila.Byla moc vstřícná. Známek mají víc.Městem jsem jenom profrčel, ale na letmý pohled působí pěkně...
 
HonzaB
Zážitky z návštěvy města
TZ koupena ve zdejším muzeu (otevřeno i o víkendu). Města samo o sobě mě moc překvapilo. Na malém prostoru je řadě zajímavých staveb. Působivé jsou určitě zbytky hradeb s Kouřímskou bránou a náměstí s renesanční radnicí. Za pozornost ale určitě stojí i mastné krámy, renesanční kostel Nejsvětější Trojice, barokně upravený kostel Sv Gotharda či pozdně gotická zvonice. Miovníci husitské historie ocení moderně zpracovanou expozici v Podlipanském muzeu (děti asi nejvíce zaujme model vozové hradby) či pomník mistra Jana Husa od Ladislava Šalouna (v pěkně upraveném parku). A tip na konec: V budově staré radnice (dnes kulturní a informační centrum) lze po dohodě navštívit část staré podzemní chodby.
 
Lucka
Známku jsme zakoupili starou za 25,- Kč v městském kulturním a informačním centru společně se známkami číslo: 1659 - Kostel Nanebevzetí Panny Marie Tismice (30,-Kč), 647 - Bitva u Lipan (30,- Kč) a 1662 - Přírodní památka Klepec I. II. (30,- Kč).
 
Makky
1.4.2010 - protože byl čtvrtek, IC bylo otevřeno, byla tam moc příjemná paní . Ukázala nám Velikonoční výstavu dětí ze ZUŠ, a potom jsme se podívali i do podzemí. TZ bez problémů.S víkendovými výlety a fungujícími IC, kde se dá koupit TZ, mám stejnou zkušenost, jako příspěvky níže. Kdo může jezdit na výlety ve všední dny? To snad jem o prázdninách. IC by měla fungovat hlavně o víkendu!!!! Někdy se nedá koupit ani pohled, jak je ve městech mrtvo, abych si mohla napsat do Rýmařova o poslání TZ. Nevím, zda-li se v Čechách někdy toto změní...
 
Petr
Stále stejné ...
Stále totéž: infocentrum o víkendu zavřené (na co ho tam mají?), známka k dostání v Podlipanském muzeu.
 
Vavřík Ag
TURISTICKÉ MRTVO
Nedělní dopoledne zavřeno, v muzeu prý z tech.důvodů...no nic napíšeme do Rýmařova!
 
Eliška
Návštěva města o víkendu, bohužel nikde ani noha.
 
Jarda
Známky mají i v Podlipanském muzeu v Českém Brodě (Žitomířská 761, kousek od centra). Otevírací doba je od dubna do října: úterý - pátek 9.00 - 12.00 / 12.30 - 16.00 a sobota - neděle 12.00 - 16.00 (pondělí zavřeno). Celkem slušné expozice: Bitva u Lipan a ohlasy husitství ve středních Čechách, Antické starožitnosti Josefa Zounka a Slovanská hradiště v Pošembeří. Do konce srpna 2007 probíhá výstava Pivovarnictví na Kolínsku.
 
Vláďa
Pěkné město, kde stojí za zhlédnutí zbytky starověkého opevnění, na náměstí pak kostel sv. Gotharda, stará samostatně stojící zvonice vedle kostela a pomník Prokopa Velikého. S dostupností známky je to horší. O víkendu info zavřené, a když jsem se tam vypravil ve všední den, měli zrovna výjmečně zkrácenou pracovní dobu, takže jsem nepochodil. Alespoň mám pohled a budu psát do Rýmařova.
 
Simeon
Zavřeno
Musím potvrdit předešlé příspěvky. V sobotu a neděli mají zavřeno. Také se přimlouvám vrazit známky do nějaké hospody! Střed města není špatný, škoda, že radním je asi turistika veskrze vzdálená. Pokusím se napsat mail na městský úřad, ať s tím něco udělají, ale moc si od toho neslibuji. Možná by se dalo dohodnout s ČD, aby se známky prodávaly na nádraží - takhle to funguje např. v Lysé nad Labem, České Třebové apod.
 
Jan Markup
Co to jako má být?
Nechápu,jak má pracující člověk shánět turistické známky,když maj v sobotu zavřeno!Dejte to do nějaké hospody,bude to lepší....
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru,otevírací doba viz níže,muzeum zavírá už v 16 hod.Škoda,že není možná prohlídka kamenné zvonice na stejném náměstí,jde možná o větší symbol města než pomník Prokopa Velkého na známce.
 
Kocour
Turistické centrum je skutečně jediné místo, kde můžete zámku koupit, ovšem pokud chcete třeba pohled, musíte
se spokojit s trafikou před centrem. Z Brodu je nejzajímavější asi náměstí Arnošta z Pardubic spolu s blízkým
Husovým náměstím. Pokud se vydáte po silnici směrem na Čelákovice, po pravé ruce brzy narazíte na Podlipanské
muzeum. Jestli vás zajímá historie města, v informačním centru je za tři chechtos k zakoupení brožurka s
příslušnými informacemi.
 
Winoga
Bludný Brod
Samotný fakt, že infocentrum je v sobotu a v neděli uzavřené, vyjadřuje, že v Českém Brodě nemají o turisty
zájem. Nenastala doba, někam známkové místo přesunout? Místní muzeum bylo sice taky uzavřené, ale knihkupcetví
a některé hospody byly otevřené, i když o víkendu nevaří.
 
granule
V Českém Brodě jako na mnoho jiných místech je IC (tedy kulturně informační centrum) otevřené jen PO-PÁ 8-17,
tel. 321622267, 321612218, emeil mkic@cesbrod.cz. Podlipanské muzeum najdete cca 400 metrů od náměstí
Žitomírská ulice 761. Otevřeno I.-III. PO-PˇA 9-12, 13-16, IV.-X. ÚT-PÁ 9-12, 13-16, SO-NE 10-12, 14-16
XI.-XII PO-PÁ 9-12, 13-16. V době od 14. 3: - 3. 7: zde probíhá výstava Středověké a renesanční kachle.
Bohužel jsme přišli zrovna v době polední pauzy. Zda zde známku mají jsme nezjistili, ale nikde žádná nálepka
apod. Škoda, že neprodávají známku na náměstí v knihkupectví, pán tam měl spoustu map a průvodců a pohledů.
Pohled prodal, ale razítko mi nechtěl dát ani za boha.
 
Fat Hippo
Proč ?
Potvrzuji inforame od Badyse z předchocího příspěvku v plném rozsahu . Jedná se o střed města - přímo proti
budově Městského úřadu . Co je tak zajímavého na samotném městě ani nevím . Vyjma snad kubistického
nádraží (mírně řečeno nepříliš udržovaného , stejně jak takřka celé ČD . . . ) - jak psal Hugo v návštěvní
knize .
 
Fat Hippo
Proč ?
Potvrzuji inforame od Badyse z předchocího příspěvku v plném rozsahu . Jedná se o střed města - přímo proti
budově Městského úřadu . Co je tak zajímavého na samotném městě ani nevím . Vyjma snad kubistického
nádraží (mírně řečeno nepříliš udržovaného , stejně jak takřka celé ČD . . . ) - jak psal Hugo v návštěvní
knize .
 
Fat Hippo
Proč ?
Potvrzuji inforame od Badyse z předchocího příspěvku v plném rozsahu . Jedná se o střed města - přímo proti
budově Městského úřadu . Co je tak zajímavého na samotném městě ani nevím . Vyjma snad kubistického
nádraží (mírně řečeno nepříliš udržovaného , stejně jak takřka celé ČD . . . ) - jak psal Hugo v návštěvní
knize .
 
Fat Hippo
Proč ?
Potvrzuji inforame od Badyse z předchocího příspěvku v plném rozsahu . Jedná se o střed města - přímo proti
budově Městského úřadu . Co je tak zajímavého na samotném městě ani nevím . Vyjma snad kubistického
nádraží (mírně řečeno nepříliš udržovaného , stejně jak takřka celé ČD . . . ) - jak psal Hugo v návštěvní
knize .
 
Badys
Známky mají v Městském kulturním a informačním centru, které je spojené s videopůjčovnou a sídlí v budově
bývalé radnice na Nám. Arnošta z Pardubic. Dnes měli známek dostatek a paní dala ochotně vybrat.
 
Otas
Info na náměstí zrušené, zámka se houpe ve vitrínce před prodejnou s odkazem, že vše vyřeší OÚ na náměstí,
zde ale nikdo známky neprodává a nic o nich neví.
 
Pepa E.
Již je !
Známky již mají - INFO na náměstí společné s videopůjčovnou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek