Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 116 - Český Krumlov UNESCO


Popis

Zámek a městská památková rezervace, chráněná UNESCO.

Mapa

Navštívil jsem Český Krumlov UNESCO

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Pension Galko, Široká 53, Český Krumlov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Art Galerie
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Suvenýry, Na Ostrově 87, Český Krumlov
Toto místo prodává také turistickou známku
To nejlepší - Suvenýry - bistro - regionální produkty, Soukenická 35, Český Krumlov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámecké infocentrum, Zámek 57 (I. zámecké nádvoří) (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Unios tourist - zámek Český Krumlov(II. , III. a IV. zámecké nádvoří) (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum - žel. stanice, Třída Míru 1, Český Krumlov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, náměstí Svornosti 2, Český Krumlov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VLTAVA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°48'44.49"N 14°18'56.96"E
Hodnocení:
2.96
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 116 - Český Krumlov UNESCO
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 116 - Český Krumlov UNESCO


06.06.2024 - dostupná bez problému
30.03.2024 - předražený sběratelský předmět
30.03.2024 - předražený sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Z Infocentra na náměstí za 40. Na zámku mají za 55, tam jsem jen dokupoval jednu pohádkovou co mi chyběla do sbírky. Jinak město i zámek nádherný. Spíš mě trápila ta cena parkovného 50 za hodinu :/
 
Milan Šperka
Milan Šperka
TZ
koupena za normální cenu (40,-) v IC na náměstí. Město i zámek nádherné, stačí opustit centrum a rázem jsou i ceny normální. Jen Japonců snad víc než v Tokiu...
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz nazámku a okolí za 55,- . Doporučuji navštívit íčko na náměstí, kde mají skoro všechny místní známky za běžnou cenu. Bohužel vtz zahrad a pohádek mají jen na zámku a tucenu jsem odmítl zaplatit. Musím si o ně napsat. Jinak Krumlov pro našince není, cenyčehokoliv hrůza. Nicméně starécentrum je krásné, spousta křivolakých uliček, podobně jako v Táboře, nebo na Starém městě.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla dostupná na pokladně hradu.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Český Krumlov
Pěkné město i zámek. Mnoho návštěvníků.
 
Luděk Bárta
Známky
Prohlídky více okruhů by měly být více kompenzováno , známky i další vzpomínkové předměty dost předražené.Jinak překrásné město , zámek velkolepý. Spousta lákadel a pasti na turisty voskove muzeum a muzeum tortury. Jinak velká spokojenost.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
TZ
TZ jsou k dostání v infocentru na náměstí Svornosti. Je ukryté vpravo v podloubí. Známek dostatek, včetně otáčivého hlediště.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Krumlov
Moc, moc, moc krásné město i zámek. Prohlídka zámku byla také zajímavá. Je vidět, že je to opravdu hodně navštěvované město plné cizinců. Vůbec se nedivím.
Jako bonus beru kavárničky nad řekou s výhledem na vodáky.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Krumlov
Zde asi není třeba podotýkat, že celé staré město i zámek jsou jedna velkolepá památka. Na zámku jsme si vybrali okruh I. s pověstným kočárem a karnevalovým sálem, kupodivu jsme na prohlídce byli v počtu 7 kusů, v úterý odpoledne. Bála jsem se, že bude potřeba rezervovat termín, ale evidentně nikoli. Příště plánuji navštívit barokní divadlo, jelikož i to mne velice zaujalo. A kdo nebyl na večerním představení na otáčivém hledišti, ten by to měl určitě dohnat, je to vážně skvělý zážitek. Jinak ceny v restauracích asi raději nekomentuji, s přirážkou se zde samozřejmě musí počítat. Malá rada k parkování - kousek od grafitového dolu, před krytým bazénem je placené parkoviště, kde jsou však ceny přiměřené a je to stále kousíček do veškerého turistického dění.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Zámek
Dnes jsme využili vstup zdarma v rámci programu Klíč k památkám. Prohlídka v 11:15, I. trasa.
A díky panu průvodci to bylo naprosto dokonalé. Myslím, že se jednalo o stejného mladého muže, o kterém píše v příspěvku Petr H. Popis sedí... ;-) Snad ještě nikdy nebyla prohlídka zámku tak zajímavá, poutavá a hlavně živá. K tomu kapka inteligentního humoru, no prostě super! Děkujeme!
Dále doporučuji zahradu, zámecké muzeum a samozřejmě věž. V kombinaci s krásným počasím úžasný zážitek. Pokud jde o tz, ty jsou k dispozici všude a bez problémů.
Asiati nás zas tak moc netrápili, nicméně přes léto bych se Krumlovu asi raději vyhnula... ;-)
 
Josef Busek
Josef Busek
TZ
TZ zakoupena 3.3.2019
TZ jsem kupoval v suvenýrech měli zde ještě 116,1455,1742,2443. Zámek je moc pěkný doporučuji navštívit krásný výhled ze zámecké věže ne Český Krumlov a okolí.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
TZ
Na prohlídku jsme dorazili ve čtvrtek. Připadali jsme si jak někde v Číně všude spousty asiatů a jiných cizinců. Chvílemi jsme si mysleli, že jsme snad jediní Češi krom obsluhy na zámku. Naštěstí pro nás přišlo i pár Čechů na trasu A a tak jsme mohli vyrazit. Klučina který nás zámkem provázel byl jedním slovem TOP. Vědomostmi a zaujetím kterým oplýval byly až neskutečné. Člověku pak jednotlivé střípky z historie zapadaly samy do sebe. Svým výkladem naprosto upoutal naší pozornost a za to mu patří velký DÍK. K zámku není co dodat né nadarmo se říká, že je Český Krumlov druhým nenavštěvovanějším městem v ČR. To prostě musíte vidět na vlastní oči. :) Na prohlídku si raději přivstaňte. Později už to bude masakr. :)
 
Richard a Richard Röderovi
Richard a Richard Röderovi
Č. Krumlov
Stihli jsme poslední prohlídku dne (26.10.) a byli jsme pouze čtyři návštěvníci. Bylo to skvělé. Bez vyhýbání se, kašlání a napomínání dětí. Průvodkyně byla výborná a dovysvětlovala běžný výklad. V sezóně bychom do Krumlova již nejeli. To je masakr.
 
wenzel
Český Krumlov
Krumlov je moc pěkné město, ale narváno k prasknutí, především Japonci a dalšími asijskými národy, dále plno Rusáků, Rakušáků, Němců, Češi v menšině. Jen fronta na vstupenku na zámek trvala časově nějakou půlhodinu. Stojí za to navštívit i věž, ovšem na ochozu se nedá pomalu hnout, kolik tam bylo lidí. Na našince je tu draho, ale i tak návštěva stála za to. Známky na zámku, v obou IC a mnoha obchůdcích a krámcích se suvenýry jak na zámku, tak ve městě. Byla i ve Frymburku.
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Český Krumlov
Český Krumlov je nádherné město, ale zároveň strašně předražené. A navíc přecpané turisty.
 
... ...
... ...
Výroční známka
V infocentru na náměstí Svornosti v Českém Krumlově lze zakoupit i výroční turistickou známku "Otáčivé hlediště - Český Krumlov 2015".
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
Perla
Český Krumlov je perla na Vltavě. Pravda vodáků je tu až moc a turistů z Asie také, ale vždycky si vzpomenu na to, že zde byl natáčen Hostel a ty lokality jsou prostě známé. Historické centrum je nádherné!
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
29.7.2015
Tak jak píšou předchozí, na zámku je plno turistů z východu. Zámek je krásný, ale doporučuji navštívit mimo prázdniny, kdy už je určitě klidněji. Ty davy turitů nás zaskočili, až nahoře u hlediště bylo trochu klidněji. Na nádvoří zámku se prodávala i VTZ č. 1560.
 
Ivana Nešpůrková
Ivana Nešpůrková
TZ
Samí Japonci.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
Re: TZ
A Rusové,Číňani,Rakušáci,Němci ... Taky pár Čechů jsme potkali.
 
Miroslav Svrček
Miroslav Svrček
Prodejní místo
Opravdu se TZ prodává v "Trafika Rillich, Vyšší Brod" ???
 
Michaela Hajžmanová
Znamka
Krumlov je krasne mesto. ...plne Cinanu, Vietnamcu, Japoncu :) jsou vsude :) proste turisticky lakave mesto :)
 
Barbora Burdychová
Barbora Burdychová
Krumlov
Úžasné město! Zámek i hrad opravdu stojí za prohlídku. Známku mám bez problémů ze zámku.
 
Radim Jelen
Radim Jelen
Český Krumlov
Český Krumlov je i v dešti móóóc hezké město. Krásné uličky, zámek, hrad. Ale nechápu ty auta ve městě. Je to pěší zóna a jedno auto za druhým.
Ale kamarádi pozor - mějte mapu města stále v ruce, je to nejhůře značené město v Čechách
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Český Krumlov
Známku v pohodě seženete na několika místech v areálu zámku, cena 30,-. Prohlídkový okruh 1 je za 150,- , celkem v pohodě, vstup na věž je za 100,- , což je trochu dost, a ještě vás na WC stáhnou o dalších 6 Kč. Výhled z věže je ale parádní. Dobře se najíte v restauraci pivovaru Eggenberg, navíc se v podnikové prodejně můžete zásobit několika druhy lahváčů a koupit si TZ pivovaru.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
:)
Náááádherné městečko, návštěvu vřele doporučuju, pohled přerazí i podzimní chandru a mlhy nad blaty!
 
Hana
Známka stála 37,- v infocentru :-(
 
Milan
TZ jsem zakoupil v infu. A rychle pryč z davového šílenství. Ještě štěstí, že jsem tu byl před lety v době kdy se ještě tolik turistů nejezdilo. Hned tak sem nemusím.
 
Petra
Na prohlídku I. okruhu jsme čekali hod. a půl, ale stojí to za to. Známek mají dostatek ve všech suvenýrech hradu (minimálně 5 míst) i na Ičku na náměstí + asi 8 druhů známek výročních.
 
Tatík
Dnes jsme na I. okruh na zámku čekali 2 hodiny, davy cizinců i v říjnu. Vstupné je 130,- (60,-) Kč. Při čekání jsme zvládli zahrady s hledištěm i věž (50,-, resp. 30,-Kč), celkem 163 schodů. Turistických známek dostatek v infocentru na náměstí Svornosti i ve všech suvenýrech na zámku.
 
m1977
Věž Český Krumlov
V Českém Krumlově jsem byl již poněkolikáté, krásné město, zámek. Dražší parkování. Naprosto neuvěřitelně neochotný pán prodávající lístky na věž. Na dvousetkorunu mi vrátil rozhtrhanou, špinavou stovku, kterou jsem si dovolil reklamovat. Toho křiku.. Fakt hrůza, jestli máte cestu na věž tak raději mějte připravenou přesnou částku.. M.
 
xEvelinax
Přestože jsem byla v Českém Krumlově již po několikáté, pokaždé se do tohoto města ráda vracím. Má své kouzlo. Nejen tím, že je vyhledávané turisty, ale je to i významný vodácký bod a kdo by se alespoň na chvíli nezastavil nad jezem a nesledoval (ne)úspěšné vodáky.
 
Legra
Český Krumlov
4 - tou známku jsem získal zde, přiznám se jel jsem tam autem, z dálky je vše vidět a já né a né se k němu dostat,ale nakonec po dlouhé koloně jsme se tam dostal a nelituji,,až na to nudné muzeum ve sklepech hradu.
 
Markéta
TZ jsem koupila na zámku.Jinak mě toto město nadchlo. Byla jsem zde poprvé, ale jsem uchvácena jeho krásou!!! Potřebovala bych pár dní na jeho prohlídku a ne jen jeden! Abych vše shlédla, budu mít alespoň důvod se vrátit!Auta ve starých ulicích mi také vadila! Drahotu a cizince, kteří se všude roztahují, když chce člověk projít v úzkém prostoru, aby se doprošoval, aby mu uhnuli z cesty- nad to se musí člověk povznést!!Průvodce na zámku byl dobrý- bylo mu rozumnět. Normální člověk není schopen z výkladu pochytit sled rodů a majitelů, ale prohlídka byla moc hezká.I medvědy jsme viděli.
 
Jaroslav
TZ k sehnání BEZ problému k tomu mají navíc asi 5-7výročních TZ.
 
Setup.exe
Michal
Jo Krumlov.... To je nádhera, akorát těch lidí... těch tam je, to je hrůza. Ale jinak je to úplně krásný město.
 
lenule
město je to nádherné, ale nechápu radní proč dovolují průjezd aut, taky nám to velice zvedlo mandle. Pokud někdo chce podnikat v zoně tak at se zásobuje od 6-9 hod. a pak má prostě smůlu, úplně nám to pokazilo náladu, nehledě na neustále posunky řidičů, nejraději by nám přejeli nohy
 
Kaama
Známku jsem koupila v IC na náměstí, kde měli také 5 výročních známek
 
Petr
Kromě vše již vyjmenovaného doporučuji prohlídku pivovaru, prohlídka je každý den v 11:00 a opravdu uvidíte celý pivovar včetně stačírny a jako bonus Vás provede sličná průvodkyně.
 
Longer
No nevím nevím králi lovu, ale TZ byla 24.7. bez problémů všude po Krumlově. A jak se tak dívám o trošku vejš na dostupnost tak je hlášená i 15.7 jako dostupná. No nic...Jinak Krumlov byl nádhernej, bohužel nás chytil déšť a zámeckou zahradu jsme si tolik neužili. Prohlídku hradu jsme zamítli ( 3hodiny čekat se nám nechtělo ). Měl jsem poslechnout známé a zamluvit si lístek dopředu přes NET. Jinak město je kouzelné úzkými uličkami. Bohužel všude přítomná projíždějící auta Vám nadzvednou mandle během pár minut. Doporučuji i muzeum voskových figurýn nedaleko náměstí...
 
EsterkaWoo
VYHLAŠUJI SE KRÁLEM LOVU :-)))
Ahooooj všem vodákům i nevovákům. Na rovinu říkám, že se trošku škodolibě směju, ale jinak je mi vás líto.V sobotu 11.7.08 jsem totiž koupila úplně poslední známku v celém Českém Krumlově :-)A upozorňuji, že ji ještě nějaký čas mít nebudou neb jak mi všude řekli: "jsou vyprodané a teprve se vyrábějí".Ale i tak zkoušejte se ptát. Lovu zdar a králi louvu (tedy mě) třikrát sláva.
 
Bobík
Stačí se do centra města vydat po ránu, cca. 9.00 hodin a je to super. Město skoro prázdné, a když na někoho narazíte, tak na čechy. A TZ fakt všude....
 
EvkaKa
Český Krumlov - perla mezi historickými městy.Jsem z Prahy ale tohle město má úchvatné uličky v takovém množství že přechází zrak.Spousta cizinců, (taky mě lezou na nervy jako jiným domorodcům) ,ale to už jinak nejde.Zámek, hrad, věž, divadlo, hradní příkop s medvědy no prostě je toho tolik ,že ani vyjmenovat nejdou.A koukání na"šlajsnu" kde se kdekdo "udělá" je něco.TZ opravdu všude, pamětní razítka, a když je krásně jako jsme měli my -co víc si přát. Vřele doporučuji všem.
 
Kocour
Myslím, že co se týče pamětihodností, nemusím ke Krumlovu nic dodávat, ostatně zápis na listině Unesco mluví za vše. Souhlasím s Iois, je to na víc jak na jeden den.Trochu mě znechucoval počet lidí, protože to všude vypadalo jako v Praze, němčinu člověk slyšel víc než rodný jazyk, draho jako na Sněžce... Ale i pozitivní stránky ten turistický ruch má, například známka se dá koupit skutečně skoro všude, a to včetně hory výročních (opravdu mě zaujalo Zastřelení posledního medvěda v Čechách, to by chudák medvěd mrkal na drát). Na náměstí svornosti opravdu sofistikované infocentrum, naproti v pasáži vynikající zmrzlina (10 Kč/ kopeček, ale opravdu lahoda).Pokud je hodně vody, jez skutečně nesjede každý. Ale je docela legrace to zkoušet. Navíc po projetí jezem je možné protáhnout loď jednou úzkou uličkou a jezdit znovu a znovu - malý trik od učitelů tělocviku. :)
 
lois
Město samo o sobě na vícedení návštěvu ,pro nedostatek času navštívena pouze věž ,skvělý výhled na celé město asi za 40 Kč ve věži i hladomorna a výhled do medvědího brdlohu s 2 medvědy.Místní atrakce : vodácký jez pod zámkem,sjede jen asi 1/3 vodáků.TZ na každém rohu.
 
Olda Dvořák
Český Krumlov je velmi pěkné město ( ne nadarmo je zapsáno na seznamu UNESCO ). Kromě návštěvy hradu a zámku
Český Krumlov bych vřele doporučil návštěvu Muzea útrpného práva a mučících nástrojů ve sklepních prostorách
pod radnicí na Nám.Svornosti 1. Otevřeno 9-18 denně. Je zde vystaveno kolem 100 exponátů a dobových rytin.
Voskové figuriny jsou umístěny do autentického prostředí. Různé zvukové a především dva efekty ( upálení
čarodějnice a poprava mečem ) nemají chybu. Důrazně varuji, neberte s sebou na výstavu malé děti, moc z
výstavy neuvidíte. Vím to z vlastní zkušenosti. Nedaleko náměstí je též možno navštívit Muzeum voskových
figurín ( 9-20 denně).
 
Jirka
Nechoďte do grafitového dolu!!
Návštěva dolu vás přijde na 140 korun, za něž se nedozvíte kromě toho, že loni těžba skončila, absolutně nic!
Průvodkyně byla zcela neschopná, ukázku stroje viděla jen půlka výpravy. A k tomu všemu nám na konci exkurze
sdělila, že si máme umýt gumáky... zkrátka jednou a dost. Pokud vás důl přesto zajímá, opět vás ujišťuji, že
se nedozvíte absolutně nic!
 
Břetislav SCHUSTER
ČESKÝ KRUMLOV
U velmi navštěvovaných míst je velký problém sehnat turistické známky. Chtělo by to větší pružnost některých
prodejců Vašich známek.Jinak Český Krumlov nemá chybu. Všem vřele doporučuji navštívit nejen město se
zámkem, ale i otáčivé hlediště nebo některý koncert vážné hudby v zámecké zahradě. POZOR!!! Autobusy nesmějí
parkovat přímo pod zámkem na parkovišti.
 
Ardbena
V IC na náměstí měli známek dostatek a ještě je tam velmi příjemná a ochotná paní.Jinak Krumlov je velmi
krásný, bohužel a je to k jeho škodě, je spíše zaměřen na zahraniční turisty.Prohlídka zámku nás stála
400,-kč a nedozvěděli jsme se k jeho historii vůbec nic.Sice nám tam zahráli různé ukázky hudby, ale to bylo
všechno.Proto si dávejte pozor jakou prohlídku si kupujete a zda okruh nemá pronajatý někdo jiný, jako se
to stalo nám!!!Ještě mě mrzelo, že zahr. turistům v angličtině říkali úplně něco jiného, než čechům.
 
David N.
Není pravda, v infocentru na náměstí ještě mají slušnou zásobu.
 
Roman
V celém Krumlově není turistická známka.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2936 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek