Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 128 - Český Šternberk


Popis

Malebný gotický hrad na ostrohu nad Sázavou, rodové sídlo Pánů ze Šternberka.

Mapa

Navštívil jsem Český Šternberk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Koloniál U Indiána č.p. 60
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Český Šternberk (suvenýry) (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SÁZAVA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°48'32.08"N 14°55'35.14"E
Hodnocení:
2.925
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 128 - Český Šternberk
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 128 - Český Šternberk


08.06.2024 - dostupná bez problému
03.03.2024 - dostupná bez problému
07.10.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Marek, Romana Šlahůnkovi
Marek, Romana Šlahůnkovi
Drahá
Zakoupena u Indiána za 45,-
 
wenzel
Český Šternberk
Při pohledu na hrad z dola od řeky působí impozantně a jako jeden z nejdominantnějších českých hradů. Výhled z nádvoří je také úžasný. Velice se nám líbila prohlídka s výkladem. Na nádvoří je kavárna a cukrárna, zaparkovat se dá na dvou parkovištích, přičemž to menší dole u řeky není placené. Ceny na Českém Šternberku patří k těm vyšším, příplatek za focení v interiérech je ve výši 50 kaček. Pod hradem je také restaurace, která nabízí pokrmy sebou. TZ v dostatečném množství u pokladny.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova. Byl jsem zde mimo otevírací dobu.
 
Zuzana Skřivánková
Zuzana Skřivánková
Znamka
Absolvovali jsme i s prohlídkou a i když byla zima, moc se nám hrad líbil.
 
Richard Špilka
Richard Špilka
Zámek
Pěkná expozice ze života starého rodu a pána, který, ač byl zámek zestátněn,zde provázel turisty a dělal kastelána.
 
Barbora Dvořáková
Barbora Dvořáková
Příjemná prohlídka
Moc příjemná průvodkyně a krásná prohlídka. Jediná škoda, že se začalo renovovat a tak fotky venku nejsou tak pěkné :/ ale zase se můžeme těšit na renovovanou fasádu :)
stojí za to si i zajít kousek na hladomornu, má hezkou vyhlídku :)
 
Adam Zich
Adam Zich
Aktualizace
TZ jsem bez problémů zakoupil za pokladně ovšem když jsem hledal TZ v Prodejně kamenů Jeskyňka pod hradem, byl jsem zklamán, obchod je minimálně rok opuštěný a tdíž nefunguje, proto prosím o aktualizaci informace o prodeji TZ. Děkuji. :)
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Skvostný hrad
Na Šternberku jsem byl už vícekrát,ale poprvé i s malými dětmi,kteří prohlídku také v pohodě vydrželi.Je tu opravdu pěkný výhled i okolí hradu.Výhled z nedaleké hladomorny už není takový,vzrostlé stromy už toho moc nedovolují vidět.TZ bez problému na pokladně.Hlavně se Šternberk úžasně vyjímá na fotkách.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Česká klasika:-)
Byla jsem zde již poněkolikáté,ale ten pohled mě nikdy neomrzí. Prostě nádhera!
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů na pokladně. Hrad, jak už bylo mnohokrát zmíněno, je prostě nádherný. Až se stydím, že jsem tu byl poprvé teprve dnes. :-)
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Tento nádherný gotický hrad, na břehu řeky Sázavy, jsme navštívili 14. července 2016. Úžasně milá a sympatická slečna průvodkyně nás provedla opravdu skvostnými salónky, knihovnou, kaplí, pracovnou s rodokmenem nebo ložnicemi hradu. :0) Její výklad byl velice poutavý a vtipný. Po prohlídce jsme zabrousili i do hladomorny v kopci, nedaleko hradu. Jeden z nejvíce fotogenických hradů (úžasný pohled z mostu). Perfektně strávený čtvrteční den. Toto krásné místo rozhodně doporučuji navštívit. ;)
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 128
TZ bez problémů zakoupena v pokladně hradu. Velmi doporučuji navštívit, hrad je opravdu nádherný a prohlídka stojí za to. Nejlepší je přijet vlakem od Čerčan, trať je taktéž překrásná :)
 
Helena Lhotková
Helena Lhotková
Odpolední návštěva
Je tam krásně co víc říct
 
Miroslav Svrček
Miroslav Svrček
Prodejní místo
Opravdu se TZ prodává v "Muzeum života židovské obce-Synagoga Divišov" ???
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
TZ
V pokladně na hradě bez problému. Restaurace Pod hradem včetně Parkhotelu zavřeny
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v pokladně hradu.
Mají zde v prodeji i TZ 2059 nedaleké rozhledny Špulka.
 
Jarin
Infocentrum
Infocentrum v ČŠ neexistuje, odstranit z webu. V Restauraci Pod hradem nemají nic. Dostupna jen na hrade.
 
2mig1
...
co se týče interiérů hradu, řekl bych taková ta klasika, zajímavé, ale v hlavě vám neutví déle než do prohlídky dalšího objektu.. nicméně hrad je to opravdu pěkný, má krásný výhled, fantastickou hladomornu a pokaždý, když na šternebrk jedu, fasinuje mě, že zatímco se procházím po jeho chodbách, o patro výš se nachází skutečný hrabě šternberk :)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Hrad na pohled velmi dobrý, skvěla kuchyně v hradní krčmě, ale vstupné na náš trošku moc mastné...
 
Petronelka
Hrad je opravdu krásný a stojí za návštěvu!Z parkoviště (poplatek 40 korun) je to po schodech kousek. V pokladně k zakoupení TZ a spousta dalších suvenýrů. Na nádvoří je i možnost vyfotit se s některým z dravců za 30,-. Za 40,- možno fotografovat v interiérech hradu. Cca 300 metrů od hradu je bývalá hladomorna s vyhlídkou.
 
Peterkovi
Krásný hrad a moc krásný výklad pana průvodce . Hodnotíme velikou 1.
 
Gogol
Prohlidka hradu je impozantni. Za skvelych 25kc muzete dokonce fotit interiery (kez by touto cestou slo vice pamatek). Nezapomente navstivit predsunutou obrannou vez "hladomornu", vystoupate uzkym tocitym schodistem za pouhych 10/5kc se vam naskytne sice dosti zalesneny, ale hezky vyhled
 
Iška
Infocentrum v obci mělo odpoledne zavřeno. Tz byla dostupná v pokladně hradu. Z nádvoří je krásný výhkled na řeku Sázavu.
 
K + E
TZ zakoupena na hradě.
 
Rudolf III.
Český Šternberk.
Infocentrum je zavřené, restaurace Pod Hradem známku nevede; Parkhotel, jehož majitel má aktivity na hradě ČŠ, známky nevede; na MěÚ známku nevedou, protože je účtovaná jako cenina a MěÚ se tohoto "břemene" zbavil ... a tak je známka v ČŠ nedostupná.
 
Rudolf III.
Český Šternberk.
Infocentrum je zavřené, restaurace Pod Hradem známku nevede; Parkhotel, jehož majitel má aktivity na hradě ČŠ, známky nevede... a tak je známka v ČŠ nedostupná.
 
Libor
23.10.2010 - hrad jsme navštívili dnes v rámci akce „Putování Šternberskou historií“, tj. prohlídka hradu s průvodci v kostýmech, seznámení s historií hradu a rodu Šternberků formou hraných scének, u dětí mělo největší úspěch vystoupení sokolníka, žongléra a dělostřelecké ležení (výstřel z hmoždíře je teda pěkná "šupa"). Na akci jsme dojeli tradičně "posázavským pacifikem" z Čerčan. Bezva :-) TZ v pokladně hradu bez problémů.
 
Martin Lindner
1.8. TZ bez problému dostupná v pokladně hradu. Prohlídku mohu určitě doporučit. Taky tu byl docela nával. Na nádvoří je navíc ukázka dravců, kterou se vám dotyčný ornitolog snaží zpříjemnit čekání na vlastní prohlídku a dělá to velice dobře. Doporučuji mu věnovat chvilku jak před prohlídkou tak po ní, neboť pokud nebudete mít smůlu, tak pokaždé uslyšíte něco jiného. A přece jen možnost pohladit si Výra velkého nebo Sovu pálenou nemá člověk každý den. Dále na hradě probíhá výstava historických kočárků, panenek a dalších hraček a je dost možné že tu najdete hračku za vašeho dětsví. :-)
 
Filip Š.
v zimě to neseženete
Dobrý den,prosimvás,kdyby jste náhodou jeli v zimě si koupit tuto známku,nepokoušejte se jí sehnat protože jí nemají.ani na hradě,ani v infocentru,ani v hospodě. doporučuju si jí obědnat přes webové stránky.zdraví Filip Š.
 
Lenzie
TZ zakoupena na hradě, dostupná úplně bez problémů. Netradiční, ale velmi zajímavá prohlídka, zejména pro děti - průvodkyně dávala po cestě řadu otázek a hádanek. Na nádvoří probíhala ukázka dravých ptaků - taktéž velmi zajímavá.
 
euroskeptik
TZ koupena na hradě, výborná netradiční a šikovná průvodkyně, doporučuji vřele, snadno dostupné z D1.
 
meera
V restauraci Pod hradem prodávají stále známku za 30,- Kč. Jak je možné, že jim někdo neodebere právo TZ prodávat? Sehnal jsem ji hned přes ulici v infocentru za řádných 25,- Kč.
 
Peiper
Na hradě TZ v pohodě za 25,- Hrad pěkný, obsluha příjemná (až na tu UK co prodává párky v rohlíku), průvodkyně kompetentní (a docela hezká:), výhled z Hladomorny krásný.Spokojenost.
 
Netorack
TZ mají v íčku, na hradě v pokladně a taky v rychlém občerstvení naproti obecního úřadu (zde ale za 30,- !). V neděli odpoledne íčko otevřené. Hrad zvenčí působivý, prohlídka řekl bych standardní (nijak výrazně se nelišila od jiných hradů). Momentálně na hradě opravují původní přístup přes most od jihu. Restaurace na hradě drží ceny na úrovni 55-70 Kč, ale porce tomu odpovídají (jsou menší). Na předsunutou věž Hladomornu se určitě podívejte, vstup 5,- ale ty strmé schody a hlavně výhled stojí za to.
 
Monča
Hrad pěkný,prohlídka a výklad velmi zajímavý.Před prohlídkou zajímavé povídání o dravých ptácích,poučné hlavně pro děti.Jenom škoda,že nemají rodiné vstupné.Známka dostupná v IC i na hradě.Krásný výlet .
 
Gabriela
Návštěva hradu 23.8.2008 (od 10:35 do 12:35)
Hrad je hezky a ten výhled, bylo krásné a slunečné počasí a nemohla jsem se vynadívat po okolí. TZ jsem zakoupila v pokladně, bez problému. Jak už bylo níže vzpomínáno, také doporučují přijít o pár minut dříve a poslechnout si sokolníka. Zajímavý výklad, dokonce jsem si pohladila nějakého ptáka (myslím, že to byl výr). Užasne. Prohlídka byla super, jedině nevýhoda veliké skupinky s dětmi, že polovinu mluveného slova od průvodce neslyšíte. Skupinku si nevyberete :-). Průvodkyně byla milá a mluvila zajímavě. Jenom byly krátké přestávky (mezi skupinami) a stávalo se, že jsme často čekaly pokud skupina před námi popojede.
 
Mirek
Známka bez problému k dostání v pokladně hradu.Doporučuji přijít o něco dříve a poslechnout si moc zajímavý výklad sokolníka, je to moc sympatický chlapík a opravdu ví o čm mluví.No a když už tam budete,určitě popojděte pár kroků do kopečka a navštivte hladomornu, je z ní prima výhled po okolí.
 
mi.rek
Známka na hradě, při kupování lístků do hradu. Bez problémů.
 
Radek and Jana
TZ zakoupena v pokladně hradu, kde je možno sehnat navíc velké množství suvenýrů. Velmi poutavý výklad sokolníka. Prohlídka hradu velmi pěkná a přestože bylo nepříznivé počasí, návštěvníků bylo poměrně mnoho.
 
Radek and Jana
TZ zakoupena v pokladně hradu, kde je možno sehnat navíc velké množství suvenýrů. Velmi poutavý výklad sokolníka. Prohlídka hradu velmi pěkná a přestože bylo nepříznivé počasí, návštěvníků bylo poměrně mnoho.
 
Radek and Jana
TZ zakoupena v pokladně hradu, kde je možno sehnat navíc velké množství suvenýrů. Velmi poutavý výklad sokolníka. Prohlídka hradu velmi pěkná a přestože bylo nepříznivé počasí, návštěvníků bylo poměrně mnoho.
 
magipriba
znamka zakoupena v infocentru pod hradem,kousek od nej lze doporucit restauraci s velmi dobrou kuchyni,venku prijemna zahradka,ale na jidlo se musi dovnitr,ven nenosi...
 
Zuzík a Frtík
Vřele doporučuji koláčky z tamější pekárny na malém rondlu na náměstí!!!!! Až pojede někdo z rodiny kolem, neváhá¨m a nechám si jich minimálně po deset kousků dovést :-) A co se týče úkázky dravých ptáků, vydrželi jsme u pána přes hodinu , doporučuji!
 
Pavel Kuzebauch
Cena TZ
Známku jsem zakoupil na hradě za standartní cenu. Prohlídka vynikající. Ovšem poté jsem zjistil, že pod hradem u restaurace je prodejna rychlého občerstvení (součást restaurace Pod hradem), kde mají TZ předraženou - prodávají za 30 Kč. Takže pozor tam. Po mém dotazu, jak to, že jí mají tak drahou mi odpověděli, že neví, proč, že jen prodává a o ceně nerozhoduje.
 
Pařez
Jaro je stejně nejhezčí. TZ na hradě a k tomu razítko. V infocentru zavřeno, na OÚ vyprodány. Plno turistů. V restauraci pod hradem jídlo za lidové ceny a na zdech pěkné malůvky hradu.
 
Martina
Na hrad jsme dorazili po projití Stezky rytíře Kryštofa Šice z Divišova. Stezka nic moc, ale tady je krásně. Nádherné lesy, upravené náměstí a krásný hrad. Jen íčko v pracovní době zavřené. Známku měli na hradě, i razítko a hromadu pohledů a suvenýrů. Supr byla ukázka dravých ptáků.
 
Niki
Ahojky, tenhle hrad, je naprostá špica!!!! A zrovna je tam výstava lodí a dravých ptáků!! Určitě vřele doporučuju!!!:-)
 
Simona
Dnes, tj. 24.6.2007 známka dostupná na hradě, hrad je krásný.
 
romana
3.6.07 infocentrum dočasně zavřeno, ale na hradě známek dost.
 
Danda
Dne 2.9.2006 byla TZ dostupná pouze na hradě. V restauraci ji už neprodávají, protože obec si zřídila infocentrum a vymínila si, že ji budou prodávat v obci jen oni, ale infocentrum bylo pro jistotu zavřené. Hrad je nádherný a mají tam krásné povídání o dravcích
 
MUDr Vladimír Henzl
Pokud je Infocentrum zavřeno, dostanete známku na obecním úřadě, paní velmi milá, dá i vybrat, hrad nááááádhera
 
DENISA
je to tu prima :-)
 
Fanda
Opět nic
Jak infocentrum které bylo zavřené, tak hospoda ktera vypadala že ji ruší tak i hrad který je otevrřen až od
dubna. Prostě hrad vypada hezky ale známka nikde.
 
JirkaS
Co se tohoto místa týká, tak minimálně do konce roku je to katastrofa. Hrad je mimo sezonu zavřený, IC má do
konce roku dovolenou a restaurace pod hradem je zavřená kvůli rekonstrukci. Další prodejní místa nejsou. Možná
by bylo lepší v dnešní době internetu takovéto informace na www-stránkách jednotlivých institucí sdělovat.
 
JirkaS
Restaurace pod hradem známky neměla (nebo spíše nevedla) a hrad si myslím v zimě je zavřený. Kdo se vydáte do
Šternberka vlakem máte mezi vlaky minimálně 2 hodiny času jako já včera. Takže až na jaře.
 
kesita
Chtěla bych všem návštěvu hradu Český Šternberk doporučit. Parkoviště přímo pod hradem. K hradu kousíček do
kopečka. Cena vstupenky přiměřená (70,- Kč), a to včetně povídání a prohlídky dravců (mimochodem obravdu velmi
zajímavý a pan sokolník byl úžasný vypravěč). Zajímavé interiéry, prohlídka trvala cca hodinu. Část hradu
nepřístupná, bydlí tam současný majitel. Poté je hezký výlet odtud na Kácov (větší vesnička nebo spíše malé
městečko, protože má náměstí). Doporučuji oběd v místní restauraci Na náměstí, dobře vaří a slušné ceny. Přímo
v restauraci nebo i v cukrárně na náměstí (otevřeno i v neděli) je k dostání turistická známka zámku v Kácově,
který je situovaný přímo u náměstí, ale bohužel nepřístupný, a také ne zrovna v nejlepším stavu. Také v
cukrárně (mají tam opravdu skvělé zákusky) je k dostání turistická známka Posázavského pacifiku. Je to výborné
spojit s návštěvou Sázavského kláštera, ale to už jsme bohužel pro nedostatek času (otvírací doba do 15)
nestihli. Takže doporučuji návštěvu a přeji všem pěkné počasí. Ahoj
 
Luboš
TZ už v infocentru neprodávají jak mi ochotná slečna sdělila a zapochybovala i o hospodě Pod hradem (bohužel
byla zavřená, abych si to mohl ověřit). Takže nohy stále masírujte a šupem do kopce do pokladny hradu.
 
Granule
Kartu hry Žaket 8 x 4 dostanete jen na hradě. Takže namasírujte nohy a šupem do kopce na hrad. V infocentru
pod hradem karty nemají. Známky mají na hradě i v infu pod hradem.
 
Pirko
Taky koupani v Sazave pod hradem je moc prijemna zalezitost.
 
granule
Sázava
Souhlasím s Liborem. Tentokrát (16. 7. 2004) jsem se na hrad nevyškrábala. Má zmrzačená noha mi to neumožnila.
Byla jsem tady již dříve a tentokrát jsem se stavila jen pro známku. Jinak hrad je nádherný a dravce zde mají
každé léto. Vstupné dospělí 60,-Kč, zlevněné 40,-Kč, děti do 15 let 30,-Kč. Otvírací doba VI. - VIII. 9-18,
tel. 317855101, 317855166. Poslední prohlídka 45 minut před zavírací dobou. Specialita - noční prohlídka, cena
250,-Kč pro minimálně 10 osob. Lepší předem domluvit.Infocentrum pod hradem tel. 317855046, 317855049,
www.posazavi.com. Zde měli známku, pohledy, razítko i spoustu zajímavých rad a informací.
 
Libor
Pro železniční turistiku - dojet až na stanici Český Šternberk-zastávka, hrad je přímo u ní. Další obydlený
hrad původními majiteli. Na nádvoří v době mé návštěvy byla ukázka sokolnictví s výkladem o jednotlivých
dravcích a dále pak výstava o vývoji lodní dopravy ve světě. Na zámku restaurace s dobrým jídlem za přiměřené
ceny.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek