Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 435 - Choustník


Popis

Unikátní český "dvouhrad" - samostatné paláce dvou šlechtických bratrů se společným opevněním. Zachovalá zřícenina.

Mapa

Navštívil jsem Choustník

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Choustník (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Hrad Choustník - pokladna (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°19'51.66"N 14°51'9.04"E
Hodnocení:
2.914
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 435 - Choustník


27.08.2021 - dostupná bez problému
28.07.2021 - dostupná bez problému
16.05.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Choustník
Od parkoviště je to ke zřícenině kousíček, můžete jít po cestě, ale dá se i lesem, vyšlapanými cestičkami kolem skalního města, kde to ocení nejen dospělý, ale i děti, jelikož se dá po skalách lézt. Vlastní zřícenina je poměrně velká, působí to zde opravdu velmi romanticky. Postarší paní v pokladně byla moc milá a razítko zde mají, dokonce hned dvě. Pokud si chcete výlet prodloužit, dá se jít po zelené a poté se napojit na neznačenou lesní cestu, kdy uděláte okruh, který měří asi 6 km. Nezapomeňte se zastavit v Tučapech, kde toho sice až tolik k vidění není, ale také zde ulovíte další TZ.
 
wenzel
Choustník
Pěkná, mohutná zřícenina hradu. Dominantou je vysoká věž, ke které se dostanene skrze dřevěnný most, a ze které je nádherný výhled do všech stran. Za dobré viditelnosti jde vidět i Temelín nebo Tábor. Pokud budete před hradní bránou čekat ještě před otevřením hradu, možná budete mít stejně jako já tu čest odemknout si dveře do hradní věže :-) TZ v pokladně, vstupné lidové za 50,- jen škoda, že neměli razítko.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Otevírací doba hradu
Od velikonoc - SO + NE 9 - 17 hod
květen, září - SO + NE 9 - 17 hod
červen, červenec, srpen - každý den 9 - 17 hod
říjen - SO + NE 9 - 16 hod

Mimo tuto dobu je TZ s pohledy dostupná na Obecním úřadě:
PO + ÚT + ČT - 7:30 - 15: 00
ST - 7:30 - 17:00
PÁ 7:30 - 14:00
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Hrad Choustník je velice pěknou zříceninou ve své době velice významného Českého hradu. Krásný výhled z hlavní hradní věže na Táborsko a jižní Čechy (šumavské kopce, Temelín apod.). Mně se podařilo (samozřejmě po domluvě na obecním úřadě v Choustníku) na hradě i přespat a to byl opravdu moc hezký zážitek.
Doporučuji také zajít do malého skalního města vedle hradu cca 400 metrů od vstupní brány.
TZ zakoupena v pokladně hradu za standardních 30 Kč. Zásoba byla dostatečná.
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
mocný hrad
Nečekal jsem tak velký a fenomenální hrad. Zespoda vypadá hrad jako maličký, ale po vstupu do něj vás naprosto semele jeho velikost. Za své nejlepší éry musel být hrad opravdu ostroh bezpečí. Z věže je krásný výlet na celé Českobudějovicko a Táborsko! Choustník na mě udělal větší dojem, než třeba Landštejn!
 
Libor Marek
Libor Marek
06/07/2014
TZ koupena v pokladně hradu v nedělui odpoledne. Moc pěkná zřícenina (cca. 1 km do kopce), vstupné lidové. Doporučuji. A jestlipak víte, že v Choustníku se vyrábějí chipsy?
 
HonzaB
Výlet na hrad byl moc prima. Ccca kilometrová procházka k hradu je sice do konce, ale v pohodě to ušla i moje čtyřletá Janička. Hradní areál je jinak moc pěkný a výhled z věže stojí za to. Jen moji Janičku na hradě píchla drzá vosa, tak jsme hrad přejmenovali na "Vosník". TZ v pohodě k dispozici v pokladně.
 
Husita
končí letošní provoz
Dnes byl poslední den provozu zříceniny, tedy pokladna bude uzavřena, TZ by měla být dostupná na obecním úřadě. Zřícenina se otevře zas na jaře, ale i při uzavřené věži stojí areál za prohlídku.
 
AFIk 2811
Hrad je již vidět z dálky, a to velmi krásně. Výšlap do kopce je taky krásný a určitě stojí za to :o) Při dnešním deštivém a mlhavém počasí výhled nestál za nic, avšak i tak hrad neztratil žádné kouzlo. Tz k dostání již se samolepkou za 27,-kč
 
liborl
Návštěvu mohu všem milovníkum zřicenin doporučit.Do kopce se sice trochu zadýcháte ale ten rozhled a zřícenina za to stojí.
 
Mantee
Návštěva zříceniny Choustník
Krásně dochovalá zřícenina hradu, rozhodně stojí za návštěvu. Vyhlídková věž byla otevřena, nicméně byla trochu horší viditelnost..
 
magipriba
K branam hradu jsme dorazili bohuzel pozde,v 17 zaviraji. Sli jsme aspon na pout dole ve vesnici,ale byli jsme trochu zklamani,polovina stanku byli Vietnamci s oblecenim,zato poradny stanek s uzeninama ani jeden...
 
Milča
vyhlídka na dalekohled
pokud budete vílet plánovat, nezapomeňte si přibalit dalekohled, my ho měli a moc se nám to líbilo!
 
Javor
Hrad byl sice zavřený, ale i tak je to k němu z Tábora na kole krásná projížďka. Vřele doporučuji. TZ bez problému dostupná na obecním úřadě v Choustníku, nedaleko pod hradem.
 
Vašek
Nádherná zřícenina
Mohu jen doporučit. Zřícenina je opravdu nádherná, pohled z věže skvělý. Pán u vstupu naprosto senzační a protože jsme byli první návštěvníci toho dne poprosil nás o otevření hradní věže. do teď na to nemohou naši kluci zapomenout a všude vypráví, jak si otevírali na hradě věž:-) vstupné 20,- paráda.
 
Mysak
Otevírací doba
Dnes jsme se byli podívat na Choustníku, ale bohužel jsme měli smůlu - ač bylo nádherně, sobota a duben, v 15.45 byl hrad uzamčený a nedostupný. Alespoň jsme jej tedy obešli a musím uznat, že je to fakt nádherná a ohromná zřícenina - určitě se sem ještě vydáme :)
 
Bártík franta
Choustník - paráda
Choustník je moc pěknej hrad. Výhled z věže byl opravdu dost fascinující. ALE bacha u dveří věže byli 2 sršáni - ale kdo by se jich bál...Pod věží je šibenice a pod ní vězení, v kterém jsme si taky chvilku pobyli a nebyl to příjemnej pocit...AHOJ je tam moc hezky
 
Mirek
Pěkné
Krásná zřícenina s úžasnou vyhlídkou z věže.A stojí za to projít se i po stezkách v lese okolo hradu.Známky bez problému dostupné u pokladny.
 
Ruda
Choustnický duch
Choustník je opravdu nádherná zřícenina. Byl sem tam 6.7.2008 a musim říct že z toho mám zážitek na celý život. Vyfotografovali jsme s přítelkyní v sklepení skutečného ducha (sklepení nedaleko popraviště). Vyfotili sme mlhovitej útvar, kde se dá rozpotznat obličej. Těsně po vyfocení se nám uplně z ničeho nic vypnul foták. Když sme foták rozchodili a znova šli fotit asi o minutu později,tak už vyfotili normální sklepení. Fakt brrrrrr:) Tak turisti dejte si bacha na duchy!!!
 
Pinďa
Známek dostatek, pěkné razítko a když budete hodní na zdejšího jezevčíka, osobně vás provede po celém hradu, tedy kromě věže.
 
Kangoo007
Choustník
Pěkná zřícenina, vřele doporučuji. Byl jsem zde 28.08.2007 turistické známky nebyly k mání, ani na pokladně hradu, tak ani na Obcním úřadě. Vřele doporučuji "POHOSTINSTVÍ" na návsi obce. V tématu staročeské hospůdky jsem se výborně a nedraho najedl. Tak zdarec turisti
 
Linka
Pěkné místo, pěkná procházka, potvrzuji předchozí příspěvky. V hospodě na náměstí jsme se i dobře najedli.
 
Přéma
Docela hezká procházka
 
Tatík
Turistických známek i pohledů (a trochu občerstvení) dostatek v pokladně. Otevírací doba a vstupné beze změny (viz Granule r.2005), z rozhledny v hlavní věži výhled na všechny strany, druhá věž přístupná není. Výšlap (500 metrů po zelené turistické značce) z vesnice se dá zvládnout. Už také víme, kde vyrábějí brambůrky Bohemia.
 
Iša
Z věže zříceniny byla překrásná vyhlídka do dalekého okolí. Určitě ten výšlap po kamenité lesní stezce stál zato. V pokladně příjemný pán, chlazené pivko v plechovce, sladkosti pro děti, razítko i pohledy. Pěkný podzimní výlet.
 
Máťa
POZOR!!!
Nelze se spolehnout na otevírací dpbu hradu. Byli jsme zde 6.4 2005 asi v 15:00 a hrad byl uzavřen. Bylo sice
velmi deštivé počasí a návštěvnost zřejmě byla nulová, ale to jistě nedává příčinu k uzavření hradu bez
jakéhokoli oznámení dole pod kopcem. Zbytečně jsme promokli. Velmi neseriózní jednání. Moc jsme se zklamali
 
granule
Choustník docela zachovalý hrad. Vstupné 15/5,-Kč, kdy snížené vstupné je jen pro děti. Na hrad jsem mohla i s
pesanem. Krásný výhled z věže, kdy na věž je to 73 schodů a k věži dalších 13 schodů. Otevřeno IV.-VI., IX.-X.
SO, NE, Sv. 9-17, VII.-VIII. denně 9-17. V pokladně možnost zakoupit pohledy a mají i razítko a můžete si zde
koupit i nějaké to občerstveníčko.
 
Renata
Jako by se tady zastavil čas. Moc hezké. R
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek