Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 585 - Chudenice


Popis

Rodový zámek Černínů z Chudenic, renesančně a barokně přestavěný z původní tvrze. Dnes expozice rodu Černínů a muzeum Josefa Dobrovského.

Mapa

Navštívil jsem Chudenice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Starý zámek Chudenice - Muzeum, U Černínského zámku 1 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°28'6.18"N 13°10'27.09"E
Hodnocení:
2.776
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 585 - Chudenice


24.08.2021 - nemají sběratelský předmět
21.08.2021 - dostupná bez problému
11.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Turisti Plzeňští
Turisti Plzeňští
Chudenice
Městys Chudenice nedaleko Klatov je rodovým sídlem významného českého šlechtického rodu Černínů. V malebném městečku se nachází jejich zámek, který velmi mile překvapil. Z prohlídkových okruhů, který jsou dva, jsme vybrali ten první - zámek a díky průvodci byla prohlídka zážitek. Známka zámku a také rozhledny Bolfánek dostupná na pokladně zámku společně s pěknými památečními razítky. Doporučuji procházku rozlehlým zámeckým parkem nedaleko, Americkou zahradu a vyhlídku U obrázku na Chudenice. Krásně strávené odpoledne. PS: davy lidí zde rozhodně nečekejte, jedná se o velmi klidné místo :)
 
Vavřík Ag
TZ bez problémů na zámku, jinak stojí za shlédnutí jak zámek, tak i malý pivovar Stará škola, kde mají pivo velmi dobré chuti! Pan sládek nás vzal i do zázemí pivovaru!
 
zuzana1973
Chudenice
Interiér zámku je moc krásný, z venku se pomalu opravuje. Přišli jsme akorát na poslední prohlídku dne, jen my a ještě jeden pár. Ale chovali se k nám stejně detailně, jakobychom byli celá výprava. Dokonce chvilku po začátku přišly ještě dvě ženy a ochotná průvodkyně část výkladu převyprávěla jen a jen pro ně (my ostatní jsme si zatím v klidu prohlédli místnost a dále už nás tedy šlo šest. Paní pokladní i slečna průvodkyně zaslouží velikou pochvalu, že ty dvě opozdilé turistky neodbyly a vyšly jim vstříct. Navíc výklad moc pěkný, od faktů až po pověsti.TZ v pohodě u pokladny, mají i známku rozhledny Bolfánek, který je nedaleko.
 
Eda
7.5.2010: Zámek byl zavřený (v květnu mají ještě otevřeno pouze So a Ne - viz níže - příspěvek od Tatíka) a infocentrum (uváděné nahoře mezi prodejními místy) jsem nenašel. TZ jsem nakonec sehnal od velmi milé a ochotné paní na obecním úřadě a dokonce ještě za starou cenu 25,- Kč (OÚ se nachází v areálu školy v horní části městyse při silnici vedoucí od Lučic).
 
Tatík
Otevírací doba v dubnu, kvěnu, září a říjnu v sobotu, v neděli a ve svátek 9-17 hod., v červnu až srpnu denně mimo pondělí 9-18 hod. Vstupné do muzea 20,- (10,-) Kč, do zámeckých interiérů 60,- (40,-) Kč. Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně. Zámek Černinů je uvnitř opravdu nádherný, skvělá průvodkyně jen pro nás dva.
 
vláďa
Známek mají dostatek, akorát zámek by si zasluhoval zvenčí opravit. Vyplatí se i projití naučné stezky kolem Chudenic, která vás zavede na velice zajímavá místa v okolí.
 
Radek and Jana
TZ zakoupena 16.7.2009 v pokladně zámku. Nenechte se prosím odradit venkovní fasádou - ta je katastrofální. Doporučuji skvělou restauraci za zámkem.
 
Marta Petrášová
Chtěla bych upozornit na neférové jednání pracovnice pokladny v zámku Chudenice,neboť již třetím rokem čekám na zaslání 2 turistických známek č.536 a č.585,které jsem si předplatila,protože v den mé návštěvy již byly vyprodány.Po několika telefonických i písemných urgencích nedošlo k nápravě.Mám totiž podezření,že v této kauze jde o bezdůvodné obohacení,byť se jedná o pouhých 50kč!...
 
JirkaK
Zámek mě velice překvapil. Z venku vypadá malý, ale ve vnitř jehodně místností. V muzeu Josefa Dobrovského jsem sice nebyl , ale část jsme procházeli, když jsme se vracely z prohlídky zámku.
 
Honza Pásler
Zámek takový nějaký omšelý, ale expozice zajímavé, jak z historie Černínů z Chudenic, tak z doby pobytu "modrého abbé" J. Jungmanna.
 
Karel
Krásný zámek
Interiér fascinující svou autenticitou - nenechte se odradit vnější fasádou a běžte nadechnout atmosféru dovnitř do zámku - vyberte si prohlídkový okruh zámecké interiéry.
 
zdenda
27. 5. 07-zámek taktéž zavřen, známku ale mají na Bolfánku, otevřeno do 17,00.
 
cida
nevim
Od rána na starém zámku nápis v kolik hodin příští prohlídka ale vše neustále zavřeno. neděle. dole dobrá hospoda. nedaleký bolfánek TZ 536 super.
 
Jana
Historický víkend
Srdečně zvu všechny na historický víkend na starém Černínském zámku. V pátek a v sobotu(11.,12.8. 2006) se můžete těšit na oživené noční prohlídky se spoustou princů, princezen, dvorních dam a služebníků. V sobotu a v neděli(12.,13.8. 2006) vám denní program zpříjemní šermířské vystoupení. Přijďte, bude to stát za to !!!
 
Eva
Interiér zámku je velmi působivý. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla o pár století dříve. Slečna kastelánka byla ohromně příjemná a k historickým datům přidala i zajímavé pověsti. Návštěvu nejpozději za rok ráda zopakuji.
 
Petr
Jedna z nejpříjemnějších pokladních na světě! Smutné je, jak zámek vypadá z venku.
 
Laco
Vsem toto misto doporucuji.Moc ochotna pani u kasy a na okne spinkala moc pekna kocicka.Lovu zdar
 
Ivča
Zámek i muzeum jsou zajímavé. Nenechte se odradit tím, jak zámek vypadá zvenku. Akorát si nezapomeňte teplý
svetr.
 
Věrka
Známku jsme koupili v pokladně zámku, mají jich dostatek. Je na ní podobizna Josefa Dobrovského. Bohužel kvůli
konání svatby jsme si mohli prohlédnout pouze muzeum. Nebylo to nezajímavé, ale znovu mě to neláká. Do
interiéru zámku bych se ale podívala ráda - podle fotek vypadal docela dobře.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek