Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1570 - Chvalský zámek - Horní Počernice


Popis

Zámek, který přiléhá ke kostelu sv. Ludmily, je součástí areálu hospodářských budov. Areál Chvalského zámku je zapsán v Ústředním seznamu památek.

Mapa

Navštívil jsem Chvalský zámek - Horní Počernice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Chvaly - Horní Počernice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°6'40"N 14°35'43"E
Hodnocení:
2.733
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1570 - Chvalský zámek - Horní Počernice


09.10.2022 - dostupná bez problému
30.07.2022 - dostupná bez problému
15.05.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze zámku.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známku mají za 30kč.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Co a jak
Stojí za to si ho projít. A počíst si o historii.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v pokladně, dokonce za 30,-Kč.
Zámek jsme navštívili v rámci výstavy Svět kostiček. Samotný zámek toho moc zajímavého nenabízí, ale pro podobné výstavy je jako stvořený.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Chvalská tvrz
Je přístupná celoročně každý den 9-18.
Byli jsme na výstavě Lego, ale i ostatní prostory stojí za prohlídku, doporučuji.
TZ na pokladně za 30kč.
Popř. v Turistashopu na Bělehradské za 35kč.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Zámek
Celý areál zámku je moc pěkný. Zámek jsme navštívili v rámci akce Lego výstavy,moc hezká. Na pokladně sympatické slečny,TZ u nich bez problému.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
známka
TZ zakoupena bez problému v zámku. Interaktivní výstavu pro děti jsem oželel. :-)
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Brdečka 100 let a TZ bez problému
Výstava Jiří Brdečka, interaktivní hry pro děti, sám jsem si zkusil nafotit animovany film, Vánoční les pro děti, vstup 190,- rodinná s přístupem prakticky do celého zámku, TZ bez problému v pokladně
 
Jan Plaček
Jan Plaček
TZ
Známku mají i v turistashop na Bělehradské 63.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
V neděli 30. dubna jsem si vyrazil na procházku od Hloubětínského zámku, kolem Kyjského rybníka a Svépravického potoka po NS Prahy 14 až do Chvalského zámku (trasa cca 8,6km). V místní Chvalské tvrzi probíhal slet čarodějnic a černokněžníků. Vychutnal jsem si např. pivečko Počernická I.P.A. 15°, klobásku nebo Kozlíka ze stánku Curry & Tikka s usměvavou a milou obsluhou. ;) TZ jsem zakoupil přímo na pokladně Chvalského zámku.
 
Jana Knappe
Jana Knappe
Dobrodružná prohlídka s rytířem Janem ze Chval
Velmi pěkná prohlídka, především pro děti. Průvodce vstřícný, empatický a hlavně trpělivý. Pro nás dospělé spíše příležitost užít si den s dětmi. Jinak na zámku expozice, upřímně nic moc.
 
Zdeněk Chmelař
Zdeněk Chmelař
zajímavé místo
Turisticky zajímavé místo, příjemné infocentrum
 
Výstava
Známku jsme si zakoupili v recepci zámku při návštěvě výstavy Domečky pro panenky, Modely letadel a tanků a dole ve sklepních prostorách byla interaktivní výstava Hlavolamy. Tak u té jsme se zabavili všichni:)
 
Pavla
výstava
dobré místo na celé odpoledne. Ve sklepeních výstava s úkoly od Krtečka, dále výstava s maxipsem Fíkem a ještě Autopohádky. Každý si něco najde. V areálu zámku je hotelová restaurace a ještě také pizzeria. dostupné krásně z konečné metra B černý most, z nástupiště č.15 jakýmkoli autobusem a první zastávka je hned u zámku.
 
Michal
Výstava skřítků v podzemí - děti se vyblbly, výstava fotografií fotografa Cudlína - pěkné fotky. Představení dětského loutkového divadla Buchty a loutky - parádní.
 
stochovak
Jak už bylo doporučeno v předchozích příspěvcích, do konce března je na zámku výstava papírových modelů z časopisu ABC. Vzpomněl jsem si na své mládí. kdo umí, ten umí. Stojí to za to.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
fajn místo
Lidi příjemní, zrovna je tam výstava vystřihovánek z ABC (i další).Doporučuju!
 
LukasZ
Chvaly
Příjemné místo, řekl bych, že je velmi podobné roztockému zámeckému areálu, akorát zde je daleko více využito hospodářských stavení pro veřejné účely. Samotný zámek slouží pro výstavní či obřadní účely, ale i tak je to hezké místo. Výstava achátů z různých koutů světa v kombinaci s obrazy Z. Hajného je kouzelná.Vstup: celoročně, po-ne: 9 - 17 hodzákladní: 30,- Kčsnížené (děti od 6 do 15 let, důchodci, studenti, osoby ZTP): 20,- Kčrodinné: 70,- Kčděti do 6 let: zdarma
 
Iva
Známka dostupná v recerpci zámku za 30kč..
 
Petr
Není to sice zámek,který by ohromoval velikostí,historií nebo exkluzivitou sbírek,ale rozhodně stojí za označení "hezké místo"....
 
david
jak se tam dostat
Spojení na chvaly je velmi dobré,z Černého mostu linky:220,221,222,223,261,303,304,323,344,353,398 zastávka"Chvaly" bus staví vedle zámku.
 
Honza Pásler
Celý areál tvrze krásně opravený, stojí za vidění. Paní v infocentru však zároveň provází návštěvníky po zámku, je zapotřebí na ni zazvonit a pak dost dlouho čekat.
 
Martina
Na Valentýna jsme se vydali do Chvalské tvrze na výstavu skřítků od Vítěslavy Klimtové. Výstava je ve sklepě, moc pěkně udělaná, nemohla jsem kluky odtrhnout od popisů strašidýlek. V přízemí a patrech jsou výstavy obrazů a asi tři salonky s nábytkem. Celý objekt je pěkně zrekonstruovaný. Známek dostatek, i pohledy, brožury a razítko. Dostanete se sem v pohodě autobusem z Černého mostu, nebo autem. Parkuje se přímo před tvrzí na velkém, ale placeném parkovišti. Výborně jsme se najedli v pizzerii přímo v areálu (druhý vchod má od hlavní silnice.
 
Tonda
Známky došly
Tak jsem se vypravil podívat se na nově zpřístupněný zámek ve Chvalech. Pojali to zajímavě a do nádvoří přistavěli takovou zvláštní dřevěnou stěnu, no nevím, moc se to nehodí. Uvnitř spousta moderních a současných obrazů. Bohužel jim ale došly známky. Prý jich měli 1000 a zrovna ten den když jsem tam byl já prodali poslední. Takže pro případné zájemce doporučuju odložit si exkurzi do Chval na později.
 
vláďa
Známka v infocentru se skvělou otvírací dobou v pohodě k dostání. Nyní na tvrzi probíhá výstava betlémů a obrázků s vánoční tématikou od Josefa Lady. Od poloviny ledna do poloviny března bude ve sklepení instalována výstava pohádkových skřítků.
 
Roman Vagner
TZ mají, ale už jich bylo málo, myslím že 4 poslední.
 
Daniela Tribulová
nedělní vycházka
Návštěvu trvze doporučuji. Byla jsem tam s kamarádkou, která je na vozíku a bylo to super, že to bylo všude bezbariérové a také do pater jsme se dostaly výtahem.
 
JirkaK
Zámek je pěkný, ale vevnitř jsou hlavně výstavy. Dál jsou zde dva salónky, jeden sál a sklepení. Velkou část zámeckého areálu tvoří restaurace s hotelem. Známek mají dostatek.
 
Tatík
Restaurátoři udělali opravdu kus práce, obě patra a sklepy jsou krásné. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně, vstupné minimální. Ještě by to chtělo nějaký nápad na využití prostor!
 
Radka
pěkný vílet
opravdu moc pěkné, zvlášť pro ty, kteří si pamatují stav před rekonstrukcí....
 
Jířa
TZ
Upozorňuji na změnu otevíraci doby zámku oproti informacím na internetu. Od 1.5 je expozice i infocentrum otevřeno nyní každý den od 10:00 do 17:00 hod, poslední prohlídky v 16:30Jířa
 
Tomáš Kadeřábek
Chvalský zámek
Dnes jsem byl zde na chvalském zámku na slavnostním otevření bylo to tam hezký ale pozěji byla fakt dlouhá fronta lidí na tento zámek
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek