Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 751 - Chyše


Popis

Historické městečko v údolí Střely na úpatí Doupovských hor, s barokním karmelitánským klášterem a původně renesančním zámkem, přebudovaným v 19.století ve stylu romantické novogotiky.

Mapa

Navštívil jsem Chyše

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Chyše (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°6'19.94"N 13°14'48.3"E
Hodnocení:
2.969
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 751 - Chyše


01.08.2021 - dostupná bez problému
15.07.2021 - dostupná bez problému
29.04.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Bohdanecký
Jiří Bohdanecký
TZ
TZ na pokladně. Vstup za 120 korun, je trochu moc, ale vzhledem k tomu, kolik práce a peněz se na zámku udělalo a utratilo a ještě utratí, tak dejme tomu. V přilehlém pivovaru se člověk dobře nají a napije za slušné ceny. Prohlídka trvá cca 50 minut :)
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka dostupná v pokladně zámku, otevřeno vždy cca 15 minut před prohlídkou v každou celou hodinu.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
TZ dostupná v zámecké pokladně. Vstup pro dospělého 100Kč - prohlídka trvala cca hodinu. Expozice zámku se mi líbila, zvenku je Chyše opavdu nádherná včetn zámeckého parku, který je hezky udržovaný. Návštěvu doporučuji ;-)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Chyše
Krásný zámek s pěknou zámeckou zahradou a moc pěkná pěší cesta k němu z Lubence přírodním parkem Horní Střela. Známek na zámku v pokladně dostatek.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
30.4.2017
Nádherný zámek, zvenku i zevnitř, příjemná průvodkyně. V pokladně mají kromě známek vše, co si turista může přát, včetně několika originálních kousků.
 
Marcela Zacharova
Marcela Zacharova
Chyše
Krásně opravený zámek, paní průvodkyně vyprávěla moc zajímavě. V pivovaru jsme byli během našeho pobytu na Žluticku 2x, vždy jsme si pochutnali.
 
Milan Václav
Milan Václav
Zamek Chyse
Prijemny a poutavy vyklad s krasnou expozici, vrele doporucuji vsem...
 
Richard z Rakovníka
Zámek Chyše
Vřele doporučuji návštěvu nádherně zrekonstruovaného zámku. Slečna či paní, která nás prováděla, odvedla profi práci. Obdivuji lidi, kteří koupí ruinu a nákladně ji dají do stavu, kdy oči přecházejí. Pro ostatní ke koukání. Škoda, že pršelo a nemohli jsme si prohlédnout park. Nu což. Nemáme to daleko. Jídlo v krásné restauraci bylo výborné a pivo také. TZ za 30 Kč. Jo jo, někdy se zadaří.
 
Ondřej Sibera
Ondřej Sibera
Chyše
Vše v pořádku ;-) Krásný zámek..jen známka stojí 40kč ;-)
 
karel z klatov
předražena známka
byli jsme na zámku,moc pěkné,stojí za návštěvu.prováděl nás majitel,pan Lažanský,výborné to bylo.ale nic naplat,za známku chtějí 40Kč.
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
předražená známka
5.7. jsme navštívili po cestě do Aše zámek Chyše. Zámek je zvenku velice pěkný, ale známku prodávají za 40 Kč !
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Chyše
4.7.2013 (čtvrtek) TZ jsme zakoupili v zámku, velmi pěkný zámek a pivovar, doporučuji!
 
magipriba
Do Chyše jsme tentokrát dorazili spíše náhodou - při návštěvě nedalekého známkového místa Valeč jsme marně hledali místo pro oběd,takže zámecký pivovar v Chyši byl sázka na jistotu. Známka bez potíží k dostání na pokladně zámku. Malý tip na výlet do okolí - kousek od Lubence byla místními nadšenci opravena a zprovozněna jedna z nejstarších rozhleden v Čechách - Vochlice. Leží na žluté turistické značce z Libyně do Mlýnců. Rozhled je bohužel omezen stromy, stavba je to ale moc pěkná. Pro informace o její otevírací době volejte 603818185.
 
Gogol
Nadherny i kdyz pocasim hodne uplakany vylet byl do Chyse. TZ bez problemu v pokladne zamku. Navstivili jsme i pridruzenou vystavu kostymu ze serialu Arabela. Je az neuveritelne co manzele Lazansti dokazali s ruinu, ktera zbyla po skole v prirode deti z Mostecke hnedouhelne panve..... Navsteva pivovaru byla fajn. Mohu jen doporucit!
 
Katka Zemanová
Zámek je nádherný, stejně tak zahrada. Návštěvu vřele doporučuji. Známek mají v pokladně dostatek. Velký výběr pohlednic, razítek, suvenýru. Vstupenka na prohlídku stojí 80 Kč. Vedle zámku je výborná restaurace s nabídkou chyšského piva, hotových jídel i minutek.
 
magipriba
20.12.09 byl zámek otevřen a konaly se zde speciální vánoční prohlídky. Známku jsme tedy koupili na pokladně. Musím však přiznat,že jsme místo prohlídky zvolili pobyt v Zámecké restauraci vedle zámku. Žokej Váňa má na louce mezi Vladařem a Chyší velkou usedlost,takže je v pivovaře častým hostem; i my jsme ho zde potkali. V restauraci mají výborná vlastní piva,nyní například i vánoční speciál. Jídla bych označil za spíše průměrná, a obsluha? Jako den a noc - velmi příjemná tmavovláska a zcela chladná a otrávená blondýna.
 
Turisti a čundráci z Chrudim
Na konci června - prohlídka zámku s majitelkou, prohlídka pivovaru s majitelem, pívečko, nocleh pod širákem na fotbalovém hřišti, foto s žokejem Váňou, známek dostatek - prostě budeme na Chyši vzpomínat v tom nejlepším.
 
Tatík
Také jsme 26.4.2008 měli štěstí na prohlídku s majitelem, hodina stěží stačila, pak jsme ještě prohlíželi park, sklepy a bastion. Turistických známek i pohledů dostatek. Vedle v pivovaru bylo zcela plno.
 
Pařez
štěstí
Přišli jsme k zámku ve všední den - s možností, že neuspějeme, jsme počítali. Skutečně, bušili jsme na vrata a nic. Krásný zámek i park. Pak jsme šli okoštovat do sousedního zámeckého pivovaru jejich lektvary a jak tak popíjíme, nabídla se šenkérka, že jim zkusí zavolat - a vyšlo to! Museli jsme ovšem jít hned. (Rádi.) Ještě jednou bych chtěl poděkovat šikovné šenkérce.
 
Gabi
Smůla
Bohužel jsem si nemohla minulou sobotu známku koupit kvůli soukromé akci BMW, takže jsem se nedostala do areálu zámku vůbec. Tak snad příště! Jinak ze silnice zámek vypadá moc pěkně :)
 
šimon
Zamek je stale v rekonstrukci, presto je velmi zajimavy. Soucasti zamku je take restaurant-ponekud nadsazene ceny se zde muzete nasytit a ochutnat pivo, ze zdejsiho pivovaru (pivo doporucuji do 0,3l, vetsi mnozstvi nemusite vypit...)Za shlednuti stoji zamecky park.P.S. obdiv patri majitelum, kteri zamku vraci jeho tvar a zaslou slavu
 
Pinďa
Šest ze tří možných
Krásný zámek, skvělá mladá průvodkyně, obdivuhodní majitelé, kteří zřejmě pro obnovu zámku nešetří penězi. Škoda, že podobný osud nepotkal některé další stavby. Namátkou jmenuji Český Rudolec, který by též potřeboval své Lažanské. Tři hvězdičky má průvodkyně a další tři majitelé zámku. Určitě se sem ještě vrátím.
 
Exák
Zámek je opravdu krásně opraven. V zámecké pivovarské restauraci byli ochotní, ačkoli měli plno. Prohklídka interiérů zámku mě ale příliš nenadchla. Prohlídka asi pěti pokojů v přízemí zámku navíc veskrze s nepůvodním vybavením interiérů, rychlomluvící starší paní průvodkyně. I když mluvila o zajímavých věcech, stále jsem čekal kdy bude mluvit o Karlu Čapkovi a ejhle. Poslala nás na závěr prohlídky do dvou místností, kde byly různé výstřižky a kopie písemností bratří Čapků za sklem.
 
Shawadu
Škoda, že známku nemají ve vedleší Pivovarské restauraci :-(Jinak je to opravdu krásné místo.............
 
Petr Čermák
Předražená TZ
Krásné místo, ale přeražená výroční známka ze slunečníma hodinama.Petr,Jirka,Líba
 
Klárinka
Úžasné
Musím potvrdit krásný zámek i prohlídka stojí za to!Dokonce nás provázel sám majitel a ten tak zápalně o všem
vyprávěl,že mu nestačil čas určený k prohlídce.Už dlouho jsem neměla z návšetvy zámku takový krásný pocit!
 
jps
Krásný zámek, vše jako nové ...
 
Jiří
Bez Komentáře
Nemám slov po dlouhé době jsem velice spokojen jak s krásou Zámku tak s obsluhou.Vřele doporučuji opravdu to
stojí za to.
 
vojíci
31/10/2004Moc se nám tady líbilo - lze jen doporučit.
 
Ivo
Neuvěřitelný příklad toho, co lze dokázat. To, co Lažanští vzkřísili z popela, je k neuvěření, stojí za
návštěvu (a nezapomeňte se podívat do sklepů)
 
nikis
super
je to tam super
 
Jiří Ďurovič
Zámek Lažanských
... je pěkně opravený, novogotický sloh, rozlehlý a hezký park, uvnitř expozice Karla Čapka (pobýval zde v
mládí - mj. se zámkem inspiroval ve svých dílech, např. Krakatit) ...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek