Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1786 - Číhošť


Popis

Obec Číhošť je známa nejen "Číhošťským zázrakem", ale také i jednou turistickou zajímavostí, nachází se zde geografický střed České republiky.

Mapa

Navštívil jsem Číhošť

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Číhošť
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Ledeč nad Sázavou
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Husovo náměstí 60, Ledeč nad Sázavou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Vysočina/Havlíčkův Brod
Poloha:
49°44'30"N 15°20'6"E
Hodnocení:
2.912
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1786 - Číhošť


12.08.2022 - dostupná bez problému
06.08.2022 - dostupná bez problému
23.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v hospodě na návsi , kde jsem nechal auto. K pomníku je to asi 500m.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v infocentru v Ledči nad Sázavou.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
koupeno v infu, nálepky nemají
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Číhošť
Památník ke středu republiky je povedený,i altán u něho, kde se mužete zapsat do knihy návštěv. Kostel též pěkný ovšem v době naší návštěvy zavřený. Obec vypadá celkem hezky. Jinak doporučuji v brzkém jaru navštívit nedaleké louky bledulí v PR Olšina.
TZ v neděli bohužel nedostupná.
 
LukasZ
LukasZ
2 místa
Hezké upravené místo geografického středu ČR.
Určitě ale navštivte místní kostel a faru. To co se dělo na přelomu let 1949-50 je neskutečné zvěrstvo a nemělo by být ať už opomíjeno anebo odsouváno na vedlejší kolej! Při mé návštěvě zde byl jeden mladík, který poskytl k místu, událostem a osobám výklad. Možná by si kostel zasloužil vlastní TZ.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka a nálepka
Zakoupeno u pana Dvořáka, domek kolem kterého se jde na geografický památník. U něj altánek s informacemi kde suvenýry koupit. Příjemný pán
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
V Ledči mají TZ na hradě i v IC.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena na pokladně hradu v Ledči.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena u p. Dvořáka, u kterého se dají sehnat i další turistické suvenýry a pohledy.

Místo stojí za návštěvu, okolí je pěkně upravené, altánek je super. Označené parkoviště se nachází kousek od odbočky ke středu ČR.
 
Standa
Kde koupit
Známka zakoupena na začátku výletu v IC v Ledči nad Sázavou, odtud lze po neznačených cestách lesem doputovat až do Číhošti.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Střed ČR - 16.8.2016
Pěkně upravené místo, krásně značené, střed ČR jako na dlani, altánek a kniha návštěv, to jsme neodolaly :) Bohužel bez TZ, tu si musíme nechat poslat..
 
Iva
TZ
Číhošť jsme navštívili 12.10, 2016. Známku jsme zakoupili u p. Dvořáka - měl poslední, ale při dalším putování, jsme zjistili, že ji mají i v IC v Ledči nad Sázavou
 
Jan Maček
Jan Maček
Známka
Ahoj, v Číhošti jsem byl 14.2.2016. U p. Dvořáka ji neměli, probíhala inventura :), ale u místního obchodníka byla malá zásoba. Takže jsem známku pořídil.
 
kuba
číhošť
Zdravím, v Číhošti jsem byl včera 25.5.2013 a známka se dá bez probémů sehnat v č.p. 57 který je přímo před označeným středem. Ale zjistil jsem také že známka se dá také koupit v infocentru v nedaleké Ledči nad Sázavou.
 
František
Dostupnost TZ.
V Čihošti jsem byl v sobotu 29,9,2012 a známku jsem bez problémů koupil u p. Dvořáka v domě č. 57.P. Dvořák je velice vztřícný člověk,rozpovídal se o faráři Toufarovi a celém dění okolo Čihoštského zázraku.Nevím co se stalo 26,8,2012.stochovákovi,že se tak rozčílil,ale já jsem přesvědčen,že dostupnost této známky,je dobrá.
 
stochovak
Známku jsem sháněl jak v místním obchodě, tak u pana Dvořáka. V obchodě není, paní Dvořáková mi sdělila, že několikrát urgovala u výrobce, že je nemá, a že je o ně stálý zájem, denně i 15 zájemců. Z Janovic jí bylo sděleno, že má smůlu, a že známku jí letos vůbec nevyrobí. Tak co je to za bordel, do konce prázdnin týden, do konce krásného počasí ještě déle, denně hromadu zájemců. Nechtěli by jste se v Janovicích probrat? Dáváte známky na nesmyslná místa -jo komerce je komerce - a kde je opravdový zájem, a místo které si to zaslouží, tak se o to vůbec nestaráte. Potom se nedivte, že zájemců z řad sběratelů ubývá, proto se snažíte expandovat do zahraničí!
 
Pavel Kuzebauch
Před týdnem jsme narazili v Kouřimi na geografický střed Evropy a tak jsme si nemohli dnes, při cestě z dovolené, ujít střed ČR. Místo perfektně udržované a přes celou vesnici značeno až k místu. Taktéž kostel volně přístupný.
 
Libor
Známku jsme koupili bez problémů, dnes u p. Dvořáka. Doporučuji navštívit sklárnu v Tasicích. Natáčel se zde seriál synové a dcery Jakuba skláře. Je vzdálená asi 10 km od Číhoště. Bližší info na internetu. Divím se ,že toto místo nemá svoji turistickou známku.
 
boban
známka na prví zazvonění u ochotného p. Dvořáka v č.p. 57
 
vláďa
Známka byla bez problémů k sehnání na OÚ. Místo geografického středu ČR je pěkně upraveno a za návštěvu stojí i místní kostel, známý díky tzv. číhošťskému zázraku z roku 1949. Kostel byl v době naší návštěvy volně přístupný.
 
Dagmar
Známku jsem koupila na Obecním úřadě v Číhošti v pondělí dopoledne, když byly úřední hodiny. Jinak v altánku u Středu je odkaz na pana Dvořáka č.p. 57, u něhož je možné zakoupit známku, pohlednice a jiné upomínkové předměty ;)
 
Meník
Krásný den, krásné místo. Je dobře, že se od podzimu podařilo vyřešit prodej známky.
 
Zdenda
Známka zakoupena u pana Dvořáka č.p.57, na domě není žádné označení ale nebojte se zazvonit... (je to poslední/nebo první :-) dům ve vsi)... Pán byl velice ochotný nám známku prodat ... Odkaz kde známku koupit je i v altánku....
 
vláda
známka u pana Dvořáka hned po pravé straně při příchodu ke středu ČR.místo je hezky udržované,moc se mi tam líbilo:-)
 
Zdeněk
U pana Dvořáka č.p.57 super posezení,známek dostatek.
 
Luboš
TZ zakoupena u pana Dvořáka č.p.57, dům hned na pravé straně, když sejdete ze silnice k pomníčku středu republiky. Pěkně upravené místo. V hospodě na návsi TZ neprodávají.
 
Libor
06.11.2010 - sobota odpoledne, OÚ zavřený, ostatní potenciální prodejní místa také, kostelík byl však přístupný (i interiér) a stejně jako pomníček středu republiky stojí určitě za návštěvu
 
KamPa
Dne 27.10 TZ,pohledy i odznak zakoupeny na obecním úřadě přímo od pana starosty Nováka,který si za tímto účelem zřídil jednu místnost.Ačkoli jsou úřední hodiny jen v pondělí 8-12x13-17 hod.,lze pana Nováka zastihnout na úřadě prý skoro pokaždé.Časem se TZ budou prodávat ještě v hospodě a v obchodě.Kostelík i geografický střed republiky rozhodně stojí za návštěvu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek