Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1147 - Ctěnice


Popis

Renesanční a barokní zámek v Praze-Vinoři, zrekonstruovaný péčí Pražské informační služby.

Mapa

Navštívil jsem Ctěnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámecký areál Ctěnice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°8'57.51"N 14°33'50.8"E
Hodnocení:
2.715
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1147 - Ctěnice


21.08.2021 - dostupná bez problému
12.06.2021 - dostupná bez problému
25.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

David a Eva a Eliška Peřanovi
David a Eva a Eliška Peřanovi
Expozice
Expozice jsou moc hezké a stojí za shlédnutí, doporučujeme.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ koupena při Muzejní noci v pokladně zámku. Pěkný areál. :-)
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Návštěva dne 5.9.2015, zakoupeno v Turistashopu dne 22.10.2015, ve kterém jsme se předtím domluvili na zaslání várky TZ. =) Jinak areál, zahrada, zámek i výstava v něm, vše je velice zajímavé.
 
Tomáš Sysel
Tomáš Sysel
Známka předražení
Za známku chtějí 40 Kč
 
Známky
Známky
Dobrý den,

Turistické známky se prodávájí na pokladně v zámku. V pondělí je zámek uzavřen.
 
Leoš Martínek
Leoš Martínek
recepce
V pondělí 26.5.2014, kdy je zámek uzavřen, zakoupena za předražených 40 Kč v recepci hotelu.
 
Vladimír Studecký
Vladimír Studecký
V hotelu NE
TZ v pokladně zámku. V recepci hotelu velmi arogantní chlapík, který tvrdil, že TZ neprodávají, ač měl za sebou štít s označením známkového místa.
V pokladně naopak velmi příjemná paní.
 
Róbert Fabian
Róbert Fabian
Ctěnice
TZ zakoupena v recepci hotelu, zatím je tam toho dost :)
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Zámek Ctěnice.
Návštěva v neděli 30. 06. 2013. TZ bez problémů pořízena v recepci Zámeckého hotelu.
 
Bob
04.05.13 TZ tentokrát měli v pokladně zámku, v hotelu na ně čekají...
 
LukasZ
Známka
Pozor, známky prodávají v recepci hotelu! V pokladně zámku ne, ale paní pokladní říkala, že je právě vyrábějí, tak nevím zda tím myslela, že budou nové raznice nebo jen nové se starým motivem.
 
Jokmi
Dnes 22.9.2012 jsem známku koupil na zámku Ctěnice. Paní v recepci velmi příjemná!
 
Jan
Ctěnice v rekonstrukci
Podle sdělení ochranky by mělo být snad otevřeno koncem srpna
 
Jirka
Zámek je od 1. 7. v majetku Muzea hl. m. Prahy a od srpna by měl být otevřen. Pak by snad mohly být i známky - to jsme se dozvěděli v místním hotelu.
 
Kala2
Zámek byl na náklady Pražské informační služby zrekonstruován. A už je uzavřený. Co bude dál ví jen Bůh a Pražská informační služba. Ale zřejmě z něj bude hotel. Turistické známky nejsou a nebudou.
 
Malarkey
Tak známky s konečnou platností již nejsou a ani nebudou. Koncem měsíce se ze zámku stává hotel :( Dneska mi to řikali jak na recepce tak v kočárkárně
 
Pavel
Známka
Známky jsou bez problému
 
Ludvík
Není a možná ani nebude
Včera 6.8.2011 prodali poslední kus a s ohledem na nejistou budoucnost financování (potažmo existenci a přístupnost) areálu dle informace z recepce je možné, že již novou várku známek objednávat nebudou.
 
l
Návštěva zámku dne 8.5.2011-známka vyprodaná,další dodávka asi za 14 dní.
 
daddy
Známku dnes, v sobotu 30. 4. 201 neměli a paní recepční neví, jestli je ještě mít budou.
 
Skoumal
Dnes známka zakoupena v recepci hotelu za 25,- Kč i se samolepkou:-)
 
Libor
17.07. - TZ v recepci hotelu za 35 Kč :-(, ale koupil jsem, celý areál je pěkně upravený, pro děti nafukovací skluzavka, prolézačky a v tomhle vedru i příjemná rozprašovací sprcha .-)
 
Rita
Předražená známka
Známek měli dostatek, ale údajně z rozhodnutí ředitelky stojí známka 35,- Kč. Nehodlám podporovat cizí zisky a nechám si ji raději poslat.
 
Veselka
TZ Ctěnice v sobotu 27.6.2010 neměli a nevědí, jestli je ještě mít budou. Nicméně velice příjemná průvodkyně podala vyčerpávající výklad o expozici Habsburků. Návštěvu zámku i kočárovny vřele doporučuji.
 
Klaed
TZ Ctěnice je k zakoupení na recepci hotelu za 25 Kč bez samolepky.
 
nigale 73
Známku jsem bez problémů koupil v sobotu dopoledne v pokladně (recepci hotelu) při kupování vstupenek do zámku. Měli jich dostatek.
 
Janča
Včera jsem si jela koupit známku a bohužel-žádné nemají!!!!
 
Jitka
Nepochopitelné!
Hezký zámek, bez turistických známek, bez pohlednic, ale s ochotným personálem, v jehož silách není náprava. Individuální inzerát v Atlasu turistických známkových míst Pražské informační službě (PIS) nevadí, ale prodej známek ano. Sběratelé známek zřejmě nepřináší dramatické zisky, tak na mnoho z nich PIS evidentně kašle. Personál lituje, že musí denně odmítat desítky známekchtivých turistů. Zrušení známky by byla velká škoda.
 
Vláďa
Známky už nebudou
Protože známka dosud zrušena nebyla, navštívil jsem dnes (4.4.) Ctěnický zámek. Bylo mi řečeno, že známky nejsou a nebudou. Čili setrvalý stav z loňského roku. Loňského roku jsem se ptal i u provozovatele (Pražská informační služba) a bylo mi řečeno, že prodej zrušili a nadále si ho nepřejí. Předpokládám, že někdy kolem 2.10. doprodali jakýsi zbytek, ale celý loňský rok známky už nebyly. Nevím proč dosud známka nebyla zrušena.
 
Jana Vacková
Výlet se povedl, akorát mne zklamali, že neměli známku.
 
Petra a Vašek
TZ
TZ jsme koupili bez problému v pokladně zámku. U pokladny do Kočárovny jí nemají.
 
Květa
v srpnu jsme absolvovali se synem prohlídku Ctěnic personál úžasný a milý, ale dost jsme byli zklamaní, že neměli TZ kde ji tedy sehnat? KAM se obrátit poradí nám někdo?
 
JirkaK
Zámek se mi moc líbil. Paní v kočárovně nám ukázala i jak vypadají kočáry vevnitř a to všichni hned tak nevidí. Zajímalo by mě co je to za blbce v té Pražské informační službě, že jim seberou známky a pohledy. Co teď s nima chtějí udělat ? Spalit?
 
Vláďa
Prodej zrušen definitivně
Připadá mi, že zařízení je pouze pro luxusnější klientelu a nějací "upocení" turisté majitele vůbec nezajímají. Nelze si koupit ani pohlednici. Perzonál je však milý a vstřícný. Škoda. Je to krásný objekt.
 
Hanka
Nová paní ředitelka
Zdá se, že za vším stojí nová paní ředitelka. Také nám bylo řečeno, že už TZ prodávat nebudou. Svatby tam běží jak na pásu, nestíhají focení, takže se svatební skupiny kupí v areálu (4 najednou). Asi je poplatek za svatební obřad výhodnější byznys, než turistické známky. Jinak průvodkyně byly velmi ochotné, vše je krásně opraveno, zahrada moc hezká až na ten příšerný moderní svatební altán vzadu, který se do tohoto prostředí ani trochu nehodí.
 
hrubý
nemaj?
dnes jsem navštívil zámek Ctěnice, prohlídka krásná,vřele doporučuji,ale na dotaz jestli mají turistickou známku mě bylo sděleno,že turistické známky už prodávat nebudou.Včera je všecky odvezli.
 
Jitka
Byli jsme dnes na výletě ve Ctěnicích a máme velmi smíšené pocity. Když pominu fakt, že jsme sem jeli už podruhé, protože i přesto, že na svých internetových stránkách mají uvedeno, že mají otevřeno od března, bylo zavřeno. Ve stájích jsme se dozvěděli, že otvírají vždy o Velikonocích. Takže dnes druhý pokus. Paní v pokladně kočárovny byla velmi milá, zaplatili jsme vstupné s tím, že prohlídka zámku začíná za půl hodiny. Pokud si nestihneme kočárovnu prohlédnout, můžeme se tam vrátit. Byla jsem tam s dítětem a 7týdenním štěnětem jorkšíra v klokance. Byla u toho u průvodkyně ze zámku. Pak jsme si šli koupit lístek do pokladny zámku, kde nám paní v pokladně bez problémů prodala vstupenku. Jaké však bylo naše překvapení, když paní průvodkyně ze mě na začátku prohlídky udělala debila, že pes do zámku nesmí! A na prohlídku nás odmítla vzít! Nechápu, komu vadí kilové štěně v klokance!!! A u pokladny nás viděla a slyšela, že jdeme do zámku, také neřekla ani slovo. Myslím, že prodat nám vstupenku a pak nás nepustit dovnitř je vrchol drzosti. Opravdu nepomohl ani fakt, že se paní v pokladně nabídla nám pejska ohlídat. Striktně jsem to odmítla, protože nechat takového drobečka v cizím prostředí s cizí paní je opravdu nesmysl!
 
ZuLu
Rozhodně doporučujeme! Vstupné je zvlášť do kočárovny a zámku, student 40, dospělý 60. Pokud jdete do obou, máte slevu 20 Kč / osobu. Otevřeno 10-18 o víkendech, v sezóně 10-18 denně. Prohlídka zámku každou celou hodinu. Čekat na autobus, který o víkendech jezdí po 2 hodinách, není nic moc. Asi je lepší z Vinoře pěšky po žluté, je to kousek.Jinak potvrzujeme níže uvedené - výklad je super, zámek krásně opravený, nechybí kavárna a pro cykloturisty tam je i místo pro jejich dopravní prostředek.Jediná výhrada - při prohlídce zámku po nás chtěli odložit batoh do takové chodby. Sám to odkládání batohů docela chápu, ale představoval bych si alespoň nějaké skříňky jako v marketech, ne jen hromadu batohů na nějaké chodbě v rohu.
 
raf
Mohu potvrdit předcházející příspěvek. Krásně zrekonstruovaný areál zámku a skvělý výklad průvodkyně Evy Lejčkové. Kromě jejího slova vás zaujmou i její oči. Stále si s nimi hraje. Takového člověka jako jsem já tím doslova iritovala.
 
vláďa
Krásně zrekonstruovaný objekt, kde si každý najde to své. Ať již to jsou stáje s koňma, pěkně upravená zámecká zahrada, kočárovna, které vévodí zlatý arcibiskupský kočár a nebo expozice o habsburcích na českém trůnu, která mě zaujala nejvíce. Velký podíl na tom má i paní průvodkyně se svým perfektním výkladem. TZ dostatek, k dispozici jsou i dvě razítka.
 
Jana
Kočárovna moc hezká. TZ bez problémů.
 
Eliška
Moc hezký zámek, kočárovnu doporučuji. Mají krásně upravenou zámeckou zahradu. TZ na pokladně bez problému, ochotná paní.
 
Petr
Navštívil jsem kočárovnu - zdejší výstava kočárů je velice pěkná. Vše umístěno v hezkých rekonstruovaných prostorách, kočárů je tu dost a v dobrém stavu (restaurované). Turistickou známku prodávají v pokladně zámečku. Kočarovnu doporučuji. POZOR - autobus MHD č. 280 momentálně nejede!! Opravují silnici - kvůli tomu je v zámku zavřeno nejen v pondělí ale také v ÚTERÝ!! Můžete jet autobusem č.259 (odjezd od metra Českomoravská) a vystoupit ve Vinoři a dále asi půl hodiny chůze přes lesík po žluté značce.
 
Monika
Bohužel jsme měli špatný den. Vyrazila jsem s třemi dětmi na výlet. Autobus v sobotu do Ctěnic jezdí jen každé 2 hodiny. Autobus odjíždějící po 15.hodině z Českomoravské nám ujel. Jeli jsme až dalším po 17.hodině. Otevřeno mají do 18.00, v 17.45 pokladna se suvenýry uzavřena. V restauraci nám odmítli dát razítko, razítka prý nedávají. Odmítli nám i cokoli prodat, prý mají (v 17.54) už uzavřenou pokladnu. Schrnuto: neochotný personál, zbytečně strávený čas cestování, špatný výlet. Monika z Tábora
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně, mají ale jen jeden pohled atypického rozměru. Je to 1 kilometr z náměstí ve Vinoři (ze silnice č. 610 na Brandýs nad Labem). Bývalá vodní tvrz krásně opravená, průvodkyně z PIS výborná. V kočárovně jsme znovu neplatili, asi proto, že paní odběhla a při našem odchodu již jí přišlo trapné vybírat.
 
Martina
Zavítali jsme sem v neděli, bylo krásné počasí a poměrně dost lidí. Za prohlídku stojí zámek s velmi příjemnou a pro věc zaujatou průvodkyní, je tu expozice věnovaná Habsburkům. Pěkná je i kočárovna s 19 kočáry z různých období a s dětským kočárem na hraní. Do zámku i kočárovny se platí vstupné zvlášť, dospělý 50,- má ve vstupném zahrnuty až 3 děti do 10 let. Děti nad 10 let 40,- kč. Celý areál je moc hezky zrekonstruovaný, upravený je i park. Dojem nám zkazila jen neochotná důchodkyně v pokladně, která odmítla vyměnit ošklivou známku.
 
Vladislava
Zámeček vypadá sice nádherně, ale jen zvenčí. Jelikož jsme tam byli ve všední den, měli zavřeno, což nás hodně zamrzelo!!! Otevírací dny zámečku, kočárny i parku pouze o víkendech a svátcích. Kavárna má prý otevřeno každý den, ale my asi měli smolný den, protože bylo také zavřeno!!!
 
Vašek
Ctěnice
Při přiblížení k zámku na mě ze vnitř vyběhli tři hafani, tak jsem rychle zmizel. Ani jsem nikde neviděl žádné informace, pokladnu, či jiný poutač. Zřejmě není sezóna. Jinak zámek zvenčí vypadá velice pěkně.
 
Dav
...
Ctěnice mě velmi příjemně překvapili. Samotný objekt je malý, ale vzorně zrekonstruovaný. Je tam malá expozice dějin tvrze - zámku, dále dějiny Vinoře a pak samotná výstava v zámku věnovaná Habsburkům. Ta je velmi povedená, oživená například hudbou a hlavně profesionálním výkonem velmi milé průvodkyně. Za shlédnutí stojí i mimořádně zajímavá expozice kočárů, kterou najdete hned vedla zámku a příjemný a opět vzorně opravený park. Zkrátka fajn nedělní výlet....
 
Cobra
Zámek Ctěnice
Otevírací doba od 9.00 do 18.00 ale je nutné vzít v potaz, že prohlídka s výkladem trvá cca. 1hod. TZ jsou k
dostání bez problému za standartních 25,- Kč. Prohlídka je za 50,- Kč, rovněž je k dispozici
"Kočárovna" taktéž za 50,- . Zámek je po rekonstrukci, velmi pěkný i když možná trochu menčí trasa
cca 8 místností, ale rozhodně stojí za vidění. V areálu kavárnička - příjemné posezení.
 
Andílek@Prazdroj
Když to tu tak čteme, tak máme pocit, že jsme byli úplně na jiném místě. Známku zámek už má a je k dostání v
pokladně. Paní jich tam měla poměrně dost, nejspíš zásilka už dorazila. Zámek je po obnově zpřístupněn
veřejnosti teprve od konce května, ale podle nás si známku zaslouží. Udělalo se na něm hodně práce a pozornost
veřejnosti si určitě zaslouží. Neméně krásný je i zámecký park.
 
Marek
Někdy mi přijde že si dělají z turistů a sběratelů v Rýmařově legraci.Jak můžou dát na net nové známkové místo
a tam o tom ani nic nevědí.To samé některá místa která nejsou moc zajímavá a nestojí za to.např.TZ 897
Tvrz Hvízdalka,a takových míst je více,ať z vlastní zkušenosti nebo z názorů jiných sběratelů.(Ctěnice mezi ně
nepatří)A to píší že TZ umisťují na"turisticky atraktivní místa" Snad to bude lepší a lovu
známek zdar.
 
HS
Nedostupná!
Nemají žádné informace o TZ !!!
 
radek
28.8.2005 o známce vůbec nic nevědí !!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek