Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1636 - Dělostřelecká tvrz Hůrka


Popis

Dělostřelecká tvrz Hůrka se nachází na severním okraji města Králíky a minulý týden se otevřela veřejnosti. Zatím je otevřena základní trasa dlouhá 1400 metrů, prohlídka trvá asi 70 minut. Dochované podzemí bude sloužit hlavně k výstavním účelům.

Mapa

Navštívil jsem Dělostřelecká tvrz Hůrka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum opevnění - dělostřelecká tvrz Hůrka
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Chalupa U Pramene - Rodinná farma, Dolní Hedeč
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
50°5'43"N 16°46'5"E
Hodnocení:
2.854
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1636 - Dělostřelecká tvrz Hůrka


22.08.2021 - dostupná bez problému
17.08.2021 - dostupná bez problému
16.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Dana Kudělková
Dana Kudělková
tvrz Hůrka
... zajímavá, 80 min. trvající prohlídka stojí za to - svetry sebou, v podzemí je docela chladno (7°C)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Hůrka
TZ v pohodě na pokladně. Výborná průvodkyně a za návštěvu stojí i další sruby na trase NS, které byly součástí tvrze Hůrka.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
zajímavé muzeum, ale náš mladý průvodce mluvil často velmi rychle, že mu bylo špatně rozumět a ani po upozornění svou mluvu moc nezpomalil, tak z výkladu o historii jsme toho moc nerozuměli, pak už to bylo lepší, protože už to nebyl dlouhý "text", ale popisoval daná místa, jak jsem procházeli.... Jsou dvě trasy, doporučuji jít tu dlouhou - sice tam pak procházíte asi 200 metrů jen chodbou, ale pak vám povykládá o ubikacích, jsou tam i modely bunkrů a o nich také něco řekne atd. Ale pozor v podzemí je celou dobu velmi chladno, prý 7 st. C a ta dlouhá prohlídka trvá víc jako hodinu a čtvrt.
 
Miroslav Pluta
Miroslav Pluta
dostupné
dostupná bez problému dobrý výklad doporučují
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
28.1.2017
Navštíveno v rámci Podzemní pochod Berghöhe 2017. Známka dostupná na pokladně ,návštěva stojí určitě za to ,pěkný výklad k historii ,tvrz se neustále zvelebuje.
 
Jindra Pánková
Jindra Pánková
Výlet
Návštěvu tvrze Hůrka mohu jen doporučit. Průvodce byl skvělý, zážitek z prohlídky veliký. TZ bez problémů dostupná na pokladně. Jenom upozornění. V září jsou garantované prohlídky pouze v 11:00, 13:00 a 15:00 hod. Areál se otevírá cca 30 minut před začátkem prohlídky.
 
Libor Marek
Libor Marek
9.8.2014
Jeden z nejsilnějších zážitků našeho prodlouženého víkendu, neuvěřitelné, co lidé dokázali vybudovat za pouhé 2 roky. Teple se oblečte, 7 stupňů ... TZ na pokladně.
 
Tally
Zavřeno od 14.5.2012 do cca 30.6.2012 :-(
Na web stránkách dělostřelecké tvrze Hůrka, visí upozornění, že:"Vážení návštěvníci! S ohledem na průběh prací při realizaci projektu „Revitalizace tvrze Hůrka“ bude od 14. 5. 2012 až do odvolání muzeum pro veřejnost uzavřeno. Části tvrze Hůrka jsou nyní ve stavu a v procesu, který znemožňuje její provozování jako muzeum a nelze ani zaručit bezpečný a ničím nerušený pohyb návštěvníků. Předpokládaný termín znovuotevření muzea: 1. července 2012."
 
chroustik
Dělostřelecká tvrz
ˇužasný zážite, skvěle se o to starají a pro příunivce army to pravé. Průvodce byl užasný a byla to radost, zámka dosažitelná na pokladně.
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM SEHNAL V SOBOTU KOLEM 11:30 PŘÍMO V POKLADNĚ TVRZE. JEN JSEM MĚL MENŠÍ PROBLÉM NAJÍT VCHOD. ŠEL JSEM OD SRUBU K-S-14,COŽ JE ZNÁMKA1639,KOLEM VOJENSKÉHO MUZEA KRÁLÍKY,DOLEVA NA KOPEC,KDE JE ČÁST TVRZE,PAK DOLŮ Z KOPCE A NA HLAVNÍ SILNICI VPRAVO AŽ KE HLAVNÍMU VCHODU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
miraprusa
Naprosto dokonalý výlet. Všem vřele doporučuji!!!Památník českého vlastenectví, ještě se dnes pár jich najde...
 
Mandy
Fascinující pěkná prohlídka, stále se na ni pracuje a vylepšuje, myslím na prohlídce. Na Hůrce je zajímavé to, že je u silnice a snadno dostupná. Spousta dostupné naučné lietratury o opevnění. V syrovějším stavu je Bouda, která je kompet dokončená, ale Hůrak také stojí za to!
 
jirkacek
Dělostřelecká tvrz Hůrka a rozhledna Val
Tvrz jsme navštívili letos v červenci a prohlídka byla zajímavá. Výhodou je celoroční otevírací doba a garantované prohlídky v určitou hodinu. Známky 25.7.2009 měli a také pěkné razítko. Od vchodového objektu je pěkně vidět Hora Matky Boží u Králík , od tohoto kláštera se nachází pár desítek metrů volně přístupná rozhledna Val , jejíž razítko dostanete v pokladně kláštera.Chcete-li vidět fotografie , dozvědět se další informace jděte na www.turistika.cz , uživatel jirkacek a dozvíte se víc......
 
Aleš
Známka bez problému +razítko do vandrbuchu
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek