Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1168 - Divišov synagoga


Popis

Židovské osídlení existovalo v městečku Divišově údajně již před rokem 1685. Synagoga je poprvé zmiňována v letech 1854/55 jako novostavba.

Mapa

Navštívil jsem Divišov synagoga

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej dočasně pozastaven
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°47'19"N 14°52'29"E
Hodnocení:
2.32
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1168 - Divišov synagoga


25.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
06.08.2020 - nemají sběratelský předmět
20.08.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Radek AAA Barvy Pokorný
Radek AAA Barvy Pokorný
Známka
Na udávaném prodejním místě nemají a už mít nebudou. Ptal jsem se v okolních zařízeních a ani nevěděli co po nich chci. Také navrhují zrušení
 
Správce
Re: známka
Dobrý den, pokud jste synagogu skutečně našel, tak na dveřích je zřetelná informativní tabule o provozu MŽŽO. Muzeum je otevřeno pouze v sobotu a v neděli od 10-14 hodin. V ostatní dny pouze po předchozí domluvě. Pěkný den.
 
Libor Vykoupil
Libor Vykoupil
známka
Byl jsem tam dvakrát, jednou strašně pršelo, ale i když jsem podle rad nakupujících z COOP našel (asi) místo, nic nenaznačovalo, že by mi někdo prodal známku. Asi by se to mělo zrušit.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
eet
Otevřeno pouze o víkendu 10.00-14.00. Známku sice mají, nicméně se nedá kvůli absenci elektronické evidence tržeb koupit. V hospodě Na Radnici také nedostupná.
 
Petr Jeřábek
Petr Jeřábek
Místo zralé na zrušení
V sobotu 7. 5. 2016 jsme tuto "synagogu" navštívili. Budova je zcela přestavěná na bydlení a dodatečně rozdělená patrem. Do patra se nechodí - soukromé - a dole je kvidění pouze úzká, tmavá chodbička s prázdnými - skutečně zcela prázdnými - vitrínami, zakončená malou místností se spoustou různých židlí a vysoušečem zdiva. Mladík, který byl přítomen, známku měl -zázrak, v Divišově jsme ji sháněli snad počtvrté. Vstupné dobrovolné s komentářem: "On sem skoro nikdo nechodí". Fasáda zrekonstruovaná do téměř původního stavu na turistické místo nestačí.
 
Tatiana Juríková
Tatiana Juríková
Nic moc
TZ zakoupena v hospodě Na Radosti. I po nastudování místa jsme synagogu asi 3x přejely. Žádné ukazatele, inf tabule a synagogu vypadá jako každy jiný dum v ulici.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V pátek 13.3.2015 synagoga sice zavřená, ale TZ bez problémů dostupná v restauraci Na Radnici.
 
David Trojan
David Trojan
Divišovské regionální muzeum života židovské obce
Divišovské regionální muzeum života židovské obce funguje v synagoze pouze květen - září o víkendu, přesto nám při naší návštěvě 29.3. v rámci pochodu Za povidlovým koláčem paní správcová otevřela a nechala vše prohlédnout. Jedná se o panely pojednávající o životě židovských obcí regionu.
www.chopos.cz
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
v sobotu známka zakoupena v restauraci Na Radnici naproti kostelu , přímo na náměstí je hospoda jiná kde známku nemají ,ale obě jsou velmi příjemné a slušně v nich vaří , jinak synagoga v sobotu zavřena.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
marné hledání
Taky jsem to hledal marně, ale známku měli v hospodě na náměstí. Nenašel jsem to dokonce ani napodruhé podle jejich rad... :)
 
Jean
Muzeum či synagoga je nenápadný domek, který nejeví známky nějakého muzea. Otevírací doba, info, pouze tušení. I domorodci měli problém dům identifikovat. Je na Šternberské ulici směrem na exit dálnice po pravé straně. Pro lovce TZ je ke koupi na úřadu městyse anebo dole pod ní v hospodě. Paní z úřadu co šla zrovna na oběd, to ale ani nevěděla. Nejzajímavější místo je zřejmě turistický vtip, kde na podezdívce opraveného kostela kolem silnice, směřuje zelená turistická značka směrem dolů k zemi.
 
Karolína Černá
V synagoze asi už žádné muzeum není, na dveřích žádná cedule, dveře pootevřené, opřené kolo, ležící pes, přes okna byl vidět nějaký nepořádek, sušení prádla atd. jako když tam někdo bydlí. Velice divné. V obci žádný ukazatel k místu.
 
Pivoš
Přesně, jak píše MILAN, jenom doplňuju, že řádná otvírací doba je čt-so 9-15 od března do října.
 
MILAN
V neděli v podvečer byla už synagoga samozřejmě zavřená, ale na dveřích jsme si přečetli lístek psaný malým písmem, že známku lze zakoupit naproti v domě č. 112 tak jsme zazvonily a známku jsme koupily u ochotné starší paní.
 
colonel
IC jsem nenašel a proto jsem se rozhodl zakoupit TZ na OÚ. Paní na pokladně OÚ mi napřed řekla, že nemá nazpět peníze. Šel jsem si tedy rozměnit na poštu. Poté požadovala 30 Kč, ačkoliv známka neměla samolepku (známečku). Když jsem jí na to upozornil, vyvětlila mi, že jí to nezajímá a že musí všechny TZ prodávat za 30 Kč. Poté po mně chtěla ještě vyplňení daňového dokladu i s osobními údaji. Když jsem tuto proceduru dokončil, konečně mi předala známku. Dostupnost v synygoze jsem neověřoval.
 
tomas
známka bez problémů k dostání v restauraci Na radnici,akorát není vystavená a je potřeba si o ní říct
 
Jitka
V synagoze dovolená, v hospodě otevřeno až večer.
 
Martin Lindner
V podstatě potvrzuji příspěvek Libora. Známka 1.8. dostupná přímo v synagoze, kde funguje jakési IC. Mají zde pohledy, razítka, informační brožury, TZ (kromě TZ Divišova, jakési menší známky snad vlastní výroby). K prohlídce jsme dostali text o historii zdejší židovské komunity. V synagoze je jen několik informačních panelů s fotografiemi a textem. Ve vnitřním prostoru je sice několik výstavních pultů, ale ty byly prázdné. V prvním patře je soukromý byt. Vzadu v zahradě je k vidění "mikve". Pro zájemce a nadšence to tedy může být zajímavé, ale pro rodinu s dětmi to asi správný cíl není. Škoda nevyužitého prostoru a prázdných muzejních vitrín...
 
Libor
30.07.2010 - TZ dostupná v synagoze, otevíračka pá-ne 9-15, synagoga pěkná jen z venku, uvnitř prakticky nic, interiér je přestavěn, za vidění stojí židovský hřbitov nalevo od silnice směrem k dálnici (naproti benzince)
 
Tatík
Turistické známky a pohledy mají, otevírací doba /viz níže/ odpovídá, i když pro otevření jsme museli zvonit naproti v č. 112. Bohužel uvnitř kromě prázdných vitrín k vidění nic není.
 
vláďa
Známka dnes zakoupena přímo v synagoze, kde je nyní k vidění výstava o životě a osudech židů na benešovsku. Otvírací doba, uvedená na vstupních dveřích je pátek-neděle od 9 do 15 hodin.
 
Dagerfall
V nedeli 12.4. IC zavreno,synagoga tez.Znamku maji v hospode na Radnici(v supliku - nikde tam nevisi).Synagoga z venku pekne opravena.Zidovsky hrbitov je volne pristupny brankou a najdete ho cca 2km vychodne od Divisova kousek od hlavni silnice naproti odbocce na Mechnov.Nektere novejsi nahrobky chybi,nebo jsou shozene - podle mistnich dusledek vichrice.Stoji za videni - zejmena pri zapadu slunce ma atmosferu;).
 
Netorack
V neděli 31. srpna po poledni synagoga bez problémů otevřena. Moc toho zde ale k vidění nebylo, naštěstí jsme od Divišova mnoho nečekali, brali jsme ho pouze jako start k cestě na Český Šternberk.
 
Bohumil Šmucr
Podle mého názoru další z míst které si TZ vůbec nezaslouží. Místo kde mají otevřeno 2 dny v týdnu a ani v této době zde není otevřeno. V porovnání se zážitkem z nedalekého Jemniště, případně zámku ve Vlašimi naprosto nulová kulturní hodnota.
 
Milan
Zavřeno
Ačkoliv jsme na místo dorazili v otevírací hodině, bylo zavřeno. Telefonickým dotazem na správcovou p. Marešovou jsme zjistili, že je v Jižních Čechách, takže bohužel. Zvláštní přístup - otevírací doba jen dva dny v týdnu (ještě blbě ve ČT a PÁ) ani v tu dobu tam nikdo není.
 
Blanka
Synagoga ještě není úplně dodělaná, ale dostali jsme materiály o židovské obci v Divišově a kdo byl Rytíř Šic.(TZ dostupná bez problémů.) Takže jsme si i naučnou stezku pojmenovanou po tomto rytíři prošli. Taková pohodová procházka pro rodiny s dětmi(dá se i s kočárkem). V Měchnově se děcka pohoupali na dřevěném koni a huse, na mostě přes dálnici se nemohli odtrhnout od pozorování aut(to bych si tedy odpustila :-)), v motorestu U rybiček nám strašně chutnal platýs (děcka pozorovaly živé ryby v akváriích), no a nakonec třešnička na dortu-hrad Český Šternberk. Prostě pohodový výlet.
 
Martina
25.8.07 jsme navštívili Divišov, ale byli jsme docela zklamaní. Synagoga zvenku jakž takž, ale uvnitř nemají vůbec nic. Slečna nám řekla že tam mají vodu a všechno je vyklizené. Ukázala nám aspoň mikvu - studánku - vzadu za synagogou, koupili jsme známku a pokračovali dál. Šla jsem s dětmi na Stezku rytíře Kryštofa Šice, ale taky nic moc. Vede přes pole a vesnice, hezký je jen poslední úsek před Šternberkem. Na některé otázky na panelech naučné stezky jsem neznala odpověď ani já, natož děti, možná je to ale návaznost na muzeum které nefunguje. Avizovaný motorest U Rybiček byl totálně narvaný, takže svačinu sebou! Dalčí možnost občerstvení až ve Šternberku.
 
Iva
Zajímavá otvírací doba pro turisty - pouze ve čt. a pá. 9-11, 12-16.hod.
 
tomáš
předražení
v synagoze měli zavřeno tak jsem se stavil v restaraci na radnici tam měli i obec divišov (nemá číslo) i synagogu jenom problém byl v tom že za oboje chtěli 60 kč celkem
 
tomáš
pro MUDr Vladimír Henzl
podle mě to není podvod na stránce http://www.turisticke-znamky.cz/main.php?tz=ostatni se dají objednat známky jaké chcete takže možná i vašeho baráku
 
Wíla
Sezona, nesezona na dveřích nápis otevřeno ČT,Pá. Takže dosti neobvyklé.
 
Luboš
V době mimo sezonu je synagoga otevřena pouze St, Čt a Pá do 16.00. Jinak můžete velmi ochotnou paní Marešovou kontaktovat na 736689938 .
 
MUDr Vladimír Henzl
Známka se v synagoze díky otvírací době shání těžce. Je však bez problémů k dostání na Obecním úřadě. K tomu jedna zvláštnost : mají známku Město Divišov , bez čísla a menšího průměru než jsou klasickí TZ. Je to rarita ? nebo podvod ????
 
Luboš
Paní Marešová 736689938 vám poskytne velmi ochotně informaci kdy bude synagoga otevřena.
 
Luboš
Tady jsou první informace. Známka ještě v synagoze není, ale brzy bude. Telefon je 317855224. Velmi ochotná
paní vám sdělí vše potřebné. Prozatimní otevírací doba do konce září je Čt.Pá.So.Ne 09-11 12-16. Mnoho zdaru!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek