Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1500 - Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana - Březová nad Svitavou


Popis

Vyhlídková věž je umístěna v katastrálním území Česká Dlouhá v městě Březová nad Svitavou. Nosná konstrukce je převážně dřevěná, celkem 20 m vysoká, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 15 m nad okolním terénem.

Mapa

Navštívil jsem Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana - Březová nad Svitavou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
TIC Březová nad Svitavou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Svitavy
Poloha:
49°38'49.6"N 16°30'43"E
Hodnocení:
2.875
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1500 - Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana - Březová nad Svitavou


24.03.2023 - dostupná bez problému
26.05.2020 - dostupná bez problému
09.11.2019 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš
Rozhledna
TZ koupena v infocentru v Březové. U rozhledny klid, nikde ani noha. Krásný výlet.
 
Iva Šrámková
Iva Šrámková
Kontrola otevření
Krásná rozhledna, v daném termínu již přístupná.
 
Pavla Zdařilová
Pavla Zdařilová
Rozhledna zavřená.
Paní v knihovně - IC velmi milá a ochotná, ale vůbec nevěděla, že rozhledna je uzavřená. Bude se opravovat až na podzim.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Příjemný výlet k rozhledně, do Březové nad Svitavou by se člověk jinak asi nevypravil.
Paní z IC již byla v poledne na odchodu, ale ochotně se vrátila a známku prodala.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Otevírací doba Íčka
PO: 13 - 17 hod.
ÚT - PÁ: 8:30 - 12:00 12:30 - 17 hod.
NE: 13 - 17 hod.

Takže v sobotu, stejně jako my, s nákupem TZ neuspějete :-)

Rozhledna je součástí naučné stezky a je volně přístupná.
 
Zdeněk
Březová nad Svitavou
Velmi ochotná a vstřícná, přitom nevtíravá a decentní dáma na Infocentru byla milým překvapením.
Doporučuji návštěvu zájemcům o informace o lákadlech bližšího i vzdálenějšího okolí!
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Ukrytá rozhledna.
Návštěva v pondělí 24. 08. 2015. Zaparkoval jsem poblíž železničního přejezdu v místní části Zářečí a po naučné stezce jsem vyrazil hledat rozhlednu. Na první pokus jsem neuspěl, sice jsem se stále držel značky naučné stezky, ale odbočil jsem předčasně vpravo. Takže tudy cesta nevedla, musel jsem se vrátit a hledat jinou část naučné stezky, to se mi povedlo a okolo rekreační chatky jsem prudce vystoupal až na rozhraní pole a lesa, pak už jsem bez problémů došel až k rozhledně. Ten Jára Cimrmana byl fakt lišák mazanej, teď už vím, proč se rozhledna jmenuje Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana. :-) Jinak TZ jsem bez problémů sehnal v "Íčku" v Březové nad Svitavou.
 
Pavel Ondrušek
Pavel Ondrušek
lanová dráha
Rozhledna taková normálni ,vyhled normální ale my jsme si i tak udělali pěkné fotečky :) nejlepší ale ze všeho podle nás určitě při procházce nahoru lanové překážky :) velice doporučuji.
TZ bohužel nekoupena ale to nám vynahradí Rymařov :)
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Rozhlednu
je nutné trošku hledat, neboť - přesně v duchu svého názvu - je docela dobře ukrytá. My jsme jsme ji ale našli.
 
jirkacek
Jára Cimrman a jeho rozhledna
Pěkná dřevěná rozhledna s omezeným výhledem nad městem Březová nad Svitavou byla naším cílem během výletu v okolí hradu Svojanov. Nejprve jsme si v infocentru na náměstí ( zároveň je to i knihovna ) koupili TZ a pohledy. Dostali jsme i vydařené razítko do památníku. Poté jsme se již vydali z náměstí k rozhledně. Popis cesty, fotografie a další informace najdete na turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
alex
rozhledna
Rozhledna je na kopci nad městem, přístup je značený jako naučná stezka. Výhled není nic moc, ale vycházka lesem je pěkná....TZ koupíte v IC v knihovně.
 
Iva
Info v neděli otevřeno 14-18.00 hod.
 
Radek Papež
Známku jsem sehnal v pohodě, s najitím rozhledny to bylo horší. Takže pro všechny potencionální zájemce - rozhledna se nachází na místní naučné stezce, stanoviště čís. 5. Tuto velmi důležitou informaci jsem se na panelech NS nikde nedozvěděl!
 
Káťa
Rozhledna zajímavá, procházka poučná. Jen info má 12-14 hod pauzu v týdnu, so, ne jsem se nepodívala....
 
Filip
Sorry, to platilo k číslu TZ 1496.
 
Filip
Ahoj byl jsem tam ve čtvrtek okolo 12:30, muzeum i OÚ zavřeno. Muzeum by mělo bý v době 12-14 zavřeno. Doptal jsem se na "průvodkyni", bydlí kousek. Ale ta byla někde odjetá. Zkoušel jsem OÚ, tam mají ve stejnou dobu zavřeno. Otevřeno asi jenom po a stř odpoledne. Proto jsem jel ke starostovi. Jeho maminka mi řekla, že je normálně zaměstnaný a starostování dělá navíc. Celá vesnice je fakt maličká. Po tel. domluvě jsem mu nechal doma 40kč, prej mi známku pošle poštou. Tak snad jo.
 
Martin
Opravdu Ukrytá
Dnes jsme byli najít Utajenou rozhlednu Mistra Járy Cimrmana.Nejdříve jsme bloudili a tu jako by přímo před náma vyrostla.Výhled byl super i počasí nám přálo.Po návratu do Březové jsme zašli spláchnout sucho v ústech.Paní hospodská byla milá,jenom na dotaz "zda má turistickou známku" odvětila: "Jen v knihovně!" Je to škoda.Známku si nechám poslat. Jinak krásný výlet pro rodiny s dětmi.
 
Belvel
Tak nevím, je to "rohledna" nebo je tam chyba ???
 
Lída
Byli jsme tam v neděli odpoledne. Z náměstí žádný ukazatel k rozhledně, museli jsme se ptát místních. Potom už jsme to našli bez problémů. Pěkný výšlap, krásný rozhled. Známku jsme nekoupili, jelikož bylo zavřeno - dovolená. Mohli by ji prodávat třeba ještě v pohostinství.
 
Honza Pásler
Název "Dobře ukrytá rozhledna..." příliš nesedí, rozhledna je velice dobře viditelná např. při příjezdu do Březové ve směru od Svitav. Jinak informační centrum v knihovně nic moc, k rezhledně žádné propagační materiály nemají, ale nabídli mi materiály k cca 70 km vzdálené rozhledně Barborka u Heřmanova Městce.
 
Pinďa
Nemám
Rozhledna voní novotou, hřiště u mateřské školy je ozdobou obce, ale známku nemám. Bohužel jsem přijel až po slavnostním aktu, kdy u rozhledny nebyla už ani noha. Předpokládal jsem, že známku koupím na slavnostech pod kopcem, leč zmýlil jsem se. A protože nemám ani razítko doufám, že mě na centrále uznají fotku s rozvinutou zástavou na vrcholu výše jmenované, případně detail uchycení sedmého schodu. Trochu mě mrzí, že nikoho nenapadlo prodávat TZ třeba u stánku s kafem, když už to byl takový slavný den.
 
Honza
Známka prodávána přímo u rozhledny při slavnostním otevření rozhledny za přítomnosti pánů Svěráka, Čepelky a Weigla z divadla Járy Cimrmana. Rozhledna je jedním ze zastavení na místní naučné stezce. Známku budou prodávat v místním IC, které je spojeno s knihovnou, proto má poněkud netradiční otevírací dobu. PO, ÚT 8 - 12, 13 - 18, ST 8 - 12, ČT 8 - 12, 13 - 16, NE 14 - 18. IC najdete na náměstí, kterým vede i hlavní silnice Svitavy Brno.
 
Majka
Byli jsme tam včera, známku jsme bez problémů zakoupili v infocentru. Příjemná paní a klasická cena 25,-. Na rozhlednu jsme si taky vyšlápli.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek