Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1725 - Dobrovická muzea


Popis

Ve městě Dobrovice vzniká soubor Dobrovických muzeí, kam patří Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice. Tato muzea jsou vybudována v bývalém hospodářském dvoře, který prošel celkovou rekonstrukcí za přispění dotací z Evropské unie. Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice bude otevřeno v květnu 2010.

Mapa

Navštívil jsem Dobrovická muzea

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Dobrovická muzea (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mladá Boleslav
Poloha:
50°21'58"N 14°57'51"E
Hodnocení:
2.857
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1725 - Dobrovická muzea


31.07.2021 - dostupná bez problému
17.06.2020 - dostupná bez problému
12.10.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Otevřeno i ve svátek, což je super. Prohlídka velice zajímavá alespoň pro ty co zajímají věci okolo výroby cukru a lihu a nejen z cukrové řepy. Ochotný personál. Také v této době výstava malíře s lechtivými motivy obrazů stojí za shlédnutí. Známka dostupná u pokladny muzea. pro děti je tam místnost s interaktivní tabulí a slečnou co pro ně udělá malý program zatímco procházíte muzeum.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Muzea
Muzea jsou moc pěkná, vřele doporučuji. Vůbec celý zrekonstruovaný areál je krásný. Navíc parkoviště uvnitř areálu a v době naší návštěvy zde probíhala ve sklepení výstava igráčků, takže ani naše drobotina se zde nenudila.
 
Tereza Krupičková
Tereza Krupičková
Dobrovice
Bohužel jsme přišli přesně v polední pauze. Milá slečna v muzeu nám ale otevřela a prodala známku. Na prohlídku jsme nečekali - měli jsme vcelku plný program. Ale určitě se vrátíme, nejspíš na podzim, až budou exkurze i do samotného cukrovaru.
 
Petr Roneš
Petr Roneš
Dobrovice
Muzeum i exkurze do cukrovaru špičkové..co nám trošku kazilo dojem,byl průvodce v muzeu,jehož slovní zásoba a vyjadřování bylo mírně řečeno diskutabilní.Ale vynahradila nám to průvodkyně po provozech cukrovaru,což byla slečna či paní opravdu na svém místě-znalá věci,ochotně odpovídající na dotazy,výklad měl spád a nebyl nudný.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Dobrovice
Špičková muzea, dokonce s parkovištěm v areálu. Zvládli jsme před polední pauzou prohlídku cukrovarnictví a lihovarnictví, vstupné 100,- Kč.
Průvodkyně velice erudovaná, celou hodinu udržela i pozornost dětí. Turistických známek dostatek.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Dobrovice
Moc pěkně udělané muzeum se zajímavými expozicemi, navíc v tuto dobu doplněné o hukot z cukrovaru, který nyní jede na 100%. Za prohlídku stojí i samotné město Dobrovice s pěkným náměstím, jemuž vévodí pěkně opravená stará radnice.
 
KOMPAS 20
KOMPAS 20
Hezké
Moc hezké muzeum cukrovaru :D
 
KOMPAS 20
KOMPAS 20
Hezké
Moc hezké muzeum cukrovaru :D
 
Honza Pásler
Z bývalé ruiny se podařilo vytvořit krásný areál muzeí v těsné blízkosti jednoho z mála dodnes fungujících a výrazně modernizovaných cukrovarů v Českých zemích. Expozice historie cukrovarnictví a lihovarnictí nás seznámí s minulostí tohoto oboru, dva krátké filmy, které jsou součástí prohlídky, nám přiblíží současnost výroby cukru a pěstování cukrové řepy. Opravdu zajímavé místo.
 
PetuleM
Muzeum je udělané velice dobře. Prohlídka, která nakonec trvala přes 2 hodiny, byla naprosto skvělá a paní průvodkyně se nám plně věnovala, i když jsme byli jen dva a měli hromadu dotazů. Na náměstí se dá v poledne dobře najíst v Jídelně u gurmána, ač na to zvenčí nevypadá, jídlo bylo báječné.
 
Libor
16.01.2011 - muzeum určitě stojí za vidění, prohlídku jsme doplnili nákupem místního cukru (děti ho měly místo bonbónů) a návštěvou cukrárny na náměstí, kde měli výborné domácí řepánky (také místní). Nezapomeňte se juknout také na dobrovické nádraží - působil zde Bohumil Hrabal jako výpravčí (elév), pamětní deska je spolu s připomínkou Oskarového filmu Ostře sledované vlaky v čekárně!
 
KamPa
otvíračka
Dobrovická muzea mají otevřeno celoročně:březen-září út-ne 9-17hod.říjen-listopad po-ne 9-16hod.prosinec-únor út-ne 10-16hod.
 
Marije
SLavnostní zahájení
Všechny turisty zvu na slavnostní otevření Dobrovických muzeí, které se koná 22-23.5.2010, podrobnosti najdete na webu města www.dobrovice.cz , ochotně vám je sdělí i na tel: 326398191 a nebo na webu Cukrovarů a lihovaru TTD
 
Luboš
Slavnostní zahájení provozu muzea bude 22.5.2010. Od toho dne bude také možnost zakoupení TZ. Dříve ne, jak mi dnes velmi ochotná paní z muzea řekla.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek