Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 714 - Doksy u Máchova jezera


Popis

Středověké strážní město, založené "na zelené louce" Přemyslem Otakarem II., dnes rekreační centrum. Zachovala se řada památek, převážně barokních a empírových, především zámek, obklopený parkem.

Mapa

Navštívil jsem Doksy u Máchova jezera

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Valdštejnská 183, Doksy
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Port, Valdštejnská 530, Doksy
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion a restaurant Diana, Staré Splavy
Toto místo prodává také turistickou známku
Trafika, náměstí Republiky 212, Doksy
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Jana Roháče z Dubé 29, Staré Splavy
Toto místo prodává také turistickou známku
Památník Karla Hynka Máchy - Doksy
Toto místo prodává také turistickou známku
Stánek - Staré Splavy - Pod Borným (červenec - srpen)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°34'30.67"N 14°38'50.03"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 714 - Doksy u Máchova jezera
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 714 - Doksy u Máchova jezera


28.10.2022 - dostupná bez problému
15.08.2022 - dostupná bez problému
06.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupená v IC na zámku, kde mají i spoustu dalších z okolí. I ve státní svátek otevřeny všechny turistické zajímavosti, na náměstí funkční i obchod. Parkování za poplatek, chtěli nakonec 20 Kč za hodinu.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Doksech.
 
wenzel
Doksy
Město jsme vybrali jako výchozí bod na celodenní výlet okolo Máchova jezera. Navštívili jsme zámek, prohlédli si centrum s náměstím, navštívilii Berouskův zoopark a poté se vydali k jezeru. Památník KHM byl bohužel v pondělí uzavřen a to i přesto, že byl státní svátek a ve městě se to doslova rojilo výletníky. Také nás zarazilo to, že velké množství stravovacích zařízení bylo ve svátek uzavřeno, především nahoře okolo náměstí. Otevřené podniky byly až v dolní části města směrem k jezeru. TZ jsme zakoupili v IC na zámku.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Nová raznice.
Známka s novou raznicí koupena v infocentru na zámku.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Známka
Jinak až doma jsem si všimnul že opravdu ještě prodávají známky se starou raznicí (ale není to na škodu).
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Doksy
Prošli jsme se od náměstí přes zámek,památník,okolo minizoo k Mácháči a hodnotíme jako příjemné čisté městečko kde je hodně k vidění. Oběd v restauraci Heller školní klasifikací tak za dvě.
TZ v IC na zámku.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Město pěkné a k jezeru krásná procházka.Známka i s ostatními v informačním centru na zámku Doksy
 
Michal
Nová raznice
Pokud si pojedete do Doks pro TZ s novou raznicí která měla být počátkem roku tak ani nejezděte známku prý nemají a budou jí prodávat až doprodají TZ se starým logem a těch mají hodně takže podle úsudku tak za 5let možná. Dokonce mi bylo zděleno, že Rýmařov si novou raznici nepřeje prodávat dřív než se vyprodá ta stará.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ město Doksy
Město jsme navštívili 10.6.2019 letos jsme jeli na školní výlet do Doks k Máchovu jezeru. Město je pěkné za návštěvu stojí nejhezčí je to v centru na náměstí nebo u památníku K.H.Máchy a u zámku. TZ dostupná bez problémů v informačním centru na náměstí mají též: 724,1401,1488,1956,2186,2491.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Živé městečko - 16.8.2018
Velmi rušné město, především o prázdninách! Dali jsme si výborný oběd v hotelu Grand a pokračovali směrem k náměstí, které jistě stojí za návštěvu.. Tam nám v infocentru, milá slečna vysvětlila nejkratší cestu k Machovu jezeru :)
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
Známka zakoupena bez problémů v místním IC
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v IC Doksy.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Doksy u Máchova jezera
Známka zakoupena v Informačním centru a Muzeu TZ, Opavská 1357/74, Rýmařov.
 
joshula
Dostupnost
Známka je dostupna na náměstí v Infocentrum a trafice. Mimo sezónu, která končí s posledním víkendem o prázdninách je na Máchově jezeře prakticky ihned mrtvo.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v IC Doksy.
 
Ivo
Ivo
Pláže
Jediné, s čím mám potíž, je to, že některé metry pláže jsou zadarmo, jiné za relativně přiměřený peníz a od některých lidi odcházejí pryč při pohledu na ceník...
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
sobota
Dne 16.8 TZ dostupná v infocentru na Nám.Republiky,které má v červenci a srpnu otevřeno denně t.j.po-so 9-17,ne 9-14.
V prodeji též TZ 724,1488,1956.
 
David Javorský
David Javorský
náměstí
I samotné Doksy jsou hezké, ale to náměstí mě srazilo do kolen, snad nejhezčí náměstí (přinejmenším jedno z nejhezčích), která jsem kdy viděl!
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
macháč
V ičku jsme koupili známky, všechny z okolí a potom jsme jeli navštívit ta místa. Na Macháč jsme šli od hotelu Port, je tam u cesty pár parkovacích míst a u hotelu malá pláž. Voda byla teplejší než v jadranu.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
23. 7. 2013
datum návštěvy
 
Gwann
Město poměrně fádní, krásná roubená stavba vlastivědného muzea. V Ičku na náměstí spousta TZ (cca 5) vč. muzea čtyřlístku (dosud zde ani není...)Co VELMI SILNĚ NEDOPORUČUJI JE: JÍST U KONDORA!!!!! HNUS, HNUS, HNUS
 
bohunka6
TZ
Známka No. 714 zakoupena na náměstí v Íčku, kde mají i mnoho dalších z okolí. Náměstí velmi pěkné, okolní ulice vedoucí k Muzeu Čtyřlístku taky pěkné. Krásné město. Jen název Muzeum Čtyřlístku je trochu nadnesený, je to spíše menší výstava v podkroví knihovny. Máchovo jezero dnes v letním dni v obležení, jen problém s parkováním.
 
pavel
Doksy JSOU opravdu krásné město a dopravně vpoho-každou hodinu vlak,nádraží přímo u mácháče nemá chybu,jen u jezera na hlavní pláži přeplněno i večer po osumnácté hod. se tu nedalo ani projet na kole,jinak turistů moc nebylo ani na náměstí ,prázdno,parkoviště u jezera také a to začaly prázdniny-překvapující,supermarkety nedaleko pláže se také hodí,jinak náměstí nádherně vyzdobené květinami-skvost,jinak květinové záhony udělat i cestou městem k mácháči a nebude to mít chybu!info na náměstí v neděli jen do čtrnácti hod!takže jsem vyrazil k mácháči a co nevidím na náměstí pod tím centrálním otevřené muzeum K.H.MÁCHY až do osumnácti hod.všechny TZ vpohodě-nutno navštívit skvělé muzeum o našem romantikovi a velkém turistovi a také i malíři který si kreslil hrady které navštívil a také výstava o rybníkářstvý v kraji-velice zajímavé a na závěr malby obrazů šest kilometrů vzdáleného BEZDĚZU,kterého tak miloval K.H.Mácha,mimo chodem ta cesta přes les z hradu do Doks je taky pěkný BĚS A DĚS,KDO MÁ RÁD ADRENALIN PŘIJDE SI OPRAVDU NA SVÉ!A to ta cesta začíná hodně vpohodě...,pani v muzeu velice příjemná a její malý roztomilý pes taky...takže když už se budete na pláži nudit a popíjení na barech vás už nebude bavit,v Máchově muzeu to jistě nebude ztracený čas!
 
Iška
Známku jsme sehnali bez problémů v íčku, měli tam i další z okolí. Samotné město nás ale zklamalo. Domy oprýskané, ve městě nic zajímavého, snad jen jeden kostel, ale podobný najdete skoro všude, zámek zdevastovaný a několik vietnamských obchodů s osuškami nevkusně vyvěšenými na fasádě domů. Nebýt Máchava památníku (ten ale má svou TZ) a Máchova jezera, nebyly by Doksy nijak zajímavé.
 
Simona
Známku jsem zakoupila v Doksech v památníku K.H.Máchy.
 
olda
Velmi příjemná je projížďka lodí po Máchově jezeře. Okružní plavba vede mj. kolem Kachního ostrůvku a Myšího zámku. Na Myším zámku jsou zbytky středověkého hrádku (snad), doplněné roku 1825 podezdívkou pro besídku, již dal postavit Antonín Tietze, vinárník na Klučku ("starý hospodský" z Máje). Ostrůvek je dějištěm pověsti o rytíři Pancířovi. Z Máchova jezera je též pěkný výhled na hrad Bezděz.
 
magipriba
Známku jsme koupili v infocentru Staré Splavy vedle nádraží. Mají také známky 1401 HRAD JESTŘEBÍ a 1488 STARÉ SPLAVY-JARMILINA SKÁLA. Vše za 30,- se samolepkou. Známka 714 DOKSY U MÁCHOVA JEZERA patří designově k těm nejpovedenějším,narozdíl od třeba takové JARMILINY SKÁLY.
 
Tom a Pavla
Hotel Port u Jezera, Doksy
Známka stála 30 Kč, přitom byla stará s lístečkem jednotná cena 25 Kč bez nálepky.
 
Petr
Je lehce s podivem,že tato známka je k mání ve Starých Splavech,nikoli však v Máchově památníku v Doksech,kde by ji člověk spíše očekával..
 
peterson
Známku jsme sehnali va Starých Splavech.
 
HonzaB
V sobotu IC zavřeno, v muzeu mají jen TZ památníku K.H.Máchy. Město vcelku ujde, ale dvě TZ si tedy podle mě nezaslouží.
 
Kristyna
Krasne mesto
Koupila jsem 714 v Infocentru na namesti. Nabidnuty mi byly jeste dalsi tri TZ a jedna VTZ. :-)
 
jirkacek
Koupání
První letošní dovolenou jsme strávili tady na Máchocě jezeře, počasí vyšlo, kopání v pohodě, písčitá pláž nám posloužila ke stavění hradů....známky v infocentru na náměstí k dostání v pohodě ( Jestřebí, Doksy, Staré splavy , Památní K.H. Máchy.......). Jinak v Doksech najdete i nepřístupný zámek. Projížďka po jezeře super....
 
Tatík
Turistických známek a pohledů dostatek v IC Doksy na náměstí Republiky 191. Otevírací doba X.-V.: po-pá 8,30-12, 13-16, VI.+IX.: po-pá 9-12, 13-17, so 9-12, VII.-VIII.: po-so 9-18, ne 9-14.Město je zcela bez lidí, zato v kolem jezera jako v úle.
 
Pařez
TZ koupena v hotelu Port na recepci. Předražená - 30 Kč. Náměstí v Doksech dost chladné, liduprázdno, jen pár romských dětí, které hráli na honěnou. Kostel hezky opravený.
 
Radim
Super
TZ v íčku v Doksech bez problémů, dokonce tam mají dvě krásné mladé dívky, radost pohledět, tak šup tam, lidičky......
 
Biba
Známka zakoupena v hotelu Port za 30 kč.
 
Jirka
27.5.2007
TZ v přístavišti bez problénů za 25.-Kč od velmi ochotného, slovensky hovořícího, prodejce lístků na loď. Přímo na lodi kapitán prodává za 30,-Kč plavební známky - rarita ( známka je provedena stejně jako TZ, ale je o něco menší a nemá číslo ).
 
Láďa Iveta a Dan
Koupání
Super místo ale moc lidí na náš vkus
 
nemusim
Předražená známka
V Přístavišti Hlavní pláž opravdu prodávají TZ č. 714 za 35,- Kč., přitom v Infocentru je prodávají za 25,- Kč. Doporučuji TZ do přístaviště nedodávat.
 
ajak
předraženo
kdyz jsme čekali na parník viděla jsem , že zde prodáivají známku připravila jsem si 25 Kč, protože jsem se na internetu dočetla, že jednotná cena známek je 25, nejdříve me řekli že nemaj až tam dotelefonoval pán a řekl že mi ji přinese, když je za 5 minut přines tak po mne chtel 35 Kč celá vikulena jsem mu s nechutí dala 35 Kč a odešla
 
simi
35
znamku jsem kupovala, kdyz jsme čekali u přístaviště na parník.. překvapila mě cena 35,-- a kyž si ji koupím na parníku spolu se vstupenkou, zaplatím jen 30,-- no, v té době jsdme ještě nevědeli, zda dělají okružní jízdy po jezeře tak jsem zaplatila plnou cenu.. je to smutné..
 
Honza Pásler
Doksy: Proč zrovna toto město musí mít dvě TZ?- 714 město Doksy - 724 památník Karla Hynka MáchyTo
by pak skutečně každé město, kde je muzeum nějaké slavné osobnosti, mohlo mít dvě (nebo i více) TZ. Myslím, že
právě v tomto spočívá devalvace významu TZ, jak o tom občas probíhá diskuse.Navíc slečna v infocentru na
náměstí, kde se prodává TZ 714, mi popsala cestu do Máchova muzea, kde prý dostanu ke koupi TZ 724. Ale v
tento den bylo toto muzeum zavřené (v říjnu jen víkendy). To skutečně v tak malém městě, kde každý každému
vidí téměř do talíře, nemohou v infocentru informovat zákazníka, že muzeum je v ten konkrétní den zavřené ?!
 
Ardbena
IC bylo otevřené v neděli ještě ve dvě hodiny a přitom měli na dveřích napsáno, že mají jen do dvanácti.To
je opravdu potěšující a ještě zde byli velmi milí a ochotní.
 
Katy
Doksy, 25,-Kč
Tento víkend jsem strávila na Máchově jezeře v kempu Klůček a kromě rekreování se jsem navštívila i známková
místa Doksy, Památník K.H.Máchy a Bezděz. Pokud budete v tomtéž kempu, hned u recepce mají cyklistickou mapu
za 35Kč, kde jsou i skvělé tipy na výlety, a to od 18 km do 56km. Jeli jsme trasu 30km přes Bezděz a je to
fakt moc fajn cesta, lesní upravené cyklotrasy. Doksy a památník zakoupeny v IC Doksy, Bezděz v jednom ze
stánků cestou do kopce na bezděz, mají je totiž skoro v každém stánku. U hradu v pokladně měli jen dvě a ani
jedna se mi nelíbila... Jinak "Mácháč" je klasika, voda teplá i docela čistá, služeb habaděj...
 
Jan Tomášek
Zajímavost: Znánka je zrcadlově otočena
28. 5. 2005 jsme navštívili Bezděz a Máchovo Jezero. Obě místa rozhodně stojí za návštěvu! Chci se ale
především podělit o to, že známka Doks (kterou jsme kupovali v hotelu Port) je zrcadlově otočená. Přikládám
fotografii z břehu Máchova Jezera. Zkontrolujte si své známky - já mám Malý Bezděz v levo. Má být na druhé
straně :)http://www.tomasek.cz/foto_vylety/Bezdez/img/20050521_3608_small.html
 
granule
Info bohužel zavřené, známku jsem zakoupila v památníka K.H. Máchy, kde byli moc ochotní. Bohužel VTZ Po
stopách Máchi 2005 neměli, ale domluvila jsem se, že mi jí v infu koupí a pošlou. Moc hodní. Jinak tuhle VTZ
mají i v Bělé pod Bezdězem.
 
Doctor Fox
Dostupná v hotelu
Bez problému dostupná v recepci hotelu Port. velmi dobře značená odbočka ze silnice na Českou Lípu.
 
raf
Známku lze koupit i v Památníku K. H. Máchy. Od dubna do října každý den.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek