Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 938 - Drahoušek - Osečany


Popis

Typizovaná ocelová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou, postavená v roce 2004 u Osečan, severně od Sedlčan.

Mapa

Navštívil jsem Drahoušek - Osečany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Osečany (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Příbram
Poloha:
49°41'51.53"N 14°27'19.74"E
Hodnocení:
2.929
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 938 - Drahoušek - Osečany


27.07.2021 - dostupná bez problému
19.10.2019 - dostupná bez problému
04.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů na rozhledně.
Samotná rozhledna je pěkná a za dobrého počasí je z ní opravdu parádní výhled.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
22.4.2018
Moc pěkná rozhledna na paloučku v lese. Podobně jako třeba Špulka u Benešova. Děravé schody i vyhlídková plošina, tak nekoukejte pod nohy. Vstupné 20,- Krásný rozhled do kraje. Škoda, že zde není občerstvení. V pokladně mají akorát lahvové pivo, nanuky a sušenky. Turistických suvenýrů dostatek, zdarma mají prospekty výletů po Sedlčansku.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Mimo sezónu
I mimo sezónu je zde pěkný rozhled od paty rozhledny. Poprvé jsem zde byl v denní době. Místo jsem několikrát předtím navštívil v noci pracovně. A to jsem fakt neviděl nic.
 
David Sirotek
David Sirotek
...
Známka přímo na rozhledně... :-) Na hezkém místě s hezkým výhledem... Doporučuju. ;-)
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
Známka zakoupena na rozhledně :) ! Výhled moc krásný :)!
 
Milan
Drahoušek
Velmi příjemný výlet na velice dobře konstruovanou rozhlednu.
 
Libor Marek
Libor Marek
22.06.2014
TZ koupena na rozhledně od ochotného pána. Překvapivě pěkný výhled na Sedlčansko, trochu foukalo, ale stavba je to bytelná, tak bez obav nahoru :-)
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
fajne
ač státní svátek 8.5. a venku polojasno a větrno rozhledna otevřena , výhled nádherný a známek habaděj , vstup 20 což docela jde
 
magipriba
V sobotu 9. 6. 2012 nádherný výhled, mimo jiné byl vidět i Cukrák a Žižkovská věž. Vstup za 15,- , v pokladně dostatek turistických známek i dalších suvenýrů, k dispozici je i malé občerstvení. Opis z cedule na parkovišti : OTEVÍRACÍ DOBA : duben,květen,červen,září,říjen - SO,NE,SVÁTKY 10 - 17. Červenec a srpen denně mimo pondělí 10 - 17. Na mimořádné návštěvy se lze domluvit se správcem p. Stárkem (728456105) nebo s Obecním úřadem (603259132, 604873158) 3 dny předem. Vyzkoušeli jsme i doporučovanou hospodu Na Růžku v Osečanech, ale o víkendu nemají menu s hotovkama, takže všechna jídla pouze smažená. I tak to nebylo špatné.
 
gallisek23
Hezké........
Dnes jsem tam byl s rodinou. Parkoviště je asi jak je tady už napsané u lesa. Jen pozor na cennosti v autě. Viděl jsem na parkovišti skla z aut a to na třech místech. Tak všechno uskovat. Je to přece jen na samotě. K rozhledně se jde po lesní cestě po červené a je to zkoro po rovině a je to opravdu kousek. V pokladně je starší pán " podle mého gusta není moc příjemný". Jinak vstup pro dospělého je 15,-Kč a děti od 3 let 10,- Kč. Výhled jak dneska když bylo docela hezky je moc hezký a je vidět opravdu daleko. TZ mají na rozhledně hodně a příjezdová cesta na uvedené parkoviště je značená. Jinak pro houbaře v sezoně po cestě jsem nešli hodně hub. Tak honem tam výhled stojí za to . Dnes je 23.7.2011.
 
jerry720
Krásná rozhledna
Zrovna tak, jako dr. Skružný ve filmu "Vesničko má středisková", tak i já jsem se v sobotu 26. 06. 2010 kochal pohledem do kraje z ochozu rozhledny Drahoušek. A ten pohled stojí opravdu za to. Když se podíváte směrem ke Křečovicím, tak jako by se vám opravdu vybavily ty scény z "Vesničky". No a když do těch Křečovic potom zajedete, tak si živě vybavíte, jak tudy kráčel Otík s panem Pávkem přes náves do JZD :-) To jsem ale trochu odbočil. Z parkoviště k rozhledně je to pohodlných 300 metrů po rovině, pořád se rozhlížíte, kde že ta rozhledna je a ta se najednou vynoří přímo před vámi. Vstup je za 15 kaček, v pokladně jsem kromě TZ koupil i malé občerstvení. Výlet na rozhlednu určitě doporučuji.
 
Marek
doporučuji, z rozhledny krásný výhled. Pán u vstupu příjemný, prodává malé občerstvení
 
Jarmilka
Rozhledna krásná, ale nepřistupná! Ač páč na internetu bylo napsáno že má otevřeno v září pátek od 13-17 hodin a víkendy také. Bohužel jsem tam byla v pátek, počasí překrásné, autem až na parkoviště a cca 250 metrů pěšky po mírné lesní cestě k rozhledně. Tak měli prostě zavřeno, pan správce k nezastižení na telefonu. A nebyla jsem tam sama, k rozhledně pak přišlo dalších 5 lidíček. Tak někdy příště.
 
Monča
rozhledna Drahoušek
Doporučuji určitě to stojí za to,známka dostupná bez problémů.Pán u vstupu příjemný,měl i studené nápoje.Krásný výhled po okolí.
 
Blanka
Rozhledna moc hezká, rozhled skvělý. Nechali jsme se zlákat reklamní cedulí na rozhledně k návštěvě pohostinství Na růžku v Osečanech. Bramboračka jako domácí, vepřový plátek s bramborem velmi dobrý a úplně nejlepší točená limonáda-malinovka, co jsem kdy pila. Mňam!
 
Arnold+Zdenka
Moc pěkná rozhledna s pěkným výhledem do okolí. Autem se nechá dojet po úzké silničce cca 300 m od rozhledny. Parkování je zdarma na okraji lesa.
 
Pinďa
Už bylo zavřeno
K rozhledně jsem dorazil asi půl hodiny po zavíračce, zkusil jsem to tedy v hospodě na návsi v Osečanech. Příjemná paní hospodská mě poslala ke správci rozhledny, který bydlí kousek od ní. Na vrátkách má cedulku prodej plynu. Ochotný pan správce, navigován svojí manželkou, vstal od rozpitého kafe, zašátral v "tajných" zásobách, určených pro své vnuky a známku mě prodal. Ještě jednou Vám děkuji. I Vám paní hospodská.
 
Karel
Dalsi z luxusnich stredoceskych rozhleden, docela nas prekvapilo ze se da dojet autem skoro az k rozhledne (nemysilm tim az uplne k ni, ale parkoviste cca 200 metru vedle). Znamku meli, vyhlidku do daleka taky a k tomu limonadu nevidane znacky :)
 
alex
návštěva rozhledny
Z rozhledny je vidět Sedlčansko i pražské vysílače..Pán z obsluhy je ochotný a dá se s ním domluvit i na mobilu níže uvedeném..
 
AFIk
Na této rozhledně mě dostala jedna věc - jdu lesem,koukám jestli není vidět rozhledna.Nikde nic.Najednou se podívám přímo před sebe,a tam se tyčí rozhledna,docela jsem se pobavil.Výhled byl ovšem vynikající.Prý je vidět i Žižkovský vysílač(nevim neviděl jsem ho,ale dle fota na vrcholu rozhledny je opravdu vidět)Ale co je důležité,že známka byla.Vstupné činí 15,-Kč
 
Sojer
19.5.2007 známka nebyla,dole ve vsi také ne. Prý nebudou min.14 dní. Asi netuší že většina lidí putuje k jejich,,vyzařující atrakci'' právě kvůli známce.
 
Jíra
Moc krásná rozhledna.Viditeně udržovaná.bylo jasno a viditelnost až do Prahy-Žižkova.Výstup zvládly i mé děti(2 a 5 let).Pan pokladní byl velmi ochotný a místa i okolí znalý.Vřele doporučuji všem.
 
Hanka
Rozhledna je super, pán v pokladně velmi milý a ochotný. TZ koupená bez problémů, pití z ledničky a dobrý rozhled z rozhledny :-)
 
Tatík
Rozhledna hezká z dálky i zblízka,turistických známek dostatek,dokonce i chlazené nápoje,hodí se před výstupem.Otevírací doba i vstupné níže platí.
 
cestovatel
Vřele doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Milan
rozhledna
Je krásná !!!!!!!!!
 
granule
Musím říci, že sjem tu byla už po třetí a jela jsem dnes jen náhodou okolo, ale zkusila jsem zavolat na číslo
728456105, které je na panatárka, který obsluhuje rozhlednu. Jinak bydlí v Osečanech na návsi. Pán se mnou
ochotně zajel mím autem na rozhlednu, prodal známku i orazítkované pohledy. Rozhledna má 167 schodů a zvláštní
je množstvím plošinek při stoupání. Duben - květen SO,NE, SV. 10-17, červen, září + ST,PÁ, červenec - srpen +
ÚT. Ještě je možnost koupit známku i pohled na OÚ, kde jich má pan starosta (pan Vančura)také pár, ale nemá je
většinou orazítkované, tel. OÚ 724183964, 318864326. Vstupné 15,-/5,-
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek