Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 375 - Duchcov


Popis

Velmi výstavný barokní zámek Valdštejnů, s rozsáhlou zahradou plnou plastik M.B.Brauna.

Mapa

Navštívil jsem Duchcov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykova 7, Duchcov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Duchcov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Teplice
Poloha:
50°36'7.85"N 13°44'40.6"E
Hodnocení:
2.732
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 375 - Duchcov


29.08.2023 - dostupná bez problému
13.07.2023 - dostupná bez problému
08.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Duchcov
Zámek sice zvenku vypadá omšele, zámecká zahrada je sice veliká, ale mezi ty výstavní bych ji neřadil, ale interiéry zámku jsou nádherné. Velice hezké je i duchcovské náměstí, stejně tak čerstvě zrekonstruovaný prostor před kostelem u vodní plochy Barborta nedaleko centra u hlvní silnice. TZ zakoupena v pokladně zámku, k mání byla také v místním IC, které bylo překvapivě otevřeno i v době na dveřích avizované polední pauzy.Jen mě mrzí, že motivem TZ není přímo samotný zámek.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny zámku.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
TZ zakoupena v pokladně.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena na pokladně zámku spolu s vtz Neobjevené památky. Pokud jde o prohlídku, doporučuji navštívit oba okruhy, rozhodně stojí za to. Zvenku je zámek dost omšelý, ale uvnitř paráda. Koho zajímá barbarství socialismu, ať nevynechá pavilon pro Reinerovu fresku. Historie barokního špitálu, který byl zbytečně zbořen, je fantastická. Oba průvodci perfektní.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ 375
TZ 375, rovněž tak i dostupné obě verze TN 375. Otevřeno na zámku v květnu od 10 do 16 hodin. Jsou zde 2 okruhy ( Valdštejni a Casanova )po 120,-Kč,při zakoupení obou je sleva na 200,-Kč. Výstava Okouzleni antikou je za 60,-Kč a stojí za to. Infocentrum v květnu otevřeno pouze od Po do Pá.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
TZ
Prohlídka a vyprávění o casanovi mě uchvátilo moc pěkné
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Duchcov
Tur. známka zakoupena v duchcovském infocentru, které má v sezóně otevřeno i v sobotu. V prodeji mají i výroční známku Casanovské slavnosti. Známku mají v prodeji i na pokladně zámku, zde seženete ještě i TZ z edice Neobjevené památky - zámek Duchcov. Z prohlídek, které jsou na zámku k dispozici jsme si vybrali tu první a bylo to i přes velmi dobrý výklad průvodce celkem zklamání. Okruh trvá necelých 40 minut a soustředí se především na obrazy v zámecké obrazárně. Po prohlídce procházka parkem. Za zmínku stojí pavilon pro Reinerovu fresku, který stojí na místě zbořeného barokního špitálu a který uvnitř ukrývá zachráněnou fresku ze zbytečně zbořeného špitálu. Poté procházka na Liptickou vyhlídku a duchcovský viadukt. K návštěvě města doporučujeme výstup na vyhlídkovou věž evangelického kostela, z něhož je pěkný výhled na město, nedaleký důl Bílina a Krušné hory. Nedaleko centra ruina památkově chráněného starého nádraží, památník duchcovského povstání a pěkný rybník u kostela.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena na zámku, mají ji i v IC, které je otevřeno i v sobotu od 9:00 do 16:00.

Zámek zvenčí vypadá moc hezky, nedostatky předchozích let zmíněné níže už jsou odstraněny. O interiéru bohužel mluvit nemůžu, protože jsem chtěl na 1. okruh, nestihl jsem začátek prohlídky a další byla až za 2 hodiny (v 10 jde 1. okruh, v 11. druhý, ve 12. zase 1. atd.), na což jsem už neměl čas. Škoda, snad by šlo chodit okruhy i častěji.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Duchcov
V sobotu 21.3.2015 známka nedostupná - zámek ještě neměl sezonu (duben - říjen), infocentrum, jak je u většiny infocenter v ČR běžné, o víkendu zavřené...
 
CernyLetec
Na zámek jsem se velice těšila, bohužel mě na první pohled poněkud zklamal. Fasáda a okolí zámku je v dosti neútěšném stavu. Opadaná omítka, luxfery v oknech kostela a díry na příchodové dlážděné cestě vycpané odpadky jsem považovala za malou vadu na kráse, ale i tak jsem se těšila na prohlídku. Paní průvodkyně, jejíž zarudlé oči a unuděný výraz ve tváři dokreslil můj, již tak nevalný dojem, mě svým projevem příliš nepřesvědčila. Po prohlídce zámku s nevelkým množstvím exponátů (většinu nábytku a obrazů si odvezli Valdštějni na zámek v Mnichově Hradišti - proto zde nebylo příliš k vidění z původního zařízení), jsem vycházela s velmi smíšenými pocity. Doufám, že paní průvodkyně měla jen špatný den, jinak zámek stojí za vidění, ale nepatří mezi nejlepší.
 
Radůza a Pitrýs
Zámek
Dnešní den, jsme si chtěli prohlédnout zámek, bohužel jsme propásli prohlídku o pár minutek. Pokladna je otevřena od třičtvrtě a v celou začíná prohlídka. Paní nám radila, že v týdnu už moc lidí nepřichází, aby jsme dorazili raději o víkendu. Známku jsme bez problémů zakoupili v informačním centru, které je jen malý kousek od zámku. Současně prodávají dvě výroční známky Casanovské slavnosti města Duchcova a také Pochod Giacoma Casanovy (lze zakoupit i v Oseku v infocentru). JInak jsem dříve navštěvovala i hudební soutěž Růže pro Casanovu a vždy ve mě zanechala krásný kulturní zážitek. Lze za tuto akci poděkovat soukromému divadlu v Duchcově. eR a Pé
 
Keži
Casanovské slavnosti v Duchcově
Navštívili jsme již podruhé Casanovské slavnosti v Duchcově a opět nás nezklamaly.Dobrá organizace,program i občerstvení.Přijdeme zase!Tz 375 a VTZ Cas.slavnosti + Pochod G.Casanovy v íčku stále dostatek.Otevřeno:Letní sezónaod 1.června do 30. záříPo - Pá 8,30 -17,00So 8,00- 16,00Zimní sezónaod 1.října do 31. květnaPo - Pá 8,30 -17,00
 
Béďa
Íčko jsem nenašel, ale na zámku měli na zámku bez problému.
 
vláďa
TZ v pohodě k dostání na zámku i v infocentru, kde mají i dvě výroční TZ. Zámecká expozice věnovaná hlavně Casanovy stojí za vidění. Na konci prohlídky v knihovně čeká na návštěvníky malé překvapení. Kdo chce vědět jaké, ať navštíví duchcovský zámek.
 
Stoupa
TZ Duchcov v íčku v pohodě k mání, koupil jsem tam i dvě výroční - Casanovské slavnosti města a pochod Casanovy...prodavačka dala i ochotně vybrat
 
Iva
Pozor VTZ - Casanovské slavnosti města Duchcov mají předraženou za 30kč, TZ 375 - zámek mají za běžných 25kč.
 
Balíci
Bydlíme v okolí, takže jsme si to nemohli nechat ujít. Okolí zámku je dost chudé - jedna kašna a to je vše. Kousek zámecké zahrady je hezky upravován, ale zbytek nic moc. Jinak v infocentru, kde je ochotná paní, mají hezčí pohledy Duchcova a zámku a TZ za 25,- a také výroční TZ.
 
Tatík
Zámek pěkný, vstupné 60,- (30,-) Kč, turistických známek i pohledů dostatek v pokladně. Kromě Casanovy je expozice věnovaná Valdštejnům. Parkem vede naučná stezka (spíš městský okruh), z něj jsme zvládli jen kostel vypálený Rudou armádou a dělovou kouli ve zdi v Bednářské ulici.
 
Pepa & Ája
Pěkný zámek
Zámek je pěkný, jen proti jiným poněkud chudší, ale rozhodně stojí za vidění. Hlavní důraz je kladen na
Cassanovu a jeho pobyt zde. K vidění je i freska z bývalé nemocnice, ale t.č. byla z technickýchy důvodů
nepřístupná. Pěkný je i park.Do Duchcova jsme přijeli vlakem, od zastávky Duchcov je to k zámku cca 20
minut chůze pořád po hlavní (zámek je na náměstí po pravé straně). Je možné se svést i jednu zastávku
autobusem, pokud tedy zrovna jede (nějaký vztah jízdních řádu jsem nezaznamenal). Zpátky jsme jeli autobusem
do Teplic, ten staví cca 10 minut od zámku na hlavní třídě směr nádraží (a staví i u nádraží), jezdí i o
víkendech.
 
Milan
Doporucuju se dotknout kresla, v kterem zemrel casanova ;-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek