Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2283 - Dům Štěpánka Netolického, Třeboň


Popis

Dům Štěpánka Netolického – Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví s interaktivní expozicí o historii rybníkářství a předchůdci Jakuba Krčína,architektu a rybníkáři Štěpánku Netolickém, který v tomto domě žil a tvořil. V patře a podkroví je galerie a prostor pro besedy, přednášky a koncerty. www.dumstepankanetolickeho.cz/


Mapa

Navštívil jsem Dům Štěpánka Netolického, Třeboň

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
TIC, Masarykovo náměstí 103, Třeboň
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°0'14.8"N 14°46'13.99"E
Hodnocení:
2.304
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2283 - Dům Štěpánka Netolického, Třeboň


10.08.2022 - dostupná bez problému
02.08.2022 - dostupná bez problému
16.04.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Dům Štěpánka Netolického
Škoda, že jsme navštívili muzeum v zimním období, venku mají totiž interaktivní část, kde si můžete vyzkoušet, jak regulovat vodu v jednotlivých rybnících pomocí Zlaté stoky - v zimě je však voda vypnuta. V létě to může bát fajn osvěžení. Celkově si myslím, že hlavním lákadlem je právě tato část. Ve zbytku muzea se pak dozvíte něco o rybníkářství a s ním úzce spjatým Štěpánkem Netolickým, i zde vás provedou interaktivní exponáty. V horních patrech je potom galerie, kde za nás probíhala prodejní výstava linorytů. Na pokladně velmi příjemné paní, dokonce nás vpustily i s malými hafany v batozích.
 
Jan Lukáš
Jan Lukáš
Známka přímo v pokladně expozice v domě
Známka dostupná přímo vevnitř. Expozice o rybníkářství moc hezká a interaktivní. Zajímavá i pro děti. Výstava také hezká. Prostory vkusně zrekonstruované. Doporučuju! Je škoda toto místo nevidět uvnitř.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Mají ji v IC na Masarykově náměstí, kde stojí i zmiňovaný dům jednoho ze tří význačných rybníkářů tohoto regionu. Dům je krásně opravený, alespoň zvenku, uvnitř jsem nebyl. V okolí mraky cukráren a kaváren a skoro naproti zámek.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v infocentru na náměstí. Dostupné jsou zde i TZ 289, 1901, 2283, 2559.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
Re: :-)
Dostupná zde i TZ 1922.
 
Jan Johánek
Jan Johánek
TZ
IC zavřeno-inventura. Tak snad příště!Je divné, že v domě Štěpánka Netolického, který byl otevřený nemohou z důvodů dotací EU na rekonstrukci známky prodávat!
 
Kateřina Rudišová
Kateřina Rudišová
TZ nedostupná
Byla jsem na výstavě Stanislava Holého v domě Štěpánka Netolickeho. Paní v pokladně mi tvrdila, že Turistickou známku nemají a NIKDY NEMELI.!!!
Výstava moc hezká.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Dům z náměstí
Dům stojí uprostřed náměstí kousek od infocentra. Přímo zde stojí všechny tři atrakce, které mají známku. Tj. dům, město a zámek.
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Výstava Bratři v triku
Právě probíhá moc pěkná výstava Bratři v triku. Končí 19.září,doporučuji navštívit.
Expozice o rybníkářství zajímavá,jako jihočech jsem si doplnil některé informace.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
TZ zakoupena v IC,dům hezký ale jinak nic moc.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Dům Štěpánka Netolického
Tur. známka spolu s tur. nálepkou koupeny v místním infocentru na náměstí, které sídlí hned vedle domu. Vstupné do expozice činí 50 Kč, na pokladně mají pěkné turistické razítko. Expozice rybníkářství je docela slabota, sice je to místy poučné, ale rozhodně to šlo udělat lépe. Ve vyšších patrech se nachází galerie, ta nám taky nic moc neřekla. Velkým kladem je ale samotný dům, který je celkově pěkně rekonstruovaný a jehož historie na vás dýchne ze všech míst. V celém objektu, kromě nádvoří je nesmyslný zákaz focení. Pokud se do domu vyrazíte podívat jen kvůli expozici budete zklamaný, my jsme se šli podívat hlavně kvůli domu samotnému budete spokojeni.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Dům Štěpánka Netolického
Zajímavé muzeum o rybníkářství v Třeboni a galerie přímo na náměstí. Známka zakoupena v IC.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
TZ koupena v pokladně.
Dle mého názoru naprosto zbytečné muzeum (a tím pádem i TZ). Pro děti trochu zajímavý model Zlaté stoky se systémem napouštění a vypouštění rybníků, ale jinak nic. Zákaz focení je už úplně "mimo mísu". A korunu všemu nasadila "příjemná" slečna na pokladně...
Troufám si tvrdit, že pokud by takto vypadala všechna muzea, jejich návštěvnost by brzy klesla k nule.
 
wenzel
Dům Štepánka Netolického
Supermoderní muzeum a expozice s bezbariérovým přístupem. Kromě klasických popisných tabulí jsou zde i dotykové displeje a obrazovky, kde je na animacích znázorněno např. protržení hráze rybníka. Na dvorku je pak studna a systém kanálků a nádrží, které představují zlatou stoku. Je možno si ze studny vodu vyčerpat a pozorovat, jak protéká tímto systémem. V patře expozice Adolfa Borna, je zde i dětský koutek. Návštěvu mohu jen a jen doporučit, kdyby takto vypadala všechna muzea, jejich návštěvnost by určitě vzrostla. Nevím, proč se TZ neprodávají přímo na místě, mají je naproti v IC, na zámku nebo v hrobce nikoki.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
TZ zakoupena naproti v IC na náměstí. Od expozice rybníkářství jsem čekal více informací, interaktivní modely byly ale příjemné zpěstření - v expozici je "focení" přísně zakázáno... Což sice nechápu, ale respektuji. Doprovodná výstava ve výstavní galerii byly kresby Adolfa Borna - samotná "Stálá expozice" by byla opravdu málo...a hodnotil bych jednou *, takto dávám **
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
Dům Štepánka Netolického
Dnes jsme navštívili uvedený dům,kde jsme byli spokojeni.Velice vstřícná slečna pokladní,která nám řekla co a jak.Doporučuji k vidění.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek