Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1413 - Dymník


Popis

V těsné blízkosti Rumburka se nachází vrchol Dymníku vysoký 516 m. Hora je čedičový kužel vzniklý pravděpodobně vulkanickou činností, vystupuje z pískovcového podkladu, který je místy magnetický.

Mapa

Navštívil jsem Dymník

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Dymník (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Lužické nám. 103, Rumburk (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°56'27.62"N 14°31'30.32"E
Hodnocení:
0
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1413 - Dymník
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1413 - Dymník


13.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Šel jsem na rozhlednu pěšky od Lorety po modré turistické značce pěkná procházka začíná až v lese.Jinak na rozhlednu 20 Kč vstup a měl jsem ji sám pro sebe nahoře všechny kopce dobře popsány.
 
Jiří Bohdanecký
Jiří Bohdanecký
Tz
Znamka koupena primo na rozhledne. Miluji rozhledny, takze uz jsem byl na lepsich, ale za ten vyslap a symbolicke vstupne to stalo. Dostatek i ostatnich suvenyru
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známku jsem zakoupil v IC Rumburk.
Samotná rozhledna v měsících listopad až březen otevřená jen o víkendech a svátcích od 10:00-15:00.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ + TN 1413 Dymník
Dostupná bez problémů přímo v rozhledně,velmi ochotný pán!Navíc mají ještě TZ+TN ke 120 výročí rozhledny,2x výroční TN No.38,54 a 3 krásná razítka!Otevřeno bude do konce září 2016 od 10 do 17 hodin za každého počasí!!! Zdarec K*E*Ž*I
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
TZ 1413 rozhledna Dýmník
v restauraci pod rozhlednou neshánějte, je to zbytečné. Ač mají vedle dveří emblém známkového místa, známky nemají a evidentně jim to nevadí. Rozhlednu spravuje KČT Krásná Lípa, v letní sezoně je otevřeno každý den, dostatek známek, vizitek, razítek atd.
 
Radim Bednář
Radim Bednář
!!!
rozhledna byla zavřená(29.6.2014 čas:15:00h)TZ dole v restauraci mi neochotný personál neprodal.Měli tam dost Němcu tak je Čech nezajimal a poslali mě na rozhlednu.
 
Milan Urban
Milan Urban
TZ
TZ zakoupena na rozhledně Vlčí Hora.
 
libor
Známku jsme koupili v restauraci pod rozhlednou. Pokud se to dá nazvat restaurací. Protože když si k večeři objednáte, karbanátky a donesou Vám obalovanou kyselou hmotu,která evidentně není jedlá,tak to není restaurace. Málo kdy píší takový příspěvek, ale co je moc, to je moc. Takže jídlo si dát dle vlastního uvážení. Na Vlčí hoře už známky Dymníku neprodávají. Auto můžete nechat u Dymníku a odtud dojdete na Vlčí horu.
 
romik
19.6. známka koupena v restauraci pod rozhlednou , jinak rozhlednu doporučuji, kráááásný výhled po okolí
 
Renda
Známku seženete na zámku ve Šluknově.
 
Zdena
Známku jsem normálně bez problému koupila 6.7. dopoledne v restauraci pod rozhlednou, na rozhlednu jsme se ale bohužel nedostali, otevírali až v deset hodin a hodinu jsme nechtěli čekat.
 
magipriba
V úterý 24.5. otevřeno do 17 hodin. Rozhledna super, známka k sehnání u ochotného pána v pokladně, vstup 15,- , pro členy KČT za 8,-. V hospodě jsme nebyli, takže nemůžu hodnotit.
 
David Havel
Super rozhledna
Krásně opravená jak z venčí, tak zevnitř, úžasný výhled do dalekého okolí Rumburka a na město samotné. Doporučuji ;)
 
Keži
Rozhledna Dýmník
Na tuto rozhlednu se dostanete i z IC v Rumburku na náměstí,je to asi 3.5km,v tom vedru tedy do kopce nicmoc,ale dalo se.Rozhledna otevřená normálně od 9.00,v ní prima a ochotný pán,který má nové TZ se samolepkou za 30,-,razítko a spoustu dalších věcí.Rozhledna je 2 roky po renovaci a vypadá o moc líp než před 3 roky.Chválím a dávám do zlatých míst.
 
Fanda Sběratel
Rozhledna otevřena až od 1.5. 2010, známku jsem koupil v Infu v Rumburku za 25 Kč.
 
skodik.mamlas
Dnes známka na rozhledně bez problémů...restaurace je německé maso raději se vyhněte.
 
Jableska
Známky bez problémů na rozhledně i v restauraci. Restaurace byla plná Němců, byla jsem jediná mluvící česky, ale personál byl slušný, ikdyž jsem si dala jenom čaj
 
Pavel.S
Dne 1.11. TZ bez problému na rozhledně ze které je nádherný výhled na město Rumburk i když v době mé návštěvy bylo trochu zamlženo. S pánem na rozhledně jsem si popovídal hezky česky bez německých připomínek. A když už jsme u toho lezení někam, řekl bych jestli to není tak trochu chyba i v tom že tam nepřijde víc českých turistů. Restaurace v penzion pod rozhlednou byla opravdu plná němců a personál byl k osamělému čechovi slušný. TZ zde mají rovněž. Rozhledna je v zimním období otevřená a to od října do dubna v So-Ne 10-15 hod. stejně tak jako "sousední" rozhledna Vlčí Hora.
 
Petr
Známky k dispozici v chatě i u rozhledny,byl jsem jen trochu překvapený,že "rumburskou" rozhlednu provozuje KČT Krásná Lípa,ale pokud to dělají dobře,proč ne.
 
Honza Pásler
V Rumburku se hovoří německy
TZ bez problému v restauraci Lovecká chata. Ta se ale zaměřuje spíš na movitější klientelu, ikdyž i k obyčejnému českému "pěšákovi" se personál chová slušně a korektně.Ale ten pán na rozhledně, to je síla!!! Pod praporem Klubu českých turistů na mou žádost o vstupenku (pronesenou česky) odpověděl: "Fünfzehn Kronen" (omlouvám se, jestli jsem zvoral německý pravopis). No, zřejmě je už tak zblblý z toho lezení do rektu německým návštěvníkům, že i s českými turisty mluví německy
 
Lukáš
TZ jsem koupil v IC Děčín IV ul.Prokopa Holého 808/08 u nádraží.V IC mají hromadu známek - momentálně 2 výroční a asi 10 TZ prý objednávají i další.TZ které tu měli:163,181,182,188,189,857,945,1413,1545,1626.
 
hanness
Zdravím... známka k sehnání bez problému jak v restauraci pod rozhlednou tak přímo po výšlapu v ní:-) ALE POZOR OD OPRAVY SE ZA VSTUP PLATÍ což pro nás místní nebylo zvykem, protože výstup byl zdarma... nicméně doufám, že zpoplatnění povede ke zkvalitnení zážitku z výletu;)
 
Iva
Rozhledna je již otevřena,pěkně voní dřevem.Známku bohužel nemám,hospoda byla ještě zavřená.
 
hrochokula
znamky v restauraci bez problemu, rozhledna byly obklopena lesenim a vypadalo to ze je jiz opravena ,podle me by se mela co nevidet zpristupnit
 
vláďa
Až na ten nepořádek
K Dymníku jsme se vypravili z Rumburka po žluté a zhruba po necelé hodině cesty jsme byli na rozhledně. Viditelnost byla dnes úžasná. Skvělý zážitek zkazil jen nepořádek uvnitř rozhledny, který přibyl k již dříve zmiňovaným vykopnutým dveřím. Známka a razítko bez problémů k dostání v restauraci.
 
Pařez
I v zimě je z rohledny pěkný výhled. Škoda jen, že někdo vykopl docela slušné vstupní dveře. Asi v té Evropě ještě nejsme. Jinak restaurace hezká, v krbu praskal oheň.. Pohoda.
 
Pájek
oprava: to pivo stojí 35Kč
 
Pájek
Známku zatím nemají,prý bude příští týden.Je vyprodaná.Přilehlá restaurace předražená,zřejmě slouží jen pro německé kolegy.Jen na ukázku:pivo 30Kč,to už je trochu moc i na mě.
 
Ludvík Plecitý
návštěva rozhledny a přilehlé restaurace
1.8.2007 v dopolední době jsme uskutečnili výlet na rozhlednu na Dýmníku, kde se nám líbilo a pokochali jsme se i pohledem po okolí. Snad jen škoda některých neznámých návštěvníků, kteří si na vyhlídkový krytý ochoz rozhledny vystoupí zakouřit si, popř, popít nějakého alkoholu apod. a co více ponechají zde po sobě i prázdné obaly. Stálo by asi za zamyšlení provozovatele, správce rozhledny, zda by vstup na rozhlednu nebyl umožněn po složení určité zálohy oproti vydání klíče. Snad by to pomohlo, aby tuto hezkou rozhlednu mohly navštěvovat i následující generace. Poté co jsme opět sestoupili na nedaleké parkoviště jsme zjistili že je již otevřena restaurace, kterou jsme nemohli nenavštívit. Zde příjemná a rychlá obsluha, nebylo možné si dost dobře vybrat něco dobrého, neboť samotné prostudování jídelního lístku nám zabralo pár poctivých minut. Po výběru jídel se ani dlouho nečekalo a chutná jídla nejdříve lahodila oku, o chuti nemluvě - vše ZA 1 !!! (obsluha, nabídka, prostředí, ceny atd., atd.) VŘELE VŠEM DOPORUČUJEME JAK NÁVŠTĚVU ROZHLEDNY, JAKOŽ I UVEDENÉ RESTAURACE !!!
 
míša
tak v tomhle hotýlku jsme bydleli... známka dostupná v pohodě :-)
 
Keži
Rozhledna
TZ dostupná v restauraci pro němce,plzeň 35Kč,jídlo ani nemluvim.Pro pána s batohem nemají v době obědů místo...jen pro občany SRN...no jo kšeft je kšeft!Nejlepší byl pán s regulovčickým kolíkem na parkáči a bordel na rozhledně včetně plného prezervativu v horní části rozhledny!!!Mohla by ta knajpa dát pár kaček někomu za úklid!!!...na nás českých turistech si díky TZ vydělá dost néé?Takže Rafe-nic se za tři týdny nezměnilo!!!
 
janča
Známka bez problému v restauraci Dymník...a pivínko malé plznička též cenově jako znáka,ale bylo vyníkající,to s e musí uznat :-)Rozhledna hezká ale chtělo by ji udržovat jelikož by tu taky nemusel a za pár let stát,pokud to půjde dál timhle způsobem....
 
raf
Rozhledna v dobrém stavu?
Rozhledna mě trochu zklamala. Cestou po schodech jsem potkával nedopalky od cigaret, obaly od poživatin a potravin a jiné odpadky. Ani vyhlídkové patro není zcela v pořádku. Nějaké to dřevo v podlaze chybí. Podle prodejce tur. známky v restauraci je to proto, že rozhledna momentálně není "nikoho". Doufám že vy ostatní co ji navštívíte po mě budete mít větší štěstí a dobré působení vlastníka bude vidět.
 
Tomík
Rozhledna v celku dobrém stavu,známka v pohodě dostupná v blízké restauraci.
 
Exner
Známku mají, restaurace pěkná, leč trochu vyšší cenové kategorie. Nejlepší je ten pán co dělá portýra a ukazuje regulovčickými hůlkami kam zaparkovat.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek