Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1563 - Expozice české hračky, Kašperské Hory


Popis

Expozice České hračky je ukázkou vývoje českého hračkářství, která vychází z lidových tradic výroby hraček v Čechách jako je Skašov, Krouna a Hlinecko.

Mapa

Navštívil jsem Expozice české hračky, Kašperské Hory

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Expozice české hračky Kašperské hory
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°8'39.56"N 13°33'24.02"E
Hodnocení:
2.538
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1563 - Expozice české hračky, Kašperské Hory


30.10.2021 - dostupná bez problému
23.06.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
24.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Lepší se předem domluvit, pak není problém..
 
David a Eva a Eliška Peřanovi
David a Eva a Eliška Peřanovi
Otevírací doba
Pozor na otevírací dobu, sledujte dobře stránky expozice. Známku jinde, než v expozici asi neseženete a pán z muzea motocyklů říkal, že mají otevřeno nepravidelně.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Krásná česká lidová hračka. Vzpomínka na dětství. Hodně věcí lze i zakoupit.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Zajímavé jak pro děti,tak pro dospělé.
 
Libor Marek
Libor Marek
7.8.2015
Pěkná sbírka hraček na půdě. Obě děti si koupili dřevěné hračky na památku. TZ koupena přímo v expozici.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Spokojenost
Otevřeno denně, známek dostatek a expozice pěkná a zajímavá.
 
LukasZ
LukasZ
Muzeum hraček + motomuzeum
Myslím, že by pro TZ prospělo spojení s muzeem motocyklů, protože obě výstavky mi přišly hezké a zajímavé (některé hračky jsem znal když je mívala moje prababička, stejně tak loutková divadla).
Pro zajímavost paní u pokladny říkala, že prodávané hračky jsou ryze české, žádné čínská chemikálie.
 
Zuzana
Nu, nevím, jestli je to místo na známku...
Přiznám na rovinu, že jsme pečlivě skoukli motorky ve vedlejší cimře, ale v hračkách jsme jen koupili známku... Kdo by měl zájem o slušnou nabídku výročních známek - ten si v hračkách přijde na své, mají jich docela dost na výběr.
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
Byli jsme příjemně překvapeni, že do expozice mohli i naši pejskové :) dřevěných hraček zde uvidíte spoustu, některé si pamatujeme z dětství. Vskutku úctyhodná sbírka !
 
Tatík
Otevírací doba níže platí, vstupné 20,- (10,-) Kč, turistických známek v pokladně dostatek. Expozice je vtěsnána na půdě domku včetně prodeje. Známku jsme tady odsouhlasili, jen doufám, že ji nebudou mít ostatní tři muzea v Kašperských Horách.
 
Waynee
Zde bych turistickou známku odebral.....výstava pěkná, ale zvláštní známku si asi opravdu nezaslouží......
 
DeiSi
Dnes jsme navštívili muzeum hraček a bylo to příjemné. Zavzpomínali jsme si na naše hračky z dětství a pár těch svých i objevili. Osobně mě nejvíce zaujala loutková divadla a malá křesílka pro panenky:) Koupili jsme si chrastítko pro ročního synovce, tak snad se také bude líbit. Navštívili jsme i muzeum pivovarnictví a chtěli jsme i motocyklů, ale vstupné se nám jako chudým studentům zdálo drahé (50 Kč), tak jsme jen tak nakoukli;) Pokud budete mít cestu do Kašperských hor a chvilku času, zajděte se do muzeí podívat...
 
Longer
Muzeum se mi moc líbilo, Hlavně pak divadýlka a loutky.. stará klasika..
 
Mirka a Tomáš
TZ - muzeum hraček
Navštívili jsme muzeum začátkem července 2009 a musím říct, že kdo má rád dřevěné hračky (české!!!), tak bude určitě nadšený a s radostí si bude odnášet i TZ. Koupili jsme tam pro neteř pokladničku dřevěnou ve tvaru prasátka a neteř měla tak velkou radost, že s ní i spí (a to má dost jiných hraček). Je to věc názoru. Někdo by chtěl známku pro muzeum motocyklů, někdo zase jako jeden celek. Je to stejné jako v Praze. Proč mají všechna muzea známku? Proč není jedna známka pro celek. Nám se v muzeu hraček líbilo už jen z toho hlediska, že to jsou české výrobky a krásné.
 
Tomáš Hradecký
Nevhodné místo pro známku
Tato známka rozhodně neobstojí jako samostatný turistický cíl. Samozřejmě jsme si ji koupili, když už jsme tam byli, ale za moc to nestálo. Spíš to vypadá, že známka slouží jen jako reklama provozovateli "muzea". Zároveň jako negativní reklama celému systému turistických známek. Kdyby bylo na mě, navrhl bych tuto známku doprodat a zrušit. Myslím, že Kašperským horám by mohla stačit jedna známka (město), mohla by se klidně prodávat i v místních muzeích. A pokud muzeum hraček, motocyklů apod. chce známku vlastní, mohla by stačit výroční turistická známka.
 
Jaroslav Brabec
Hračky ujdou, lepší je infocentrum NP Šumava
Výstava hraček, je taková nijaká, na malém prostoru je stěsnáno všecho možné co si dokážete vybavit. Známka dostupná bez problému, k dispozici i několik výročních známek. Mnohem zajímavější je infocentrum Národního parku Šumava, kde seženete i známku města Kašperské Hory a spoustu známek právě ze Šumavy - např. jednotlivá šumavská jezera. Infocentrum je výborné i pro děti, dozví se tu spoustu informací o přírodě, na spoustu věcí si můžou sáhnout a vyzkoušet.
 
omina
Muzeum hracek bylo otevrene i v nedeli,nevim ale jestli je to na znamku.Spis ne,protoze motorky ve vedlejsi budove jsou daleko zajimavejsi,Spis chce nekdo nalakat turisty aby nekdo zaplatil vstup a koupil si znamku a i nejakou hracku(predrazenou).
 
Pařez
Prošli jsme si muzeum hraček, muzeum pivovarnictví a muzeum motorek - nazval bych to "Muzejní dům" a takto tomu dal společnou TZ. Jinak exponáty zajímavé. Doporučuju.
 
Iška
Muzeum hraček je jen další místo, které nabízejí Kašperské Hory, nevím, jestli zaslouží samostatnou turistickou známku. Ve stejné budově se ještě nachází muzeum motocyklů, které ji pro změnu nemá. V každém druhém městě je nějaké muzeum, přece nebude mít každé svoji známku. Takové Národní muzeum, to je něco jiného, to jistě obstojí jako samostatný cíl, ale kdejaké muzeum v Horní Dolní o dvou místnostech?Jinak expozice je hezká, nejvíce samozřejmě zaujme děti, ale i dospělí si přijdou na své, zjistí, že spoustu hraček také měli (a to nemusí být ani moc staří), nebo s podivem zjišťují, kolik důvěrně známých hraček má kořeny hluboko v minulosti.
 
Bohumil Šmucr
Expozice je celkem pěkná, známka dostupná bez problému. Jen nechápu proč TZ nemá tedy i muzeum motocyklů (které je mnohem známější) a muzeum pivovarnictví. Není další TZ, v místě kde již 2 TZ jsou, zbytečná? V letošním roce se čím dál více přesvědčuji, že TZ s vyššími čísly za mnoho nestojí.
 
Luděk
Expozice české hračky, Kašperské Hory
Expozice české hračkyVimperská 12, Kašperské Horytel. 731 510 734, 606 737 041otevřeno: 1.5.--30.9. 09:00--12:00 12:30--17:30 1.10.--30.4. 09:00--12:00 12:30--16:30 - pro skupiny na objednávkue-mail: expozicehracek@seznam.czwww.retour.czwww.sumava2000.czexpozicehracek.sweb.cz.Muzeum se nachází v pravém horním rohu náměstí společně s muzeem motocyklů a s pivovarnickým muzeem (směr Stachy nebo Nezdice) - v přízemí se vejde do dvora, dvůr se projde a na mírném kopečku je domeček a to je ono muzeum hraček. Otevřeno denně. My Západočeší a zvláště Plzeňácí jsme si hned všimli, že dominují hračky ze Skašova (jsou i na prospektu). Vy, co nevíte, o co jde, tak máte příležitost tuto zásadní nevědomost napravit :-)
 
františek vonásek
uzasne navstevu doporucujeme , mozna si vzpomenete s cim jste si hrali jako deti
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek