Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1691 - Fort Radíkov č. 2


Popis

Fort Radíkov č. 2 je součástí Císařsko královské Olomoucké pevnosti. Byl vybudován v letech 1871 – 6. Je to architektonicky a historicky unikátní pevnostní objekt, který se dochoval v jediném exempláři na území ČR. Jedná se o jednovalový dělostřelecký fort.

Mapa

Navštívil jsem Fort Radíkov č. 2

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Fort Radíkov č. 2, Na pevnůstce
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°38'32"N 17°22'7"E
Hodnocení:
2.591
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1691 - Fort Radíkov č. 2


13.07.2021 - dostupná bez problému
09.02.2021 - dostupná bez problému
06.02.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Samotný fort je nepřístupný, když jsem byl u dokořán otevřené brány s nápisem "Soukromý pozemek", vyšel pán, který mi na otázku, zda je možno alespoň nahlédnout, sdělil "Teď už ne." Z lesních cest okolo jsou vidět zdi a příkop.
TZ je v prodeji v blízké restauraci Pod Věží za 35 Kč. Restauraci na jídlo nedoporučuji.
 
TZ 1691
Známka k dostání u výdejního okénka ve dvoře Restaurace Pod věží vedle pevnosti. Otevřeno úterý až neděle od 11 hodin.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
7. 9. 2013
pořízeno v restauraci pod věží
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Fort Radíkov
Známka zakoupena na místě. Fort zpřístupněn květen až říjen (sobota a neděle od 11 do 17 hodin). Při návštěvě nelze očekávat stav jako u Fortu XVII Křelov. Objet je v permanentní rekonstrukci. Pěkná úvodní virtuální prohlídka. Příjemný průvodce.
 
Tomáš Tyroń
Tomáš Tyroń
TZ
zakoupeno v suvenýrech na Sv. Kopečku
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
Tz
Známky ve stánku na Sv. Kopečku nejsou, protože je správce pevnosti zapomněl objednat.
 
Jacek S. Krakow
VIP prohlidka na Radikovie
Udało nam się wejść i zwiedzić fort poza normalnym czasem 'prohlidek' - Pan 'privodce' to bardzo miły i usłużny człowiek!
A co do TZ to NIE jest dostępna :-(
- NIE ma jej na: Forcie Radikov, w "Chacie pod wieżą" ani nawet w suvenirach na Svatym Kopecku przy klasztorze :-(
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Fort Radíkov
Známka zakoupena ve stánku suvenýrů u baziliky.
 
Jana Lněničková
Jana Lněničková
Pátek
Ačkoliv má být pevnůstka v červenci od středy do neděle v 11-17 hod. otevřena, v pátek 26.7. jsme kromě koňáků (v areálu jsou stáje), kteří s ní nemají nic společného, nikoho jiného nezastihli. TZ tak nebyla. Prošli jsme si pevnůstku alespoň zvenčí. Rozhodně nečekejte totéž, jako fort Křelov. Tady se objekty teprve pracně dobývají z náruče všeobjímající přírody.
 
KamPa
Úterý
TZ prodávají ve stánku č.22 na Svatém Kopečku,kde byla 9.7 dostupná.
Fort byl zavřen,neboť v letních měsících je otevřeno st-ne 11-17 hod.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
nezdařený výlet
Pevnost jsme měli v plánu navštívit za ne moc příjemného - deštivého počasí. Bohužel jsme našli jen vybydlený statek s koňmi, kde nám nebyl nikdo z přítomných schopen říct, jak to zde chodí s prohlídkou a kam vlastně jít. Telefon z webovek pevnosti nám nikdo nebral. Nakonec jsme pevnost opustili, už se nám zde nechtělo mrznout a moknout. Věřím, že příště (už víme kam jít, jen se nenechat odradit "chytrými" okolními lidmi) se prohlídky dočkáme, stejně tak známky a bude se nám zde líbit.
 
Martin
Známku jsme zakoupili v restauraci u Macků. V kiosku ji zrovna neměli.
 
Armesha
Pevnost je po částečné rekonstrukci. Velmi příjemný a ochotný průvodce nám na začátek pustil krásnou projekci - virtuální prohlídku historií a pak nám ukázal jak které místo vypadá nyní. Ztratit se nemůžete, šipky vás povedou ke vchodu. Bohužel mají nejspíš jen jednoho průvodce "v provozu", takže pokud bude zavřeno, zkuste počkat, nejspíš probíhá prohlídka.
 
Kolchar
TZ zakoupena v kiosku u basiliky na Sv.Kopečku. Místo fortu jsem navštívil před několika lety a víc mě tehdy zajímal vysílač a resaurace. Dnešní stav nemůžu posoudit. V kiosku byly i výroční známky - Hanácká republika a Panna Maria Svatokopecká.
 
Jana
Radíkov
Otevřeno pouze so+ne??? dle letáku v restauraci u věže, TZ dostupná na Sv. Kopečku u stánku (nevím číslo, ale je tam nápis Hanácká republika)
 
Kanar.21
TZ dostupná na Sv. Kopečku ve stánku č.22 u velmi ochotného prodejce.
 
Vavřík Ag
Radíkov
Také jsem podle návodu zde koupil TZ U Macků, u fortu bych ji sháněl marně, to je zase jedno "bezvadné místo"...
 
Pavels
Radíkov
Po přečtení příspěvků jsem ani pevnost nehledal a šel rovnou koupit TZ do restaurace U Macků,mají jich dost
 
Jitka
obrovské zklamání, nevěděli jsem důvod,proč si tohle místo zasloužilo číslo do seznamu turistických míst, ani známku nemáme
 
Venca Koutecký
Známku v restauraci U Macků jsem dnes 27.7.2010 nedostal koupit, došly jim, mají vždy jen pár kusů, které jim asi dává správce pevnosti.
 
Michal Stanke
zavřený statek
Dovnitř pevnůstky jsem se nedostal. Venku to vypadá jako staré JZD. A šipky, po kterých mne nasměrovali dva mladí lidé nikam nevedou.
 
Jana
Známku koupíte v restauraci U Macků pod Svatým Kopečkem v Olomouci.
 
big.hood
Po velmi zajímavé návštěvě fortu XVII v Křelově, kde fort č. 2 v Radíkově popisovali jako něco mnohem dokonalejšího, jsem radíkovským fortem velmi zklamán. Očekával jsem mnohem víc něž dvě nízké budovy, ve kterých jsou ustájení koně, a rozpadající se totálně zarostlé zemní valy. Po nějakém průvodci či turistické známce ani památky. Dokonce jsem hodně dlouho pochyboval, jestli "tohle" je opravdu ono. Ale poté, co jsem kompletně obešel celý objekt a nalovil pár klíšťat, jsem zjistil, že nic víc tam opravdu není. No zřejmě je to jen pro opravdové znalce vojenské historie, pro normálního turistu, je to celkem zbytečný výlet. Bohužel.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA JSEM TO ZNOVU ZKUSIL NA PEVNŮSTCE. PŘESTOŽE MĚLI OTEVÍRACÍ DOBU 11-17,TAK TAM O PŮL ČTVRTÉ NIKDO NEBYL,NATOŽ ZNÁMKA. ZAVOLAL JSEM TEDY NA MOBIL UVEDENÝ NA PEVNOST-RADIKOV.CZ A DOMLUVIL SE NA DNES. A DNES O PŮL ČTVRTÉ NA TŘETÍ POKUS JSEM KONEČNĚ ZNÁMKU SEHNAL. MĚLI JEŠTĚ ASI PĚT KUSŮ. JEN JSEM ZJISTIL,ZE TA VĚŽ JE PRO VEŘEJNOST UZAVŘENÁ,ALE DÁ SE PROJÍT SAMOTNÁ PEVNOST. MOBIL JE 777135001. PATŘÍ PANU BEDNÁŘOVI,KTERÝ BYDLÍ HNED KOUSEK VEDLE A PRÝ ZNÁMKU PRODÁ I MIMO OTVÍRAČKU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
MARKOS
AHOJKY. NOVÁ ZNÁMKA,ALE ŘEKL BYCH,ŽE TROCHU PO SEZONĚ,I KDYŽ PROČ NE. ZAJÍMAVÝCH TURISTICKÝCH CÍLŮ NENÍ NIKDY DOST A VYHLÍDKOVÁ VĚŽ NEMŮŽE ŠKODIT. LETOS OTEVŘENO JEŠTĚ ZÁŘÍ,ŘÍJEN A TO JEN SO+NE 11.00-17.00. TAKŽE ZNÁMKU ZATÍM NEMÁM. PŘES SEZONU MAJÍ PSÁNO STR-NE 11.00-17.00,ALE TO UVIDÍME PŘÍŠTÍ ROK. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek