Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1742 - Grafitový důl Český Krumlov


Popis

V okolí Českého Krumlova se v minulosti těžilo nejen tradiční stříbro a zlato, ale také tuha. V jednom z grafitových dolů je pro návštěvníky připraven téměř 2 km dlouhý prohlídkový okruh v hloubce 70 m pod povrchem, část trasy se projíždí důlním vláčkem. Důl je přístupný pro děti od šesti let, prohlídka trvá 80 minut a v její ceně je zahrnuto zapůjčení oděvu, obuvi a ochranných pomůcek.

Mapa

Navštívil jsem Grafitový důl Český Krumlov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum - žel. stanice, Třída Míru 1, Český Krumlov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Unios tourist - zámek Český Krumlov(II. , III. a IV. zámecké nádvoří)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, náměstí Svornosti 2, Český Krumlov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°49'1"N 14°18'15"E
Hodnocení:
2.86
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1742 - Grafitový důl Český Krumlov


10.08.2023 - dostupná bez problému
07.08.2023 - předražený sběratelský předmět
24.10.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
U dolu prodávají řadu suvenýrů, známku však nikoliv. Koupil jsem v IC na nádraží za 45 Kč.
 
Vojtěch Stárek
Vojtěch Stárek
Nelze sehnat v dole
V dole vubec znamky nemaji a pry je meli kdysi davno..nechapu jak je to mozne ze o tom nemaji ani anunk..Musel jsem pro znamku do IC kde je to bez problemu.Jinak prohlidka dolu je moc super
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Měl jsem štěstí, dorazil jsem 13,50 a ve dvě byla prohlídka. Kdybych přijel později, měl jsem smůlu, protože minimum na prohlídku je 10 lidí a když prohlídka skončila, nebyla nikde ani noha včetně pokladny a suvenýrů. Jinak prohlídka zajímavá, každý jsme si udělali šmouhu na nos :-) jen jsem litoval ty slečny, co dorazily v žabkách. Holínky na boso ve vodě…… já měl silné turistické ponožky a nohy jsem měl zmrzlé jak rampouch. V dole je kolem 10 stupňů, takže to chce teplé oblečení i v létě. Tz v ic v centru, v dole nevěděli, co sháním.
 
Petr
Dostupnost známky
Asi by to byl pěkný zážitek ale to bychom nesměli přijít moc brzy. Ač mají otevřeno od devíti, personál přichází v 8:55, pak začali počítat včerejší tržbu,a když si dovolíte v devět vejít tak vás setřou. Takže jsem se urazil a odešel s úplně jiným zážitkem než jsem čekal. TZ koupena následně v IC.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupena na pokladně dolu.
 
Ondřej
Nedostupná TZ ani TN
Známky, nálepky ani konkurenční vizitky se v grafitovém dole neprodávají. Vydávají si vlastní samolepku. Dostupné jsou pouze v IC města Český Krumlov
 
Pavla Cupalová
Pavla Cupalová
Dostupnost
Moc zajímavé. Nejlepší je cesta vláčkem do podzemí. Bohužel TZ nen8 dostupná.
 
nina horova
nina horova
re
už!
konečně po tom co byla 2xnedostupná
ted uz jezdime casteji :D
a pak sem https://www.leylaria.cz/
uzit si krumlov :)
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Originální
Po všech těch zámcích a hradech toto bylo moc pěkné zpestření. Cesta vláčkem je drobet adrenalin, vzhledem k velikosti jeho kupé, ale stojí to za to. Následná prohlídka štoly by snesla možná více informací, ale na druhou stranu vše potřebné průvodce vlastně řekl. Celá prohlídka je ve speciálním obleku, což umocní zážitek a zábavu tohoto místa. TZ zakoupena v IC Náměstí Svornosti 2, Č. Krumlov.
 
Filip Tomáš Zajác
Filip Tomáš Zajác
Nedostupná TZ
Na místě mají u pokladny i v suvenýrech nápis, že známky ani vizitky nevedou. Paní v suvenýrech velice nepříjemná. Prý si ani nepřejí, aby byla turistická známka vydávána a "šéf zakázal v místě jejich prodej". Nebyla mi ochotná ani říct, kde bych známku sehnal.
Nečekal bych, že najdu místo, kde je vydaná TZ a majitel objektu si to nepřeje. Známku seženete bez problému v info. centru ve městě.
 
Veronika Svobodová
Veronika Svobodová
Zavřeno
1.května 2018 důl zavřený,známka zakoupena na hradě.
 
Dani
turistické známky
nemají ani jednu jedinou známku,smutné :(
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Po příjezdu do Českého Krumlova začala naše expedice ,,VLTAVA 2017" dne 10. 7. 2017 v bývalém grafitovém dole. Před prohlídkou jsme si museli obléci ochrannou kombinézou, holínky, návleky, helmu a čelní světlo s baterií připevněnou k opasku. Prohlídka začínala za hlavní budovou a trasa byla prý dlouhá přibližně 2 kilometry. Začínala jízdou cca 1 km do nitra dolu důlním vláčkem. Do jednoho vagonku jsme se sotva vešli ve třech lidech. :)) Začínalo se v místě kolem 75 m pod zemským povrchem. K vidění byly různé razicí stroje, vrtáky, díry pro napasování trhaviny, ale také permoníci, krápníky a samozřejmě všudypřítomný grafit.
 
Petra Krestová
Petra Krestová
Důl
Prohlídka byla super,kombinéza, gumáky, lampa, projížďka vláčkem.... Jen mě mrzí nedostupnost TZ na místě, jednou jsem si zapoměla zkontrolovat dostupnost, takže mi chybí :(
 
wenzel
Grafitový důl
Tímto děkuji průvodkyni Míše za nádhernou exkurzi do dolu. JEště před samotnou prohlídkou jsme nafasovali gumáky, kombinézu, helmu a svítilnu a pak jsme jeli vláčkem do útrob. Pak jsme vystoupili a šli jinou chodbou zpátky ke vstupu a po cestě poslouchali zajímavý výklad. V dole je několik příležitostí, kde se vyfotit. Jelikož v dole je hodně vody a bláta, tak po ukončení prohlídky si návštěvníci musí umýt gumáky- opravdu prohlídka moc pěkná a nevšední zážitek. Návštěvu vřele doporučuju. Jako suvenýr si můžete odnést i úlomek grafitu dle vlastního výběru. Známky v dole nevedou, koupil jsem ji až na zámku, ale byla i v místním IC nebo ve Frymburku.
 
zn
grafit
V suvenyrech v grafitovem dole je hrdy napis "turisticke znamky nevedeme", hledat prodejni misto je potreba jinde (ja ho nasel na zamku). Je to skoda, prohlidka dolu ale skvela.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
je to velmi zajímavá prohlídka a za těch 150,- Kč dle mého názoru opravdu stojí - jedete důlním vláčkem 1200 metrů a pak cca 800 metrů jdete dolem pěšky a je k tomu místy výklad od průvodce a dojdete i ke grafitové žíle, kde se můžete "zmalovat". Známka je k dispozici v suvenýrech přímo na místě.
 
Michaela Hajžmanová
Znamka
Skoda ze znamka neni dostupna primo v obchudku se suvenyry... je treba na IC v centru Krumlova
 
Marta Marková
Marta Marková
Známku nemají v gafitovém dole
Škoda jen, že známku nemají přímo v gafitovém dole. Jinak důl určitě stojí za navštívení.
 
Petr Lískovec
Petr Lískovec
Velmi zajímavá prohlídka
Velmi zajímavá prohlídka dolu. Po všech těch hradech a zámcích příjemná změna a zase trochu něco jiného. Cena je v podstatě na stejné úrovni jako u prohlídky hradu nebo zámku. Nechápu ale proč nemají TZ v místním obchodě se suvenýry. Musel jsem pro ní až na druhé zámecké nádvoří, kde jsem jí sehnal víceméně náhodou.
 
Standa
Grafitový důl
Známku přímo na místě nemají, je k sehnání v městském IC nebo v suvenýrech na zámku. Prohlídka je celkem zajímavá a stojí za to, ale když vezmu v úvahu kolik toho člověk v dole uvidí, zdá se mi taky dost drahá.
 
Karel Stádník
Karel Stádník
Koupě TZ
Dá se zakoupit v Ičku na nadraží v Českém Krumlově
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
TZ
Známku stále prodávají i v suvenýrech na krumlovském zámku.
 
Milan Bárta
Grafitový důl je super
Prohlídku všem doporučuji, zvládnou ji i malé děti i dědečkové a babičky.TZ v pokladně nemají, sehnali jsme ji v infocentru v na náměstí v Českém Krumlově.
 
Franta S.
TZ jsem sehnal náhodou v obchodním domku Rillich ve Frymburku u lipenské přehrady. V gr.lomu v Č.K. ji snad ještě neviděli (byl jsem tam loni a zastavil se i letos)
 
Jarka
TZ jsem koupila na 4. nádvoří zámku Český Krumlov.
 
Jitka K.
TZ dostupná v infocentru na nádraží ČD v Českém Krumlově.
 
Jitka
Grafitový důl
Návštěva dolu byla senzační,TZ však nebyla a ani nikde v Krumlově.
 
Petra
Informaci o tom, že v Grafitovém dole prodej TZ skončil musím bohužel jenom potvrdit. Známka není dostupná ani na informacích na náměstí. Paní říkala, že ji tam nikdy ani neměli.
 
Zuzabam
Ředitel Grafitového dolu známku nechce mít k prodeji ve svém dolu!!!
 
apple123
TZ
Dnes, 18.7. nám při návštěvě na pokladně oznámili, že zrušili prodej. Snad měli mít na Íčku v Krumlově, ale tam ji také neměli....
 
Zdenek
Známky vyprodány ale návštěvu doporučuji-super zážitek!
 
Iva
Prohlídka zajímavá, ale TZ došly.
 
Zdeněk Lavička
smůla
Musí to být hodně nová známka, protože 7.7.10 nám tvrdili, že ještě neexistuje a koukám, že 19.7.10 byla dostupná bez problému... Snad až pojedeme znovu kolem.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek