Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1152 - Hartenberg


Popis

Hartenberk byl založen kolem roku 1200 pány z Hartenberka.


Mapa

Navštívil jsem Hartenberg

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Josefov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Hartenberg (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°13'18"N 12°34'35"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1152 - Hartenberg
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1152 - Hartenberg


30.07.2020 - dostupná bez problému
05.06.2019 - dostupná bez problému
05.07.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Veselá
Michaela Veselá
Ať žijí duchové
Na hrad mě vzali zdejší kousek odtud domorodci, okénko bylo otevřené, koupili jsme lístky, známku, vizitku, vodu a šlo se. Prošli jsme s průvodkyní tři patra a přesvědčili se o postupujících pracích.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Hrad a známka
Hrad je nutno vidět zevnitř, aby se návštěvník přesvědčil o mimořádném úsilí, které soukromý majitel věnuje na záchranu hradu. Po zavolání na číslo napsané na stánku u vstupu do pár minut přijela paní, která mi prodala turistickou známku a vstupenku a pak provedla hradem.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
2. 7. 2018
Hrad jsem navštívil v pondělí, takže jak už je zvykem bylo zavřeno. Dá se projít podél opevnění a nahlédnout dovnitř. Na věži je docela honosná střecha, ale zbytek hradu dále chátrá. Přišlo mi že je hrad opuštěn, jelikož u vchodu byl tel. kontakt pro případné návštěvy.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Hartenberk
Hrad se jmenuje Hartenberg.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Neuvěřitelní majitelé v dobrém slova smyslu! Jak se snaží udělat z této, dá se říci "ruiny" zpátky původní hrad, je neuvěřitelné! Velice jim fandím. TZ bez problémů u pokladny. Po zavolání na tel. číslo, paní okamžitě přijela a udělala nám průvodce.
 
Wenzel
Hartenberk
Za stávající situace jeden z nejzajímavějších hradů, které jsem doposud navštívil. Hrad byl ve druhé polovině minulého století značně poškozen, vyhořel. V 90. letech se ale objevil pan Loos (snad jsem to dobře napsal), kterému záleželo na dalším osudu zříceniny. V současné době se hrad opravuje a právě to je na něm to zajímavé. Sice to působí jako jedno velké staveniště, všude samí spoluobčané v montérkách, ale průvodkyně ukazuje a říká, co a kdy (třeba minulý týden)je nově postaveno. Takže kdo v těchto měsících navštíví Hartenberk, vidí, jak se staví hrad. Známka a další suvenýry v pokladně před hradem. Cena za přijatelných 30kč, výtěžek jde právě na opravu hradu. Bohužel hrad není turisty příliš navštěvován, týdně jich sem zavítá okolo 50. Rád bych se sem za několik let, až bude hotovo, podíval, jak to dostavěli komplet celé. Ještě chtějí hrad zastřešit a snad dostavět jedno celé patro. PANE LOOS, JSTE FRAJER!
 
Ivo
Ivo
Hřebeny
TZ stále v kiosku před vstupem do hradu. Jinak je třeba smeknout za to, co se tu děje.
 
Renda
Známku a pohledy mají v budce před vstupem do Zámku.Na zámku se stále buduje.Už se těším na další návštěvu a uvidímco nového přibylo.
 
Petr
Hrad zajímavý,je vidět snaha o vzkříšení.Bohužel označení nikde nebylo a v pokladně nebyla vystavena,takže nás nenapadlo se na známku ptát.
 
jardafredo
Takzvaná "základna"
Tak jak píše Ladislav Zoubek:Na hradě HARTENBERK mají známku v tzv. "Cikánském dvoře" asi 300 metrů nad hradem (pondělí - pátek cca od 7 do 15 hodin), ale můžou dělat i na hradě nebo být někde okolo.
 
Libor
01.04. - OÚ Josefov dovolená, na hradě (tedy spíše vyhořelém zámku) si neumím představit, že by je někdo někdy prodával - vrátka byla otevřená, ale asi jen díky dělníkovi, který něco kutil v podhradí - nicméně dle různých úprav v areálu bych soudil, že občas se zde nějaká (spíše soukromá?) akce pořádá - z roští postavené chýše a dřevěná pojízdná klec ve dvoře
 
mappy
Známku jsme v sobotu nesehnali. Osobně se mi tady nelíbilo. Věž je asi to jediné, co stojí za to. Všude byla hromada cihel...
 
Eva
TZ k dostání na OÚ Josefov, bez problému.
 
Ladislav Zoubek
Změny prodejních míst
V prodejně Smíšené zboží skončila paní už v listopadu, ani se mi to nenamáhala říct a zjistil jsem to až při červnové kontrole stavu TZ, které jsou v prodeji. Málem zmizela se známkami i s penězmi !!Na hradě nám zase někdo ukradl vývěsní štít.Mrzí mě osobně všechny stížnosti v návštěvní knize, ale někdy to prostě není jednoduché.Nové prodejní místo jsem domluvil na Obecním úřadě Josefov (naproti hospodě) v provozní době a úředních hodinách. Zítra tam vezu známky.Na hradě HARTENBERK mají známku v tzv. "Cikánském dvoře" asi 300 metrů nad hradem (pondělí - pátek cca od 7 do 15 hodin), ale můžou dělat i na hradě nebo být někde okolo. V nejhorším případě můžete zkusit brnknout mně a zastavit se pro ní na Gymnáziu v Sokolově (Husitská ulice 2053 - 5 minut chůze od zámku), pokud budu doma.Ladislav ZoubekKČT Krušné hory SokolovM: 608 136 720
 
Štěpánka
Pokud se na toto místo vypravíte, počítejte s tím, že známku neseženete! V Hospodě v Josefově nám majitelka řekla že známky nemá, velice "ochotně" reagovala i na žádost o razítko (prý ho má doma!) a pohledy neprodává. Ve smíšence (nebo spíš v tom, co připomíná krámek - zepředu natřen na růžovo) prodává vietnamec a vůbec netušil, co to je turistická známka. Poslal nás do hospody. Nevěřte že je u hradu otevřené něco jako info je tam jen polorozpadlá budka a trosky hradu na kterém místní omladina zrovna v době, kdy jsme tam byli, pořádala dýchánek. Mrzí mě, že je u nás v republice tolik nefunkčních míst a přesto se stále odhlasovávají nová a nová, místo aby se dbalo o funkčnost těch starých. Holt kvantita jde na úkor kvality...
 
P.p.G.b.
Hartenberg
byli jsme zde s rodinou,na hrad je uzavřen přístup,je polorozpadlý,je udělaná nová střecha na věži,třeba jej vlastník opraví.Krásné místo,škoda,že hrad je tak poškozen
 
Ladislav
Hartenberk
V hospodě známky nemají,koloniál je zrušený,žádné info jsem nenašel,odcházím tedy bez známky.Hrad je v zuboženém stavu.Fandím partě nadšenců a držím jim palce,aby jim šlo dílo od ruky a podařilo se jim hrad zachránit.
 
Luděk
Hartenberk
Na hradě probíhal čilý stavební ruch, chyběl jen někdo jako Brtník z Brtníku a Leontýnka :-) Známka v koloniálu v Josefově, zepředu má dům s krámkem novou omítku, takže jej nelze přehlédnout (směrem od hradu na levé straně). Kupoval jsem poslední známku, nebylo tedy z čeho vybírat, další TZ jsou objednané, otevřeno stále "jen" do 16:00
 
Libor
Velmi zajímavý hrad.
 
Ladislav Zoubek
TZ Hartenberk
Prosím, opravte si:V Hospodě Josefov byl ukončen prodej TZ č. 1152 Hartenberk a prodejní místo přesunuto přímo na hrad. Doufám, že to bude ku prospěchu věci.Majitel hradu bydlí v osadě přímo proti statku (nízký domek v pravo od cesty ke hradu). Může být ale kdekoli okolo hradu. U vstupu do hradu bylo vybudováno jakési INFO.Prodejní místo ve Smíšence v Josefově platí, jen je potřeba si ohlídat otevírací dobu (do 16 hodin). Na vesnici je to holt jinak, než v Tescu.
 
petr
V obchodě měli zavřeno a v hospodě známku neměli.Jinak hrad byl zajímavý.
 
Pavel
Známky nedostupné.
V 17 hodin - pondělí obchod zavřený (známky jsou skrze sklo vidět na pultě). Hospoda sice otevřená, paní měla známky, ale nějak neví jestli a kdy budou asi ano... ale kdy do bude to neví.
 
Ladislav Zoubek
Hartenberk
Všem děkuju za informace.Trochu nám prodej zkomplikovala výměna nájemců ve smíšeném zboží. TZ mám plnou krabici, ale kvůli Poslednímu puchýři jsem se tam ještě nedostal (na akci byla také k dostání, protože Hartenberk byl na trase pochodu).S vlastníkem hradu jsem se viděl v úterý, ale nic mi neřekl. Maxxi - Doufám alespoň, že dodržel prodejní cenu.Františku - pošlete mi adresu, v tomto případě to beru na sebe a známku pošlu.Pro ostatní - do jara problémy s prodejem dořešíme.Láďa ZoubekKČT Krušné hory Sokolov
 
František
V krámě jí neměli a hospoda měla snad od 17:00. Škoda teď se tam zase 10.let nedostanu.
 
Maxx
Hrad nás svou rozlehlostí velmi překvapil. Prolezli jsme vše, co se dalo, i tam kde bylo zamčeno (věž) :) Známku nám prodal osobně pan majitel hradu s poznámkou, že z Josefovské hospody všechny vykoupil.
 
pepi
Dostupnost známky jsme nemohli ověřit. Obchod zavírá v 16 hod. a hospoda svým zevnějškem nelákala k návštěvě. Dveře zavřené, vrata na řetěz, otvírací doba nikde a na dvoře pes. Hrad zajímavý, zachovaná obranná věž. Na hradě probíhá archeologický výzkum.
 
Jiří
Zrovinka jsme přijeli pivovar soukromí pozemek ale nikdo tam nebyl tak jsme to prošli i přes zákaz v pohodě,bomba sklepy ve skále ale měl jsem slabou baterku takže nic moc.Hrad přístupný také tam nikdo nebyl ale jde vydět že se na něm pracuje takže netuším když tam jsou pracanti jestli tam někoho pustí.Shrnuto podtrženo pivovar i hrad stojí za to ale pozor na urazy jde vydět jak čas pracuje.Ohledně známek měli jsme málo času tak někdy jindy.
 
Jacques
hrad nepristupny,znamka v pohode v hospode
 
Luboš
Dostupná také ve smíšeném zboží, v so oteřeno od 8.30 do 10.30 a v ne od 10.00 do 11.00.
 
Petra
Zřícenina je opravdu úžasná, trávila jsem zde většinu víkendů. Doporučuji shlédnout i starý pivovar a vyhlídku
J.W.Goetheho
 
Fredo
Mají
Mají plnou krabici. Zvenku nic moc vevnitř je to ale nově opravené, ještě to nemají plně zařízené. Ale
fungují. Je to hned naproti Obecnímu úřadu 35 dvojkroků od autobusové zastávky směrem na Krajkovou vpravo.
Velký nápis na domě HOSPODA a vývěska JOSEFOV se znakem půllitru. Otevřeno denně od 15:00. Na zříceninu hradu
jsem to nestihnul a kromě toho pršelo. Takže příště.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek