Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1560 - Hevlínské jezero - přírodní památka


Popis

Hevlínské jezero je přírodní památka, nachází se v okrese Znojmo nedaleko obce Hevlín.


Mapa

Navštívil jsem Hevlínské jezero - přírodní památka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Hevlín (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Znojmo
Poloha:
48°45'52.67"N 16°21'21.08"E
Hodnocení:
2.147
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1560 - Hevlínské jezero - přírodní památka
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1560 - Hevlínské jezero - přírodní památka


15.09.2021 - dostupná bez problému
07.09.2021 - dostupná bez problému
23.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vít Mrhal
Vít Mrhal
TZ No. 1560
Známka bez problémů zakoupena v přeshraničním infocentru.
 
Ivo Neubauer
Ivo Neubauer
Hevlínské jezero
trochu zklamání, jezírko je zarostlé a po pravdě řečeno se nedá ani obejít
 
Radek Chromý
Radek Chromý
Dostupná bez problému
V přeshraničním centru za 40,-. Mají i nálepky
 
Filip D
Filip D
Zajímavé místo
Není to úplně typická past na turisty. A asi by kvůli ní nepřijížděli lidi z velké dálky. Ale někdo, kdo to má blízko, se podívat může. Já jsem zklamaný nebyl.
 
Michal Švestka
Michal Švestka
Tz
Koupena včera v ic v Hevline.slečna říkala že známek mají 200ks
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
"Jezírko"
Souhlasíme s většinou názorů ostatních turistů. Cestu k jezírku jsme našli, ale bohužel samotné místo bylo zarostlé rákosím, takže nebylo vidět vůbec nic. Těžko říct, jestli si toto místo zaslouží známku.
 
Libor Marek
Libor Marek
28.10.2015
Státní svátek, IC v Hevlíně zavřeno. K "jezírku" jsme se dostali díky popisu pana Oldřicha níže. Cedulku jsme nenašli, jezírko je hojně porostlé rákosím, moc toho neuvidíte.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Hevlín
Známka koupena v IC v Hevlíně. Paní v IC nám řekla, že cesta na Dyjákovice je uzavřena, tak jsme se k jezeru vůbec nedostali.
 
Oldřich Chocholáč
Oldřich Chocholáč
Známka v íčku.
Jezírko není z cesty nijak značeno. Pojedete z Hevlína na Dyjákovice (v tuto chvíli obec pro dopravu uzavřena!!!), během cesty narazíte na Boží muku, u ní se dáte kolem plotu po polní cestě. Po asi 300 metrech uvidíte cedulku Hevlínské jezero. Tak hodně štěstí v bloudění :-)
 
Luka
Turistická známka
TZ koupena v Hevlínském infocentru za 30kč.Známek měli ještě dostatek.Ochotná obsluha.
 
apple123
TZ
TZ mají na příhraničním íčku, kde je v sobotu hodinová odpolední pauza, tak jsme ji strávili v restauraci nedalekého hotelu..obsluha v íčku "ochotná a milá" a "jasně" nás navedla k jezeru.
 
MILAN
Musím trochu poopravit informaci z předchozího příspěvku, na který jsem se spolehnul a tak jsme do Hevlína vyrazili až pozdě odpoledne. Na infu otevírají až v 9 hodin, ale hlavně nemají do19 ale jen do 17 hodin. Ještě malá poznámka pro příznivce železnice, kousek od náměstí je nádraží, kde mají ještě závory na kliku, za pozornost určitě stojí i nádražní budova, bohužel neudržovaná. na trati byl ukončen provoz v červenci 2010.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru u stanice autobusů v Hevlíně, skvělá otevírací doba denně 8-12+13-19 hod. Jezero jsme nenašli, paní z centra nás poslala silnicí na Dyjákovice, odbočit vpravo u kapličky a větrolamu. Ani jedno jsme ale neviděli a GPS Manana (níže) byl sad jabloní vlevo od silnice. Žáby a mloci měli dnes klid.
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM VE ČTVRTEK VE 13:00 SEHNAL BEZ PROBLÉMŮ V MÍSTNÍM ÍČKU. A MIMOCHODEM DO KONCE LETOŠNÍHO ČERVNA SE SEM DOSTANETE I VLAKEM. OD ČERVENCE BUDE VLAK ZRUŠEN. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
K8
Poloha na mapě
Já bych neřekl, že atlas.cz ukazuje to místo špatně,na mapových podkladech je místo označeno dobře (i tady v tom malém náhladu jsou jezírka vidět).Bohužel někdo špatně určil jeho polohu do odkazu na TZ - takže to je problém někde mezi zadavatelm TZ a Rýmařovem (který by asi měl lépe dbát na správnost uveřejňovaných údajů).
 
manan
Hrůza
Katastrofa.. jedno z mnoha míst, co by zasloužili známku zrušit. Slečna či paní v IC mě špatně poslala.. prý je to značený.. nebylo nikde nic, podle jejich instrukcí bych se dostal bůhví kam. Dá se tam dostat po silnici směrem Dyjákovice, na polní cestu doprava. Je u ní cedule o rekonstrukci silnice. Toť vše. Po pár metrech je jezero.. spíš křovím a rákosí zarostlá tůňka s miliony komárů jen s cedulí PR. Kdyby tam byla udělaná aspoň nějaká vyhlídka. Přesná poloha je GPS: 48°45'48.192"N, 16°21'24.49"E . Na mapách je poloha špatně.. v těch místech, kde to slavný atlas.cz označuje, je cihelna. Jinak známak za 25 kč, na stojánku jich bylo ještě osm.
 
Iva
Souhlasím s předešlými názory, fakt hrůza, nechápu jak toto místo mohlo dostat známku. Z jedné strany pole, z druhé neproniknutelné křoví. V jedněch místech cedule u níž když máte odvahu a tím křovím se proderete tak uvidíte rákosím zarostlou louži. Snad jsou zde chránění živočichové nebo rostliny, ale nic Vás na to neupozorní.
 
ráďa
"Jezero" jsem našel bez problému,čekal jsem nějaký rybníček,ale čekalo mě překvapení.Všude plno rákosí a těch komárů,hrůza.Že jsem opravdu na místě dokazovala jen cedule s nápisem přírodní památka hevlínské jezero.Známku jsem koupil v infu bez problémů,byla tam milá příjemná slečna.
 
Béďa
Souhlasím s názorem, že se jedná o zarostlou louži plné rákosu. Ukazatel žádný,až je z toho člověk zmatený. Jediná pěkná věc je kaplička u odbočky k této louži.P.S. Pokud se zeptáte obyvatel obce Hevlín, kdeže mají to slavné jezero, valí na vás oči se slovy že nic takového tady ani v okolí není. (Ptal jsem se tří osob).Známku si podle mne nezaslouží.
 
Krátký
Hevl. jezera
Souhlasím s p. Vláďou, že toto místo si známku jistě zaslouží, příroda kolem je opravdu krásná. V infocentru jsou dvě sympatické slečny, které vám rády poradí. By mě zajímalo, která slečna obsluhovala p. Vavříka, který jednu ze slečen pomluvil. Viděl jsem obě a jsou velice příjemné a rády vám pomohou.Otevřeno mají každý den od 8h-12h a 13h-18h.
 
Vavřík
Hrůza
Tak jestli si toto místo zaslouží známku tak už každá zarostlá louže. Už když na mně slečna v íčku valila oči a řekla:"Co tam chcete vidět?" jsem tušil, že to bude nějaká fajnovost. Po hnusné silnici, plné aut jsme došli asi 3 km k zarostlému mokřadu, kde nebylo vidět zhola nic když jsem to srovnal s prohlídkou kláštera v Louce, který známku nemá, tak je to fakt síla. Vřele doporučuji navštívit, tedy Louku, tady ten mokřad snad ani ne...
 
vláďa
Toto místo si známku určitě zaslouží už kvůli neponičené přírodě v jejím okolí. Infocentrum otevřeno denně s přestávkou na oběd od 12 do 13 hodin.
 
verovjan
Upřesnění
TZ zakoupena v místním info v pátek 9.5. - v neděli je zavřeno
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek