Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1759 - Historický areál - Bouzov


Popis

V Galerii V Podhradí najdeme Trojského koně. Je to 15 m vysoký dřevěný kůň v blízkosti hradu Bouzov. Jedná se o největšího dřevěného Trojského koně v Evropě. Také zde najdeme sbírku napodobenin různých středověkých palných a dobývacích strojů. Prohlídka je spojena s přednáškou o těchto zbraních.

Mapa

Navštívil jsem Historický areál - Bouzov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Historický areál Bouzov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°42'18"N 16°53'26"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1759 - Historický areál - Bouzov


27.07.2021 - dostupná bez problému
27.09.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
12.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Trójský kůň
Určitě doporučuji navštívit. V areálu pod hradem je Trójský kůň a vystoupení se střílením ze starých zbraní, které si můžete sami vyzkoušet.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Zavřeno
V červnu otevřeno pouze o víkendu.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Historický areál Bouzov
Známka zakoupena v pokladně areálu. Zde i dostupná turistická známka hradu a Pamětníky (medaile) hradu i areálu. Návštěvu určitě doporučuji.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Historický areál
Známka zakoupena ve stánku pod hradem.
 
Aleš P.
Doplněk k prohlídce hradu
Areál je pod hradem a je hodně dělaný pro děti. Dominantou je Trojský kůň, který slouží jako taková malá rozhlednička a také jako galerie. K vidění je i několik středověkých zbraní, u nich probíhá program s popisem a názornými ukázkami. Známka k zakoupení u pokladny, mají i známku hradu.
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Návštěva
Trojský kůň - krásný zážitek pro našeho vnuka.
Známka zakoupena bez problémů v areálu, ale mají ji i ve stánku pod hradem.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
9.8.2015
Areál je malý, nabízí několik zbraní z dob dobývání hradu. Dělají tam ale program, kdy děti byly zapojené do předvádění zbraní, docela se jim líbilo. TZ na pokladně.
 
Zavmen
TZ
Známka v pohodě zakoupena buď ji lze koupit u stanku před bránou do Bouzovského parku nebo přimo v areálu.MNO co se týče aréálu no nic moc:májí tam toho velkýho trojskýho koňa do kterého lze vylést zastřílet si se středověkých zbrání a je tam výstavka děl a mučících nástroju jinak cena je 60 kč a když jsi to chcete prolést jen tat bez průvodce,tak se na osobu platí jen 30!
 
Anička
Hotel Bouzov - Restaurace
Co se týká turistických známek, žádný problém jsme neměli. Ale nedoporučuju navštívit Hotel Bouzov( hlavně Restauraci) ošidili nás tam pomalu o 50Kč. Tatarku k jídlu nám nedonesli a na účtence byla, to jsem si oveřila. Na zpateční cestě domů jsem si všimla, že na účtence jsou 2 česnečky, i když jsme měli jen jednu, takže na nás vydělali 30Kč - není to moc, ale když to udělají každému 3, tak mají hned vyděláno. A takový šílený nával tam nebyl,aby si nebyli schopni si to vše pamatovat!! Doporučuju nenavštěvovat!!!!
 
Aldy
- návštěvě hradu Bouzov jsme navštívili i " historický areál Bouzov " ,moc pěkné opravdu. Aldy - Eluš
 
Béďa
Tak brzy ráno sednete za volant auta, jedete 300 km a když v sobotu dojedetek historickému areálu na Bousově, kolem poledního, dozvíte se z přilepeného papírku na bráně, že je dnes zavřeno, tak nemáte vůbec náladu a jedete zase domů. Díky areále, ale mimo mne tam bylo dost naštvanejch lidí jako já.Jestli Vám to vadí, že tam chtělí jít lidé na návštěvu, tak to zrušte, a neoblbujte lidi vývěskou na internetu, že máte otevřeno.
 
Historický areál
Re:
Pokud bylo zavřeno, tak bylo nevlídné počasí, deštivo. Jinak na netu máme napsáno "změna programu a provozní doby vyhrazena". I tak se zpětně omlouváme a v případě, že nás jindy navštívíte se budeme těšit.
 
Tatík
Už mohu jen doplnit, že program začíná vždy ve čvrt-v dubnu sobota, neděle a velikonoční pondělí 10,30-17 hod., do října denně mimo pondělí 10,30-18 hod.Vstupné 60,- (40,-) Kč, v prodejně turistických známek dostatek,
 
jirkacek
Historický areál Bouzov
Areál historické zábavy se nachází pod hradem Bouzov. Navštívili jsme jej během krátkého výletu a nejvíce jsme se těšili na obrovského dřevěného koně, který je 15m vysoký. Po schodech jsme vstoupili do jeho útrob a prohlédli si jeho vnitřní prostory . Dále jsme vystoupali až do jeho hlavy, na vyhlídku.Po prohlídce koně jsme již usedli na lavičky, abychom shlédli ukázku palných zbraní z dob husitských. Viděli jsme jak se střílelo z velkého vrhacíh praku, ukázky střelby z palných zbraní různé ráže a také výstřel z děla. Musím říci, že to byl pěkný rámus. V objektu se nachází expozice středověkých válečných strojů a palných zbraní, střelnice, dětské hřiště v podobě dřevěného hradu o čtyřech věžích, skluzavky a další. Když skončila ukázka zbraní, vyzkoušeli jsme za příplatek střelbu z revolveru a kuše.V pokladně jsme dostali razítko do památníku. Známku ještě neměli.Další informace najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek