Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1496 - Horní Smržov skanzen


Popis

Muzeum, sídlící v objektu bývalé zemědělské stavby. Expozice zachycuje život lidí na venkově v období první poloviny minulého století. Vystaveny jsou zemědělské stroje a nářadí i ukázka bydlení na venkově včetně vybavení tehdejší domácnosti.

Mapa

Navštívil jsem Horní Smržov skanzen

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Horní Smržov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Horní Smržov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°37'1"N 16°34'36"E
Hodnocení:
2.778
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1496 - Horní Smržov skanzen


22.09.2018 - nemají sběratelský předmět
02.06.2018 - dostupná bez problému
14.06.2017 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeněk Novotný
Zdeněk Novotný
Naprosto jjiná otevírací doba
Jel jsem v pátek 17.6.16 najisto dle otevírací doby na netu. Na muzeu bohužel naprosto jiná otevírací doba (v pracovní dny večer).
 
Ondřej Buš
Ondřej Buš
Nedostupnost
Ač na internetových stránkách muzea mají otevírací dobu v dubnu o víkendu od 10:00 do 16:30, tak bylo zavřeno, doslova nikde ani noha. Podle cedulky u dveří asi ještě turistickou sezonu 2014 nezahájili, jelikož tam byla otevírací doba v září :-)
 
petra
Místo rozhodně stojí za návštěvu. První část je prohlídka roubenky - nejprve obytná část, pak ve dvou patrech různé dobové zemědělské stroje, ale i staré máselnice, pračky, šicí stroje, mandl atd atd... Paní průvodkyně nám ochotně vše popisovala, názorně předváděla a nevadilo, že něco zkoušeli rozpohybovat i naši malí kluci. Druhá část prohlídky je na druhém konci vesničky, ale je to kousíček. Tam se nachází včelín, sklípek a stodola - volně přístupné, opět s dobovým vybavením. Prý se tam bude stavět ještě jedna roubenka. Na návsi, cca 100 m od hlavní roubenky, je krásné nové dětské hřiště, takže se tu dá strávit prima odpoledne s malými dětmi. Ve Smržově je klídek, moc příjemno a určitě se sem někdy zase vrátíme.Co se týče občerstvení (tedy hlavně jídla) - dělají tu polívky a pak klasiku smažák, hranolky, klobásu, utopence. Vyloženě restaurace to rozhodně není, ovšem příjemné posezení jak venku tak vevnitř.Návštěvu opravdu doporučuju.
 
jíra
Příjemná ukázka venkovského bydlení. Po prohlídce zasloužené občerstvení na zahrádce. Ochotná a mile upovídaná paní ještě víc zlepšuje dojem z návštěvy. Známka bez problému za 25 -
 
Tomcat
V PO jsme sehnali TZ přímo u starosty, protože na OÚ se opravovalo a skanzen byl zavřený.Muzeum Horní Smržov:PO ZAVŘENOÚT - PÁ 9:00 - 11:00 a 14:00 - 16:00SO a NE 10:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00Jinak je možná tel. domluva na číslech 516 745 945 nebo 602 708 275
 
Filip
Ahoj byl jsem tam ve čtvrtek okolo 12:30, muzeum i OÚ zavřeno. Muzeum by mělo bý v době 12-14 zavřeno. Doptal jsem se na "průvodkyni", bydlí kousek. Ale ta byla někde odjetá. Zkoušel jsem OÚ, tam mají ve stejnou dobu zavřeno. Otevřeno asi jenom po a stř odpoledne. Proto jsem jel ke starostovi. Jeho maminka mi řekla, že je normálně zaměstnaný a starostování dělá navíc. Celá vesnice je fakt maličká. Po tel. domluvě jsem mu nechal doma 40kč, prej mi známku pošle poštou. Tak snad jo.
 
Honza Pásler
Poněkud zapomenutá víska asi 10 km od Letovic díky několika místním nadšencům žije, funguje zde překrásné muzeum života na vesnici, je zde i možnost ubytování. Přspal jsem zde jednu noc, cestou na "Poslední puchýř" do Blanska a mohu jen doporučit. Určitě se podívejte jak na jejich webové stránky, tak zejména do Horního Smržova. Stojí to za to.
 
Honza
Místo rozhodně stojí za návštěvu, muzeum staré zemědělské techniky bylo otevřeno letos na jaře a vybudovali si ho sami obyvatelé obce, když odpracovali 6000 hodin.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek