Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1015 - Hoštice u Volyně


Popis

Malebná jihočeská obec, proslavená filmovou trilogií režiséra Zdeňka Trošky, krále Pohádkového království Jižních Čech a Šumavy.

Mapa

Navštívil jsem Hoštice u Volyně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace U Javoru 58, Hoštice u Volyně (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hasičské muzeum Hoštice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Ranč Šimona Pláničky, Hoštice u Volyně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Strakonice
Poloha:
49°11'39.41"N 13°54'32.06"E
Hodnocení:
2.505
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1015 - Hoštice u Volyně
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1015 - Hoštice u Volyně


26.07.2021 - dostupná bez problému
24.06.2021 - dostupná bez problému
22.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří IPSER
Jiří IPSER
známka 1015
Zakoupena v Hoštickém muzeu dostupná i na dalších místech Hoštic
 
Jakub Toman
14.6.2020
Tz dostupná v JDZ Šimona Pláničky.
Na obědě jsme byli v restauraci U Javoru - na hotové jídlo jsem čekal 75 min. Byla v něm moucha a ještě stálo za nic .
Jedním slovem hrůza .
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
13. 7. 2019
Malá vesnička v duchu "Slunce, sena ..." Po tolika letech se domky hlavních aktéru Škopkových a Konopníkových nejspíš prodaly a majitelé si střeží soukromí. Dalo by se vše ještě více filmům přiblížit, ale i tak jsme byli spokojení :-)
 
Lacim
...
Mimo sezónu, mrtvá vesnice, vše zavřeno.
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
Vesnička
Prostě nostalgie,jinak nikde nic.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
V restauraci vyprodána. Zbylá prodejní místa jsme zkusit nemohli, bylo již po 19h. Jinak souhlasím s předchozími příspěvky, nic moc k vidění zde není, ve filmech to opravdu vypadá nějak větší... ;-)
Trochu nostalgie.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Vesnice
Z Hoštic jsme byli docela zklamaný.Vesnice moc udržovaná není jen ten zámek a hřbitov vypadají solidně.Po rozpravě s místními kteří turisty moc nemusí,jsme se tam ani moc dobře necítili.TZ zakoupena ve stánku vedle hřbitova,od prodavače který toho musel už dost vypít podle dechu.:-)
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena v restauraci u Javoru, kde měli dostatečné množství - pouze variantu s jelenem , to mi ale vůbec nevadilo ;-) známku lze zakoupit i ve "stánku" v hasičárně... z návštěvy jsem byla trošku zklamaná, myslela jsem si, že jsou Hoštice trošku větší a v podstatě nikde nic.
 
Pavel Štrejl
Pavel Štrejl
návštěva
Pěkné.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v muzeu
 
Fremlov v
restaurace hostice u voline
Dobry den navsteva Hostice u Voline prohlidka mesta se nam libila ale jidlo v Mistni restauraci bylo otresne sizene na mase vubec nemelo chut nebylo naaranzovane nikdy uz do tehle restaurace nepujdem lidi se radi vraci do restaurace kde si na jidle pochutnaji na to ze se v teto restauraci natacelo tak jidlo je otresne pivo nic moc a kofola taky nic moc takze nikdy vic tam nepujdem.
 
Milan Urban
Milan Urban
Nová TZ
Do Hoštic jsem si zajel znova a získal i novou variantu známky. Nostalgie, možná?!?!
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Nic moc
Vesnička plná trousících se turistů. Ve filmu vše vypadalo větší. Z JZD je nyní skanzen - vstupné 25 Kč, je tam několik propriet z filmu, jinak nic extra k vidění. Hospoda, kde pracovala Miluna je prachobyčejná putika. Čekala jsem nějaké popisky u domů či významných míst (týkajících se filmu). Jestliže chce vesnička vydělávat na turistice, měla by se o to zasloužit, a ne si jen nechat udělit známku.
 
Lenka Dvořáková
Lenka Dvořáková
Troška
Já mám známku s panem Troškou a včera, když jsem projížděla Hošticemi, jsem si koupila i tu novou s Jelenem. Nechápu, komu pan režisér na známce vadí, když například Ivančice mají na známce pana Menšíka. Mě osobně se s panem Troškou líbí mnohem víc,ale i přesto jsem si tu s jelenem pověsila vedle ní.
 
Láďa
Varování - info
U p o z o r ň u j i , že Mapcentrum, s.r.o.
České Budějovice již tuto TZ neprodává.
 
Petra Kabrna Kastlová
Petra Kabrna Kastlová
Hoštice
TZ koupena v restauraci u Javoru máme tu s jelenem, vesničku jsme projeli autem :-) Jelen je jako "živej" a asi nám to stačilo :)))
 
Franta
motiv
Mi osobně je jedno, jaký motiv je na známce, pokud vystihuje turistické místo. A pan Troška je myslím rodákem natolik významným, že si svoji podobiznu na známce zaslouží:-). S osobní návštěvy Hoštic vím, že obrázek jelena na fasádě jež po třiceti letech má nejlepší léta za sebou, ale proti gustu......:-)
 
Jakub Hrášek
Jakub Hrášek
Známka s jelenem
Souhlasím s nesmyslností kupování známek jinde než v místě ke kterému se vztahují. Pak také nesouhlasím s podobiznou p.Trošky na známce, přijde mi příhodnější ta s tím jelenem, moc bych o takovou stál. menosgrande@seznam.cz
 
Martin Sládek
Martin Sládek
šnek
TZ lze zakoupit i ve stánku na suvenýry u vchodu do statku bývalého JZD.
 
Tom
TZ jsme ziskali, zavzpominali na film, ale to je asi tak vse. Bohuzel se zde projevuje tradicni ceska vlastnost vydelat na vsem co nejvic. Spousta kycovitych upominkovych predmetu, vstup 25 Kc za to, ze se pujdete podivat na polorozpadly kravin mluvi za vse. Myslim si, ze by v teto vesnici mohli udelat podstatne vic nez jen ryzovat na turistech.
 
tomáš Mazur
TZ mám
a to je asi tak všechno. Vesnička hezká, ale trefili jsme termín nějakého festivalu, mraky lidí, takže jsme nakonec byli rádi, že jsme zase vyrazili na cesty.
 
Kejzi1
Hoštice
Souhlasím že pan Troška by na známce být nemusel.Ale zas nesouhlasím s tím že ho s touto vesnicí spojuje pouze Trilogie,je to jeho rodná vesnice.Jinak okoukli jsme náves a zavszpomínali na scénky z filmu a tak nějak si dávaly dohromady co se kde odehrávalo.Navštívili jsme i JZD kde jsme u pokladny zakoupili TZ,opravdu tady toho moc k vidění není,osobně bych udělal nějakého průvodce se snímky obce teď a do toho nafotil scénky z filmu,člověk by si líp vybavil co se kde odehrávalo a doufám že kravín se dočká rekonstrukce,zatím je tedy v dezolátním stavu.Pro turistický ruch který je v místě dost velký by to chtělo udělat trošku víc
 
jerry720
Už jí mám.
TZ na 2. pokus bez problému pořízena v Restauraci U Javoru, stalo se tak v sobotu 14. 05. 2011 odpoledne. :-)
 
jerry720
Nepochopil jsem ...
Poslední návštěva v Hošticích v sobotu 02. 04. 2011. Nádherné jarní počasí, lidí jako much. Ale ouha, Pláničkův penzión zavřený, info na návsi zavřené, hasičárna zavřená. Tak jsem pro TZ vyrazil do Restaurace U Javoru, která byla v obležení lidí. Zde mi bylo sděleno, že TZ jim zatím nezavezli, protože ještě není sezóna. Slečna mi s omluvou nabídla TZ Českých Budějovic. Nepochopil jsem, proč se v Hošticích prodává TZ Českých Budějovic a v Českých Budějovicích TZ Hoštic! Jako motiv této TZ bych si představoval určitě něco jiného, než pana režiséra Trošku (nic proti němu nemám, ale na TZ mi fakt nesedí).
 
DeiSi
Upřímně jsem také od návštěvÿ Hoštic čekala trochu víc, ale výlet to byl příjemný. TZ zakoupena v penzionu Slunce, seno, kde jsme si dali i oběd, což nebyl úplně dobrý nápad... Co mě "pobavilo" je Troška na TZ.
 
Tatík
Turistické známky a pohledy měli u vstupu do JZD. Za 20,- Kč k vidění nic.
 
anies
známka
já jsem byla překvapena, že TZ je k dostání také v IC v Blatné. Protože jsem v Hošticích již byla, ale TZ jsem neměla, tak jsem si ji zakoupila, ale připadá mi to divné.......Proč tuto známku prodávají v Blatné???Nepodařilo se mi najít žádnou souvislost!
 
olda
Do Hoštic každý jede s nějakým očekáváním, ale popravdě tu toho moc k shlédnutí není. Prostě typické malé městečko slavné jen díky komediím Z.Trošky Slunce, seno... Je zde jen malý zámeček (soukromý majetek, tudíž k vidění jen přes plot na náměstíčku) a pak v rohu hřbitovní kostelík a hřbitůvek. Na hřbitově je pak pochován, pro ctitele country jistě známý, Michal Tučný.
 
Votary
Ano taky jsem jel s ocekavanim. Znamka se da opravdu sehnat v hospudce hned na zacatku. Nicmene nechapu, proc tato obec je zahrnuta v turistickych znamkach. Ve vesnici mohlo byt aspon nejake povidani, nebo tak neco. Nikde nic neni coz je velka skoda.
 
Nelly
Do Hoštic každý jede s očekáváním, ale odjíždí trošku rozmrzelý.. nic extra k vidění tam není.. známku jsme zakoupili v hospůdce hned na kraji vesnice, servírka byla milá a ochotná.. určitě se zajděte podívat na dřevěné věci, které prodávají starší manželé - jsou velmi milí a zlepší vám určitě náladu (značeno cedulí Dřevěné výrobky)
 
Pinďa
Jel jsem náhodou okolo
Tak jsem zabočil z hlavní, v hospodě si koupi TZ a zase mazal pryč. Nějak mě nepřišlo normální, očumovat domorodý lid. Navíc, po celé obci byly rozvěšeny cedulky, že parkování stojí 30,- korun. Nevím, jestli to byl pozůstatek z festivalu Stodola, nebo to je normální, celoroční taxa. Samotné známkové místo mě nijak nenadchlo a pochybuji, že se tam ještě někdy vrátím.
 
Petr M.
trocha kritiky
1. TZ - souhlasím, že známka by mohla postrádat Troškův obličej (btw logo Slunce, seno,... je na letošní výroční známce)2. obec - trapně postavený penzion před domem, kde bydlela Konopníkovic familie, ale aspoň ochotná prodavačka suvenýrů3. značení - celkem tu chcípl pes, mohla se aspoň pro nadšence (mezi které se nepočítám) udělat nějaká značená trasa s místy, které mají v trilogii svůj význam (a třeba nějaký zábavný povídání k tomu) - takhle lidi přijedou, vyfotí, odjedou...4. obsluha v JZD restauraci (nebo parodii na ni) - hrozná, nikdo si nás nevšímal, vrchní (nebo kdo to byl) se radši vykecával se známýma, možná bude lepší navštívit druhou restauraci dole ve směru k železnici
 
Tomáš
Jelikož jsme dojeli v ponděli po té co se o víkendu odehrával festival Stodola Michala Tučného všude byl nepořádek a všechno bylo zavřeno.
 
Vojta
Známka
Myslím, že známka by byla mnohem hezčí, kdyby na ní místo trošky bylo logo slunce seno.
 
raf
Turistická známka je dostupná na mnoha místech. Jedním z nich je trafika v obci Stachy.
 
Uša
I v neděli odpoledene tu panoval čilý ruch. TZ jsme bez problémů koupili. Na hřbitově zalévala kytky "Konopnice", která se nám ochotně podepsala. Zastavili jsme se u hrobu M. Tučného a zavzpomínali na staré časy. Celý dojem kazí opravdu jen ten "čert" na turistické známce, každé pohlednici a skoro všech suvenýrech. Určitě by se tam hodilo plno jiných typických hoštických postaviček.
 
Eda
Troškovo království pohádek aneb kult osobnosti
Úplně souhlasím s předchozími příspěvky - nic proti (v mnoha případech mistrně ztvárněným) pohádkám a komediím
pana Trošky, ale jeho obrázek na TZ - není to už tak trochu "kult osobnosti"? (Nehledě na to, že
samotných Hoštic se týká pouze jeho trilogie "Slunce, seno...") Osobně si myslím, že na TZ (pokud
se nejedná o výroční známky) měly být pouze místopisné motivy, ev. znaky měst, ale rozhodně ne podobizny osob.
I v Hošticích je přece zámek, krásné údolí Volyňky, kostel... Když už ale máme takto "personálně"
zaměřenou turistickou známku, je opravdu škoda, že si při její tvorbě nikdo nevzpomněl na Michala Tučného,
který patří do Hoštic stejně jako pan Troška.
 
Pavel
Škoda obrázku na známce....
...mohl by být nápaditější. Ne jen portrét p. Trošky.V Hasičském muzeu koncem července nebyla , ale v
hospodě ji měli.
 
Aneta
vylet...
Bylo to celkem uchazejici! Restaurace Slunce, seno ... Nektar je super, az na obsluhu ... jsou nejaci divny!
(s prominutim, ale nikdo neni dokonaly!!!). Ani kote si v desti nesmite pohladit jinak Vam obcane teto vesnice
vynadaji! - vlastni skusenost :) ... Hezky ikdyz smutny je take hrob Michala Tucneho ... vytvarovany do
kovbojskeho klobouku a okolo jsou kameny popsane jeho priznivci...
 
Honza Pásler
Vesnička určitě stojí za shlédnutí, vše, včetně železniční zastávky či ohradníků na pastvinách připomene scény
z filmů Slunce, seno,...Hospoda U javoru je zase zasvěcena Michalu Tučnému.Nepovažuji za šťastné
uvádět na TZ portréty dosud žijících lidí. Namísto pana Trošky (při vší úctě k němu) by se tam podle mého
názoru hodil spíš poslední kovboj Michal Tučný.
 
Martin Horák
Hodnocení "nestojí za moc" patří IC v ČB a je myšleno tak, že není o co stát z turistického
hlediska. Jinak je IC přeplněno informacemi, pohlednicemi, korálky, zrcátky a nožíky, tedy vším, za co dříve
indiáni ochotně měnili s Kryštofem Kolumbusem :-) zlato a turistické známky :-D.Teď ke známce: Nějak mi
uniká smysl toho prodávat známku z Volyně v ČB nebo dokonce v Praze. Zdá se mi to jako ústup ze zásad. Byl
jsem na Kleti - známku tam dostanete jen nahoře, dokonce ani ne dole na spodním konci lanovky. A najednou
stačí zajet do ČB a tam nakoupíte 8 (slovy osm) různých TZ na jednom místě (mají tam šest výročních). No nic,
až pojedu do Volyně, třeba tam budou mít TZ třeba z Pardubic...
 
PavelS.
nejlepší je ale návštěva přímo v Hošticích. Malebná vesnice, kde téměř vše připomá režiséra Trošku (nejen TZ)
a jeho filmy Slunce,seno... a také MichalaTučného. V Hoštické hospodě plakáty, suvenýry a zarámované
desky - památka na Michala Tučného. Známku jsem zde koupil bez problémů za 25,- Kč a k tomu výběr pohlednic.
Ke kávě měli výbornou palačinku "Evík".
 
Lada
TZ se da koupit v Praze v Kartografii.
 
jeranek
TZ
koupena v Mapcentru v Českých Budějovicích vedle hotelu Zvon.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek