Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2353 - Housův mlýn, expozice Zbrojnice, Tábor


Popis

Housův Mlýn byl vystavěn na základech mlýna pocházejícího ze 13. století, těsně pod starobylými hradbami města Tábora, na břehu Tismenického potoka vytékajícího z nádrže Jordán. Po dlouhé rekonstrukci se majiteli objektu podařilo vybudovat zde husitský skanzen s největší přístupnou, filmovou zbrojnicí v Evropě. Ve zbrojnici se nachází expozice cca 4000 kusů  zbraní a zbrojí, které si mohou návštěvníci nejen fotit, ale i si jevyzkoušet. www.housuvmlyn.cz/


Mapa

Navštívil jsem Housův mlýn, expozice Zbrojnice, Tábor

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, Tábor
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°24'54.92"N 14°39'15.85"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2353 - Housův mlýn, expozice Zbrojnice, Tábor
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 2353 - Housův mlýn, expozice Zbrojnice, Tábor


11.08.2023 - dostupná bez problému
11.06.2023 - dostupná bez problému
10.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zbrojnice Housův Mlýn
Známka stojí 45 Kč. I když na webu mají psáno, že dítě se platí od 6 - 15 let, tak bohužel přímo na místě mají napsáno jen do 15 let - my se ozvali a za děti do šesti let jsme tedy neplatili. Nevím, jestli je to jen chybně napsáno nebo to zkoušejí, ale určitě se nenechte nachytat. Prohlídka byla fajn, je tu mraky zajímavých předmětů, ale předpokládali jsme, že se dá osahat vše. Každopádně lze si potěžkat meče, šavle, nasadit drátěnou košili či čepec, případně anubijskou helmu. Jídlo (opravdu velké porce a poctivé - žádné polotovary) mají na mlýně hned vedle zbrojnice. Parkovat se tu dá zdarma. Za nás příjemná návštěva v pěkném prostředí.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Dnes za běžných 40Kč.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Mají za 45.-
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na pokladně v infocentru.
 
wenzel
Housův mlýn, zbrojnice
DO mlýna jsme dorazili okolo poledne, takže po prohlídce zbrojnice jsme rovnou zamířili do restaurace. Návštěvu vnitřních prostor restaurace vřele doporučuji, je to nevšední zážitek, když o osvětlení tmavých prostor se stará pouze světlo svíček a ohně z pece, k tomu hraje středověká hudba. Samotná zbrojnice také stojí za podívání, prohlídka cca hodinová a ač se odehrává pouze v jedné místnosti, je velice pěkná. K vidění je mnoho druhů zbraní a zbroje. Návštěvníci si mohou potěžkat drátěné košile, vyzkoušet helmy, brnění nebo si ve vlastních rukou detailně prohlédnout husitské zbraně. Z centra Tábora je to sem pěšky cca 10 minut, ale lze dojet i autem a zaparkovat přímo u mlýna. TZ se prodávají hned u vstupu před mlýnem.
 
Lenka Volencová
Lenka Volencová
TZ 2353
Muzeum jsme navštívili v říjnu - měli jsme štěstí, prohlídka se konala jen v 15.hod. (sobota). Byli jsme moc překvapeni, co je uvnitř. Je to vlastně jen jedna místnost, ale doslova napěchovaná zbraněmi. Slečna moc poutavě vyprávěla a hodina utekla jako nic. Doporučuji.
 
Jana
Jana
TZ
I když mají v lednu a unoru zavřeno,po zazvonění k ubytování ochotná slečna známku prodala a podala další informace s doporučením na akce od března,přijedeme se do krčmy podívat :-)
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Bohužel známku jsem nesehnal.V krčmě se neprodává a ani jinde v areálu mimo sezonu.Jediná možnost mimo léto je v sobotu v 15.hodin u průvodce.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pátek
TZ bez problému dostupná u průvodce.Nyní o prázdninách prohlídky zbrojnice v 10.00,13.00,a 16.00hod.
Prohlídka je zajímavá a poučná,na konci je možno v zapůjčených rukavicích vše osahat a vyzkoušet,focení je dovolené a bez příplatku.
Doporučujeme zakoupit rodinnou vstupenku do Housova mlýna,Muzea čokolády a Muzea Lega.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Zpět v čase
Opravdu mě mrzí,že jsem si toto místo nechala až na konec svého výletu a neměla dostatek času tady pobýt. TZ zakoupena přímo před krčmou, což byla tmavá místnost,tak jak si asi člověk představuje krčmu:-) Obsluha v dobovém-prosté lněné,nijak nebělené košile. Možnost zaházet si např. sekerou do špalku a tak:-) Rovněž se zde pořádají prohlídky filmového brnění a zbraní-údajně též možnost vyzkoušet,ale bohužel jsem neměla čas 3/4 hodiny čekat:-( Tak snad příště...
 
Vít Martinů
Vít Martinů
.
Známek bylo dostatek. Jen jsem musel počkat, až je přinese paní (která byla tou dobou ve zbrojnici). Mezitím jsem poseděl u dobrého piva, které mi natočila obsluha v dobovém oblečení. Krásné prostředí.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Měli jsme štěstí,známky zrovna přivezli.Kdo sem chce ale vyrazit,tak pouze v sobotu a jediná prohlídka v 15.00hodin.V sezóně to snad bude lepší.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek