Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1160 - Hrad Borotín


Popis

Hrad Borotín je zřícenina středověkého hradu a nachází se mezi obcemi Borotín a Sudoměřice u Tábora. Hrad nechal postavit Vítek z Landštejna na počátku 14. století. http://www.hrady.cz/?OID=106

Mapa

Navštívil jsem Hrad Borotín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Smíšenka, Borotín 92
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Barokní dvůr Borotín, Borotín 120
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°29'58"N 14°37'44"E
Hodnocení:
2.821
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1160 - Hrad Borotín
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1160 - Hrad Borotín


17.09.2022 - dostupná bez problému
17.08.2022 - dostupná bez problému
01.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
jak píše pan Janíček - zřícenina velmi pěkný, Barokní dvůr se stále opravuje, ale je vidět, jak práce postupují - ten kontrast opraveného versus neopravené.... paní v krámku moc milá a ochotná.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno ve smíšence za 35 Kč.
 
Jan Janíček
Jan Janíček
1160
Zřícenina hradu parádní, stejně jako pracně opravovaný Barokní dvůr naproti. Majitelé velice ochotní a vstřícní, nabízí zajímavý sortiment občerstvení. Kromě toho výklad o historii dvora a rozsahu prací dosud vykonaných a plánovaných. V sobotu 5.9.2020 se zde konaly místní dožínky. Pokud dožiji, podíval bych se sem za 5 let, abych viděl, kam se to tu úsilím nadšenců pohlo.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka nedostupná,
v hospodě, nebo co to je, přímo u zříceniny zavřeno (soukromá akce), smíšenka o víkendu zavřená. Takže o koupi TZ jsme si mohli nechat jen zdát. Další příklad "skvěle" zvolených prodejních míst!
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno ve Smíšence u kostela, hrad parádní, krásné okolí i v netradičním únorovém čase. Trošku sněhu, přimrznuto, jasno, nefoukalo, prostě supr výlet. Pěšky pak zpět do Borotína pro TZ a na bus. Stojí zato vidět...
 
wenzel
Borotín
Zřícenina sice menší, ale pěkná. Dostupná po cesta kolem rybníka z Borotína, popř. autem se dá dojet až k hradu před místní "statek"? TZ mají v prodeji právě tam, jen se jim ztratilo razítko :-( Tak snad právě pro vás už bylo nalezeno :-)
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Hrad a známka
Pěkná zřícenina.
Známka zakoupena ve Smíšence (což není prodejna COOP), v ulici mezi kostelem a Rynkem. Smíšenka má otevřeno denně, ale o víkendu jen do 11, resp. 10:30.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Barokní dům i Smíšenka dnes zavřené, ale naštěstí měli v hostinci U Kostela.

Zřícenina je opravdu nádherná a přitom nikde ani živáčka. Doporučuji.
 
Matouš Mlčkovský
Matouš Mlčkovský
TZ
TZ zakoupena v barokním domě za 35 kč. Otevírací doba denně 10-17 (o prázdninách). A v květnu, červnu a září o výkendech také 10-17. Hrad stojí za návštěvu a známku si zaslouží také.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
TZ
TZ k zakoupení v Barokním domě hned naproti hradu,kde se můžete také občerstvit-otevřeno i v neděli;-) Hrad byl kdysi asi celkem monumentální-celkem mi tu chyběl nákres jeho předpokládaného vzhledu.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
TZ
Moc se mi zde líbilo. Zřícenina hradu je pěkně upravená včetně okolí, takže jsem to zvládl i já s holemi. Škoda, že Barokní dvůr je takovou současnou zříceninou. Držím palce, aby se jej povedlo opravit. Souhlasím s názorem (Pinďa), že je toto místo správné turistické místo.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena spolu s pohledy hned u zříceniny hradu.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Hrad Borotín
Velmi pěkná zřícenina, dobré místo k odpočinku. Známka zakoupena ve stánku v rámci pochodu Praha - Prčice.
 
Jana Čermáková
Borotín
Pro distribuci turistických známek by bylo dobré opravit prodejní místa v Borotíně:
Hostinec u kostela /místo restaurace pod kaštanem!/
Smíšenka Borotín čp. 92 /i nadále/
Barokní dvůr Borotín
Děkuji Jana Čermáková
 
Pinďa
světlo s sebou
Hezká zřícenina, taková trempsky spací. Na prohlídku si vezměte světlo, bude se vám hodit. TZ poloplný visánek v hospodě naproti kostelu. Borotínem jsem několikrát v minulosti projížděl, ovšem nebýt TZ, určitě bych tuto zříceninu nenavštívil. Řekl bych, že ideu TZ toto místo plní bezezbytku.
 
alex
Borotín
Známka dostupná v hospodě, k hradu se dá dojet autem, poměrně rozsáhlá zřícenina.
 
KamPa
sobota
Celkem velkou zříceninu hradu Borotín(Starý zámek)jsme navštívili 13.10 cestou z Tábora.Krásné místo nad rybníkem,který byl ale vypuštěn.Škoda,že dřívější majitel měl hloupý nápad kamení z hradu rozprodávat.Toto místo navštívil při svých toulkách i K.H.Mácha.TZ jsme nekupovali.
 
Míša
Známka k mání v restauraci v Borotíně. Zřícenina kousek za vesničkou. Velmi zachovalá spodní patra. Opravdu pěkný pohled od rybníka.
 
Kateřina Hájková
Úmorné vedro. Lze spojit po turistické značce s koupáním v čistém a víceméně liduprázdném rybníce v Sudoměřicích u Tábora a tam odtud vlakem či busem.....
 
jerry720
Borotín.
Zřícenina hradu Borotín je volně přístupná, motoristé mohou zaparkovat v bezprostřední blízkosti areálu. Nádherný pohled na zříceninu je přes rybník pod ní. TZ bez problémů pořízena v Hospodě Pod Kaštanem v Borotíně.
 
Michal
Zimní návštěva
Hrad jsme dnes navštívili s našimi dvěma retrívry :) provázelo nás typické zimní počasí, sněhu všude dosti, prohlédli jsme si veliké hradní podzemí a prošli se až k rybníku pod hradem, odkud se naskytne hezký pohled na celý hrad.Známka bez problémů dostupná v hostinci Pod Kaštanem (kdo by nevěděl, hostinec se nachází přímo naproti kostelu v Borotíně)
 
AFIk 2811
TZ dostupná v hostinci Pod Kaštanem. K hradu odbočuje cca 1 kilometr před vesnicí Borotín, odbočka vlevo (směrem od Sudoměřic), krásnou asfaltkou se dostanete přímo k hradu. Stojí za to hrad důkladně prolézt, zvlášť sklepení je zajímavé. Krásný pohled se na hrad otevírá od rybníčku pod hradem.
 
Bohumil Šmucr
Tak vše je již na místě. Známky dostupné na obu místech. Smíšené zboží je kousek od restaurace - na hlavní silnici za kostlem po pravé straně (ve směru od Sudoměřic).
 
Bohumil Šmucr
Zdravím, psal jsem to i do návštěvní knihy. TZ zatím v Prodeji není. Mám je od víkendu doma a prodejcům je odvezu až při dovolené příští týden. Je to tak proto, že vydání této TZ zprostředkuji, jinak by se pro její vydání nenašla vůle.
 
Zdeněk Kroužek
Borotin - Pod Kaštanem
V sobotu jsme chtěli zakoupit známku v HOSTINCI POD KAŠTANEM a bylo nám řečeno, že jsme již 10., ale známku nemají a ani nikdy neměli. Údajně ji nemá ani smíšené zboží. Jinak byl ale pan hospodský velice ochotný a místo je pěkné. Kroužkovi
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek