Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1572 - Hrad Džbán


Popis

Hrad Džbán byl postaven zřejmě v první polovině 13. století k ochraně obchodní cesty, která vedla soutěskou Vrata pod hradem. Z hradu se dochovaly zbytky zdí a severovýchodní věže. Jižní část hradu s velkou věží zmizela při lámání opuky.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Džbán

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Expozice Kounovské kamenné řady, Kounov 49 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Kounov 44 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°12'52"N 13°42'49"E
Hodnocení:
2.652
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1572 - Hrad Džbán


12.09.2020 - dostupná bez problému
27.06.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
21.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
My šli i na hrad pravda a výlet se nám líbil
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů dostupná v expozici kamenných řad v Kounově, otevřená březen-říjen, út-ne, 10-17h.

Po dvou letech od příspěvku Herr Flücka jsou hromady šutrů stále na svém místě. ;-) Ale musí se počítat s tím, že je to opravdu zřícenina. Pokud sem půjdete jen kvůli hradu, budete zklamáni, to běžte raději jen na Pravdu. Pokud půjdete kvůli krásné přírodě trochu ozvláštněné mohutným příkopem a zbytky několika zdí, budete spokojeni.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Džbán
Turistická známka zakoupena v expozici kounovských řad v Kounově, které má otevřeno i o víkendu, ale jen do konce října. TZ má být dostupná i v Informační kanceláři Podžbánsko v Krupé, které sídlí v kiosku naproti benzínové pumpě. Při našem zjištění infocentrum už nějaký čas nefunguje, podle místních je zavřené, protože se provoz nevyplatil. Tak pokud budete mít cestu nejezdite tam, IC nefunguje, TZ jsou dostupné i na obecním úřadě v Krupé, ale to má samozřejmě o víkendu zavřeno. Na hrad jsme se vydali po značené žluté od silnice v Mutějovicích, kde jsme u lesa nechali zaparkované auto. Cesta k hradu vede prudkým kopcem, ale není to nic hrozného. U hradu jsme byly za deset minut. Z hradu kromě zdí nic nezůstalo, místo je to ale pěkné a doporučuji si projít hradním příkopem. Nemyslím si, že by znamka byla zbytečná.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
Návštěva
Zakoupena v muzeu kamenných řad v Kounově
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
TZ zakoupena v Expozici Kounovských řad v Kounově. Z hradu už zbylo jen málo - pobavila mě však pověst/mýtus na naučné ceduli pod hradem. Vyšplhat ten strmý sráz stálo za to ;-)
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
30.4.2016
Mají dostatek známek v Kounově, v Expozici Kounovských řad. Samotná zřícenina jsou už jen tři kusy zdí, ale je stále vidět, jak vysoko a nepřístupný hrad byl. K místu se dá pohodlně dostat z nádraží v Mutějovicích, nicméně nahoru je velmi prudký svah, takže nic pro děti nebo lidi s omezenou pohyblivostí.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Jak psáno níže, všechny známky (Kounovské kameny, Pravda a Džbán) bez problému k sehnání v Kounově v expozici. Nicméně Džbán velké zklamání. 3 hromady šutrů, které se postupně rozpadají. Za dva roky tam nebude nic. Nejsem si jistý, zdali je to dosti honosné místo na známku...
 
Miroslav Boušek
Miroslav Boušek
Dostupnost TZ
TZ koupena bez problémů v Kounově, známek dostatek.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
známka koupena v Expozici kounovských kamenných řad, mají tam i 1781 a samozřejmě 932. paní pokladní moc ochotná
 
Tomáš Balon
Tomáš Balon
Expozice Kounov
Všechny 3 známky z blízkého okolí (Kounovské kamen.řady, hrad Džbán a hrad Pravda) seženete v Expozici kounovských řad v Kounově - http://www.obec-kounov.cz/kounovske-rady/expozice/. I o svátek 8.5.2014 otevřeno!
 
Libor Marek
Libor Marek
22.03.2014
Sobota, TZ zakoupena v Kounovské expozici kamenných řad. Hrad cca. 150 m do kopce od křižovatky, bylo tam krásně "rozkvetlo".
 
Karel Lenka Kája a Bára Hlaváčkovi
Karel Lenka Kája a Bára Hlaváčkovi
TZ
TZ zakoupena v Kounovské expozici kamenných řad.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
známka
TZ zakoupena v Kounově, v muzeu kamenných řad. Muzeum je v současné době v rekonstrukci, ale pro TZ si můžete zazvonit.
 
HonzaB
TZ jsem sehnal spolu s TZ 932 v Kounově v domě U Tří lip, kde je expozice věnovaná Kounovským kamenným řadám. Byl jsem tam sice v pondělí, kdy má muzeum zavírací dobu, ale TZ mi prodala paní, která se o mimimuzeum stará a která zde i bydlí. Stačilo zavolat na mobil uvedený na vývěstním štítku muzea a dotyčná paní seběhla dolů, otevřela objekt muzea a obě TZ prodala. Její příkladnou ochotu musím fakt vyzdvihnout.
 
Kristy13
TZ jsme koupili v Kounově (v expozici o kam. řadách) jenže starý typ (bez známečky).
 
Exak
Na nádraží ne
Na nádraží už TZ neprodávají, to nám na místě paní železničářka sdělila.
 
Gogol
TZ dostupna stale v okenku na nadrazi. Velmi ochotny pan zeleznicar ji prodava stale za cenu 25kc (tj bez samolepky - hura), ma i spoustu dalsich suvenyru. Mimochodem cele nadrazi dle meho kandiduje na nejcisci a nejhezci nadrazi v CR. Pokud je neuvidite vystavene, nebojte se optat, bo jak rikal obcas prodavaji "nacerno". Zbytky hradu snadno dostupne po zlute. Pokud dojdete az do obce Mutejovice, nezapomente zajit na Poddzbanske pivo.
 
mappy
Dostupnost TZ
Známku jsem dnes v pohodě koupil na čerpací stanici LPG za obcí Krupá směrem na Prahu...
 
vláďa
Známku jsme zakoupili v expozici kamenných řad v Kounově. Otevřeno mají pro letošek již jen do 30.10.. Ačkoli z hradu samotného toho již moc nezbylo, za návštěvu tento kout rakovnicka určitě stojí.
 
Tatík
I v neděli turistické známky Džbánu bez problémů k dostání v expozici o kamenných řadách v Kounově a v pokladně na nádraží Mutějovice. Bylo by dobré obě místa dát do prodejních, mají otevřeno pro turisty přijatelněji než Informační kancelář v Krupé. Po žluté turistické značce od nádraží asi 700 metrů, z hradu zbylo ještě dost na podívání.
 
dj.vetrnik
TZ
tz naprosto bez problémů k sehnání v žel. stan.Mutějovice-pěkné nádražíčko
 
Jerry
Zajímavé místo a nedaleko i krásný výhled do krajiny. Známka dostupná na nádraží ČD
 
Pařez
TZ koupena kousek od hradu na vlakové stanici Mutějovice. Mají tam i TZ Kounovské kamenné řady, pohledy, stampku kamenů a nějakou minci s kamennými řadami a spoustu pohledů. Ať žije nádraží Mutějovice! Škoda, že samy České dráhy jim v prodeji brání...
 
gerbera
Inf. kancelář má o víkendech v Krupé - Šustně zavřeno. Velmi ochotná paní z Íčka nechává známky u pumpy LPG naproti Benzině, vedle parkoviště. Jinak možno volat 731 180 897.
 
JirkaK
Na hradě jsem byl už dřív asi před třemi roky. Náchází se asi 0,5 km od mutějovického nádraží , kde prodávají TZ Džbán a Kounovské kamenné řady a plno suvenýrů k nim se vážících.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek