Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1568 - Hrad Kamýk


Popis

Zřícenina gotického hradu Kamýk je na vrcholu strmé skály nad údolím Labe u Lovosic. Z hradu se otevírá daleký kruhový rozhled po krajině.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Kamýk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hospůka pod hradem, Kamýk
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Kamýk (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační centrum, Mírové náměstí, Litoměřice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°33'27"N 14°4'50"E
Hodnocení:
2.792
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1568 - Hrad Kamýk


29.08.2020 - dostupná bez problému
30.05.2020 - dostupná bez problému
16.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Re: Smíšenka
Díky za info:)
 
Libor Marek
Libor Marek
Smíšenka
TZ zakoupena v Kamýku ve smišené prodejně č.p. 80 v sobotu dopoledne
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Kamýk
Známka zakoupena v Litoměřicích v íčku. Pěkná zříceninka s překrásným výhledem po okolí. Je pravda, že přímo do věže se člověk přes branku nedostane. Ale upřímně, skrz ni zřícené zbytky schodiště vypadají docela nebezpečně, takže je to asi dobře. Stačí prohlédnout si hrad "z nádvoří."
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
TZ
Známka zakoupena v IC na náměstí v Litoměřicích spolu s dalšími TZ 1871,1790,1086,488,1968,330,1077 a LS-40
 
Ivo
Ivo
Zřícenina
Tak což o to, známka bez problémů v parádní hospůdce Pod hradem v obci. Jenže samotný hrad je bez jakékoli cedule a zcela nepřístupný, nová branka vsazena do vstupní průrvy je přepečlivě uzamčena.
 
Zdenka
Kamýk
Úžasné ÍČKO v Litoměřicích, mají zde dokonce 8 TZ i Kamýk
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
hrad Kamýk
dostupná bez problémů v IC LT
 
KamPa
úterý
TZ dostupná spolu s pohledem dnes 23.10 v infocentru v Litoměřicích.Otevřeno od října do dubna po-pá 9-17 hod.,so 9-12 hod.Autem lze dojet pod hradní zříceninu,kde je malé parkoviště s informační tabulí,a pak kousek pěšky do kopečka.Z vrcholku,kde se nachází zbytky zdiva je krásný rozhled.
 
Honza
hrad Kamýk
Známka koupena v hospůdce pod hradem, dal jsem si zde i malé pivko - Rohozec 11, docela chutnalo :-) Z hradu toho mnoho nezbylo, ale výhled na Středohoří a na Labe stojí zato :-)
 
Honza
hrad Kamýk
Známka koupena v hospůdce pod hradem, dal jsem si zde i malé pivko - Rohozec 11, docela chutnalo :-) Z hradu toho mnoho nezbylo, ale výhled na Středohoří a na Laba stojí zato :-)
 
Jana
tz koupena v restauraci pod hradem, ke zřícenině se dá dojet autem do blískosti 100m. nádherný výhled do okolí, přístup do samotné zříceniny, dost nebezpečný
 
Martin
Infocentrum Litoměřice
TZ číslo 1568 - Hrad Kamýk zakoupena bez problémů v Infocentru na náměstí v Litoměřích. Ochotný personál a za 35 kč jsem si prohlídnul Litoměřice z místní věže. Martin
 
Marcela
Turistickou známku je možno zakoupit i v íčku v Litoměřicích.
 
Luboš
Známka bez problémů koupena na OÚ v pátek 22.4. (úřední hodiny 8 - 12 hod.) Paní je velmi milá, mají i pěkné razítko a pohledy za 3 Kč. Pokud budete mít štěstí, podívaté se i do pamětní síně B. Smetany, které je taky na OÚ..Jak je to s dostupností v hospůdce nevím, tam prý maji od 14,00..Velmi doporučuju výšlap na zříceninu, která je ted celá rozkvetlá...
 
eMPage
Hospůdka pod hradem otevřena Po-Pa od 11:00 o víkendu snad o hodinku dřív. Známka koupena na Obecním úřadě hned naproti. Jsou zde i mimo úřední dny. Jinak nechápu, proč je to ještě hrad, je to spíš zřícenina. Pokud mohu doporučit a návštěvu byste plánovali z Velkých Žernosek, tak na Kamýk jděte po modré a zpátky se vraťte po zelené, výhled na Kalváriích stojí vážně za to a hlavně pak ten sestup :-)
 
Oblak
Známka zakoupena v hostinci Pod hradem. Na to,že bylo pondělí a 12:45 bylo otevřeno. Z hradu pěkný výhled na České středohoří.
 
Lenka
Včera jsem si vyjeli na výlet na Kamýk. samotné místo je hezké, ale kolem je postaveno spousta nových chat a domků a další se staví, takže to není žádná romantická procházka samotou... a v Hospůdce pod Hradem známky došly. Úřad má ú.h. po, st, pá, takže tam jsme dostupnost ověřit nemohli... možná je lepší si sem udělat cyklovýlet, že se člověk aspoň projede...
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek v hospodě Pod hradem v Kamýku. Kamna sálala, otevírací doba (viz níže) platí. Nahoře na vyhlídce dnes mlha jako mléko, vnitřní snad původní schody záhy slepě končí. Přehled vlastníků od Jana Lucemburského až po OÚ Kamýk je na tabuli u modré turistické značky, na hrad pak vede jen neznačená cestička.
 
Jirka
TZ dostupná bez problémů v Hospůdce pod hradem.
 
Lukáš
TZ dostupná bez problémů v Hospůdce pod hradem.
 
Adam Slezák
Známka koupena v Hospůdce, ještě pár jich tam mají.
 
vláďa
Až na tu mlhu
Známek mají v hospodě Pod hradem dostatek a s úsměvem mi ji prodali, i když jsem tam dorazil 45 minut před otvíračkou. Ač byla dnes strašná mlha a z hradu nebylo vidět vůbec nic, výlet stál určitě za to. Vyrazil jsem z Litoměřic a přes Kamýk jsem se do Litoměřic zase vrátil cca 20 km, prostě super.
 
Honza Pásler
Jedna z těch malebných vesniček na úbočí kopců Českého Středohoří, nad níž se vypíná zřícenina hradu. Bohužel, dorazil jsem tam právě v den, kdy viditelnost byla velice slabá a kraj halila mlha. Ale v hospůdce Pod hradem u sálajících kamen je moc útulno. Otevřeno Po - Pá od 14 hod., So + Ne od 11 hod.Škoda, že není uvedená otevírací doba na pamětní síni B. Smetany.
 
JirkaK
Pamětní síň Bedřicha Smetany určitě stojí za navštěvu. Ze zříceniny je pěkný vyhled. Známek je dostatek.
 
Luboš
OK
Nezbývá než potvrdit předchozí diskusi diskusi z http://k8.kreteni.cz/tz/md.php?tz=cz&id=1568
 
pavel
Bylo super počasí, nádherný výlet z vrcholku. V hospodě je skutečně příjemná paní, dokonce nám domluvila o víkendu otevření obecního úřadu, abychom si mohli prohlédnout pamětní místnost Bedřicha Smetany. Tu nám také ochotně ukázala jedna paní, dokonce i s výkladem.
 
Martin Š. Romočuský
Kamýk
Dostupnost bez problémů v hospodě s moc příjemnou paní. Pohledy a razítko... světlé i tmavé pivo... krásný výhled ze zříceniny, moc příjemný výlet. Neváhejte.
 
Kubino
Kamýk
Kamýk je krásná zříceninka nacházejcí se na kopečku poblíž Velkých Žernosek. Určitě si zaslouží náštěvu.Zřícenina je přístupná 365dní v roce a bez vztupného!!
 
Keži
KAMÝK
Zřícenina gotického hradu ze 14.století stojí za výšlap nahoru,odkud je krásný výhled do okolí a labského údolí.TZ zakoupena dnes v sobotu úplnou náhodou u paní Drahorádové na OÚ,kde měli očkování psů.Ochotná a usměvavá mi vyprávěla o obci i o B.Smetanovi a i mi ukázala jeho pamětní síň.Placku a pohledy koupíte spíše ve všední dny přímo na OÚ nebo i v SO+NE u paní Drahorádové po předchozí tel.domluvě na čísle:603251742.Nově také v restauraci naproti OÚ,kde mají otevřeno denně od 11 do 22 hodin,v PÁ +SO od 11 do 24 hodin.Dostanete i razítko se znakem obce Kamýk,proto za ochotu a hezké TZM dávám právem zlaté místo!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek