Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1637 - Hrad Rožnov


Popis

Zřícenina hradu Hradisko se nachází na stejnojmenném kopci a tyčí se nad řekou Bečvou jihozápadně od města.


Mapa

Navštívil jsem Hrad Rožnov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
TIC, Masarykovo nám. 131, Rožnov pod Radhoštěm (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Vsetín
Poloha:
49°27'11.43"N 18°7'12.9"E
Hodnocení:
2.775
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1637 - Hrad Rožnov


19.06.2023 - dostupná bez problému
04.08.2022 - dostupná bez problému
22.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Rožnově pod Radhoštěm.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
V pohodě v IC. Nejlepší je jít po modré stezce, která samozřejmě vede do kopce, ale není to nic hrozného. Trochu jiné kafe je jít dále po panelce, která navazuje na lesní cestu. Poslední desítky metrů jsou už opravdu do velmi prudkého kopce, na který bych si se špatnou obuví a za mokra netroufl.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Hrad Rožnov
Moc pěkná trasa nejprve po modré z Rožnova až na vrchol kopce, kde uvidíte pár zbytků zdiva a doporučuji zpět po naučné stezce, která vede pěkným prostředím.
 
TZ
TZ zakoupena v IC v Rožnově na náměstí, bohužel nebylo v mých silách s kočárkem zříceninu navštívit, ten kopec byl nad moje síly :D . Takže až malý vyroste, vrátíme se...
 
wenzel
Hrad Rožnov
Známka zakoupena v IC na náměstí. K samotnému hradu jsme se vydali od zimního stadionu po panelové cestě. Stezka není nikterak dobře značena, po celou dobu jsme si nebyli jisti, zda jdeme dobře. Z panelové cesty se přechází na cestu lesní, je zde i několik odboček. Myslím si ale, že všechny by vás k hradu dovedly. Prostě je se třeba řídit selským rozumem a jít stále do kopce :-) Zbytky zříceniny jsou velmi dobře ukryty v lese mezi stromy a to, že jste na místě poznáte podle informační cedule. Poslední desítky metrů cesty vedou do velmi prudkého kopce (je zde vstup na vlastní nebezpečí kvůli padajícím stromům). Z hradu se dochovala pouze brána a několik kusů zdiva.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Známka zakoupena
v rožnovském IC, které je právem řazeno mezi Zlatá prodejní místa.
 
Michal Trnka
Michal Trnka
TZ 1637
Známka zakoupena v IC v Rožnově. Výšlap ke hradu dá zabrat, ale stojí za to, sice zde už není moc co vidět, ale pohled na zbytek brány na vrcholku mezi stromy je nádherný
 
Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
TZ
V IC NA NÁMĚSTÍ BEZ PROBLÉMŮ
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Rožnov
Známka pořízena v IC Rožnov pod Radhoštěm.
 
Jakub a Aneta Kuncovi
Jakub a Aneta Kuncovi
TZ
Známka zakoupena v IC v Rožnově. Na zříceninu hradu Rožnov je to z centra procházkou asi 3 km. Procházka pěkná, ale z hradu už toho bohužel opravdu moc nezbylo.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Hrad
Známka zakoupena v IC Rožnov.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Naučná stezka
Na parkoviště u začátku naučné stezky se dostanete při cestě z centra směrem na Valašské Meziřící po odbočení vlevo za pumpou ÖMV.
K Hradisku Vás pak zavede značená naučná stezka, jejíž okruh měří celkem 3 km a v 11 zastaveních popisuje místní jedinečnou faunu a floru.
 
Tatík
5.8.2011
Turistických známek dostatek v infocentru na Masarykově náměstí. Naučná stezka začíná i končí u mostu k zimnímu stadionu, má ale oproti informaci výše jen jeden čtyřkilometrový okruh. Na Hradisku vpravo od na známce zobrazené brány je tlustý kořen akorát k odpočinku.
 
Libor
02.07.2011 - TZ koupena v IC v Rožnově na náměstí, kde vám dají i pěknou mapu, jak se ke zřícenině nejlépe dostat (kousek po betonu, kousek lesem :-)). V Rožnově jsme byli po třetí, ale na hrádek jsme (05.07.2011) vylezli poprvé ... pěkná procházka po naučné stezce.
 
Lucka
Známku jsme si zakoupili po obědě v pivovarské restauraci. ke známce jsme si dali i prohlídku školy s krásným výkladem - všem vřele doporučuji!
 
Lucka
Známku jsme v pohodě zakoupili v IC v Rožnově pod Radhoštěm
 
Jelen
Bez problémů jsem koupil známky v infu, měli obě dvě. Pěkné
 
MARKOS
AHOJKY. DNES V ÚTERÝ JSEM ZNÁMKU SPOLEČNĚ SE ZNÁMKOU 1637-HRADEM BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL V KLASICKÉM ROŽNOVSKÉM ÍČKU. OTVÍRAČKA. PO+ST/8-17, ÚT+ČT+PÁ/8-15, SO/9-12. MAJÍ JEŠTĚ ASI 10KUSŮ OD OBOU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
mike bike
Známku na I bez problémů ochotná paní mi přidala ke známce i mapku.Cesta ke zřícenině je ale dost špatně značená.Na kopci je pak jen vstupní brána ke hradu,ale ten božský klid stojí za to...
 
Berni
Známka koupena v sobotu v infocentru na náměstí. Nejpohodlnější cesta k ruinám bývalého hradu vede přes most u zimního stadionu a pak dále po panelovce. Bohužel na místě se toho nenáchází již o moc více než je zobrazeno na TZ. Návštěvu doporučuji spojit s prohlídkou skanzenu, kde je toho k vidění mnohem více.
 
Zuzana
Bohužel, známku mají jenom v infocentru, kde je, klasicky, mimo sezónu otevřeno pouze přes týden. Ve skazenu mají jenom svoji, tam ji neseženete.
 
Belvel
Hradisko
Známku jsem získal v předvečer (12.11.) jejího oficiálního vydání. Je k dostání na Městském úřadě, hned ve vstupním vestibulu. Je pěkná, voní a je hlavně naše rožnovská.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2875 Turistických známek
2801 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek