Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 482 - Hrad Skalka


Popis

Zříceniny středověkého hrádku nad obcí Vlastislav, severozápadně od Třebenic.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Skalka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Skalka, Vlastislav 9
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hospoda - občerstvení, Vlastislav 8
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum Lovosice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°29'52.97"N 13°57'38.45"E
Hodnocení:
2.682
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 482 - Hrad Skalka


09.07.2023 - dostupná bez problému
13.07.2022 - dostupná bez problému
09.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Skalka
Skalka je hezké klidné místo s minimem turistů. Navštívit lze muzeum v prostorách zámku, které je zaměřeno všemi směry. Zříceninu hradu dnes již tvoří pouze jedna věž, která prochází rekonstrukcí a výstup na ni nebyl možný. Ale i ze skal pod věží je nádherný výhled do okolí. Pod věží je kouzelný strom přání. TZ zakoupena u vstupu do zámku, kde lůze zakoupit i další suvenýry a potravinářské produkty od místních včelařů. A jako bonus si můžete vybrat i nějaký dáreček domů.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Lovosicích.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka dostupná přímo na zámku, kdo nechce vidět jen zříceninu původního hradu (věž), může za 20,- Kč navštívit i první patro zámku, kde je velice ochotná paní. Uvnitř jednoduchá expozice včelařů, kočárků (i pro panenky) a množství papírových modelů (jako z abíčka:-). Kdo paní poprosí může vidět jedinečné překvapení uvnitř zámku. prking pod zámkem, malé občerstvení k dispozici.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dobývání Skalky
Expozice otevřená, kočárky, včely, papírové modely rozhleden a rozličné místní sbírky. Slunce a výhledy dnes pěkné. TZ přímo na miste. So a ne 11-17, všední dny 9-14 po dohodě na telefonu 607 098 295
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena dnes po 18h v restauraci, která je ve stejné budově, jako obecní úřad. Zřícenina vcelku milá, ačkoliv se jedná v podstatě o jednu věž. Ideální k zakončení výletu, když vše ostatní je již zavřeno. Výhled pěkný.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v muzeu pod zříceninou.
Sice měli zavřeno, ale stačil jeden telefonát a paní z muzea ochotně přišla, známku prodala a pustila nás i na prohlídku.
 
Adam Hanzlíček
Adam Hanzlíček
Dostupnost
Obchůdek pod věží uzavřen. Hospoda ve Vlastislavi, kde TZ také prodávají, má otevřeno až od 18.00 hod.
 
Miroslav Kůstka
Miroslav Kůstka
skalka
TZ měli přímo u zříceniny
 
Honza
Honza
Skalka
Na zříceninu Skalka se moc rád vracím, většinou je tu krásný venkovský klid, sednu si u Stromu přání a kochám se výhledy na okolní kopce Českého středohoří. Bohužel doposud nemám TZ. I dnes zde nebyla ani noha, všechno pečlivě zavřeno a zamčeno. Stejně tak v obci Vlastislav. Nějaké lepší a dostupnější prodejní místo by neškodilo.
 
Pavla
skalka
otevřenoPo-Pá 10-15, So-Ne 10-16, drobné občerstvení, turistické známky, hodně pohledů
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
zámek skutečně zatím uzavřen ,ale alespoň věž přístupná , znamky a pár suvenýrů v pokladně pod věží
 
Fantozzi
Zámek zavřený
Zámek je nepřístupný, úplně vyklizený, prístupová brána zamčená na 3 zámky... Hospoda ve Vlastislavi zavřená aktuálně taky (14:00)...
 
Renata Placková
Známku mají v hospodě (otvírá od šesti) a na zámku - zavírá ve čtyři a není asi přístupný pořád. Možná by bylo dobré dát ji i do potravin ve Vlastislavi - mají otevříno hodně i o víkendu. Jinak hrádek milý i když nevím, zda známkový (jako třeba 912 Otaslavice i další). Jako TZ ze Středohoří asi obstojí...
 
Jarda
Na zámku nic moc, ale z vrcholu okolo věže, která je mimochodem nepřístupná, nádherný výhled do krajiny. TZ č.482 byla dostupná na zámku.
 
David Havel
Zklamání
Ačkoli věže, rozhledny, hrady a hradní zříceniny mám rád, zde jsem byl opravdu zklamán. Věž je zazděna, nepřístupná. Výhled obdobný, jako z kteréhokoli jiného kopce v okolí. Zámek, vypadající a fungující z části jako "JZD" nabízí pochybnou expozici, kde za zmínku stojí akorát výstava fotografii středohoří. Osobně bych tomuto místo TZ nedal a nemohu jeho návštěvu ani doporučit. Naštěstí blízká TZ 1158 mi udělala naopak upřímnou radost ;)
 
Pavel
skromné ale příjemné
Velmi příjemná paní byla trochu překvapena našim příjezdem v deštivém počasí. Na zámku momentálně probíhá výstava místních umělců a stojí za to se na ní podívat.
 
Markéta
Tuto známku nelze sehnat v Třebenicích, protože drogerie byla zrušena, nyní mají krámek Vietnamci a známky nevedou.
 
David
mimo realitu
tak 7.4 2011 jsme byli na hradě Skalka, vlastislav. Bohužel ani na jednom místě TZ neměli. Možná, možná příště budu mít víc štěstí.
 
libor
Z tohoto mista je pěkný výhled,na věž se díváte jedině ze spoda.
 
eMPage
Tak tohle místo mě opravdu mile překvapilo, nádherný výhled do okolí, pěkná věžička a nezapomenutelný zápch z blízkého kravína. Prostě venická idylka :-)
 
house192
Navštívili jsme hrad Skalku ve Vlastislavi 29.7.2010 dopoledne, a byli mile překvapeni,že je na zámku pod zříceninou hradu malé místní muzeum.Známku měli,i pohledy a pěkné razítko.Od věže hradu vyhlídka na Středohoří.Takže se vyprdněte na hospodu a drogerii a zamiřte sem!
 
Zdenda
V drogerii Teta v Třebenicích nám řekli, že TZ neprodávají a žádnou jinou drogerii jsme nenašli. Hospoda ve Vlastislavi zavřená, na hrad jsme se též nedostali. :-(
 
Antonín
Hospoda ve Vlastislavi otevírá v 18.00 hod. Není označena logem
 
Vaclav Vojtisek
Jo a třetí prodejní místo kdoví jestli funguje, drogerie v Třebenicích měla sice už zavřeno, ale žádné značení střelkou, že by šlo o prodejní místo na dveřích nemají...tak teda hluboká nespokojenost... 3 prodejní místa a všechny úplně k prdu...
 
Vaclav Vojtisek
No nevím, kde tedy známku koupit, když v hospodě (jediné v obci) mně řekli, že známky neprodávají a na hradě mrtvo a prázdno, ono taky není divu, když jde jen o nepřístupnou věž... tam vážně někdy byla kasa... zámek vedle vypadá těžce sešle, je v areálu nějakého podniku... nikde nikdo, žádné značení kasy, střelky, nic...tak by me zajimalo, kde se vlastně ted známka dá sehnat, když dvě prodejní místa ze tří prostě nefungují...
 
vláďa
Tak trochu jsem počítal s nedostupností známky, i když jsem doufal, že v dnešním pěkném dni by hradní věž mohla být otevřena. Restaurace otvírá až v 18 hodin. Z Vlastislavi jsem pokračoval do Třebívlic po červené a poté po modré značce. Cestou jsem vystoupal i na zříceninu hrádku Oltářík. Moc pěkný výhled.
 
Jirka
Známka bez problému zakoupena na hraděv Třebechovicích možno zakoupit prý v železářství vedle tety nebo na OÚ v pokladně.Není to zaručeno,protože v železářství je vyprodali a OÚ zavřeno pro veřejnost ve čtvrtek.
 
Lukáš
TZ koupena bez problémů přímo pod věží hradu Skalka,výstup ke věži trochu náročnější-zpočátku to vypadalo že k věži se vůbec nedostaneme ale výhled stál za to.Momentálně tu probíhá výstava fotografií a kreseb.
 
feli
Jen známku neshánějte v Třebenicích - beznadějné. Již ji nikde neprodávají. Koupil jsem ji přímo ve Vlastislavi v hostinci.
 
Pavel K
Na zámku je docela pěkná výstava fotek a obrazů z českého středohoří, pan kastelán je velice příjemný a ochotný člověk. TZ jsem zakoupil bez problémů a věž by snad měla být v brzké době otevřena pro veřejnost(čeká se na dotace od státu). Ale výhled určitě za tu cestu stojí. :-)
 
Pinďa
Mezičasí
Tak jsem se strefil do mezičasí, kdy je někde otevřeno. Alespoň jsem pro vás ostatní opsal otevírací dobu hospody-občerstvení Vlastislav. Pro ranní ptáky to je od 6,30 do 8 hod. Pro ostatní a noční ptáky od 18 do 21 hod, v pátek do 22 hod a v sobotu do 23 hod. V neděli je zavřeno.
 
Béďa
V Třebenicích drogerie zkrachovala a je zavřená (v nové drogerii o známkách nic nevědí). Ve Vlastislavi občerstvení - zavřené. Přístup pod věž hradu jinak bez problému. Výstava uzavřená. Takže jdeme dál bez známky.
 
Láďa
Otvíračka na hradě-pro Dana
Na hradě TZ.Všední dny 10-15,víkendy 10-16
 
dan
tz
da se znamka koupit na hrade , a jakou ma otviraci dobu, dekuju
 
Bublinka
Hrad je v podstatě nepřístupný. Můžete vyjít k věži, odkud je celkem hezký výhled a v prostorách pod věží je výstava obrazů a fotografií z okolí
 
Honza Pásler
Hradní věž není z technických důvodů přístupná. Zámek je několik let v majetku obce Vlastislav , je značně omšelý a uvnitř je výstava obrazů malířů Českého středohoří, v jedné místnosti jsou rovněž staré exponáty z vybavení domácností zhruba z počátku 20. stol. O zámek a expozici se starají manželé, kteří jsou zde téměř denně od rána do večera a zájemce ochotně pustí dovnitř i mimo provozní dobu (všední den 10 - 15, víkendy 10 - 16 hod.). V provozu od května do září. Prodávají zde i drobné občerstvení.Do roku 1989 byla v zámku část archivu státní bezpečnosti.Poslední předváleční majitelé, rod Schönbornů, dnes žijí v Rakousku. Potomek tohoto rodu, kardinál dr. Christoph Schönborn byl po smrti Jana Pavla II. jedním z kandidátů na papežský úřad.
 
Pavel.S
Dne 14.4. získána TZ 1158 Košťálov v Sutomi bez problémů, kdy jsem si ohlídal otevírací dobu v krámku potravin a byl tam včas, ale špatně jsem si ohlídal známku na Skalce, neboť jsem se spolehl na expozici u hradu a jeho otevření o víkendu, ale bylo skoro 11.00 hod. a nikde ani noha, před dveřmi s cedulí expozice mříž uzamčená visacím zámkem. Hospoda ve Vlastislavi ještě zavřená a drogerie v Třebenicích už zavřená. Tak nevím, kde je složitější známku sehnat jestli v Sutomi a nebo na Skalce, přitom je rozdíl mezi nimi 1 km.
 
Lenka
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli kdybych sem napsala adresu jestli by jste mi poslali poštou turistickou známku??Ta jediná mi chybí do sady!!Tak prosím odepište!!Díky Lenkaadresa:Lenka StádníkováŠvermova 384Osek u Duchcova 417 05
 
Jirka
Po 15.00 zavřeno. Přesto známka koupena (v místní hospodě) od mimořádně ochotné paní hostinské přesto, že bylo ještě zavřeno (otvírací doba od 18.00).
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně na hradu včetně malého občerstvení a suvenýrů.Otevírací doba v sezóně viz níže,vstupné 20,- Kč.Chtělo by to generální opravu (všude zatuchlina) a zpřístupnit věž.
 
ptiger
hrozně hodný pan prodavač, jinak hrad je ruina po zemědělství, ale výhled celkem jde....
 
jiricek
otvírací doba v občerstvení je 6,30 - 8,00 a 18 - 21 v neděli zavřeno. cedule, že zámek bude otevřen v
polovině května stále není.
 
Milo.Havrann a Pětka
Označení místa prodeje
Přestože byla neděle, a věděli jsme, že jsou obchody zavřeny, obešli jsme po zkušenostech s problémy získat
turistickou známku přímo na místě hradu Skalka, jen tak pro zajímavost, všechny drogérie v Třebenicích, ale
ani jedna z nich neměla na dveřích (výkladě) označení prodeje turistických známek. Takže v pracovní dny by
jsme asi museli zběhat všechny čtyři drogérie. Ale když si člověk spočítá, jaká je to vzdálenost – hrad
Skalka – Třebenice – a pospíchá na vlak, má ještě čas na oběhávání nějakých drogérií? A vůbec se mi zdá ten
prodej turistických známek u některých objektů nedomyšlený. Více viz. například poznámky k dostupnosti známky
číslo 1158, hrad Košťálov, prodejní místo Sutom.
 
Milo.Havrann a Pětka
Zlatá starostka
Skalka – pozoruhodná stavba. Ovšem problémy se získáním známky. Dveře galerie na hradě zamčeny, hospoda v
neděli zavřená… Kluci se ale nevzdávali. Od místních jsme se dověděli, že hospodu obhospodařuje místní pani
starostka. Tak jsme ji v to nedělní dopoledne vyhledali. Ochotně s námi zašla do hospody a prodala nám
poslední dvě známky číslo 482 – hrad Skalka. Navíc nás upozornila, že galérie na hradě s výstavou nádherných
fotografií Českého středohoří se otevírá až v půli května. Tak jsme jemně upozornili, že tyto skutečnosti by
mohli vyset na ceduli někde na dveřích. Prý se tak stane. Navíc jsme se od ní dozvěděli i o dalších místních
aktivitách. Budete-li mít problémy se známkou, navštivte pani starostku osobně. Bydlí na konci vesnice, ve
třetím dome od konce nalevo při výjezdu z vesnice směrem na Třebenice.
 
MaK
Na zámku výstava fotografií a obrazů Českého středohoří.
 
Andílek@Prazdroj
V zámku je výstava na téma České středohoří. Známky k dostání v zámku.Celkově Skalka nic moc, ale ten
výhled opravdu skvělý.
 
Zirafka
TZ jsme koupili na zamku. Hlavni cesta vede do dvora zamku, kde sidli/sidlilo zemedelske druzstvo. Do galerie
v druhem patre zamku, kde je skvela vystava fotek z Ceskeho stredohori, se jde po stezce doprava nahoru. Jsou
tam UT - PA 10 - 15, SO - NE 10 - 16 (zacatkem si nejsem jista). My tam byli 5 minut pred 16. hodinou a hnali
jsme se nahoru, aby nam nezavreli. ALE pozooor, tam maji turisty radi a jsou tam dokud tam jsou lidi. Pry tam
tuhle byli az do pul devate vecer. Takze velke diky do vlastislavskeho zamku!!!
 
Badys
TZ zakoupena bez problému v třebenické drogerii, ochotná paní dala vybrat.
 
Víťa
Hospoda je každou neděli zavřená, zámek asi změnil majitele a je také zavřený.Spíše než zámek nám to
připadá jako budova JZD v slunce seno jahody.
 
Dejzzy
Malá ale hezká
Skalka jako taková není moc zajímavá, ale ten rozhled po okolí ... prostě žůžo.
 
Míra Hisem
bylo to docela pekné,ale škoda jen,že jsem se nedostal na vež.
 
Tomáš
Drogerie v Třebenicích nemá na dveřích označení, ale víc jich tam asi není. Je to asi 800 m od muzea granátů.
Na hradě (zámku) je nějaká výstava, je tam pravděpodobně otevřeno. Jestli tam mají známky nevím.
 
Jarda
škoda že se na věž nedá vylézt...
 
Stánička
Prostě není k sehnání - hodná paní v Třebenicích mi poradila, ať ještě zkusím hospodu. samolepku sice měli na
dveřích, ale zavříno a bez otvíračky... Škoda.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek