Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 149 - Hrad Trosky


Popis

Romantická zřícenina, symbol Českého ráje.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Trosky

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hospůdka Apolena
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistická chata Pod Troskami
Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Trosky
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÝ RÁJ (www.rajnet.cz)
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°30'58.75"N 15°13'51.14"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 149 - Hrad Trosky
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 149 - Hrad Trosky
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 149 - Hrad Trosky


18.05.2023 - dostupná bez problému
08.04.2023 - dostupná bez problému
28.10.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka na pokladně hradu jinak je vstup do jedné z věží že super výhledem na hrad a okolí.
 
Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Mají jak na pokladně i v restauraci kousek pod hradem.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz na pokladně hradu. Byl jsem tu snad před 40ti lety a změna je patrná. Nové schodiště cedule a výhled k nezaplacení.
 
Petr Brož
Petr Brož
Trosky
Krásné výhledy do okolí.
 
Petr Brož
Petr Brož
Trosky
Krásné výhledy do okolí.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Měli před roky v pokladně.
 
FCB
Známku
jsme koupili přímo na pokladně, měli jich dostatek.
K hradu snad není co dodat, asi každý kdo byl v Českém ráji, ho navštívil. Nádherné výhledy.
Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Panna & Baba
Trosky jsme navštívili dnes, stejně jako každý rok. V předchozím příspěvku je uvedeno, že jsou přístupné obě věže, což samozřejmě není pravda. Vystoupat můžete na nižší věž Babu a dále na malou vyhlídku pod věží Pannou, ke které se bohužel blíže nedostanete. Její interiér si můžete prohlédnout alespoň na velkém foto panelu pod vyhlídkou. Trosky jsou úžasná dominanta Českého Ráje, návštěvu doporučuji. TZ bez problémů na pokladně hradu.
 
wenzel
Trosky
Jedna z nejkrásnějších českých a moravských zřícenin. Nyní už jsou zpřístupněny obě věže, takže rozhled do daleka se nabízí z více úhlů. A stejně tak jsou Trosky viditelné snad z klaždého kouta Českého ráje a slouží jako perfektní orientační bod. V době naší návštěvy zde bylo několik možností vyžití, od střelby z luku a přehlídku sokolníka až po divadlo na nádvoří. TZ spolu s dalšími suvenýry v pokladně hradu. Jak na hradě, tak pod ním je možnost občerstvení.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena na pokladně hradu.
 
Dominika
Dominika
No. 149 - Hrad Trosky
TZ zakoupena v infocentru (cca 250 metrů pod centrálním parkovištěm hradu). Dostatek jich měli i přímo na pokladně hradu Trosky.
 
Vít Mrhal
Vít Mrhal
Trosky
TZ sehnána bez problémů přímo na hradě v pokladně.
 
Petr Roneš
Petr Roneš
Trosky
Známek dostatek,v pokladně ochotný chlapík,který měl i plno různých jiných sběratelských záležitostí.Na hradě navíc předváděli sokolníci výcvik dravců,takže hezký výlet.
 
Martin
známka
nedostupná ani na hradě, ani v restauraci pod...prý je stále vyprodána
 
jirka
Re: Trosky nic moc
plně souhlasím,arogantní kastelán
 
grammar nazi
Re: Re: Trosky nic moc
S pejskami? Děláte si prdel?
 
franta
Re: Trosky nic moc
Nevim, proc by to byl problém...Copak se museji psy tahat uplne vsude? Kazdy to má jako dítě, tahá to do hospody, pomalu do bazénu... Lidi už dostaňte trošku rozum a nechte ty psy taky doma...Já taky všude netahám svoji krajtu, kterou mám jako mazlíčka...
 
Luboš F
Trosky nic moc
Cesta na parkoviště nic moc, výstup ke zřícenině by šel a pak to přišlo. Arogantní slečna odmítá vpustit na hrad lidi s pejskem (nesmyslná příkaz mít náhubek na pejsky) a to včetně mladého páru který měl malinké štěňatko , na které ani náhubek neseženete. Navíc na webových stránkách až do uvedeného dne nebylo uvedeno , že má mít pes náhubek. V tento den zkazili náladu minimýlně 6 rodinám s pejskami (za tých 30min. co jsem tam čekal). Navíc mi vstupné za neúplnou procházku po zřícenině připadá hodně (!) předražené!!!!
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Trosky
Krásná dominanta, ale v pondělí (duben a květen) mimo provoz. I tak bezvadný cyklovýlet od hradu Kost (se stejným nedostakem). Známka pořízena v hotelu Trosky.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Krásný hrad
Netřeba představovat, dominanta Českého ráje, určitě stojí za prohlédnutí. Známka zakoupena v Infocentru v Rovensku pod Troskami.
 
Martina
předražená TZ
V pořádku dostupná, ale předražená. 40kč. V minulosti jsme již Hrad Trosky navštívili několikrát, ale včera nás návštěva zklamala... Dost podražilo vstupné..
 
jirka
Re: předražená TZ
nejdražší v českém ráji
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Hrad Trosky je skutečným klenotem Českého ráje. Pokud se povede počasí, tak výhled z věže Baba je prostě nezapomenutelný. Krásně je pozorovatelný např. Ješťed, Bezděz, Ralsko, Říp, blíže Hrubá Skála, hrad Frýdštejn atd..
TZ k dostání přímo v pokladně hradu za standardních 30,-- Kč.
 
Petra
Známky nejsou dlouho
Ptali jsme se i dále od Trosek na místech kde prodávájí jiné známky a paní povídala, že je dříve měli v prodeji, ale pak jim Trosky zakázaly prodej, že si je budou prodávat sami a od té doby je pořádně nemají.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Re: Známky nejsou dlouho
Na troskách jsem byl 19. 07. 2015 a známku jsem sehnal v pokladně hradu. Pravdou však je, že o ně byl skutečně velký zájem a tak je asi průběžně vyprodávají.
 
Tomáš
Známka není
Tak jsme známku nesehnali ani na hradě, kde je cedulka známky vyprodané, ani v hotelu u parkoviště. Asi smůla.
 
Václav Král
Václav Král
tz
známka dostupná v hotelu pod hradem. na hradě cedulka známky vyprodané
 
Martin
pozor na restauraci
včera jsme navštívili Trosky, nádherné místo, všem vřele doporučuji, dostali jsme se na věže i s dvouletou holčičkou a psem. Den nám trochu zkazil oběd v restauraci pod parkovištěm. Malé porce, jídlo hodně odbyté, bez chuti. Když jsme na to upozornili přímo majitele (a to nijak útočně), arogantně se do nás obul, že co bychom za tu cenu chtěli a že dělat lívance x hodin před podáváním je normální, přeci to nebudou dělat hned pro každého extra a neosolenou rýži si můžeme dosolit. Takže, jestli se chcete dobře najíst a nekazit si zážitek, obloukem se restauraci pod parkovištěm vyhněte.
 
jirka
Re: pozor na restauraci
vubec se nedivím,když hotelu vládne scénarista režisér
 
Roman Hrubý
občersvení
Ráno v 11 hod bylo zavřené ( škoda) hezké počasí.
 
Jolana Pollaková
Jolana Pollaková
Občerstvení
Občerstvení pod hradem se širokou nabídkou, příjemnou obsluhou, výborným jídlem a za nízké ceny! :)
 
Ivo a Libuše
Za 1
Návštěva 14.7.2014,výchozí bod chata Nebákov,známka dostupná,
pěkný výhled,občerstvení pod hradem ač bylo moc lidí v pohodě.
Celkový dojem za 1.
 
Pinďa
V hotelu
V hotelu u parkoviště právě začala sezona. TZ zatím nemají, prý budou tak koncem dubna, nebo spíš začátkem května. Na hradě jsem nebyl, bylo už dost pozdě, když jsem tam dorazil.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Trosky
24.07.2013 (středa), TZ zakoupena v pokladně hradu. Moc krásný hrad a krásný výhled, až na ty haldy lidí. Doporučuji
 
hlodavec
Včera 11.9.známka koupena v pokladně hradu.Seděla tam jakási důchodkyně nejevící známky života a zírající kamsi do prázdna.V hotelu Trosky dole pod parkovištěm mi řekli že TZ už nemají neb je po sezoně.Jejich restaurace byla úplně prázdná.Zato na hradě sezona zdaleka nekončí,bylo tam zhruba šedesát lidí a známek dost.Asi to bude nadmořskou výškou...
 
Petr
Známka zakoupena v pokladně na hradě.
 
Majka
11.7. TZ zakoupena na Informacích v Rovensku pod Troskami
 
Milada
Známka nebyla ani na hradě ani v restauraci pod ní. Sehnali jsme jí v Rovensku po Troskami.
 
Libor
23.08.2011 - TZ zakoupena v chalupě pod Troskami (cestou z parkoviště na Trosky), byla i v pokladně hradu - tam ale byla i poněkud nepříjemná paní... Trosky samotné jsou klasika, nelze je snad vynechat. (Tip na výborný oběd: restaurace pod parkovištěm).
 
Tatík
Trosky jsou klasika, takže po asi třiceti letech jsem opět šplhal na Babu a kousek Panny. Výhled super, turistických známek i pohledů dostatek v pokladně i v Chalupě pod Troskami. Vstupné 60,- (40,-) Kč, parkoviště také 60,- Kč. Já vím, máme chodit pěšky, ale v dnešních 30° C mi stačil výstup na Kumburk.
 
Pinďa
Zavřeno
Všade zavříno. Ještě není sezóna.
 
Ludja
Kde koupit známky...?
Doporučuji koupit turistickou známku v občerstvení těsně pod vchodem do hradu. Zde totiž stojí 25,-kč, zatímco u kasy hradu 30,-kč. Mě osobně těch 5,-kč nezabije, ale třeba tu radu někdo ocení :-)
 
honya966
trosky
Když jsem přišel na hrad ta v pokladně už znamky neměli,ale dají se sehnat i na recepci na hotelu u parkoviště.S věže na hradě je fak krasný výhled.Doporučuji a hodně štěstí.
 
Daniel
Známek měli na pokladně hradu dostatek
 
Luboš
Známku jsem koupil 9.5. na hradě. Hrad byl nádherný, počasí pěkné, ale štval mě výstup na vyhlídku. Na točitém schodišti je tma, lidi se cpou tam i zpátek, že člověk skoro spadne. A nahoře bylo strašně hodně lidí a všichni do sebe strkali....Známky jsem viděl i v chatě pod hradem....
 
Béďa
Na státní svátek 28.9.2008 bylo otevřeno, výhled pěkný, akorád že jsem musel zaplatit za pejska celejch 10,- kč. Výstup na Pannu - bez problému, výstup na Babu s problémem - chtělo by to osvětlit schodiště.
 
jirkacek
Trosky a déšť
Dne 24.8.2008 jsme s rodinou v rámci dovolené v Českém Ráji vyjeli na parkoviště pod hrad - parkovné 50 kč, ale přece nepůjdu s malým dítětem takový kus pěšky. Sotva jsme vyšli k hradu , skončilo šermířské vystoupení a začalo pršet - mohlo to být opačně a bylo by to super. Přesto jsme si hrad po dešti prolezli , vylezli na věže . Při naší návštěvě v roce 1998 ještě nebyl vůbec přístup po dřevěném schodišti na vrchol věže a tak nás to potěšilo. Na druhou stranu nás zklamalo, že zde není průvodce - ten tu byl zase v roce 1998. Vstupné 40 kč. Známky na hradě i v chalupě pod hradem ve velkém množství k dispozici. Asi 500 metrů východně od hradu ve stráni je vchod do jeskyně. Za vstupem je místnost až 5 metrů široká . Strop vybíhá od vchodu klínovitě vzhůru a dosahuje výšky až 7 metrů. Po 13 metrech se jeskyně zužuje na 50 cm širokou chodbu, která po 20-ti metrech vyúsťuje ve čtvercové skalní rozsedlině, z níž odbočují tři různé chodby. Jedna pokračuje ve směru vstupní chodby k severozápadu, ale je zavalená. Druhá směřuje vpravo a končí též závalem. Třetí chodba jde vlevo a po několika metrech se zvětšuje v prostor, který jeví známky lidské činnosti. V této prostoře se nachází i tzv."podpisová skála" s vyrytými jmény návštěvníků. Na jihu se tato prostora zužuje a přechází v chodbu, která je však na svém konci zaplavena pískem.
 
Kryštof
Tak jeďte vlakem a ten kousek jděte pěšky... A pak uvidíte, jak je to nepříjemné když okolo vás pořád jezdí auta (většinou Němci a Nizozemci, ale stejně). Lenoši!
 
Iva
Parkovné 50,- - fuj! (ale ukázalo se, že jsou v Č. R. i mnohem horší vydřiduši). Platí i děti do 6 let (taky fuj!). Ale výhled stál za to. Známku jsme koupili na hradě.
 
Iva
Parkovné 50,- - fuj! (ale ukázalo se, že jsou v Č. R. i mnohem horší vydřiduši). Platí i děti do 6 let (taky fuj!). Ale výhled stál za to. Známku jsme koupili na hradě.
 
Petr+Naďa
Z hradu super výhled i za slabého deště.Ale parkoviště za 50 Kč to je za hodinu trochu dost a ještě upozorňují, že není hlídané.A to WC by se tam docela šiklo.
 
ZULU
Sehnali jsme v občerstvení pod hradem. Prodává tam 70-letý sympaťák, dostali jsme zadarmo i zmrzlinu a suprově si pokecali.
 
lodivod
Hrad je možno navštívit i se svým čtyřnohým členem rodiny za 10 Kč.Známky byly dostupné jak v pokladně, tak i v restauraci.
 
Roman
trosky
PĚKNÝ VÝHLED, ABSENCE WC.....
 
trosky kouzelné...
hrad byl fakt skvělý, navštívili jsme ho cestou z dovolené a nelituju :-)ovšem co je malým nedostatkem je nepřítomnost WC (na hradě ho dle slov pokladního nemůžou udělat - CHKO) a pod hradem je malá restaurace a ubytování, kde je ale nesmírně nepříjemná obsluha a na WC pustí jen ubytované... Jediná možnost je proto dole pod parkovištěm v hotelu (restauraci) za 5,-Kč, ale WC je čisté, udržované, s papírem i mýdlem...známky byly bohužel totálně vyprodané
 
Miri
Vybrala jsem si špatný den, hrad byl bohužel zavřený a hospůdka pod nim také. Ale známku naštěstí měli v tom hotelu pod parkovištěm.Jinak tenhle hrad je pro mě už od dětství perlou Českého ráje a vždycky se sem ráda vracím.
 
MEW-C4
NEJ
FAKT pěkné zatím nejlepší v Českém rajiA vyhled a počasí fakt dobré a ja jdu dal!!!
 
Andrea
Nadherny vyhled, dokonce i za neprizniveho pocasi, ale parkovne za 40 KC teda hruza!
 
Radka
Pro ty, kteří se rádi vrátí chvilku do dětství: 500 metrů pod hradem Trosky jsme ve vesničce Troskovice navštívili muzeum panenek a medvídků. Je tam kolem 1000 exponátů. Vstupné je trochu dražší - 70,- Kč, parkování zdarma.
 
Zdeněk
POZOR POZOR nechodit na Trosky v pondělí, člověk lehce zapomene, že státní památky jsou živeny z našich daní, a tak, na rozdíl od soukromých, nemá v tento den stát o turisty absolutní zájem, a to ani v turistické sezóně. Zkrátka v pondělí je zavřeno. Jinak soukromý bufet pod Troskami funguje i v pondělí a TZ tam lze bez problému koupit.
 
Kocour
Nebudu tu opěvovat, jak se tato majestatná zřícenina tyčí nad krajinou Českého ráje jako dva zuby ukusující blankytnou modř oblohy, protože nejsem agent cestovní kanceláře a každý návštěvník Českého ráje se o tom jistě rád přesvědčí sám. :) Na Trosky se můžete dostat turistickými trasami KČT buď po zelené z Rovenska (5 km) nebo po červené z Turnova (13 km), která vás provede hned po dvou dalších památkách Ráje, Valdštejnu a Hrubé skále. Známka se dá jednoduše koupit přímo v pokladně, což vám ostatně i doporučuji, neboť o již téměř legendárním pohostinství v Chalupě pod Troskami jsem se přesvědčil hned dvakrát, jednou před třemi roky a jednou teď, zdá se, že časy se alespoň někde nemění. :) Pokud přijdete k okénku, máte chuť na zmrzlinu a někdo před vámi si zrovna objednává párek, máte v podstatě dvě možnosti: a) bleskově se přilepit ke stěně tak, aby vás prodejce neviděl, nebo b) dát si párek. Jiná možnost neexistuje! Moje spoluvýletnice si přála Míšu, já, protože jsem se včas nevypařil, jsem byl dotázán, zda chci taky Míšu, a na mou touhu po tenké voňavé uzenině bylo použito velmi drastické věty:,,Teď jdu do mrazáku, dostanete Míšu." :)
 
Honza Pásler
Návštěva 10.6.2006Trosky jako takové jsou skutečně perlou Českého Ráje a ztotožňuji se s jedním z předchozích příspěvků - kdo nebyl na Troskách nebyl v Českém Ráji.Prodejní místa TZ: Chalupa - bufet - pod Troskami (při příchodu od Borku) - u okénka se neobsluhuje systémem "jak kdo přijde", ale systémem "teď prodávám párky, kdo chce párky ?". Potom by možná následovalo "teď prodávám pivo - kdo chce pivo ?". Nevydržel jsem čekat, až zazní "teď prodávám turistické známky... ".Restaurace Hotelu Pod Troskami (na parkovišti) byla momentálně vyhrazena pro uzavřenou společnost.U pokladny hradu prodej TZ bez problému.Nedobré občerstvovací zkušenosti nic nemění na tom, že Trosky opravdu stojí za návštěvu(Nakonec i ty chuťové buňky byly kvalitně a levně uspokojeny v poněkud svérázném, ale příjemném motorestu v Borku.)
 
Petra
Pán v pokladě byl značně nepříjemný, náš dojem z návštěvy spravil krásný výhled do krajiny a výborná
medovina. Opět se potvrdil můj názor, že vstřícnější a milejší lidé se najdou na turisticky méně
profláknutýchmístech (Humprecht, Valečov a pod.)
 
andre
paradni vyhled a ve vstupnem byla ukazka sokolniku,ktera byla celkem poucna a zajimava..o vystoupeni zbrojnosu
uz se to rict neda..ale jinak urcite doporucuji,cavec
 
Bruno
No...
my jsme byli zklamaní. U vstupenek fronta až ke vratům, pak zjišťujem, že lze závoru snadno obejít i bez
vstupného :-). Na hradě jsme kromě perfektího rozhledu viděli také davy němců a holanďanů, divě se deroucích
na věže, kde už jich však bylo tolik, že přepadávali přes zábradlí... A to bylo úterý po poledni. Kazí to
dojem.
 
Jana a Ríša
Odškodnění za špatný výhled
Skvělý pan hostinský má sice omezený sortiment, ale neomezenou komunikační schopnost. Za špatný výhled -
protože při dobrém počasí je vidět z jeho hospůdky 6 hradů!!!!! - nás odškodnil obrovským kusem skvělé klobásy
navíc. Doporučujjeme!!!!
 
Ardbena
Trosky jsme navštívili v pátek, v pokladně byl velmi příjemný a ochotný pán, který nám prodal známku a dal do
památníčku krásné turistické razítko a to ZADARMO!A ještě přidal spoustu zajímavých informací, takže my
jsme z Trosek odcházeli zcela spokojeni.
 
Lenča
Na Troskách jsem byla ve stejný den jako Granule, TZ jsem nekupovala, protože jsem ji koupila na Troskách již
před 3 lety, ale nechala jsem si dát razítko do Šokarty a to zdarma! Nikdo po mě nechtěl žádné 2,-Kč. Jinak to
tam jede u pokladny jak na běžícím pásu, takže paní pokladní je trochu jako generál - další, další, další....
 
J&D
4.8.2004 známka nebyla ani v pokladně na hradě, tak ani v Hospodě pod Troskami. V obou případech byly značně
nepříjemní.Během hlavní sezony je každou celou hodinu prohlídka s průvodcem - cena je stejná jako při
individuální prohlídce. Naše slečna průvodkyně byla značně "rozhozená", asi začínala, ale celkový
dojem z jejího vystoupení nic moc.Z hradních věží je skvělá vyhlídka (bohužel i na povrchový lom) a tak
stojí hrad určitě za návštěvu, ale vzhledem k přístupu lidí nemáme příliš chuť se tam v nejbližší době vracet.
 
granule
Ještě doplňuji, že pohledy na hradě měli, v občerstvení to bylo slabší. Razítko na hradě. Pokud chcete jen
razítko na přinesený pohled nebo někam jinam (třeba do albumu) tak stojí razítko 2,-Kč!
 
granule
Český ráj
Kdo nebyl na Troskách, tak nebyl v Českém ráji. Ani my jsme si nemohli tuto dominantu Českého ráje nechat
ujít. Takže jsme se 25. 7. 2004 vydrápali po prohlídce Rovenska pod Troskami a návštěvě zvonice se zvony
srdcem vzhůru na Trosky. Musím přiznat, že v tuto chvíli byly "trosky" z nás. Známku měli jak
dole u občerstvení, tak na chalupě pod Troskami, tak i na hradě. Mám asi štěstí z 15 navštívených míst, kde je
vydána TZ jsem byla úspěšná všude. Jen na Hrubém Rohozci mi paní prodávala poslední.Vstupné na Trosky za
35,-Kč, otevřeno V. - VIII ÚT - NE 8.30-18.00, tel. 481313925, www.trosky.czHrad jsme si prohlédli
samostatně, měli jsme vlastního průvodce (tištěného) a spoustu nastudovaných informací včetně pověstí. Jeskyni
se nám nepodařilo najít. Vyhlídková věž Baba (47 m) je přístupná po vkusně vybudovaném schodišti, které neruší
siluetu Trosek. Vyhlídka stojí za to. Ale musím řízi, že těch 159 schodů je požehnaně. Ale ten rozhled. Měli
jsme krásné počasí, tak to bylo super. Na věž Pannu se nedá dostat, ale pod pannou je menší vyhlídková věž.
cesta k ní je celkem 100 schodů většinou nahoru, ale i dolů. Vyhled není takový jako z Baby. Na hradě byli
jinak šermíři, ukázka dravců i s orlem, možnost lukostřelby. Pod Troskami mnoho stánků se vším možným.
Většinou alespoň vkusné věci. V občerstvení jsme se odměnili zmrzlinou (pistáciovou) a mazali jsme na vlak.
Trosky byly náš závěr putování po Českém ráji a po absolvování 85 km za 5 dnů z nás zbyly jen
"trosky" ale se spoustou krásných dojmů.
 
Hamáčko
Hrad je krásný,ale známky nebyly k sehnání ani u pokladny ani v chatě pod hradem. V chatě nám bylo řečeno že
na hradě prý nejsou skoro pořád
 
aladin
GPS
GPS - WGS 84 - N50 31 00,3 E015 13 52,2Požadovali 25,- Kč/známku
 
Fanýs
Na hradě jsme byli v pátek 9.4.2004 a známku měli, ale za 25 Kč.
 
Hari
Smutný výstup na Trosky (2x)
Dne 8. dubna roku 2004 jsme společně s naší bandou skautů vyrazili za družinové peníze do Českého Ráje. Když
jsme dorazili ne místo , tak nám ještě kousek zbýval "crossem" a tak jsme se rozhodli hodit trasu
kolem Trosek. Jenže jaké nás čekalo nemilé překvapení po dlouhém výstupu s batohy a stany. Bylo zavřeno. V
dubnu a v říjnu mají Trosky otevřeno pouze o víkendu a o svátcích. Tak smůla. Za dva dny jsme se tam vydali
znovu a kolem půl šesté jsme byli na místě. A podruhé jsme odcházeli pořádně zklamáni. Trosky totiž mají pouze
do čtyř hodin. Takže známku tak jako tak nemám.
 
Milka
Chalupu máme kousek od Trosek, každé léto jsem tam "pečená vařená", ale se známkami je problém už
HODNĚ dlouho. Každopádně se za to nezaručím, ale prodejci za to nemohou, známky prý objednávají v dostatečném
předstihu, jenže, bohužel, ty kolikrát nedorazí. Holt je nás, turistů, asi hodně... :)
 
Karel
V půlce srpna a známky "stále" nebo "už zase" nejsou.
 
hanka
Jak čtu vaše příspěvky, tak tento hrad je pro známky prokletím. Loni v červenci, přesný datum již nevím 17 -
20. rovněž nebyly, objednávala jsem v Rýmařově. Chápu, že zde se jich vykoupí víc, ale myslím, že se o
objednávky známek prodejce nestará. Totéž Valečov.
 
Lukas Svoboda
Ach jo ...
Tak jsem se tam vyskrabal a tesice se na novou znamcicku jsem bohuzel musel odejit sklaman, znamky jsou pry
davno obednane, ale bohuzel stale nedorazily :-(
 
kamil
Znamka
Dne 20.7.2003 mi bylo sdeleno pokladnim ze dodavatele STAVKUJI a znamkynejsou kdy jindy kdyz ne v sezone .
K. :-((((((((((((((
 
Věra
Na hrad jsme nešli, protože vstupenka stála 115,-. A to je jen kvůli tomu, že tam byly nějaké slavnosti. Ještě
před hradem po nás chtěli zaplatit vstupné a když jsme jim řekli, že jdeme jen pro známku a pohled, tak k nám
někoho zavolali, aby šel s námi a dohlédl, abychom nikam jinam nešli.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2756 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek