Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 147 - Hrad Valdštejn


Popis

Gotický hrádek v centru Hruboskalského skalního města.


Mapa

Navštívil jsem Hrad Valdštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Valdštejn (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÝ RÁJ (www.rajnet.cz)
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°33'44.99"N 15°10'1.5"E
Hodnocení:
2.903
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 147 - Hrad Valdštejn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 147 - Hrad Valdštejn


16.08.2023 - dostupná bez problému
16.08.2023 - dostupná bez problému
12.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena na pokladně hradu . Bez zaplacenou vstupného se nedostanete ani na nádvoří.
 
Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Přímo z hradu
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka při vstupu do hradu kde na prohlídce byli kostýmy s pohádek o princezně jasněnce a s čerty nejsou žerty prohlídka supr.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz na pokladně hradu. Prohlídka mě moc nevzala, viděl jsem rozhodně zajímavější.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Měli na pokladně hradu.
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
TZ
Známka zakoupena na pokladně hradu.
 
Náčelník
Valdštejn
Prohlídka se vyplatí. Nezapomeňte na možnou podobiznu K.H.Machy v kapličce.
Hospůdka před hradem umožňuje nabíjení mobilů a ohřívání jídla ve veřejne mikrovlnce. QR kód u známky v mém případě nefunguje
 
Náčelník
Re: Valdštejn doplněk
Dá se ti také vzpomenout na TGM - spor s Aehrentalem pro jeho balkánskou politiku. Viz Hovory s TGM
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů na pokladně hradu.
Dále mají Sedmihorky a Arboretum Bukovina.
Skalní hrad je velmi zajímavý,
návštěvu doporučuji s průvodcem, ať se dostanete i do interiérů. Cena je přijatelná. V současnosti probíhá výstava o husitech, v biliárovém sálu uvidíte originální kostýmy z Vávrovy trilogie.
 
Kamil Knybel
Kamil Knybel
TZ
Dnes TZ vyprodaná. Mají pěkné razítko celého hradu :-)
 
Miroslav
Znamka
Známka je vyprodaná
 
wenzel
Valdštejn
Pěkný hrad, který momentálně prochází stavebními úpravami. Takže do některých částí se v současnosti nedá dostat nebo je vstup omezen. Krásná je vyhlídka na hrad Trosky nebo místní kaple. Pokud se chcete podívat i do zachovalého interiéru, je nutno volit prohlídku s průvodcem. Před hradem je restaurace, TZ a další suvenýry ve dvou stáncích u vstupu do hradu.
 
Dominika
Dominika
No. 147 - Hrad Valdštejn
TZ zakoupena přímo na pokladně hradu. Mají ještě TZ 2232 - Arboretum Bukovina a TZ 994 - Skalní město Sedmihorky + turistická razítka.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Valdštejn
Turistická známka koupena přímo na pokladně hradu, v prodeji zde mají i další známky z okolí a mnoho turistických suvenýrů. Na pokladně i pěkná razítka. Areál hradu udržovaný, kaple hezká a výhledy luxusní. Jedinou chybičkou na kterou varuji je, že pokud zakoupíte vstupenku do hradu bez průvodce, navštívíte pouze areál hradu, kapli, sklepení a vyhlídku. Do ostatních částí hradu se dostanete jen s průvodcem což nám jaksi paní za pokladnou zapomněla říct :) no stane se, kdyby jsme tohle věděl, zvolíme rozhodně prohlídku s průvodcem. Přesto místo parádní.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Valdštejn
Známka zakoupena v pokladně hradu. Doporučuji navštívit. Navštíveno jako součást cyklovýletu ze Sobotky přes hrad Kost.
 
Michal Trnka
Michal Trnka
Hrad Valdštejn
Známka zakoupena u pokladny. Hrad krásný, dnes s rytířským programem. Zastavili jsme se cestou z Hlavatice, kde bylo, jako vždy, zavřeno, takže známka z Hlavatice zase ne.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Pěkný zámek
Stojí za prohlédnutí, známka zakoupena v pokladně.
 
hlodavec
...
TZ koupena v pokladně hradu. Všude hromady lidí.
 
Viktor Korecký
Viktor Korecký
Valdštejn
Veliké množství lidí.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Valdštejn
Známka koupena na hradě v suvenýrech. Prohlídka byla moc zajímavá. Paní průvodkyně o hradě vykládala tak procítěně jako by patřila k rodině Valdštejnů. Fotit se nesmělo jen v první místnosti, ale jinak jsme si přivezli hromadu fotek. Zajímavé byly makety okolních hradů ve sklepení věže. Projdete se zde po spoustě schodů, ale dorazíte na moc pěknou vyhlídku.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Valdštejn
24.07.2013 (středa), TZ zakoupena na hradě, moc pěkný hrad a hlavně cesta k němu, krásné vyhlídky a skály. 3li jsme z parkoviště u rybníku Bažantník až na Valdštejn a doporučuji jít po modré, je možná delší, ale o to hezčí
 
Kanar.21
Procházka pěkná, věřím že hrad taky, ovšem paní na mostě nás odmítla vpustit byť jen nahlídnout na nádvoří abychom jen mrkli zda opravdu stojí za to vyhodit 125 Kč za vstup pro mě, malou a dceru, tak jsme jen koupili TZ, prošli se a jeli dál.
 
Milada
Stoupání do výšin
Celkem se projdete, ale je to tam moc pěkné.
 
Libor
24.08.2011 - TZ bez problémů ve stánku u vchodu do hradu. Samostatná prohlídka částečně skalního hradu, pěkná zastávk na cestě z Hrubé Skály do Turnova, pozdní oběd v místní hospůdce u hradu.
 
filipac
Určitě doporučuju.Kolem 9té hodiny otevřeno,pán nám prodal starou verzi známky (říká že má vždy hodně návštěvníků!) a povyprávěl nám o historii hradu.Hrad je moc pěkný.Potom jsme se vydali o cca 2 kilomery dál na zámek Hrubá skála,který by jste neměli přehlédnout,pokud by jste šli po červené.
 
Ondra
Hano, co to tu brbláš ? Kunětická hora je upe jinde
 
Hana
Kunětická Hora
Nádherný hrad, moc se mi tam líbilo. Hrad si můžete prohlédnout samostatně (což je moc super) bez průvodce a dobrovolně se zúčastnit na nádvoří výkladu, který doporučuji si poslechnout - byl vyprávěný moc moc pěkně!! Dokonce jsem mohla na hrad s pejskem v náručí, takže s malým pejskem je přemluvíte ;-) Známka zde stojí 25,-kč. Hrad je na kopci - je to krásná procházka přírodou. Po cestě potkáte jeleni v oboře, pštrosi, kozi, buvoli, koně a jiná zvířátka...
 
vera
Dobrý den, moc se mi líbilo na hradě Valdštjně. Zakoupila jsem si na místě turistickou známku a všem doporučiji udělat si výlet na tento hrad. Do dnešního dne jsem si zakoupila již 4 známky, protože jsem se teprve na hradě Valdštejn dozvěděla o možnosti zakoupení těchto známek. Hezký den Vám přeje Věrka a Adélka
 
Tatík
Pokladna stále na mostě a suvenýry uvnitř zavřené. Turistické známky a pohledy ale mají. Komentář paní pokladní: "Nejlevnější vstupné na nejkrásnější hrad v Českém ráji." Za 40,- (20,-) Kč bez polemiky, biliárový sál, sklepení, kostelík i 1. patro paláce s výkladem jsou opravdu pěkné. Dnes bylo i vystoupení šermířů z Pardubic.Šli jsme z parkoviště v Pelešanech (za 25,- Kč), je to kilometr po červené turistické značce ani ne moc do kopce, značka pak pokračuje na vyhlídku Hlavatice.
 
Lodivod
Opravdu stojí za návštěvu - nejen krásné místo, ale zrovna tam byly v kapli koncerty - super zvuk i obsah. Doporučuji si vybrat z dalších termínů. Pes sice do kaple nesmí, ale jinak jsme s ním prošli celý areál a koncertování jsme poslouchali před kaplí na nádvoříčku.Jediné co nás zaráží je, že paní pokladní sedí nedůstojně před vraty na mostku, když za vraty na nádvoří mají krásnou krytou místnost i s vystavenými suvenýry, která je nevyužitá a nidko tam neprodává. Během dvou silných deštivých přeháněk s bouřkou, které jsme tam zažili toto jen komplikuje situaci, během deště lístky neprodávali a měli co dělat, aby jim pohledy a lístky "neuplavali". Na náš dotaz proč se neprodává uvnitř v prodejně, tak to prý mají zakázané!!??
 
Luboš
Hrad nádherný, paní u pokladny má známek dostatek, mají i nádherné razítko......
 
Lůca
Na hrdě Valdštejně mě velice překvapili...poprvé v životě mě pustili do hradu se psem!!! Takže tento výlet nebyl jen zážitek pro mě, ale také pro mého čtyřnohého parťáka:-)
 
Přemek
Průvodce *****
Návštěvu hradu vřele doporučuji. Dostal jsem vybrat ze tří známek která je nejhezčí. Před pěti lety jsme byli nadmíru spokojeni s výkladem průvodce který nám nepřipadal jako naučený z nějaké knihy ale jako by to sám prožil. Tento zážitek se těžko překonává - nic proti nynějším průvodcům (zřemě studentům). Dříve zmíněný pán působí na hradě stále a jeho výklad tentokrát ve fomě pohadky pro velmi nemocnou holčičku jsem si také vyslechl - OPĚT EXCELENTNÍ. Mohl by vyučovat průvodce v zemích českých.
 
Eliza
Český ráj to napohled
, tak tento popěvek národní hymny, jakoby jsme na vlastní oči viděli při návštěvě hradu Valdštejn na konci záři 2007. Počasí nádherné a výklad obou pánů kastelánů svérázný a okouzlující. Doporučuji, stojí za vidění.
 
Miri
Ten den bylo nádherné počasí. Měli sice zavřeno, ale známku mi prodali a dokonce mi nabídli prohlídku hradu.
 
MEW-C4
Kde domov můj
Fakt pěkné ale zase na Slovenský ráj trochu malo ADRENALINU a toho HOROLEZOVÁNÍ. Ale du DAAAL!!!
 
Zdeněk
Průvodci byli skvělí, tak jako i toto místo. Zajímavostí je, že v kostelíku má být na nástěné malbě jediné vyobrazení K.H. Máchy...něktří tvrdí že ano, něktří že ne, kdo ví? Ale návštěva stojí za to.
 
Honza Pásler
Systém, kdy návštěvník prochází z jedné části hradu do jiné sám a dva průvodci podávají výklad - každý v jedné části hradu, je zajímavý. Pan průvodce v zadní části hradu je skutečně originální, stojí za to se sem podívat.
 
Petra
Hrad Valdštej patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co nás v Českém ráji potkalo :-) zajímavý, nekonvenční
výklad obou pánů průvodců neměl chybu, je vidět, že se lidé o tento hrad starají s láskou. Trosky, Kost a jim
podobní by se měli učit!
 
Fylkir
Český ráj to napohled...
Na krásném vstupním mostě do areálu hradu si koupíte jak známku, tak je tam i velký výběr pohledů. Svérázný
výklad průvodce všechny určitě pobavil a i když v zadní části hradu se další výklad nekonal (druhému průvodci
někdo vypustil z klece jednu z hrdliček a byl naštvaný na celý svět) - je výlet s prohlídkou interiéru a
exteriéru zbytku hradu určitě zážitkem. Nádherná vyhlídka začínající od Ještědu, přes Maloskalska s
Frýdštejnem s Kopaninou, Kozákovem až po Trosky je senzační. Vstupné je 30 Kč a pokud chcete ušetřit na
svačině - vezměte si ji raději sebou. Zdejší ceny v hospůdce před mostem jsou úctyhodné. A nebo, že by byl můj
příjem tak malý??? :-)
 
Pajik
hradek
Navsteva Valdstejna patri podle me k tomu lepsimu co se da v Ceskem Raji zazit. Hradek se opravuje, letos je
pristupne i 1. patro palace. Strejc 'kastelan' je mi celkem sympaticky, jedny navstevniky okomentoval
cituji: "clovek se tu namaha a oni odchazeji se slovy: co tam je? dve brneni a jeden lustr". Na
nadvori zabava pro deti - stredoveke zbrane, brneni atd. Za 30 Kc parada! jen stanek s obcerstvenim by mohl
trochu rozsirit nabidku, vzdyt tam jsou denne stovky lidi. To si nechteji vydelat?
 
Jana a Ríša
Rozloučení s bývalým kastelánem
Kozičky se z Valdštejna stěhují nadobro. S nimi odchází i býávalý dlouholetý kastelán. Pod novou paní
kastelánkou určitě bude hrad i nadále krásný, ale nám tam kozy a trocha historické nadsázky budou chybět.
 
Jája a Ráďa
Valdštejn
18.9.2004 krásné počasí,známka je,výklad kastelána na zadním hradu svérázný a perfektní,děti se poprvé při
výkladu nenudily.Popis obránce napichujícího útočníky - "pích a žuch":-))
 
Ota
Tak já byl na Valdštejně celkem spokojen, známky a vstupenky prodává paní hned na mostě u brány, i když uvnitř
je místa na slušnou pokladnu plno, např. krámek se suvenýry. Byli jsme tam odpoledne, a vše se chystalo na
svtbu. Jiak za ten peníz to nebylo zlý.
 
Ardbena
Valdštejn je zatím má nejhorší zkušenost. Nepříjemný pán, odchytávající turisty už u brány nás nechtěl vpustit
dovnitř.Jen v případě, že zaplatíme vstupné. Jenomže my už na Valdštejně byli a chtěli jsme jen koupit
známku, kterou jsme minule zapomněli.Pak mi ještě sdělil, že turistické razítko nám také nedá, protože to
je JEHO a dává ho jen návštěvníkům hradu.Bohužel jsem na něj neměla nervy a tak jsem mu tedy poděkovala
za jeho velkou ochotu. Asi mu to pak nedalo. Najednou odněkud z kapsy vykouzlil TZ a dokonce mě pustil ať si
skočím do suvenýrů i pro razítko.Vše nezapomněl ještě okomentovat, ale to už mi bylo jedno.Zřejmě si
myslí, že takto získá více turistů, ale opak je pravdou! Už tam hodně dlouho nepojedu.
 
granule
Český ráj
Při výletech po Českém ráji jsme dne 24. 7. 2004 navštívili i Valdštejn. V 1. patře zrestaurovaného
klasicistního domu nám průvodkyně řekla něco o majitelích a historii, pak byla prohlídka individuální. Vše se
chystalo na svatební obřad, tak byly trochu zmatky. Ukázkadravců a papoušků a také možnost střelby z kuše. V
zadní části hradu byl kastelán. Nechal nás posadit do křesel a povídal nám o hradu. Zajímavé pojetí výkladu.
Jinak otevřeno je V. - IX 9 - 16.30 hodin a nejlépe se na Valdštejn dostanete od Turnova přes vyhlídkovou věž
Hlavatici (po červené) na cstě narazíte na penzion Pod Hlavaticíc, kde dobře vaří, slušné ceny a milá obsluha,
tel. 481321288, www.hlavatice.zde.cz (schovali jsme se zde před deštěm). Vstupné na Valdštejn 30,-Kč. Pohledy
i razítko měli. Jinak také občerstvení před hradem u rozcestníku. zde je asi větší výběr pohledů.
 
Honze
Ve středu 7. července jsem navštívil Valdštejn. Od poslední návštěvy (před dvěma roky) změny, a to k horšímu.
Dražší vstupné, nikde neuvedeno za kolik, bez vstupenky nepustí ani na nádvoří, kde dřív byla pokladna.
Protivný strejc (asi kastelán) číhá již před vstupem a upozorňuje, že bez lístku ani nakouknout. Nevadí, v
okolí je celá řada dalším ůžasných míst (modrá značka směs Sedmihorky, žlutá k symbolickému hřbitovu
horolezců).Honza
 
Kamila a Tomáš
Pěkné
Individualní prohlídka nám vyhovovala. Hrad je zajímavý. Jen paní u vstupu působily divným dojmem. Každého
návštěvníka "odchytávaly" a razantně sdělovali, že vstupné je 30,- Kč. Jde jen o chybu komunikace.
Nikdo neměl v úmyslu jít bez zaplacení jen na hrdě chyběly informace kde a kolik se platí.
 
aladin
GPS
GPS - WGS 84 - N50 33 43,7 E015 09 56,4
 
J&D
Samotný hrad se průběžně opravuje a větší část je již opravená. Prohlídka z průvodcem v našem případě
znamenala cca 15min vyprávění o dějinách hradu na lavičkách za vstupem, prohlídka samotného hradu je
individuální. Kastelán (asi to byl on, ale kdo ví) seděl v nejstarší části hradu a zarytě mlčel, takže od něj
se člověk nedozvěděl nic (ptát jsme se opravdu neodvážili). Jinak je ale hrad opravdu zajímavý a určitě stojí
za návštěvu. Až ho opraví a budou provádět turisty skrz celý hrad, tak to bude ještě lepší. J&D
 
Kráčmerka
no jo no...
V červenci jsme byli se skupinou kamarádů poznávat krásy Českého ráje a okolí. Smůla byla, že minimálně na
polovině turistických míst nebyly známky k dostání. Nebyla to ale chyba prodejců, jak jsme se z počátku
domnívali, ale chyba z Rýmařova. Paní na Valdštejně říkala, že známky objednává včas dopředu ve velkém
množství, ale v poslední době žádné nepřišly. No, zkrátka si teď v rýmařově s námi poštovně užijou :o).
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek