Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 916 - Hrad Vildštejn


Popis

Jeden z nejzachovalejších románských hradů u nás, na kterém se bydlelo až do 19.století.V současnosti zvaný podle obce Skalná, severně od Františkových Lázní.


Mapa

Navštívil jsem Hrad Vildštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Vildštejn - Restaurace Hodovna, Pod Hradem 81, Skalná
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°10'9.95"N 12°21'36.07"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 916 - Hrad Vildštejn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 916 - Hrad Vildštejn


08.07.2022 - dostupná bez problému
30.04.2022 - dostupná bez problému
25.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Holger Kraftzig
Holger Kraftzig
TZ
TZ im Restaurant in der Burg gekauft Burg und Restaurant sehr schön
 
Petr Pauly
Petr Pauly
dostupnost
Chvíli jsme čekali na to než nás někdo obslouží, neboť zahrádka v |Hladomorně byla plná, takže se děvčata měli co ohánět. TZ koupená se vstupným do hradu. Prohlídka je bez průvodce s tištěným papírem. Prohlídka zahrnuje sklepení s hradní kaplí, první patro s prostory pro pořádání akcí a místností s ložnicí a nejzajímavější je poslední druhé patro věnované hasičskému sboru nejen ze Skalný. Dobrovolné vstupné je pak do muzea vězenství naproti hradu.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Známka na hradě a v IC ve Fr.Lázních. Náhodou jsem koupil na obou místech a ejhle, každá má jiný motiv.Jinak hrad jsem navštívil již několikrát, ve Skalné jsme měli s partou mezipřistání při cestách do Německa a večer jsme notně polechtali volátko v místní restauraci.Hrad se zrovna opravoval a prohlídka byla zdarma v rámci konzumace.
 
Petr Glajch
Petr Glajch
TZ
Známka zakoupena přímo na hradě.v restauraci pod komínem známku dnes neměli.
 
Renata Bezděková
Renata Bezděková
TZ 916
TZ zakoupena bez problému v restauraci. Prohlídka hradu byla zklamání. Do hradu si nejdu prohlížet hasičcké muzeum, jakousi ložnici vybavenou nábytkem sesbíraným ze vsi... Pouze jídelna je reprezentační místností hradu. Opakem této expozice je nedaleký hrad Seeberg s velmi dobře zvoleným a vypovídajícím vybavením interiérů.
 
Honza
25.1.2020
Restaurace naprosto úžasná, palačinky luxus, personál vstřícný. Sice cena 150,- dospělý a 110,- děti a důchodci se mi zdálo celkem dost za 20. minutovou prohlídku bez průvodce. V podhradní jsou dvě místnosti, muzeum nalezených pokladů. V horní části pak hodovní místnost s kapacitou až sto lidí(možnost svateb) lemovaná všemi panovníky jak šli po sobě, ložnice a velké hasičské muzeum s technikou např. 18m dlouhý žebřík který sloužil při hašení Národního Divadla v Praze, či darovaná vlajka FD New York s americkou vlajkou darovanou zemřelému hasiči z 11. Září 2001. Na nádvoří je kovárna do které lze jen přez mříž nakouknout a muzeum soudnictví. Opravdu moc pěkné.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ mají i v IC Fr. Lázně
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku jsem koupil v Chebu.Akorát si nepamatuji jestli v IC a nebo v muzeu.
 
Martina
Předražená známka
Návštěva se nám líbila, prohlídka hradu je již s průvodcem. Známku na hradě mají, ale za 40 Kč! Jinak jsou k dostání i pohledy nebo razítko a mají hezké vstupenky :-).
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Hrad
Hrad leží v obci Skalná, kousek od Fr. Lázní (cca 6,5 km severně). Je rekonstruovaný a vylepšování stále pokračuje. Úžasná stylová středověká restaurace,personál velmi milý a ochotný, TZ je k dispozici u výčepu. Bohužel jsem zkusil jen kávu a úžasný borůvkový koláč, jídlo snad příště, protože tohle místo má úžasný potenciál. V hradu je možná prohlídka, kovárna je přes mříže k nahlédnutí směrem od brány, ale jsou tam i další prostory ke zkouknutí. Doporučuji. Stojany na kola uvnitř hradního nádvoří, jen k zamčení jsou na trámech malá oka, masivní zámky neprojdou. Prostor je ale pod kamerami.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
7. 11. 2017
TZ se prodává i přímo v hradu v restauraci uvnitř která byla otevřena i v tomto mimosezonnim období. Hrad i podhradím se stále rekonstruje a celý vypadá už dost dobře. Cesta k hradu je že všech stran dobře značená, určitě návštěvu doporučuji.
 
Tatul
Další prodejní místo
Známka k dispozici i v hospodě přímo na hradě, ale pozor, 40 Kč!
 
Pavel Pršala
Pavel Pršala
Skalná - Vildštejn
Dominantou městečka Skalná je rozhodně kostel s hradem. Na hradě Vildštejn známku neprodávají, ale dostatek jich mají v nedalekém penzionu Pod Komínem, vzdáleném asi 200m od hradu. Prohlídka určitě stojí za to.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Vildštejn
Turistická známka dostupná v nedaleké restauraci pod komínem. Proč ji neprodávají přímo na hradě, to je nám záhadou, když pohledy a konkurenční vizitky přímo na hradě prodávají. Po celodenním výletování jsme už neměly na prohlídku hradu náladu, zašli jsem na oběd do zmíněné restaurace pod komínem, kde výborně vaří za rozumný peníz a je zde velice příjemná obsluha. Po jídle procházka kolem hradu.
 
Wenzel
Vildštejn
Velké zklamání. Podle mého názoru stojí více za to si hrad prohlédnout zvenčí+nádvoří, prohlídka nám nepřišla zajímavá. Jednak probíhá bez průvodce a za druhé je předražená. Slevy pro studenty zde neznají a tak za částku 90kč/osoba uvidíte pouze 2 místnosti ve sklepení, kde jsou vystaveny fotografie lidí, kteří zde měli svatby. Pak se jde po schodech nahoru, kde je k vidění pouze jedna ložnice a velký sál, na kterém je nejvíce zajímavé to, že zde mají vystaveny portréty českých vládců od prvního knížete až po TGM. V patře je ještě malé hasičské muzeum. Celá prohlídka nám zabrala slabých 20 minut, za tu cenu velké zklamání. Pak nás ještě málem zavřeli v hradním vězení a mučírně. Hrad slouží spíše jako restaurace, ta je otevřena do 22:00, ostatní prostory hradu se zavírají "někdy po 18. hodině". Známku na hradě nemívají, je dostupná v restauraci Pod komínem vedle hradu přes park na stejné straně potoka.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
magipriba
Známku jsem zakoupil za 30,- v restauraci POD KOMÍNEM. Proč se neprodává přímo na hradě je mi záhadou. Obsluhy v hradní restauraci jsem se na to ptal, ale odpověděli vyhýbavě ve smyslu že mají na prodej spoustu jiných věcí. Jinak celkem pěkné místo.
 
Ondra
Poslední TZ
Dneska jsem koupil poslední dva kousky :)
 
Petra Bartyzal Munzarová
Petra Bartyzal Munzarová
Prohlidka
Prohlédnout tento hrad urcite stoji zato, male "zoo" a hasičská technika ve 2. patře nas nadchly.
 
Bohumil Kulvejt
Bohumil Kulvejt
.
Z Vildšejna je na dohled restaurace Pod komínem, kde je TZ.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Restaurace Pod Komínem, Potoční, Skalná
Restaurace Pod Komínem, Potoční, Skalná
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Palec nahoru
Je vidět, že se majitelé o hrad dobře starají, jen se divím, proč nemohou známku prodávat přímo na hradě. V městečku je pomalu víc hospůdek a penzionů, než "normálních" domů a ten Pod komínem je snad nejrafinovaněji ukrytý, idkyž jen kousíček od hradu. Jinak ale "palec nahoru".
 
Ivo
Ivo
Skalná
Až na to, že pro známku hradu je třeba jít jinam, dobrý. Expozice je sice taková "z nouze ctnost", ale za to, jak tahle kdysi zřícenina obživla, je nutno smeknout.
 
Petronelka
Vildštejn
Hrad je to pěkný, určitě stojí za shlédnutí. Jen si myslím, že známka by se měla prodávat přímo na hradě a ne v nějaké hospodě mimo. Navíc slečna z hradu nás poslala špatně, takže když půjdete pro známku z parkoviště přes lávku, dejte se vpravo, ne vlevo.
Jinak restaurace Pod Komínem je hezká, příjemná obsluha.
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
pěkný hrad
TZ k dostání bez problému v restauraci pod komínem. Jak na hradě tak v restauraci velmi vstřícný přístup k dětem - u hradu minizoo, muzeum strašidel či vězenství, přístupné bez toho aby jste museli cokoliv platit. Restaurace zas disponuje velmi pěkným dětským hřištěm, celková spokojenost. Jen nechápu proč neprodávají TZ přímo na hradě, my když máme hlad tak se najíme tam kde nám prodají TZ, myslím že více turistů to takhle má a jenom jim utíkají tržby ke konkurenci...
 
Pavla
7.8.2012 hrad Vildštejn stojí za vidění, zvenku je krásně vidět, jak postupují úpravy. Na nádvoří mini ZOO, které má velký úspěch především u dětí. TZ mají v penzionu-restauraci Pod komínem, což je asi 200 metrů z parkoviště pod hradem se vydáte do leva, je tam ještě jedna restaurace, ale jdete dál. U penzionu je vysoký tovární komín, na kterém je čapí hnízdo a obydlené. Vaří dobře a jsou ochotní, TZ lze zakoupit, aniž byste cokoli konzumovali, je tam i malé hřiště pro děti, které zkrátí čekání na pokrm.
 
Skybka
Dne 10.7. jsme navštívili Vildštejn a byli jsme překvapeni, že se tu neprodává TZ. V Penzionu Pod komínem jsme bydleli, takže jsem zakoupili tam. Jinak prohlídka hradu je bez průvodce, jen paní od recepce vás nasměruje a řekne kde co je.Kromě sklepení, hodovní a obřadní síně k vidění - nic moc. V patře výstava hašičské techniky a hasičského spolku ze Skalné.
 
Libor
19.05.2011 - ve Skalné v penzionu Pod komínem (s čápem) jsme byli ubytovaní na prodloužený víkend, něco neuvěřitelnýho a bezvadnýho - TZ bez problémů v restauraci, hrad je cca. 200 m od penzionu, lesíkem a přes potůček ... romantika ... ach jo :-)
 
Páca
TZ v hospůdce u komína
Na hradě TZ není, sehnala jsem ji v restauraci u komína :o))), jsem si přišla jak opilec, protože jsem prolezla všechny hospody v okolí, než jsem našla tu správnou. Ale známku mám, takže hurááá.
 
MIROSLAV ONDRE
Při své návštěvě jsem se potkal s panem majitelem, který nás velmi ochotně provedl od sklepa až po půdu.Hlubokou poklonu co dokázal ze zříceniny za ten čas udělat.Pro turistickou známku nás poslal do restaurace pod komínem, protože prý to tam taky stojí za shlédnutí co dokázal udělat pan majitel z továrny.Pod komínem jsme známky sehnali bez problému.Vždy je to jen a jen v lidech.
 
Pařez
3.5.2010 známek dost Pod komínem, řekl bych - stylová zámecká restaurace, najedli jsme se ovšem přímo na hradě - stylová hradní restaurace (trochu dražší). podle starých fotek se tu hodně opravilo a je radost se na to koukat. škoda, že tz neprodávají přímo na hradě.
 
mappy
Co se týče mlžení o penzionu Pod komínem musím potvrdit zprávu od Martina. Známek mají dostatek. Osobně mě podivuje, proč si na hradě známku neprodávají sami. Určitě by se pak přestali divit, že se člověk radši nají Pod komínem... :-)
 
Martin
Známka je bez problémů dostupná v pezionu Pod komínem, ale přímo na hradě - v hospodě k dispozici není (není to prodejní místo) ale když se zeptáte na Komín tak mlžili, kde to je a podotkli že tam ji stejně taky nemají, ale měli
 
pass
Tady jsme měli trochu smůlu. Byli jsme zde v pátek, kdy se otevírali nějaké nové expozice, bylo tu tím pádem plno pozvaných "vip", co si užívali v hradní restauraci a my - veřejnost - jsme měli holt smůlu, no.. škoda :/A ani na zámku nenasměrovali.. Jinak hrad alespoň zvenčí rozhodně vypadá zajímavě..
 
Mirka
Známka
Dostupná v restauraci pod komínem. Vemi příjemná obsluha. Restaurace je od hradu do prava přes potok a pak do kopečka. Je vidět.
 
jarda
známku
mi celkem ochotně prodali v restauraci pod komínem.
 
Novotný Radek
Známku nemají a bylo mi sděleno obsluhou restaurace,že ani mít nebudou, nemají o ně zájem. Jejich reakci celkem chápu, protože v restauraci nikdo česky nemluvil.
 
MTJ studio
Hrad nic moc (opravuje se,tak sme vnitřek nevideli) jediné, co tam je, sou sklepy a hospodo-restaurace s ,,muzeem,, a zvířátka :-D
 
golfoxovox
Tento hrad jsem sice navšívil již po několikaté, ale nelituju, protože pokaždé tu na vás čeká něco nového... Tentokrát nás asi nejvíce zaujala prasata a divočák. Známka bez problému dostupná v restauraci U Komína, kam se nejjednodušeji dostanete pěšinou přes potok, který teče pod hradem :-)
 
Vavřík Ag
Senzační hrad, fakt unikátní památka, pouze nechápu proč zde nemají známku, ale prodávají ji 300 metrů odtud v penzionu Pod komínem.
 
JirkaS
Hrad Vildštejn je sice vidět ze silnice, ale málem jsem projel, neboť jsem si nevšiml směrové cedule. Jinak u hradu jsou dvě hospody a parkoviště hned pod hradem. Správná hospoda je ta v kopci po cestě v pravo (ne na hradě). Celkem mě překvapilo, když mi obsluha řekla, že známky nevedou, ale pak mě nasměrovali správným směrem.
 
Kikin
Hrad Vildštejn vypadá moc pěkně. Na prohlídku jsme ale nešli, chtěli jsme stihnout hlavně SOOS. Tak snad
příště. Mají tam i mini zoo - divočák, dva malé čuníky a další domácí zvířata. Známka dostupná bez problémů.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek