Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1656 - Hrad Vízmburk


Popis

Zřícenina hradu se nachází nad obcí Havlovice, okres Trutnov. Hrad byl založen známým Tasem z rodu erbu Třmene, který zastával významný úřad královského podkomořího, t.j. správce měst, panovnických klášterů a královských panství.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Vízmburk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Vízmburk (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Havlovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°29'6"N 16°2'59"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1656 - Hrad Vízmburk


08.05.2020 - dostupná bez problému
04.08.2019 - dostupná bez problému
10.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
Zámka zakoupena bez problémů v pokladně hradu
 
Radim Tichopád
TZ
Hrad otevřen, ale známka v pokladně nebyla, prý už mají objednáno, zatím nedošla a na Obecním úřadě v pátek ani noha, všechno zamčeno, takže se nedalo ověřit.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Hrad otevřen, známka zakoupena v pokladně. Pokud přijedete autem, je možno dojet na parkoviště pod hradem (je zdarma) a pak zbytek dojít pěšky buď z jedné nebo z druhé strany (1.3km nebo 1,1km), je to docela do kopce, ale stojí to za to.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
Hrad je v zimní sezoně uzavřen, možno obhlédnout jen zvenčí.
Známka zakoupena na obecním úřadu v Havlovicích, známek dostatek.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
ač má mít hrad otevřeno denně 10-18 h a my tam byli v 17:15 h, tak nikde nebyla ani noha. Možná to bylo počasím, protože asi do 14 h pršelo, ale pak už bylo solidně, tak nás to docela mrzelo, že jsme se na hrad vyškrábali marně....
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena na hradě. Vstupné 30,- Kč, které je využito k záchranným pracem na hradě.

Ptali jsme se po TZ i v domku viz popis níže a paní nám řekla, že jich mají jen pár pro případ, že by bylo na hradě zavřeno :-)
 
Rodina Duškova
Rodina Duškova
Na hradě dostupná
Na hradě ji normálně prodávají, koupili jsme ji teď na Kostelecké akci Hadařská 25, která vedla přes Vizimburk. :-)
 
Luboš
TZ dostupná bez problému v domku pod hradem
Cestou pod červené od Havlovic, těsně před vstupem do lesa pod Vízmburkem jsme na narazili před jedním domkem na cedulim že prodávají TZ. Po zazvonění pán otevřel a ochotně ji prodal. Na hradě se pracuje, na budce je tam taky symbol TZ, ale nevypadalo to že ji prodávají.
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
nikdo nikde
TZ jsme nesehnali, v sobotu 22.3. krásné slunečné počasí, cestou na Vízmburk jsme nepotkali nikoho, na hradě taky vůbec nikdo - hold sezona v březnu zkrátka není i když je +20 C, všude klid a pohoda - takže spokojenost a pro známku si pošleme.
 
Zdena
Turistická známka zakoupena bez problému v kiosku před hradem.Ze zříceniny jsme viděli pouze obvodové zdi, dovnitř stále nepouštějí.Ale i tak stál výlet za to, okolí je pěkné a byla to dobrá procházka lesem.
 
Honza Pásler
Zříceninu můžeme obdivovat jen zvenku, vnitřek hradu (nádvoří) bývá přístupný jen o tzv. Vízmburských slavnostech, které bývají jen několik dní do roka. V sobotu 12.9. 09 se konaly, takže jsme mohli zhlédnout tyto prostory. Vše je podepřené lešeňovými trubkami, kdy bude zřícenina plně otevřená, je ve hvězdách. Kéž by to bylo co nejdřív.Úroveň občerstvení na Vízmburských slavnostech raději nekomentuji, blízká restaurace U Devíti křížů zavřená, právě se mění majitelé.
 
veselka
Pochvala
Musím velmi pochválit Sdružení pro Vízmburk. I včera, ač nebylo zrovna pěkné počasí, byla pod hradem skupina v historických kostýmech. Ve stánku bylo připraveno občerstvení, ale i tur. známky, pohledy i brožurky o historii hradu. Všem těmto nadšencům bych přála, aby se jim podařilo získat hrad pod správu obce Havlovice a tím přístup i dovnitř hradu. Budu jim držet palce. Veselka.
 
Netorack
Vízmburk už má "otevřeno", tj. můžete se podívat dovnitř, ale jedná se skutečně o rozvaliny. Kromě nich jsou k dispozici suvenýry, občerstvení (obsluha v dobovém oblečení) a několik panelů s historií hradu. Dnes 9.5. tam byla i živá hudba (nějaký písničkář), nicméně to byla asi pouze výjimka kvůli tomu, že se po okolí konaly dva turistické pochody a ještě nějaký cyklozávod. Web: http://www.vizmburk.cz/
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek