Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1478 - Hradčanské rybníky - Jeřáb Popelavý


Popis

Skupinka čtyř rybníků vybudovaných v 15. století na Hradčanském potoce.Přírodní rezervace byla vyhlášena roku 1992 na ploše 144,6 hektaru.

Mapa

Navštívil jsem Hradčanské rybníky - Jeřáb Popelavý

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informačním centrum Vojenských lesů a statků, Hradčany
Toto místo prodává také turistickou známku
Městské muzeum, V Lukách 101, Mimoň
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Mírová 76, Mimoň
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum Hamr na Jezeře
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
RALSKÁ PAHORKATINA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°36'57"N 14°43'2"E
Hodnocení:
2.851
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1478 - Hradčanské rybníky - Jeřáb Popelavý


29.05.2022 - dostupná bez problému
04.09.2021 - dostupná bez problému
04.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Ralsku.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v sobotu 4.9.2021 odpoledne v hezkém IC (VLS) v Hradčanech společně s TZ 1247.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Došli jsme až k poslednímu rybníku kde byla labuť a u odtoku rybníka přes cestu spoustu žab které tam skotačili procházka sice trošku delší ale nám se tu líbilo.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ
Do hradčan jsme přijeli včera. Je to malá vesnice s pěknýma rybníkama a pekným IC. Rybník jsme si prohlédli jen jeden a to ten hned vedle IC. V IC VLS mají TZ No. 1478,1267 a pěkné razítko IC má výbornou otavírací dobu v sobotu dopoledne i v neděli. Rybníky doporučuji navštívit i ty další Ralska hrad i Kuřivody Ralsko.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Hradčany
Známka bez problémů v Infocentu VLS v Hradčanech. Miniparkoviště před IC je na max. 1h, ale dá se bez problémů parkovat ve vsi ve vedlejších ulicích. Rybníky i okolní příroda jsou nádherné, zejména druhý rybník v pořadí - Držník. Rozhodně doporučuji.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TC
Známka zakoupena bez problémů v IC Mimoň
 
Václav Toth
Václav Toth
Bod
Známka bez problémů ve zdejším IC. Rybník se dá celý obejít.GPS bod v aplikaci umístěn nevím proč v lese kde nic není.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
Re: Bod
To s tou lokalizací jsem taky nechápal. Chodil jsem po břehu dvou rybníků a podle aplikace nejblíže jsem k gps bodu měl 400 metrů. Možná to mají nastavené na střed rybníka...?
 
Pinďa
IC
TZ dostatek v Mimoňském íčku
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupeno v sobotu dopoledne. Bylo nám dovoleno si natočit v kuchyňce pár litrů vody, jelikož jsme byli na suchu, po přenocováni v nedaleké jeskyni Psí kostel.
 
Zdeněk Chmelař
Zdeněk Chmelař
IC Ralsko
Známka dostupná bez problémů. IC bylo zavřeno, ale měl jsem štěstí, paní z IC jsem náhodou potkal a ta mi velmi ochotně odemkla a prodala známku. V IC mají taktéž nádherné razítko. Okolí velmi pěkné
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Mimoni
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
.....
Známka v IC VLS k dostání za pouhých Kč 25,00.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
IC v Hradčanech až od dubna
Krásná krajina, pěkné mini zoo za infocentrem. To je ale otevřeno jen v sezóně od dubna do října. Známku si nechám poslat. Všem doporučuji cestu z Hradčan do Doks, po modré TZ kolem Hradčanských stěn. V dnešním pěkném počasí nádhera a pohled na zdejší kraj z Hradčanské vyhlídky neměl chybu.
 
jerry720
Hradčany.
Návštěva v pátek 31. 08. 2012. TZ bez problémů k sehnání v pěkně zařízeném "Íčku" VLS v Hradčanech. Okolím rybníků vede značený okruh.
 
Renda
Známka je dostupná v IC Hradčany i Hamr na Jezeře.
 
black demon
Infocentrum v Mimoni najdete na nové adrese V Lukách 101.Jedná se o budovu muzea hned vedle Božího hrobu.TZ prodána za cenu 25,-Kč.
 
Andromeda
Návštěvu Hradčanských rybníků vřele doporučuji. V Íčku příjemná obsluha, dozvěděli jsme se hodně věcí. A když už tam budete, nezapomeňte se zeptat na bývalé vojenské letiště. Opravdu to stojí zato. A je to jenom kousek od značené cesty kolem rybníků.
 
Vašek
IC voj. lesů v Hradčanech zavřeno do 1.4.09, v IC v Mimoni nemají.
 
jirkacek
Infocentrum Hradčany
Dne 30.6.08 jsme zavítali do infocentra v Hradčanech. Najdete ho snadno u hlavní cesty Doksy - Mimoň napravo. Shlédli jsme videoprojekci, děti jezdili na skluzavce,lezli po horolezecké stěně. V okolí jsou různé naučné stezky, nejkratší má asi 4 km....my jsme na ně už nešli a jeli do města Mimoň. V infocentru známky bez problémů k dostání a ochotný pán......měli i nějaké výroční , ale ty my nesbíráme.
 
Keži
Hradčanské rybníky
Opět jsem si musel projít tento krásný kout přírody,nemohl jsem si ho nechat ujít,když jsem jel kolem.IC opět otevřené i placky měli.Jen restaurace Pláž má v sobotu a neděli otevřeno až od 17 hodin a ve westernovém městečku otevírají prý až příští sobotu 12.4.2008.Přeji všem dobrý lov TZ a zážitků.
 
JirkaK
TZ prodávají také v infocentru v Mírové ulici v Mimoni. Koupil jsem ji tam 13.7.2007.
 
Exák
Doplnění
Doplňuji mojí předchozí zprávu- ta VTZ je Willibald Gatter
 
Exák
Pěkné místo, přímo v infocentru je i skluzavka a stěny uzpůsobené k lezení.Děti - nadšené. V infocentru mají mimo TZ Hradčanské rybníky TZ Ralsko a TZ Stohánek a VTZ u které nevím jak se správně jmenuje,ale je to výročí výrobyčeských automobilů Žandov.Tedy tak nějak.
 
Barča
Bezva výlet, na kole z České Lípy do Hradčan a přes Provodín a Srní zpátky, všem nadšencům i víkendovým cyklistům doporučuju! Nezajít do íčka by byla chyba: expozice je fakt pěkná, poučná a navíc vám ukáže, na co v okolí byste neměli zapomenout! A známek také dost, jen je škoda, že tam není k dostání i TZ Ralska nebo Mimoně, je to kousek a o víkendu se tam nikde nedá sehnat. Co se týče westernového saloonu( nebo jak to nazvat), já bych se bez jeho návštěvy i obešla, ale svoje kouzlo určit má...
 
Jarda kolař
To je kráááása
Íčko v Hradčanech je fakt pěkný,pán v něm příjemný.Malá ZOO nic moc,ale podívejte se tam,už kvůli svérázné obsluze.Pak to vemte okolo dančí obory na Doksy,příjemná cesta,lze odbočit na Spící pannu.Ahoj
 
Keži
Hradčanské rybníky
SUPER krásné a právem ZLATÉ místo!!!Dobře se najíte v restauraci Pláž,pak si obejděte rybník a skončíte v odpočinkovém místě(westernová vesnička)s občerstvením a drobným zvířectvem.FAKT POHODA,když vám vyjde počasí jako nám.TZ dostatek v úplně novém a hezkém Infocentru.
 
Veronika Hubíková
Dobrý den,ráda bych pozvala všechny zájemce o novou turistickou známku Hradčanské rybníky do Hradčan, kde je známka již v prodeji v nově otevřeném Informačním centru Vojenských lesů a statků.
 
Proboštová
Prodej tur. zn. č. 1478
Dobrý den, ráda bych upozornila, že turistická známka Hradčanské rybníky bude v prodeji v IC Mimoň a v nově otevřeném IC v Hradčanech od 11.5.2007
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek