Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 190 - Hřensko


Popis

Obec v místě, kde Labe opouští Českou Republiku. Východisko do Soutěsek a na Pravčickou bránu.


Mapa

Navštívil jsem Hřensko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny - KONZUM, Hřensko 105
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum U Fořta na Mezní Louce
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Hřensko 71
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°52'27"N 14°14'34.22"E
Hodnocení:
2.676
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 190 - Hřensko


08.05.2022 - dostupná bez problému
28.10.2021 - dostupná bez problému
13.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Richard Špilka
Richard Špilka
Znamka
U Fořta dostupná bez problému
 
Milan Kudláček
Milan Kudláček
TZ
Když jí zapomenete koupit přímo v Hřensku jako
já :) Tak bez problému dostupná v IC U Fořta na Mezní Louce.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů v íčku Hřensko 71.
Mají zde tz 189,190,182,2138,2507 a LS Hřensko.
Parkování jsme neřešili, přijeli jsme busem.
Doporučuji, spojení tu mají více než použitelné...
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Zastavil jsem hned před inf. A když jsem vetnamce řekl že tu budu jen 10 min tak mě nechala takže jsem koupil známky a pryč.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Město suvenýrů - 14.8.2018
Je to nejníže položené město v ČR a spolu s blízkou hranicí s Německem je to ráj pro sběratele suvenýrů. Budovy zakleslé ve skále působí jako z jiného světa, vše je s patřičně šílenou přirážkou :)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Hřensko
Známka zakoupena bez problémů v IC. I když jeden problém se vyskytl. Když jsem parkoval před infocentrem, přišel ke mně vietnamský trhovec a něco mě svojí češtinou, které jsem absolutně nerozuměl začal povídat. Asi se mu nelíbilo, že jsem zaparkoval přímo před jeho stánkem s velice cenným zbožím. Tak jsem mu to vysvětlil svojí jadrnou češtinou, on dal pokoj a já si v klidu TZ zakoupil.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Město vietnamských stánků.
Městečko by bylo samozřejmě útulnější, kdyby zde nebylo tolik vietnamců se svými stánky, ale holt to k tomu tak nějak patří. Co určitě doporučuji navštívit, je zrekonstruovaná bývalá plynárna, opravdu moc pěkná stavba. Když si odmyslíte trhovce, jsou zde k vidění i krásně opravené domy a hotely, to vše je umocněné obklopujícími skalami. Íčko je velmi dobře zásobené a obsluha příjemná.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Tz
V IC na nábřeží.
 
Tereza Míšková
Tereza Míšková
TZ Hřensko
Okolní příroda samozřejmě nádherná, ale... Jakási "promenáda" plná vietnamských stánků a předražených restaurací pro německé turisty, velmi to kazí celkový dojem z tohoto místa :-(
 
Vít Mrhal
Vít Mrhal
No. 190 Hřensko
Známka bez problémů dostupná v infocentru přímo v Hřensku na rohu u hlavní silnice.
 
Adam Mohelnický
Adam Mohelnický
14.3.2015
TZ.190 zakoupena včetně TZ.182, TZ.189 v infocentru hned na rohu. Překvapilo mě, že i v březnu mimo sezónu bylo v sobotu odpolene otevřené. Jinak město je jedna velká vietnamská tržnice což je dost škoda.
 
Libor Marek
Libor Marek
19.09.2014
TZ koupena v IC v Hřensku (mají i TZ 182 a TZ 189). Pěkné zajímavé místo - nejvíce se nám líbila nádherná a trochu ukrytá stavba plynárny, velmi fotogenické!
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
TZ v prodeji v infu v Hřensku.(rohový dům na na nábřeží).
Samotné město nic moc.Souhlasím s předchozími příspěvky-je to jedna velká tržnice,a samá restaurace pro německy mluvící návštěvníky,kde vlastně není proč se zdržovat.
 
K + E
Hřensko
TZ dostupná asi pouze v infocentru v Hřensku (na pobřeží Labe) jinde jsme jí neviděli. Souhlasím s předchozím příspěvkem, že Hřensko je spíše o tržnici a předražených restauracích pro německé turisty.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
Hřensko
Z Děčína jsme pluli po Labi do Hřenska. Cesta stojí 100 Kć/os i děti platí. Ale stojí to zato. U přístavu v Hřensku je íčko, kde jsme koupili známku, vybavili se mapou na cestu a šli k Bráně. Doporučuji nejprve na Bránu a potom zpět Soutězky.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 8. 2013
datum návštěvy
 
Pavla
23.7.2013
IC má pauzu od 13-14 hodin. Ve 14 hodin přišel mladík a nalepil na dveře lístek - polední pauza 14-15 hodin. Vše pro turisty :-(
 
libor
Známku jsme koupili v IC. Hřensko, spolu se známkami 182,189,181. Na budově infocentra je cedulka s ryskou a datumem ,kam až sahala voda v roce 2002.
 
Pardubitzer
HUMUS!
Vůbec nejde o Vietnamce, ti prostě vydělávaj, to je přirozený...jde o to, že to nevadí místním, tolik nevkusu a hnusu na jednom místě se vidí fakt málokde. Strávil jsem teď týden v Jetřichovicích a pro mě do té doby neznámé České Švýcarsko si užíval, ale cesty do Německa případně na Pravčickou a do soutěsek přes Hřensko byly smutné. Odporný tržiště, dutyfreeshopy, rozpadlý bordely, vzteky jsem řval...ale jeden obrovskej, veřejnej a nehynoucí dík obsluze v poslední hospodě směrem k Pravčický! Zapomněl jsem tam slušně plnou peněženku a k mému absolutnímu úžasu jí (navíc velmi milá) servírka zachránila a vydala :) díky moc, nečekal jsem to
 
Tatík
Turistických známek (včetně soutěsek a Pravčické brány) dostatek v konzumu v Hřensku-u kostelíku. Městečko se opravdu nezměnilo za ty roky, co jsem tu nebyl, snad jen opravené nábřeží Kamenice po povodni před dvěma lety.
 
romik
Včera jsme podnikli pěší výlet z Hřenska na Pravčickou bránu, po červené na Mezní louku a poté po zelené na Mezní můstek , kousek podél vody a lodičkou zpět Edmundovou soutěskou do Hřenska. hezký celodenní výlet cca 13 km . Všechny známky k dostání na Pravčický , v IC Hřensko u Labe, ale i U zeleného stromu v Janově a v suvenýrech v Jetřichovicích . Doporučuju
 
Pinďa
Jetřichovice
TZ lze v zimním období, ale pouze v neděli, koupit v Jetřichovických suvenýrech.
 
Petr
Známky na OÚ bez problémů.Cena i známečka v pořádku.Krásné městečko,jen ti Vietnamci.....
 
magipriba
Známka za 30,- i s nálepkou v IC na obecním úřadě. Zájemci o denní tisk si mohou české noviny zakoupit hned ve vedlejším vchodě - na poště. Ale doporučuji si přivstat, dostávají jen omezené množství. K občerstvení mohu poradit hotel Labe naproti IC. Velmi příjemná obsluha.
 
Petr
Připojuji se...
Známka zakoupena bez problémů v Infocentru na oÚ,o to nic.Ovšem v kontextu s ostatními příspěvky asi vůbec nepřekvapí,že ač bez známečky,tak za 30 Kč.Prý teď normální cena,říkala slečna prodávající...
 
Paja-U
kiosek Mezimostí mimo provoz, Info bez obsluhy - pouze informační panely, na Pravčické pouze Pravčická brána. Pán ze stánku vedle kiosku v Mezimostí by rád TZ nabízel a nejen ji, ale k prodeji ji k vůli sousedovi (který má prý věčně zavřeno) nedostal.
 
K8
Prodejní místo
Moc pěkné je "Info" - a kdepak asi...
 
Milan
Souhlas s předchozími příspěvky, Napravo nalevo všude stánky s Vietnamci. Chtěl jsem si koupit do vlaku noviny a nikde nic. Tak jsem zašel na Obecní úřad na Informace a po zakoupení TZ se ptám, kde se dají v Hřensku koupit noviny. Odpověď: NIKDE!Zato trpaslíky a hadry kam se podíváš.
 
Plukovník
Velká ztráta času
Co se týká samotného Hřenska je to až ostuda ve srovnání s tím co je kousek za naší hranicí,nechápu logiku předraženého parkování,nemožnost si v okolí koupit obyčejné čerstvé potraviny,noviny a turistickou známku ani v infocentru nehledejte - slečna opakovaně krčila rameny,že "nedovezli".Je to obrovská ostuda,že světu nabízíme cigarety,chlast,trika s "bombardáky" ala Vietnam.Ani sem nejezděte.Pravčická brána to je 100 Kč za parkování,75 Kč za osobu vstup.Takže bohužel.To není o turistice a navrhuji známku odebrat.
 
Mirda a Ajka
Hrůza
Tak Hřensko je opravdu o ničem, je to jen zlodějské městečko, které vybírá nehorázné ceny za parkování, protože na okolních místech se nedá zaparkovat, jedině pod pokutou 5000kč. Vůbec nechápu, proč je něco takového zařazeno do Známek, podívat se na hotely a Vietnamce můžu kdekoli jinde. Všude kam se podívám si dělám fotky,ale zde nebylo co fotit.
 
Pavla
Ostuda !!!
Hřenskem jsem hrozně zklamaná. Těch vietnamských stánků je tam víc než je snesitelné. To obci nevadí ? Toto místo už nenavštívím.
 
Jableska
Hřensko
Hřensko jako takové se mi vůbec nelíbilo, jen jako východiště k soutěskám a jiným krásám Českého Švýcarska. Je to vlastně jedna velká vietnamská tržnice.
 
Nikušník
Nádhera
Dovolenou ve Hřensku a jeho okolí opravdu vřele doporučuji, dojeli jsme tam až z Ostravy a v žádném případě toho nelitujeme:) malebné městečko je zasazeno do kaňonku uprostřed nedotknuté přírody. Co bylo ale opravdu trochu komické, že se po celé hřenské kolonádě táhnou obchůdky našich vietnamských spoluobčanů. Nejsem rasista , ale tohle byla fakt síla:D No, sami se přesvědčíte. Co se týče ubytování, byli jsme tam v sezóně a bez problémů jsme našli. Upozorňuji vás ale, že ve Hřensku se chodí spát se slepicemi a po osmé hodině vás těžko někde ubytují. Toť taková malá rada na závěr:) Co sde týče známky, jsou tam 2 íčka a sehnali jsme ji bez problémů:)
 
Pavel Černý
Mylná informace
V Infocentru Českého Švýcarska v Jetřichovicích byla velice neochotná slečna. Tuto známku nemají - pouze č. 181 - Jetřichovice. Otevírají v 10.00 a nedala se umluvit na prodání známky, ani té co měla.
 
Aleš
Nejsou
Včera 25.8.2007 není známka jak na "bráně" tak ani v I centru
 
janča
Známka bez problémů v infu,jen Hotel Klepáč kde se mají známky\ prodávat se oravuje či co,takže musíte jako zpět k přechodu do ička.
 
golfoxovox
Známka bez problému k sehnaní v IC v Hřensku, ale mohu potvrdit předchoyí příspěvek, že na Hřensku samotném moc zajímavého není
 
HonzaH
Známku jsme koupili v kiosku Íčka na Mezní louze. Jinak Hřensko je hrozné, jedna Vietnamská tržnice vedle druhé (koupíte od ručníku po gypsového koně).Škoda.
 
Martina
Tak jsem byla ve Vietnamu a ani jsem nepotřebovala pas !!! Jeďte do Hřenska a ušetříte za cestovní náklady. Všem doporučuji: do města se dostaňte pěšky nebo veřejnou dopravou a to buď brzy ráno nebo pozdě večer. Jen tak můžete ocenit krásu lázeňsky působícího města, které je za dne neuvěřitelně kýčovitým tržištěm.
 
romana
Známku jsme koupili ve stánku s pohledama a suvenýrama na Mezné Louce
 
ptiger
známku jsem sehnal ve stánku HALLO, nebo tak nějak, ceny strašné, obsluha si čechů nevšímá, nakyslá zmrzlina brrrrr. Hřensko v celém švýcarsku nejhorší...
 
Stoupa
V informačním centru přímo u hlavní silnice měli TZ Hřensko v pohodě k dostání, slečna prodavačka byla i sympatická :-) Jinak kdo tohle městečko nezná, za shlédnutí stojí, pokud teda budete vnímat spíš přírodu než ty hejna pingpongů (měl jsem to štěstí být zrovna poblíž policejního zátahu na jejich tržiště, docela sranda). A ceny čekejte opravdu dost nekřesťanské, co se služeb týká.
 
Petr
Paní v kiosku, známek mají spoustu, byla velice milá a dokonce poradila, kde se dá dobře najíst za přijatelné ceny. Ostatní hrůza!!! Např. za cca 2 km dlouhou cestu k soutěskám zaplatíte 20 kč. Je to první palcená turistická trasa, co znám. Jinudy cesta k soutěskám nevede, tak mi to připadá jako pěkná zlodějna! Sem už nepojedu.P.S. Kemp v Mezní Louce byl taky pěkně předraženej.
 
karel
Známku mají v dočasně umístěném informačním kiosku na Mezní Louce (hned u odbočky na Meznou)
 
Josef
Hrensko
Soutesky jsou hezke, ale Hrensko a sluzby jsou udesne.Parkovani 30Kc/hodinu (to se od Prahy moc
nelisi). Navic volne misto nelze temer najit.Cele mesto plne Vietnamcu, stanku s fantou, rucnikama a
trpaslikama. Hruza. Vsude samy hotel a mini/super-market.Verejne WC ? 10 Kc !!!Informacni
centrum zavira v 17h.
 
Hana Burianová, MUDr.
Hřensko - město Vietnamců
Ale známka v ičku bez problému. Ičko dobře vybaveno.
 
Šemík
V infocentru známku neměli a ani nám neporadili že se máme zkusit stavit jinde. Skoda. Jediny doklad ktery
mame je z parkoviste nejakyho penzionu. Byli jsme tam trikrat ale vzdy ve spatnou dobu, naposledy jsme tam
jeli jen kuli znamce... ach jo! Samotny mesto je plny vetnamcu nikdy v zivote sem je nevidel v takovym
mnozstvi! Pekne se skovavaji pred fotakem. Mizerove! Tezko rict jestli to vubec stoji za navstevu, mozna v
porovnani s Nemeckem kde si umi udelat poradek a paradoxne za timhle jezdi k nam a o to hur to vypada u nas.
 
Martin M. Zikeš
U Klepáče prodávají pouze TZ z Hřenska. Ostatní prý mají zakázáno prodávat! Takže Soutěsky jsem koupil v
pokladně u pramiček a Pravčickou jsem už měl.
 
Danča
V Klepáči jsme byli 30.7.2004 a měli všechny 3 TZ.
 
Filip a Martina
v Klepáči už známku mají a bez problému jí prodali a mají tam i soutěsky a pravčickou bránua taky tam mají
papouška Žako
 
dan tenčl
informace :
v klepáči známku neměli, do ostatních prodejních míst v hřensku jsem se nedostal.
 
Hříbek
TZ jsem nesehnal, nepamatuji se kde všude jsem se ptal.
 
Bob
14.7. užve Hřensku skoro všechno funguje (samozřejmě mimo Infa, budova včetně obecního úřadu vystěhovaná,
bohužel jsem nezjistil kde), ale známka je v restauraci Klepáč, ovšem asi zbytky po povodních. Očko na
pověšení má TZ rezavé.
 
Pavel
22.6. bylo Hřensko ještě dost odříznuté od okolního světa. Ale snad už mají otevřít hr. přechod s Německem a
hlavně příjezdovou komunikaci k němu, takže cestovní ruch se bude moci zase rozvinout.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek