Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1501 - Hudlice Josef Jungmann


Popis

Josef Jungmann se narodil v Hudlicích u Berouna v rodině chudého řemeslníka, byl to český filolog, lexikograf, spisovatel a překladatel. Celý život se pokoušel o položení teoretických základů novému vývoji češtiny.

Mapa

Navštívil jsem Hudlice Josef Jungmann

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rodný dům J. Jungmanna, Hudlice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°57'39.47"N 13°58'14.28"E
Hodnocení:
2.676
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1501 - Hudlice Josef Jungmann


21.08.2021 - dostupná bez problému
21.04.2021 - dostupná bez problému
26.09.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka dostupná na úřadě.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Hudlice
Po zavolání na telefonní číslo uvedeném u vstupu k rodnému domku paní za chvilku přišla a celým roubeným stavením s pěknou expozicí mě provedla. Známka a razítko byly k mání. Za návštěvu stojí i Hudlická skála nad obcí. Dnes super výhled na celé okolí.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
TZ k dispozici na OÚ společně s výroční známkou k 1.výročí rozhledny "Máminka" a razítkem. Z velmi pěkné rozhledny je nádherný kruhový výhled. Doporučuji také odbočku v Hudlicích na "Hudlickou skálu" (cca 800m od OÚ)rovněž s pěkným výhledem do okolí.
 
Vítek
Hudlice
28.9.2015 jsem byl v Hudlicích.V hospodě u Jungmanna známku neměli a rodný dům byl zavřen.Když jsem na kole vyjel na rozhlednu čekalo mě velké překvapení.U rozhledny byl stánek s občerstvením a prodávali tam známku za 25 kč!!!Ale jsou tam jen při vybraných akcí.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Hudlice
Prohlídka rodného domku J. Jungmanna po domluvě s průvodkyní, než přišla, stihli jsme se podívat i na Hudlickou skálu. Turistických známek dostatek.
 
Libor Marek
Libor Marek
25.05.2014
TZ zakoupena přímo v rodném domě. Stačilo zavolat na telefonní číslo a paní průvodkyně do 10 min. přišla. Moc pěkná chaloupka i prostředí.
 
hoonzik
TZ jsem koupil na OÚ v Hudlicích
 
HonzaB
Když jsem dorazil k Jungmanovu domku bylo zavřeno, ale stačilo zavolat mobilem na telefonní číslo uvedené na ceduli a přišla příjemná paní, která provedla expozicí a podala zajímavý výklad o Jungmanovi. TZ bezproblémů k dispozici. Příjemné místo.
 
jerry720
Hudlice.
Návštěva v sobotu 09. 04. 2011 okolo 13.00 h. Ačkoliv mělo být otevřeno, tak tomu tak nebylo. Zbylo mi tak okouknout chaloupku zvenčí, projít se okolo kostela a pokračovat dál v cestě. TZ jsem překvapivě sehnal v "Íčku" v Křivoklátě.
 
Petr70
I tuto TZ jsme získali v IC Křivoklát. Jsme moc rádi protože její získání přímo v Hudlicích je asi malý zázrak.Byli jsme tam minimálně dvakrát a vždy bez úspěchu.
 
Martina
Na vratech i webu uvedena otvírací doba, která se dle sdělení místních nedodržuje. Nutno zavolat na uvedené tel číslo a ochotná paní průvodkyně během chvíle přijde.
 
Béďa
Návštívil jsme toto místo v neděli 23.8. v 16,07 hod. Bohužel, bylo zavřeno, i když na vratech bylo napsáno, že v neděli mají až do 17,00 hodin.Takže zase někdo lhal................
 
JirkaK
Do Hudlic jsme přijeli dne 6.8. před 14. hodinou. Zavolali jsme na uvedené číslo na bráně a paní průvodkyně za 10 minut přišla. Známek i suvenýrů mají dostatek. Paní průvodkyně je velice milá a ochotná. V samotném domku je na prohlídku 6 místností.
 
AFIk
TZ v současné době seženete pouze na obením úřadě. Památník je z důvodu úmrtí průvodkyně dočasně uzavřen.
 
Honza
Hudlice
Památník sice není ještě otevřen-až v květnu pravděpodobně,ale známka je dostupná přes týden na OÚ. Mají pěkné razítko, pohledy a suvenýr. Vesnice pěkná,taková staročeská klasická....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek