Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1531 - Hvězdárna Karlovy Vary


Popis

Návštěvníci si mohou prohlédnout stálou expozici hvězdárny.

Mapa

Navštívil jsem Hvězdárna Karlovy Vary

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hvězdárna Karlovy Vary (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°12'54.62"N 12°54'19.09"E
Hodnocení:
2.613
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1531 - Hvězdárna Karlovy Vary


12.04.2018 - dostupná bez problému
30.03.2018 - dostupná bez problému
12.11.2017 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
POZOR
Nějak jsem to popletl, že má být otevřeno o státní svátek. Ale měli jsme štěstí, protože jsme zastihli pracovníka hvězdárny, který si právě sedal do auta. Když mu přítelkyne sdělila, že chceme jenom 2 TZ, byl velmi ochotný a prodal jí je. A sdělil jí, že máme velké štěstí. Že jsou to poslední TZ, které má a že hvězdárna se bude bourat a stavět nová. Ta stávající je v havarijní stavu.
 
Jaroslav Melichar
Jaroslav Melichar
Bourani hvezdarny
Dnes pri navsteve jsme byli informováni, ze letos by se hvezdarna mela zbourat a v prubehu pristiho roku postavit nova.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
25. 02. 2016
Dopředu jsme si domluvili termín návštěvy, tel. jsou uvedeny na webu. Průvodce nás kontaktoval kdy a v kolik hodin máme přijet. Jeho výklad byl naprosto skvělý, poutavý, všechny zajímavosti logicky vysvětlil. Trochu mne na závěr ale zamrzelo, že jsme oblohu dalekohledy nepozorovali, údajně nebyla správná viditelnost, i když pro mne laika byla obloha čistá, bez mráčku.
 
Libor Moulis
Libor Moulis
Spokojenost
Děkuji pracovníkům hvězdárny za skvělý přístup. Absolvovali jsme přednášku o sluneční soustavě a krom turistické známky jsme si odnesli ještě spoustu souvisejících věcí a krásný zážitek.
 
Marcela Vargová
Marcela Vargová
Nechutný zážitek
Bylo otevřeno tak jsme vešli dovnitř,nevrlé přivítání co tady děláte jak jste se sem dostali.Říkám bylo otevřeno.Jste objednaní?Ne,chtěli bychom si koupit známku.Známku vám neprodám musíte být objednaní přes internet.Říkám jsme z daleka a na prohlídku nechceme,chceme jen známku.Po nechutné debatě,že pána už to nebaví mi nakonec známku prodává s přednáškou jak se vlastně známky sbírají.Odcházíme ven mimo objekt a pán za námi vybíhá a rozčileně nám dává další přednášku o sbírání známek.Nemáme zájem o další nechutnou debatu,odjíždíme znechuceni jednáním pána o kterém nevíme kde ho zařadit.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ mimo otevírací dobu
K hvězdárně jsme se dostali neobjednaní v 11 hodin, tedy mimo návštěvní hodiny a na ochotné osazenstvo jsme štěstí neměli. Dozvonili jsme se, ale bylo nám řečeno, že známky jsou k dostání pouze přesně v 16 hod. ve vybrané dny.
 
P.Burian
Získal jsem známku bez problémů ač bylo mimo návštěvní hodiny a ještě mi ochotný pán přidal propagační literatůru.
 
Myšák
Nelze posuzovat obal, když neznám obsah
Nevím, proč Kristy13 hodnotí stav místa podle obalu, ale rád bych moc poděkoval za včerejší zážitek, který máme s rodinou... Včera jsme byli na hvězdárně přítomni úžasnému programu, který stál fakt za to. Karlovarská Noc vědců byla natolik úžasným zážitkem, že se na hvězdárnu rádi vypravíme opět znovu. Od pracovníků jsme se dozvěděli, že se hvězdárna potýká s problémy řadu let a že se její ředitel snaží tento stav změnit. To, že jde o jedinou hvězdárnu široko daleko zde v západních Čechách, kde je možné v současnosti přijít každý den, bylo pro nás také milým překvapením, o kterém jsme nevěděli. Když jsme zjistili, že v Karlových Varech nejsou studenti vysokých škol, kteří by zde pracovali, protože všichni mizí po maturitě na vysoké školy jinam do republiky, je vůbec zázrak, že tento funkční skanzen, který prezentuje astronomii veřejnosti s technikou, kterou jsou rádi že mají, je vůbec se stavu, v jakém hvězdárna je. Hvězdárnu totiž vybudovala v 50.letech parta nadšenců a letos si připomíná 48 let existence a díky nedostatku financí je stále ve stavu, v jakém je. Nereprezentativním. Přesto umí dělat akce, které nadchnou. Úžasným zážitkem bylo jak představení Noc oživlých vědců, tak velmi příjemně nás překvapil dvanáctiletý Alex Peterka, který údajně na hvězdárně působí již čtyři roky a začal jezdit na zde pořádané tábory. Včera měl přednášku o neutrinech, což je dokladem toho, že spolupracovníky má hvězdárna mladší, ale o to zapálenější. A velkým překvapením pro nás bylo, že zde léta pořádají astronomické tábory pro děti od 8 let. Turistickou známku jsme si samozřejmě zakoupili. Víte, když přijdeme na nějaký hrad, také občas zažijeme nějakou tu prohlídku, kde říkáme - to bylo hrozné, ale pak přijde den, kdy to stojí za to. Pokud někomu vadí, že musí zvednou telefon a předem se domluvit, pak mi věřte, že příště to udělám velmi rád, protože tak aspoň budu mít jistotu, že nebude zataženo a já budu moci na hvězdárně pozorovat noční oblohu s fundovaným výkladem zapálených spolupracovníků. A pokud si někdo necháváte posílat turistické známky poštou, pak nechápu, proč je vůbec sbíráte. Přeji krásný den, hodně jasných nocí, úspěchů s rekonstrukcí starého, leč aktivního objektu a hvězdárně hodně spokojených návštěvníků.
 
Kristy13
Dlouho jsem přemýšlela, jakým slovem ohodnotit toto místo a bohužel to nejde jinak než "zklamání". Že je otevírací doba hvězdárny hodně omezená, resp. že pokud se člověk chce podívat dovnitř, musí se víceméně objednat dopředu, jsme věděli (tímto všem zájemcům o návštěvu interiéru vřele doporučuji podívat se na jejich www stránky), nicméně jsme se těšili alespoň na architektonicky zajímavou stavbu hvězdárny... První, co vás zaujme, je plot z "báječného světa koroze", u vstupní dvojbranky potom rozpadající se dřevěný domeček (zřejmě prodejna vstupenek), na jehož stěně se dozvíte informaci, že hvězdárna není schopna mimo otvírací dobu zajistit prodej známek, známky vám nezašle poštou (to docela chápu) a že pokud máte zájem, máte zavolat na nástěnce uvedené telefonní číslo... Při pohledu na nedobytnou, leč rozpadající se budovu hvězdárny (na tomto místě podotýkám, že jsme nebyli vevnitř, takže nemůžeme posoudit interiér ani služby), jsme se neubránili pocitu, že by celý komplex potřeboval kompletní rekonstrukci a že to, co je na něm momentálně nejhezčí, je právě TZ.K hvězdárně vede žlutá turistická značka z Karl. Varů, pokud jste po ní nešli, doporučuji se na ni napojit, provede vás po krásných lesních cestách, vyhlídkách a dalších zajímavých místech, které by si podle mě zasloužili poctu zvanou TZ mnohem více než karlovarská hvězdárna.
 
Mirek
Hvězdárna je dočasně mimo provoz,deně od 10,00 do 15,00 hod možno vyzvednout.Jinak po telefonické dohodě určitě.Takže sem známku zakoupil.
 
Medvěd
Známku jsem dnes - ač neobjednán a nikým nečekán - v nedobytně se tvářícím objektu zakoupil. Tím vyvracím Čestmírův příspěvek, protože já známku koupil po zazvonění relativně v pohodě - holt záleží na koho člověk zrovna narazí, já měl štěstí.
 
rrrrr
rrrr
nádhera.nádherná fasáda
 
Vavřík Ag
Proč má toto místo známku opravdu nechápu. Známka se sehnat nedá a vzhled hvězdárny je přímo odpudivý. Chápu, že někoho pozorování hvězd baví, ale proč musí mít toto jinak ničím nezajímavé místo hned známku? Je plno míst, která by si to zasloužila více.
 
Čestmír
Mimo otvírací dobu (léto St,Pá,So 15÷17, Ne 14÷16; zima St,Pá 15÷17) známka nedostupná, a to i v případě přítomnosti osazenstva hvězdárny. Uvedeno na vstupu a bohužel to platí. ("Nejsme tu od toho, abychom prodávali známky, ale abychom lidem něco ukázali" - beru, uznávám, že to může rušit od přípravy pozorování, ale stejně to zamrzí - na opačný konec republiky se člověk každý den nedostane)
 
Štěpánka
"Obsluha" byly děti asi kolem 18 let. Jedna rádoby vtipná slečna na pokus jednoho z návštěvníků o vtip odpověděla, že nás klidně může nechat stát venku (v 10 v noci!!!). Navíc měla v průběhu pozorování velmi "vtipné" poznámky na úkor nás, pozorovatelů laiků. Tímto bych příslušné slečně chtěla vzkázat, že by možná měla nechat pubertu za dveřmi, pokud obsluhuje dospělé lidi a má alespoň trochu zájem na tom, aby se jim návštěvníci vraceli. Ostatní obsluha byli chlapci, ti byli vcelku příjemní.Ve hvězdárně jsme byli v ty údajně nejlepší pozorovací dny, totiž 9.-10. 5. 2008. Viděli jsme saturn, měsíc, jakousi hvězdokupu (M13) a dvojhvězdu...V místnosti dole mají počítač, do kterého si můžete zadat vaši váhu a on vám vypočítá, kolik byste vážili na jednotlivých planetách. Papír s informacemi vám vytisknou na památku.Jinak doporučuji udělat si rezervaci na www stránkách, ani ne tak proto, že by chodilo tolik návštěvníků, že by si neměli kam sednout, ale spíš proto, že pokud si rezervační formulář vytisknete a přinesete s sebou, dostanete na každou objednanou vstupenku 10kč slevu (i na už tak zlevněnou studentskou vstupenku).PS. pokud vám pustí film a nepujde zvuk, nebo video bude poněkud statické okamžitě se přihlašte. My jsme seděli v domění, že výklad patří k obrázku, který byl na plátně už asi 5 minut pořad stejný a opravdu to nebyl záměr tvůrce videa.
 
Jarda Fredo
Otevřeno od dubna
Do konce března rekonstrukce. Viz její www stránky.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek