Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 357 - Hvězdárna Ondřejov


Popis

Středisko astronomického výzkumu v Čechách z roku 1898.

Mapa

Navštívil jsem Hvězdárna Ondřejov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Astronomický ústav - pokladna, Ondřejov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-východ
Poloha:
49°54'54.63"N 14°46'51.58"E
Hodnocení:
2.814
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 357 - Hvězdárna Ondřejov


27.05.2023 - dostupná bez problému
27.05.2023 - dostupná s menšími problémy
19.08.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Po předchozí domluvě zakoupeno i ve všední den. Chce to mít trochu štěstí, aby byla přítomna průvodkyně.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Hvězdárna je otevřená jen o víkendu.V areálu astronomického ústavu jsem nepotkal ani nohu, tak jsem se prošel po parku a upaloval dál. Ale místo je to moc pěkné a perfektně upravené.
 
Libor Vykoupil
Libor Vykoupil
známka
Tak je to, když člověk nečte diskusi před, ale po návštěvě. Prošel jsem se ve středu mrtvým areálem, o účtárně jsem nic nevěděl. A to jsem si posléze doma přečetl, že mám z Hrusic jen jednu známku a ony jsou tam dvě. Kolem hospody s tou druhou jsem samozřejmě šel, ale řvaly tam moc děti, tak jsem nezašel na kofolu.
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Pěkné místo
Pěkné místo, v létě je tu krásně, Fričovi to vybrali dobře. Zajímavá historie, spousta věcí k vidění. Trochu zklamala paní průvodkyně, která má dobře naučenou historii, ale technicky moc zdatná není, tak nečekejte odpovědi na otázky typu kolik váží vyvažovací závaží na dalekohledu, nebo jak dlouho trvá cesta k některým planetám. Ale jinak určitě stojí za návštěvu.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
zajímavé místo
velmi zajímavá dvouhodinová prohlídka a super průvodkyně, TZ měli
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Hvězdárna je moc pěkná. Perfektní pruvodkyně která se nám věnovala víc jak 2hod.
 
Zvězdárna Ondřejov
TZ bez problémů k dostání při zahájení prohlídky. Zcela určitě doporučujeme prohlídku jak areálu Astronomického ústavu, tak i muzea. Děkujeme rovněž skvělému průvodci (a současně zaměstnanci).
 
kamion1
ondrejov
Super výlet,kousíček od Prahy.Návštěva HRUSIC je při cestě na dálnici D1 kde naleznete další známkové místo, pro děti fantastické zážitky s kocourem MIKEŠEM a malířem Josefem Ladou.
 
Wilda
Putovní známka
Potvrzuji Honzovu zprávu. Mají ještě putovní známky , ale už tak posledních patnáct kousků. Místo je to úžasné.
 
Honza
Známku jsem bez problémů sehnal v účtárně za Fričovou sochou.V pracovních dnech to není problém ani v zimě,navíc je pořád k sehnání putovní TZ (4.1.12).Jinak souhlasím s ostatními,že areál stojí za shlédnutí.
 
Michaela
V sobotu odpoledne (v říjnu) bohužel pokladna zavřená, v účtárně také nikdo nebyl.Areál je ale opravdu nádherný a rozhodně stojí za shlédnutí i bez známky..
 
raf
Znánka je i mimo hlavní sezónu dostupná v účtárně.
 
jerry720
Hvězdárna Ondřejov.
Návštěva v sobotu 24. 09. 2011. Krásné místo, super prohlídka, perfektně upravený park s tuzemskými i cizokrajnými dřevinami, pěknými stavbami a zajímavými kamennými plastikami. To vše umocněno vyjímečným úkazem při podzimní rovnodennosti, který se zobrazuje na žulové skulptuře "Od slunovratu ke slunovratu" od Zdenka Hůly. Místo, které určitě stojí za návštěvu. TZ, včetně putovní TZ, jsem bez problémů pořídil před začátkem prohlídky ve 13. hodin v pokladně Astronomického muzea Vojtěcha Šafaříka na centrální plošině.
 
eMPage
Toho dne jsem nebyl jediný, kdo si známku pořizoval včetně oné putovní. Prohlídky jsou pouze o víkendu a prodej je v tyto dny možný pouze v čase před prohlídkama, které jsou v 10, ve 13 a poté v 16 hodin.
 
Honza Pásler
V pracovní dny známka ke koupi v účtárně, to je domek za Fričovou sochou. Ochotná paní přidá i propagační materiály. A samozřejmě putovní známku.
 
Pinďa
Prodloužená
Má být otevřeno ještě 1. a 2. října. Je to poslední šance na PTZ. Ještě jsou na skladě za 25,- ká
 
pavla
TZ v prodeji před prohlídkami (sobota a neděle 10,13 a 16) které trvají více než 2 hodiny. Dnes vyndal pan průvodce z muzea dalekohled a bylo možné se podívat na slunce. areál hvězdárny je plný zajímavých staveb a uměleckých děl. Stojí to za to!. A vemte si foťák, pohledy se stavbami v areálu už skoro žádné v prodeji nebyly, jen ty s planetami a jinými vesmírnými útvary v 3D úpravě. Tz jen za 25,-Kč a k tomu putovní. Výhledy do krajiny Posázaví krásné.
 
Nemluvící
Okolí hvězdárny nádherné. Bohužel jsme nevěděli, kde ve všední den známku koupit, odjeli jsme s nepořízenou.
 
martin
TZ dostupná pouze 15min před začátkem prohlídky,jinak je pokladna zavřená.
 
Jan Lutrýn
TZ i se samolepkou za 25,- včetně putovní známky, prostředí hvězdárny velmi příjemné. návštěva jako vždy poučná.
 
Libor
04.06.2011 - TZ i putovní TZ na svém místě (zakoupeny před 10:00, kdy je prohlídka), na prohlídce jsem sice s malými dětmi nebyli, ale celý areál s řadou "satelitů" a "kopulí" v krásné krajině stojí určitě za to
 
iva
zajímavé místo - turistická známka dostupná ve všední den dopoledne v areálu v domečku za sochou (účtárna) spolu s putovní známkou za 25.-
 
Láďa
Putovní
Kdo si chce udělat jen hezkou procházku a opatřit si putovní známku, jsou už k dispozici ! V pracovní dny v po-pá 8-14 (v pá do 13) si jí můžete koupit spolu s TZ 357 v historické části hvězdárny v bývalé pracovně J.J. Friče.
 
crusia
Krásné místo, určitě stojí za návštěvu i mimo prohlídkovou dobu (tedy v pracovním týdnu). Známku jsem v pohodě sehnala v účtárně, kde ji během pracovní doby rádi prodají (velmi ochotně poskytnou i razítko), takže s prázdnou určitě neodejdete.
 
Pompl
Velice zajímavá prohlídka a výklad. Pan průvodce je odborník,který v ústavu pracuje a tak vám rád zodpoví všechny dotazy. Za 40 kč skoro dvouhodinovázajímavá prohlídka to se dnes jen tak nevidí. Mohu jen doporučit.
 
Gabriela Žvejkalová
Hvězdárna Ondřejov
Zdravím ! Byla jsem na Hvězdárně s dcerou v rámci Vernisáže výtvarné soutěže "Vidím vesmír". Byla nám umožněna i prohlídka staré kopule a 2m dalekohledu. Pan průvodce byl úžasný. Děkujeme, strávily jsme tam s dcerou moc hezké odpoledne! Děkujeme. Gábina
 
petr kl
Známka je dostupná ve všední dny na obecním úřadě.
 
Tatík
Turistických známek dostatek, začátek prohlídek viz níže. Vstupné 40,- (20,-) Kč, prohlídka trvala devadesát minut, pro děti trochu moc odborná, ale aspoň si zatočili klikou observatoře.
 
milan švehla
Známka dostupná 15 minut před začátkem prohlídek v letních měsících v so +ne na pokladně muzea hvězdárny. Zač. prohlídek: 9:00, 11:00, 13:30, 15:30. Moc zajímavé. Ta hospoda tak strašná není, ale TZ jsem tam nehledal - radši.
 
simeon
Od května
Hvězdárna je otevřená jen o víkendu, a to od května! Dokonce jsou i dané časy na prohlídky. Jednou jsem tam byl na den otevřených dveří, je to zajímavé, koukáte dalekohledem, vidíte skvrny na Slunci apod. Rozhodně to stojí za zhlédnutí. Ne tak vesnice, ve které toho moc není a kde se známky skutečně neprodávají. Je nutné upozornit, že putyka U Kyclerů je tragédií, natož aby tam měli známku. Bylo mi řečeno, že známky už nebudou, odhlásili je, protože údajně nechodily. Takže pouze na hvězdárně!
 
Shawadu
V restauraci TZ neprodávají a dle obsluhy ani nikdy prodávat nemíní!! Takže si v tom laskavě udělejte pořádek!! Na hvězdárně je k mání pouze o víkendech.
 
TYMA
Na hvězdárně všude zavřeno, v restauraci se tvářili, jako by o známce slyšeli poprvé.
 
MUDr Vladimír Henzl
V restauraci známku nemají, prý vyprodáno, najít pokladnu na hvězdárně je umění, byl jsem tam kolem poledne a poradil jeden hvězdář, abych zašel do jídelny, tam jsem pouze hlasitě popril obědvající dav o známku a paní z účtarny se zvedla, známku prodala s úsměvem (šla se mnou do účtárny)
 
Bali
Varování a doporučení
Nekupovat ynámku u Kyclerů chce za ní 40kč a hlavně uš je nemá,radeji dojít na hvězdárnu tam je maj na dvou místech.otevřeno maji každou sobotu a neděli od 10:00-15:00.Nádhera superjedu eště jednou.
 
Myska7
Bylo by to určitě nádherné místo, ale bohužel mají otevřeno jen v sobotu a v neděli, v restauraci u Kyclerů měli sice otevřeno, ale nepříjemná paní hospodská sdělila, že známky nemají a ani mít v nejbližší době nebudou, protože by je musel někdo objednat...
 
Petr
ad Petula
Dne 11.3.2006 restaurace otevřena - sympatická slečna známku ovšem neměla... Jinak hvězdárna je nádherné
místo, vřele doporučuji!
 
Petula
Do 4.1.2006 známku neseženete, restaurace u Kyclerů má zavřeno. Areál astronomického ústavu AVČR je přístupný
kdykoliv jako park, kde je spousta architektonicky zajimavých budov (včetně hvězdáren postavených bratry
Fričovými roku 1898), hvězdárenských parabol a okrasných stromů (i s jmenovkami - oceňuji). Docela jim takové
pracovní místo závidím :) Návštěvu vřele doporučuji i mimo prohlídkové hodiny.
 
Ilona
Znamka je bez problemu dostupná v restauraci.Opačný případ je Hvězdárna Ondřejov,kde nenajdete ani človíčka
ani označení prodejního místa.
 
hugho
Ve středu 13.7. nám ji bez problémů prodali v hospodě naproti autobusové zastávky Ondřejov, náměstí. Název
hospody si nepamatuju, ale asi to je ta u Kyclerů. (: Jinak na hvězdárně stále platí, že prodávají jen o
víkendech před prohlídkou.
 
Luboš
Dostupná o víkendech až od května. Možná, že již pár známek má paní účetní během pracovní doby v týdnu ve svém
šuplíku. Je to tam ve hvězdách, takže raději volejte dopředu.
 
míša
otevřeno až od května
Bohužel, jsme bez známky, hvězdárna otevírá až v květnu...
 
Granule
tel. 323649201, www.asu.cas.cz
 
Granule
Posázaví
Nejprve jsem se také napálila a při návštěvě v týdnu jsem zde nikoho nezastihla. 4. 9. 2004 jsem sem jela
pouze pro známku, abych pravdu řekla nejsem moc technický typ. Otevřeno je stále pouze SO a NE a prohlídky
jsou v 9.00,11.00,13.30,15.30. Známky, vstupenky se prodávají 15 minut před prohlídkou na plošině - muzeum.
Zde mají i nějaké pohledy a razítka. Pán přišel asi o 5 minut později, takže v 10.50. Měli jsme co dělat,
protože jsme chtěli stihnout prohlídku Ladova muzea v Hrusicích a tam jsou prohlídky také v celou hodinu.
Musím přiznat, že vyjímečně jsme byli autem, ale i přesto to byl docela výkon. Prohglídku jsme však stihli.
Hodně zdaru při lovu.
 
katka
Známky nejsou..
Hvězdárna je hezká a je zajímavý výklad, jen známky nemají. Jsou prý už 2 měsíce objednané..
 
Tomáš
Paní v pokladně sdělila, že známky došly. Takže je jedno, kdy tam pojedete... Jsou údajně objednány, tak kdo
ví.
 
Hynek
Ano, bohužel i o prázdninách jsou TZ dostupné pouze o víkendech před prohlídkou. Takže hvězdárnu jsme si
prohlédli sami a o známku si napíšeme. Použijeme naše foto u kopulí jako důkaz.
 
Slunce
Nic moc
Hvězdárna stále otevřená jen o víkendu, a to málo. Známka dostupná pouze před prohlídkou. Do kanceláře nás
nepustili (i když v ní lidi byli). Park kolem kolem hvězdárny celkem zajímavý. Hezký kostel a lípy na návsi.
 
Luboš
Otvírací hodiny předem
Dnes jsem navštívil hvězdárnu. TZ prodávají pouze 15 min před prohlídkami, ale já se trefil do přestávky.
Čekat jsem nemohl. Takže příště musím nejprve zjistit otvírací dobu.
 
pETR nOVÁK
není to zas taková tragedie
Na hvězdárnu jsme dojeli v letě, zcela mimo jakékoliv vymezené hodiny pro prohlídku a když jsme slušně
zaklepali v kanceláři, nejen ža nám známku prodali ale mému synkovi/2,5roku/věnovali vlastní pohledy s
razítkem hvězdárny..Holt metoda když mě někde vyhodí dveřma vlezu kománem se uplatnuje i při zhánění
turistiuckých známek,ale jinak milým sekretářkám díky...Petr
 
Pepa & Ája
Na hvězdárnu jsme se táhli v pátek a tedy zbytečně. Jinak náhorní plošina je zajímavá. Nejbližší hromadná
doprava je zastávka Ondřejov U pily (cca 1 km od hvězdárny), více autobusů jezdí ze zastávky Ondřejov-náměstí,
od hvězdárny cca 3 km. Pokud půjdete od pily do kopce po červené značce, dejte si pozor. Značka odbočuje ze
silnice (ta pak vede oklikou), ale šipka nejspíš chybí (nenašli jsme ji). Odbočka je zhruba v místech, kde je
vidět na hlavní budovu hvězdárny.
 
Bohumil Šmucr
To je pravda, navíc ani když byl mars po 60000 letech nejblíže zemi, nekonala se zde žádná pozorování pro
veřejnost. Pouze víkendy od 9:00 11:00 13:30 a 15:30 za 20 Kč cca hodinová a velmi pěkná prohlídka.
 
Ivana
Bohužel známku je možné koupit pouze o víkendu a to vždy 15 minut před prohlídkou hvězdárny, která je možná
pouze 4x denně.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek