Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2368 - Hvězdárna Veselí nad Moravou


Popis

Slavnostní otevření hvězdárny proběhlo 31. srpna 1963. V dnešní době hvězdárna funguje jako kulturní zařízení, orientované na popularizaci a vzdělávání v oboru astronomie. Hvězdárna nabízí širokou škálu programů jak pro veřejnost, tak pro školská zařízení. Jednotlivé pořady jsou sestavovány s ohledem na věk posluchačů. Pro nejmladší návštěvníky je připraven program, který je seznámí s nejbližšími tělesy naší planety. www.hvezdarna-veseli.cz/


Mapa

Navštívil jsem Hvězdárna Veselí nad Moravou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hvězdárna, Benátky 32, Veselí nad Moravou (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Hodonín
Poloha:
48°57'15.1"N 17°22'10.75"E
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2368 - Hvězdárna Veselí nad Moravou


25.10.2024 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
26.10.2018 - dostupná bez problému
08.06.2018 - dostupná bez problému




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Bez objednání otevřeno jen v pátek večer.
 
Ladislav Schwarz
Ladislav Schwarz
Info
TZ je dostupná opravdu jen na hvězdárně a je to odbočka ze silnice č. 54 vpravo od Bzence při vjezdu do Veselí nad Moravou a nelekněte se, pojedete po nezpevněné cestě. Další informace jsou na webu hvězdárny.
Poloha: 48°57'15.1"N 17°22'10.75"E
v měsíci říjnu bylo otevřeno každý pátek od 19:00 hodin.
 
Jan Štěpán
Jan Štěpán
TZ nedostupná
TZ se prodává pouze v hvězdárně, kde Vám prý otevřou po předchozím zavolání. Když jsem však volal, bylo mi řečeno, že se do hvězdárny nikdo nechystá, a tak tam nepojede prodávat jednu TZ. Ani v IC ve městě o tomto přístupu nevědí.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
TZ
Vypadá to,že otevřeno je až večer od 19 hodin.V IC a v muzeu známku nemají.
 
jiří lichý
jiří lichý
nikdo tam nebil
a kdy je vubec otevřeno nebo aš večer
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Hvězdárna je dosti skrytá a nenápadná na okraji obce Veselí nad Moravou. Jednoduše musím říci, že skvělý zážitek. Na pozorování jsme byli jen 3 osoby, takže bylo spoustu času na vše, ale hlavně skvělý výklad pracovníků hvězdárny. Ne moc odborný, vysloveně pro laiky, ale velmi příjemný a vtipný. Pozorovali jsme krásné objekty na jarní obloze, prostě paráda. Opravdu doporučuji.
Nejúžasnější na tom všem je, že vstupné bylo jen neskutečných 20 Kč. Celé pozorování trvalo 2 hodiny! TZ zakoupena u průvodce. Zásoba dostatečná za standardních 30 Kč. K dostání též TN, což je skvělé.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2993 Turistických známek
3027 Výročních TZ
299 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceVelká letní hra o ceny
Soutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2025 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek