Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1339 - Isarno, keltská usedlost Letovice


Popis

Keltská vesnice plná života a řemesel z období před dvěma tisíci lety, kdy na našem území žili Keltové. Nachází se v Letovicích v prostoru bývalého lomu. Název Isarno je odvozen od starého keltského názvu pro železo.

Mapa

Navštívil jsem Isarno, keltská usedlost Letovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení U mě, Hostěnice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°33'9"N 16°33'41"E
Hodnocení:
2.319
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1339 - Isarno, keltská usedlost Letovice


31.08.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
06.07.2018 - nemají sběratelský předmět
27.09.2016 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Lze ještě objednat v Rýmařově, dnes došla poštou. Zatím mají na skladě.
 
Přem. Homolka
Nejezděte tam
Souhlasím s předchozími příspěvky. IC v Letovicích potvrzuje, že je zavřeno, zrušeno, konec.
 
Jan Štěpán
Jan Štěpán
TZ i místo zrušeno
v IC oznámeno, že TZ ani místo již neexistují
 
Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ
V infocentru jsem se dozvěděl,že tato usedlost,tedy i známka č.1339 je zrušena...
 
Jan Gröger
Jan Gröger
ic
dle info z ic mělo by se isarno rušit. povedlo se mi shlednout domečky
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Bezvýznamná známka
V Letovicích jsem se stavěl v úterý 25. 08. 2015. Místo není nikterak značené, ptal jsem se místních na cestu,kteří mě tam nakonec navedli, ale pomalu nikdo z nich si neodpustil poznámku, že se jedná o turistickou ostudu Letovic. Na místě je několik keltských staveb,liduprázdno, pouze z jednoho stavení se ozýval mekot koz, toť celý zážitek z tohoto místa. Za tohoto stavu jsem pro zrušení této turistické známky.
 
Vendula Flugrová
Vendula Flugrová
Bohužel,
bylo zavřeno, na náměstí v Infu jsme si nejdříve zakoupili známku a pak vyrazili k areálu a NIC :-(
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Popis "vesnice plná života a řemesel" očividně neplatí už dlouho - viz příspěvky níže. Cesta k místu není v podstatě značená a v cíli jsme narazili na pár rozpadajících se stavení, mrtvo, nikdo nikde, nikde nic...
 
Luděk
Isarno, keltská usedlost Letovice
Podle sdělení od paní z Infocentra převzali Isarno Keltoi z Prášil na Šumavě, provedli nějaké brigády a usedlost by měla být (snad ještě letos) znovu přístupná. Jako Plzeňák mám radost, že Západočeši z Prášil udělali dobrou věc.Známka dostupná v IC.
 
David
Isarno
Pro všechny kolegy turisy, Isarno zůstane i nadále zavřené - více na: http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/isarno-zustane-zavrene-i-tuto-sezonu-20120717.html
 
Infocentrum Letovice
Dobrý den, TZ Isarna je stále v prodeji v informačním centru na náměstí v Letovicích. Bohužel, usedlost stále ještě nemá nového majitele. Isarno je sice přístupné, ale nikoho v něm nenajdete. O dalším osudu se jedná.
 
Zero
TZ koupíte v IC na náměstí, ale tamtéž se mi zároveň dostalo informace, že usedlost je momentálně nepřístupná, neboť právě nemá majitele.
 
Pinďa
v IC
TZ jsou k dostání v IC na náměstí. Dle informace tamtéž, se momentálně mění v usedlosti majitel, nebo nájemce. Ale usedlost je prý přístupná, jenom tam prý není momentálně nic moc k vidění. Škoda, že jsem tam nešel, mohl bych podat očitější zprávu. :-) Takto je to jenom JPP agentura. :-)
 
jíra
Předcházející příspěvky jsou dost odlišné, tady je můj názor a zkušenost. Odevzdej 50 - kč. za osobu / děti od 6 let plné vstupné, jeden druh pohlednice 10 kč. / a běž si to projít když už seš tady. Známku nemáme došly nám. Vesnička za vidění jistě stojí, ale ten přístup...
 
Bruno
Na první pohled zajímavá usedlost, ale žádná sláva. Fundovaný výklad průvodce však dojem výrazně zlepšil a člověk dostal možnost se vžít do života starých keltů a obdivovat jejich "vynálezy". Návštěvu doporučuji.
 
Leneca
Dobrý den.Pokud má někdo zájem, seženu tuto známku.Jsem z Letovic, takže to mám bez problémů.Jinak Isarno v sezóně mohu vřele doporučit!!!
 
lucka
Známku nemají ani na zámku ani v usedlosti
 
Honza
Známku v keltské usedlosti Isarno nemají!!
 
Zdeněk Matěja
V celé usedlosti celkem 4 kozy, 2 ovce, 2 koně a 3 kočky. Známku nemají. Jako turistické známkové místo naprosto nevhodné.
 
Iva
Nechápu jak takové místo mohlo dostat TZ. Nikde ani živáčka, jen se tam pásly 4 kozy a bezradně tam bloumalo pár návštevníků. Vypadá to tam jak sídlo bezdomovců. Ani tam nejezděte je to ztráta času.
 
mirek
1339 - nedostupná
Známku nemají a mít už zřejmě nebudou - obsluha bezradně odkazuje na infocentrum v Letovicích. Tam ji samozřejmě nemají - nemají smlouvu s TZ, takže ji nemohou objednat. Zřejmě další místo aspirující na zrušení TZ. Majiteli "atrakce" se hodilo její počáteční zviditelnění, ale teď už mu jsou (podle vyjádření turistů v okolí) sběratelé TZ, kteří se přímo netrefí na několik pořádaných víkendových akcí, spíše na obtíž.
 
Er KiTt
20.5.2008 Jsem zde byla a počasí nám tedy vůbec nepřálo, ale turistickou známku odsať mám ,takže je to dobré. Byla přístupná v Keltsé hospodě spolu s dalšími tamními suvenýry, takže vřele doporučuji na výlet.
 
hynek
24.5.2008 jsem se zastavil v keltské usedlosti a známek měli posledních sedm.Kdy jim dojdou další, mi majitel nebyl schopen říci.TC-knihovna na náměstí je bohužel v sobotu a neděli zavřená.Šel jsem na zámek,který je na druhém konci Letovic a tam TZ zámku Letovice neměli.
 
Filip
ahoj po příjezdu na místo potvrzuji předchozí příspěvky. Zkoušel jsem ji koupit ve městě v IC (spíše v knihovně), ale nebyla. Normálně by ji tam měli mít. Zkoušel jsem teda všechno možné, nakonec jsem získal info, že nahoře v zámku by měl být někdo, kdo má kontakt na majitele. Vydal jsem se tedy na zámek, doptal jsem se tam na majitele. Měl by být provozovatelem zámku i usedlosti. Ten mi řekl, že tam asi do hodiny pojede, tak jsem počkal a jel s ním. Tak složitě jsem zámku získal, potom vezl asi nějaké do IC, tak by to mělo být příště jednoduchší.
 
Komár
Nepochopitelné
Musím potvrdit rozčarování některých předchozích pisatelů - areál otevřený, leč pustý, tedy alespoň od lidí. Průvodce nám dělal pes, který se nápadně lísal, početná tlupa koček a několik koz. Ostatní zvířata byla naštěstí zavřená. Nikde žádný nápis nebo vysvětlení, o popisu expozice ani nemluvě. Čas naší návštěvy byl v neděli v 11hodin, což kontrastuje se slibem na propagačních materiálech z infocentra v Letovicích: prý "rádi Vás uvidíme i přivítáme So-Ne 10.00 - 19.00". Veterinář nejsem, takže stav péče o zvířata se neodvážím komentovat. Ale nelíbilo se mi tam.
 
Roman Kotoulek
Známky došly
Dne 28.7.2007 jsem navštívil keltskou usedlost Isarno v Letovicích.Dorazil jsem kolem 12 hodiny a v tu dobu se v areálu ještě nevybíralo vstupné,neboť hlavní program dne nazvaný"Den kopí"začal až po 14 hodině.V místní keltské hospodě jsem chtěl zakoupit známku,ale bylo mi zděleno že jim došly a nové zatím nedorazily i když už jsou objednány.Jinak návštěvu keltského skanzenu mohu vřele doporučit,zvláště ve dny kdy se zde koná nějaká akce,většinou každý víkend.Soubor keltských stavení stojí jistě za prohlédnutí a žízeň hbitě uhasíte skvěle vychlazeným pivem v místní keltské krčmě.Zvláště děti jistě potěší i místní zvířatka,možnost projížďky na koních či různé soutěže a divadelní představení.Také poloha usedlosti v letovickém lomu působí celkovým estetickým dojmem.
 
Honza Pásler
Areál keltské usedlosti volně přístupný, byli jsme zde již po 9. hodině ranní. Je to tu zajímavé, ale ani 15 minut po 10. hodině (myslím, že by mohli fungovat již od 9) nepřišel nikdo, kdo by nám podal výklad a prodal známku.
 
Jája a Ráďa
Trochu zklamání
Při naší návštěvě(20.7.2007 v 17.00)jsme shlédli pouze opuštěný areál,v každém zákoutí plastové kelímky a jiný "novodobý" nepořádek různě po zemi,stáj pro koně do půl metru plná hnoje,kozy a prasátka v tom vedru u vyschlých koryt...Jediná osoba stála v chýši s barem.Každou sobotu se tu konají akce,tak to možná vypadá lépe?Jinak si myslíme,že to není špatný nápad,ale mohlo by to vypadat o dost lépe a trochu žít!!
 
honza
Známky došly, mají je sice objednány, ale zatím nedorazily. Usedlost najdete, když vyrazíte z autobusového nádraží směrem pod viadukt, pokračujete po silnici na Křetín a na konci Letovic odbočíte doprava. Usedlost je vybudovaná v bývalém lomu a určitě stojí za zhlédnutí.
 
Ingrid
Svatobor
V průběhu konání festivalu Svatobor byla známka k dostání první den, potom došly, ale během druhého dne je hbitě doplnili. Velice dobrý servis! Jinak známku koupíte v místní krčmě vlevo od vchodu do skanzenu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2679 Turistických známek
2514 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek