Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 228 - Janův Hrad


Popis

Romantická parková stavba umělé hradní zříceniny, postavená v areálu Lednického zámku.

Mapa

Navštívil jsem Janův Hrad

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Turistické Infocentrum, Zámecké nám. 68, Lednice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod se suvenýry u pokladny II. okruhu, Zámek Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku
Suvenýry na zámku Dekora, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku
Janův Hrad - pokladna (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Občerstvení U Lukášků, 21. dubna 644, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Vinotéka U Lukášků, 21. dubna 644, Lednice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Břeclav
Poloha:
48°48'16.49"N 16°49'56.38"E
Hodnocení:
2.868
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 228 - Janův Hrad
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 228 - Janův Hrad


26.07.2023 - dostupná bez problému
02.03.2023 - dostupná bez problému
27.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jakub Lahučký
Jakub Lahučký
TZ
Zakoupeno na Janově hradě
 
Eva Berankova
Eva Berankova
TZ
Zakoupeno na zámku Lednice
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Dostatek v IC
 
Zuzana Skřivánková
Zuzana Skřivánková
Znamka
Krásně schovaná zřícenina hradu v lesíku a okolí Staré Dyje. Moc pěkně vybudované. Možnost i plavby.
 
Zuzana Skřivánková
Zuzana Skřivánková
Znamka
Krásně schovaná zřícenina hradu v lesíku a okolí Staré Dyje. Moc pěkně vybudované. Možnost i plavby.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Janův hrad
Známka zakoupena v pokladně zámku Lednice.
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
Hrad
Známka zakoupená přímo na hradě, moc hezké místo, milá slečna průvodkyně.
Poté jsme jeli lodí k Minaretu.
Jenom to bistro nic moc.
 
Lenka Mlátilíková
Lenka Mlátilíková
JH
Krasne
 
Petr Helstein
Petr Helstein
15.4.2017
TZ seženete přímo na místě ale i v TIC v Lednici. My jsme bohužel chytli mladou průvodkyni, která výklad odříkala strojově. Rytířský sál na mě působil prázdně- na stěnách pouze paroží, škoda že se toho nedochovalo více a z toho co se dochovalo bylo ještě zapůjčeno. Nechápu proč. Proč je nábytek na Městském úřadě v Podivíně. Ve věžích už toho bylo naštěstí k vidění více. Prohlídka adekvátně k ceně 60Kč/osoba. Což je možná škoda.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Janův hrad
TZ v prodeji jak na samotném Janově hradu na pokladně nebo i na zámku v Lednici kde jsme ji kupovali my. K romantické zřícenině jsme se vydali koňským povozem od Maorské vodárny přes park. Projížďka byla po skoro celodenním chození po lednickém areálu balzámem pro duši. Prohlídka zde trvá skoro půl hodiny, projdete se po ochozech kolem stavby, navštívíte překvapivě rozlehlý rytířský sál a několik salónků ve věžích, průvodce byl vtipný a výklad zajímavý.Návštěvu doporučujeme.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
16. 10. 2016
Vyjímečná stavba, která vás určitě mile překvapí. Docela mne v areálku překvapily všechny stavby. TZ je všude v areálu spoustu.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Janův Hrad
Známka zakoupena v TIC Lednice.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Janův hrad
Překrásná romantická umělá hradní zřícenina - Janohrad. Pěkný výlet k hradu koňským povozem a poté lodí zpět k zámku Lednice. Doporučuji navštívit. Známka zakoupena v IC v Lednici.
 
Martin
TZ 228
TZ zakoupena v IC v Lednici na Zámeckém náměstí.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Janohrad
TZ v Íčku v Lednici na Zámeckém namesti.
 
Lenka Dvořáková
Lenka Dvořáková
Návštěva
Protože mám v rodině spustu Janů, tak jsme si v srdci hrad přisvojili a říkáme mu Honzohrad, kdo jste tam ještě nebyl, zaváhali jste a napravte chybu, nejkrásnější z umělých zřícenin
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
Návštěva
Stojí za prohlídku. Mají 2 okruhy. Vstup po dezolátním mostku bez problémů, chodí tak všichni :-) Jinak by se muselo jít dalších 1400 m. Po celodenní procházce jsme už bylu unavený, tak jsme jeli k zámku povozem. Krásná projížďka. Berou i psy. Cena 100 dospělý. Nebo zo jde i lodí za 160. Ale to už se nám zdálo moc drahé.
 
jerry720
Janohrad.
Poslední návštěva v sobotu 06. 04. 2013. TZ bez problémů pořízena v prodejně suvenýrů na zámku Lednice.
 
Petr
Janohrad
Janohrad je moc pěkný a okolí je také příjemné.Jen nezapomenout Repelent.
 
Petra
Zakoupena už na zámku Lednice (suvenýry 4P - budova po levé straně před vstupem do průjezdu na 2. prohlídkový okruh). Dostatek všech známek: No 228, No 260, No 277, No 428, No 856. Neriskovali jsme nedostupnost známek na ostatních památkách a koupili už zde.
 
Vašek
měli ještě i starou verzi :) moc příjemný hrádek, návštěvu doporučuji
 
Adamek
TZ
TZ jsme koupili 22.08. v prodejně suvenýrů, byla poslední. Dostatek jich měli u Minaretu, kiosek je tam záseben cca 10 různými známkami včetně výročních z okolí.
 
Michala
Byla jsem dost překvapená když za 30 Kč mi prodali starou turistickou známku. K Janohradu jsme jeli lodí s Minaretu (doporučuji). Od Janohradu pěšky do Lednice, kde jsme po cestě mohli vidět Lovecký zámeček, kde žije rodina, jelikož je to soukromý pozemek, ale procháka je to hezká
 
magipriba
Na konci dubna hrad uzavřen,fungovalo pouze občerstvení ve stánku před hradem,starou verzi známky bez samolepky zde prodávají za novou cenu 30,-.
 
Lucie
Známku jsme sehnali v IC v Lednici, měli jich dostatek i na Janohradě. Na prohlídku jsme nešli, zato jsem si udělali pěknou procházku až k Janohradu - asi 3,7 km od prvního parkoviště na začátku lesa. Je to paráda:-), lepší než autem.
 
K.aM.aradi
stále za 27 Kč
Známka stále za 27 Kč, zlevňovat se rozhodně nebude:-( Prohlídka fajn, jen paní průvodkyně měla už na začátku sezóny unavený hlas. PS: parkoviště přímo u hradu bylo doslova přecpáno, zato pěších moc nebylo. Lidi, nebuďte líní! :-)
 
Blanka
Předražená známka
22.9. jsme navštívili Janův Hrad a měli známku za 27,- Kč. Když jsem se slečně oznamovala, že jinde je za 25,-Kč, s úsměvem mi odpověděla, že u nich je prostě za 27,-Kč. Takže doporučuji kupovat u minaretu.
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek (také v kiosku u minaretu). Prohlídky po 30 minutách, vstupné 30,- (20,-) Kč, jde se prvním patrem hodovní síní a po ochozech, věže vzhledem ke změnám podzemní vody praskají a nejsou přístupné. Problém jsme měli s pěší cestou k Janohrádku od minaretu kolem areálu po cyklostezce, protože jediná vrata byla zamčená (v padesáti jsem přelézal plot po větvi stromu).
 
Václav
Byl jsem tam 12.8. a bylo to krásné i průvodce byl superr, je to sice krátký okruh, ale krásně opravený hrad
 
taluma
V úterý 7.7. bylo zavřeno, protože v pondělí 6.7. měli otevřeno. Nevím, jestli v hlavní turistickou sezónu je to nejšťastnější řešení... Známka však byla dostupná u minaretu.
 
vláďa
Známka k dostání v kiosku u minaretu i na hradě. Krásně jsme se prošli, když na hrad jsme dorazili od lednického zámku po zelené a nazpět se dá jít okolo loveckého zámečku po žluté.
 
Veveřice
Umělá zřícenina Janohradu je trochu kýčovitá a nedochoval se v ní téměř žádný původní mobiliář (nahrazen mobiliářem s loveckou tématikou, což odpovídá původnímu zaměření stavby), ale je sem hezký výlet na kole nebo lodí či s povozem.
 
sewista
Jeste porad maji znamku 200 let Janova hradu z minuleho roku takze kdo ji nema ma stale moznost si ji dokoupit
 
Aleš
Známku 200 let Janohradu-Joker jsem koupil bez problému.Paní kastelánka mě ji ochotně prodala i přes to že mají na hradě řemeslníky.
 
Roman Vagner
dekora zavřeno, hrad také- holt není sezona. Momentálně se uvnitř probíhají restaurátorské práce
 
alex
nerudný průvodce
Nechoďte na prohlídku, pokud budete mít průvodce typu masový vrah-blonďák kolem 30 let..Celou prohlídku zvládnul za 20 minut, pokud se někdo zeptal, tak nevrle odštěknul" nevidíte tam ten provaz? Tak to asi není přístupné" když se někdo ptal, co je v nárožních věžičkách..
 
Jajinka
Doporucujeme zakoupit znamky koupit u minaretu, maji zde vsech sest lednickych znamek (zamek lednice, januv hrad, minaret a tri znamky vyrocni)
 
Alena
Hrad hezký ,známka dostupná .Ale pozor na cyklostezky!Jsou špatně značené a nebýt naší všímavosti,hrad bychom nenavštívili.
 
Simča S.
Úžasná ulítlost - postavit si "zříceninu" :-)))
K Janohradu jsme přijely lodí z Břeclavi (TZ 1323). Kousek procházky zelení a už se před námi rýsovala romantická zřícenina. Příjemné posezení, občerstvení a moc milá paní průvodkyně. TZ bylo dost a také dvě nááádherná pexesa (také sbíráme) s leteckými fotografiemi hradů a zámků. Vřele doporučuji!!! Pak jsme jely kočárkem s koňmi. Cena tuším 70 dospělý/ 30 dítě. Cesta vedla okolo Loveckého zámečku alejí stromů, na kterých byly ty největší trsy jmelí, jaké jsem kdy viděla. Po cca 1/2 hodině jízdy jsme dorazily k zámku Lednice (TZ 260).
 
Aleš
Známku jsem si nekoupil mám ji už od r.2004 ale mají zde i Podivín1357, který je ve všední den dost těžko dostupný.Mají i pěkné razítko.
 
Anies
Ve dnech 5. - 8. 7. probíhaly na Janohradě Rytířské dny. Zjistili jsme to při návštěvě infocentra ve Valticích. Jsme rádi, že jsme tam byli, opravdu hezký výlet se spoustou zážitků. Prošli jsme se i k zámku v Lednici a Minaretu a od Minaretu jsme zpět na Janohrad jeli lodičkou - úchvatné, moc se nám to líbilo, příjemně prožitý den naší dovolené........
 
BoD.
na hradě měli i TZ 1357: Královské město Podivín
 
Yan
V přístavu u hradu májí Litovel :-)
 
Alešák
V pohodě
Doporučuji nakoupi všechny známky z Lednického areálu v Dekoře. Mají všechny - minaret, zámek i Janův hrad a pak si vzít kolo a absolvovat pěknou projížďku po okolí.
 
Romana
Lodičky
od hradu k Minaretu a na zámek jsou pro dospělé za 80 Kč a svezou i kola. Na kolech směr Lednice pozor za
mostkem ať nevjedete na zelenouznačku jako my, tam se na kolech nesmí, ale moc se to nedodržuje. Stejně ten
zákaz nechápu. Tím směrem ale není moc k vidění mimo dvou rezavých avií? Myslím, že v Lednici na turismu víc
vydělají, než investují! Ale Janův Hrad opravdu stojí za návštěvu :-)
 
Hana
Skvělé
Hrádek kouzelný a skvělá paní průvodkyně na 1***
 
broučci
Jako v pohádce
Tak tak jsme si připadaly, když jsme uviděly Janův hrad. Na prohlídku jsou tu dva okruhy. Dá se odtud plavit
až k zámku v Lednici. Skvělý výlet, doporučujeme.
 
Petr F.
Autem
se dá přijet až k hradu. Nezůstaňte stát na hlavní silnici jako my. Hrad nádhera, můžu doporučit. TZ bez
problémů.
 
Claricia
Škoda, tentokrát se na prohlídku nedostalo. Byli jsme tam dopoledne, na hradě se konalo několik svateb rychle
po sobě, takže měli první možnost prohlídky až v půl jedné. Takže pozor na svatby, možná je lepší si to
zjistit předem, aby člověk nebyl zbytečně zklamaný.
 
Veronika Pakantlová
Nádherné místo, všem se nám moc líbilo. Cestu jsme absolvovali na kole a bylo to úžasné.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek