Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1539 - Jemčina


Popis

Lovecký zámek Jemčina, leží uprostřed jemčinských lesů, rybníků a řeky Nežárky mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. Zámek byl nově zpřístupněn veřejnosti v roce 2002.

Mapa

Navštívil jsem Jemčina

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej dočasně pozastaven
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°5'48.08"N 14°51'17.19"E
Hodnocení:
2.732
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1539 - Jemčina


27.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
15.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
24.06.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Radim Kolúch
Radim Kolúch
Nákup TZ
Známka zakoupena přímo v Rýmařově
 
Kristina Hrušková
Kristina Hrušková
Zámek
Že je zámek uzavřen, je psáno na webových stránkách zámku.
 
Stanislav Hlouch
Stanislav Hlouch
Nepřístupný zámek
Zavřený zámek, bez jakéhokoli popisu, důvodu. Zahrada udržovaná.
 
Martina Švejdová
Martina Švejdová
Jemčina
Prvně jsme byli ve středu 2.9.2015 - zavřeno, vedle v restauraci známku nemají, ošklivá česnečka. Znovu jsme se vydali pro známku v neděli 6.9.2015, zámek přístupný, ale turistické známky vyprodané a letos prý už nebudou, navzdory venkovní ceduli, že je "zámecká" hospoda otevřená nás zevnitř vyprovodili, že je zavřeno..
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
Jemčina
Jemčinské lesy jsou krásné a zámeček je v nich hezky ukryt ve velmi klidném prostředí.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
v restauraci bez problémů, jen ta cena pohledu mi také přijde poněkud "vysoká". Byli jsme tam 6.8.2015
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
V pátek 26.6. byla restaurace otevřena, známka v ní v pohodě k zakoupení za správnou cenu, personál velmi ochotný, čepovaný Budvar a česnečka OK, každou celou hodinu možnost prohlídky zámku, snad jen ta pohlednice za 20,- je trošku moc.
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
zámek
zámek beznadějně uzavřen, známka vedle v "restauraci" nemají, nemají ani pohled. V restauraci pivo pouze lahvové, jídlo žádná sleva. známku ani pohledy nemají.
 
Lenka
Jemčina
Velké zklamání.Park kde jsme čekali asi 20 minut do prohlídky zámku,nepřístupný.V zámku nás slečna vyvedla na půdu, kde nám pustila projektor s foto o minulosti zámku.Následoval sestup do sklepa, kde byl pozůstatek čehosi po armádě,2 místnosti v přízemí rovněž s parožím a obrázky.Jediné co stálo za zmínku je snad kaple.Známku naštěstí měli.
 
František Hryzbyl
František Hryzbyl
Zámek Jemčina-nic pro turisty
Známka není k sehnání,prý je už po sezoně(23.8.2014) a bude až příští rok.Přístup k turistům jako hrom.Ono celkově to tam nestojí za nic.Je vidět že turisté je spíš obtěžují.
 
Libor
05.05.2013 (ne) - Lovecký zámeček ještě spí, je zavřeno. V zámecké restauraci jsme koupili TZ a dali si lehký oběd (kromě polévky nevařili). Ideální prostřeí pro cykloturistiku, u zámečku je možné i zaparkovat auto.
 
Daniela
Zámek je na krásném místě. Přestože po odchodu armády byl v dezolátním stavu, je nyní vidět, že nový majitel se opravdu snaží dát ho co nejvíce do původní podoby. Prohlídka s průvodkyní byla zajímavá. Není sice zpřístupněno mnoho místností, ale dozvěděli jsme se mnoho o historii zámku i parfózních honů. Kaple je krásná!
 
Pinďa
Parkoviště
Kdo a proč by stavěl parkoviště? Kolaři parkují u hospody, pěšáci na zadku tamtéž, vodáci na břehu Nežárky a těch pár aut se vejde podél silnice, případně pod borovice nedaleko vstupní brány. A potom se už můžete kochat malbami v zámecké kapli, přečíst si něco o historii parforsních honů a zakoupit si TZ u příjemné pokladní jemčinského zámku. O prázdninách je otevřeno od dopoledne po odpoledne, každý den.
 
Cestovatel
dostupna ale...
dostupna ale zamek byl zavreny, jen spousta komaru a nikde nikdo, jak po vymreni. Jen v restauraci jeden navstevnik... Parkoviste tam asi taky nemaji, na zacatku vesnice je na nej sice upozorneni, ale parkoviste asi jeste vystavet nestihli...
 
Lucka
Jelikož má zámek až od 10:00, zakoupili jsme známku v zámecké hospodě za 25,- (stará)
 
blazha00
v restauraci známky neprodávají jenom o víkendu v zámku když jsou prohlídky
 
míra
Na oplocení zámku dva poutače k návštěvě zámku. Na vstupních deří otevírací doba 10:00-17:00 hod. Přesto zavřeno. V Zámecké restauraci na dota, zda prodávají Turistické známky neví o co se jedná.
 
Berry
Zámek pořád nic moc, přístupné pouze dvě místnosti a kaple. Průvodce není, přečti si sám. Nic moc. I když se na tom hlavně podepsala kdysi armáda.
 
Milena Kulhánková
...lilo
zámek zavřený, vedlejší restarace marně lákala...třeba kdyby přibrala známky :o))
 
márius
zámek nezámek
zámek na hezkém místě, ale nic moc udržovaný. A to nemluvě o tur. známce. O té na zámku nikdo nic nevěl ....
 
Vojslava
Zámek je pěkný (znám už z dřívějška, je otevřený už několik let) a pořád ho vylepšují, jenomže už bylo zavřeno, pro nemoc průvodkyně. Ale to je z vyšší moci, to se nedalo nic dělat...
 
brutus
Zámek pěkně opravený, ovšem po zavírací době známku (ani razítko) neseženete,v zámecké hospodě je nevedou.
 
alex
Jemčina
Známka byla vyprodaná, uvidíte jen 2 místnosti a kapli..
 
jenda
TZ dostupná bez problému. Milé průvodkyně a vůbec překrásné místo.
 
vláďa
Poznamenán mnohaletým hospodařením armády nyní objekt zámku opět ožívá. Za zhlédnutí stojí hlavně kaple s krásnou výmalbou v kopuli. Známek mají dostatek.
 
Pinďa
Vstupní brána 8.2.08
1.4. - 30.6 So, Ne 10 - 171.7. - 30.8. Denně 10 - 171.9. - 30.10 So, Ne 10 - 17Mimo otevírací dobu je možno se objednat pro více než 3 osoby na tel. č.724 949 122Toto jsem opsal v únoru 2008 z mimosezoně zamčené vstupní brány
 
Luboš
Po předchozí domluvě se správcem zámku a svolením majitele (klobouk dolu, dát dakový objekt po letité devastaci ČSL a vandalů dohromady), jsme si jako první mohli novou tz tohoto loveckého zámku zakoupit
 
Pinďa
Vnadící text
Zámek bez inventáře, ale s velice pěknou kaplí, s původními malbami, které přežily nájezd Wehrmachtu i Československé lidové armády. Okolní lesy bývaly mistem častých parforsních honů. Co to byly parforsní hony a vysvětlení jejich pravidel, najdete uvnitř zámku. Zámek může být dobrou zastávkou pro cyklisty, nebo vodáky. Nežárka teče prakticky "za barákem". Doporučuji navštívit i nedalekou usedlost Šimanov, rybník Holná, nebo Novosedly nad Nežárkou, s mňam, mňam koláči, ze zdejší pekárny. Zámek určitě stojí za návštěvu.
 
libor
bohužel otevřeno až od května
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek