Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1556 - Jenčov


Popis

Zřícenina královského hrádku Jenčov se nachází v křivoklátských lesích. Hrad se schovává na strmé skalce v údolí potoka Vůznice (Pohodnice).

Mapa

Navštívil jsem Jenčov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Melicharovo vlastivědné muzeum, nám. T. G. Masaryka 109, Unhošť (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Konzum, Dukelská 19, Běleč
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Parkoviště, Křivoklát
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kladno
Poloha:
50°2'10.39"N 13°59'11.36"E
Hodnocení:
2.812
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1556 - Jenčov


05.06.2021 - nemají sběratelský předmět
15.08.2020 - dostupná bez problému
31.01.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Moc pěkná zřícenina. TZ v IC Unhošť
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena ve vlastivědném muzeu v Unhošti.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v Konzumu - vietnamské večerce. Známek dostatek.

K hradu je to od zákazu vjezdu lehce přes 1 km pohodovou rovnou cestou.
 
Petr Žáček
Petr Žáček
Jenčov
Známka zakoupena v Melicharově vlastivědném muzeu v Unhošti za 30 Kč.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
TZ zakoupena ve vietnamské večerce, mají i razítko. Večerka je místo hospody, tu nehledejte, stejně jako Konzum u kostelíku, dle výše plevele už dlouho nefunguje. :)
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
Re: TZ
Vše v obci Běleč :)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Jeden Konzum (u kostelíka) zavřený, přestože podle otevírací doby měli mít otevřeno. Druhý taky Konzum u vietnamce naštěstí otevřený. Hospoda dále nehledána. :-D
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Příjemná procházka
Zastavíte autem u zákazu vjezdu a odtud je to asi kilometr lehce z kopce a po rovince, žádné šplhání do strání, jak je u hradů zvykem. Až posledních asi 20 metrů musíte vzhůru, abyste se dostali do objektu. Nebojte se otevřít schránku ve tvaru domečku, je v ní sešit, kde si můžete přečíst něco o historii hrádečku. TZ koupena v bělečské hopodě, měli jsme kliku, byla poslední. Na hospodu se zeptejte domorodců, jinak ji nenajdete, nebo kupte v konzumu, pokud bude otevřeno.
 
Richard a Richard Röderovi
Richard a Richard Röderovi
Jenčov
Z hospody je vietnamský obchod a známek měli dost.
 
Katka
Jenčov
Příjemná procházka, příjemné překvapení, známka zakoupena přímo na hradě.
 
Bohouš
TZ
Hospoda "U Bohouše" otevřena denně.
PO - ČT : 14:00 - 22:00
PÁ : 16:00 - 00:00
SO : 11:00 - 00:00
NE : 11:00 - 21:00

K dostání jsou zatím turistické známky, určitě budou i pohledy a ostatní až se u nás pán od spolku zastaví :)
 
Franta
hospoda
Bělečská hospoda je již opět v provozu,známky jsou k dostání i tam.
 
Standa
Jenčov
Známka zakoupena v konzumu (otevřen denně), hospoda již neexistuje.
 
Jirka
Re: Jenčov
Hospoda opět funguje,známky májí !!!
 
Honza
známka
TZ Jenčov zakoupena v konzumu v Bělči.K dostání byli i různé pohlednice hrádku a tur.nálepka.Hospoda je momentálně zavřena.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Jenčov nebo také Jinčov
TZ zakoupena V IC Křivoklátsko. Malinký hrad v překrásné přírodě Křivoklátska. Ticho, relax, nádherné místo i cesta k hradu.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
TZ zakoupena bez problému v Bělečské hospodě.
 
Libor Marek
Libor Marek
24.08.2013
Při hledání hradu jsme zabloudili, na červenou značku jsme se napojili na jiném místě, než jsme si původně mysleli ... Nicméně hrádek jsme nakonec našli. TZ koupena v IC na Křivoklátě, Bělečská hospoda má otevřeno až od 15:00, ne od 11:00
 
Kristina
Dostupnost známky
Ano, hospoda má jiné nájemce a jmenuje se Bělečská hospoda. Konzum již neexistuje.
 
Konzum Běleč
Re: Dostupnost známky
Konzum je již otevřen a známky a pohledy mají!!!
 
magipriba
V sobotu 4.8. v 16 hodin se u zříceniny bohužel žádný pán se suvenýry nenacházel a do bělečské hospody jsem neměl cestu, takže si pro známku zajdu jindy. Zřícenina pěkná, ale kouzlo tohoto místa spočívá především v nádherném okolí hradu. Níže zmiňovaná cesta od hradu při potoce do Nižboru vypadá velmi lákavě, leč podle cedule se zákazem vstupu pěších i cyklistů není úplně oficiální, patrně z důvodu ochrany přírody v rezervaci Vůznice.
 
Lucka
Zakoupeno v suvenýrech u Křivoklátu na parkovišti
 
V. + L.
Restaurace má nové nájemce i jméno "Bělečská hospoda". Nynější nájemci jsou tu opravdu „pro hosty“, jídlo velmi dobré, pivo Krušovice, a tak Vám doporučujeme se zde zastavit ne jen pro známku. Otevřeno mají každý den od 11:00 do 23:00.
 
Vítek
Na Jenčově
Včera jsem si TZ koupil přímo na hradě. Jinak k dostání je i v hospodě ve Bělči, kde ne jen mají známku, ale i dobře vaří.
 
vláďa
V prodeji také na parkovišti na Křivoklátu
Jenčov jsem navštívil v lednu, kdy byla známka absolutně nedostupná a včera jsem ji v pohodě zakoupil na parkovišti na Křivoklátu.
 
HonzaB
TZ získána u pána, který patří do spolku za záchranu hradu a který sedí poblíž zříceniny, prodává pohledy a dává zadarmo stručný informativní materiál o hradu. Taky mu můžete něco přispět (dobrovolné vstupné) na záchranu hradu. Na zříceninu jsem se vydal na kole z Nižboru po lesní cestě podél potoka. Je to moc příjemná cesta.
 
jerry720
Zřícenina Jenčov.
Návštěva zříceniny hradu Jenčov v sobotu 09. 04. 2011. Auto jsem nechal na křižovatce u hájovny Skalka, odkud je to po červené turistické značce na hrad 1,2 km. Vstupné na zříceninu je dobrovolné. K vidění jsou zbytky paláce a hranolové věže. TZ prodává na místě pán, co se věnuje opravě zříceniny. Jinak je tato TZ k sehnání i v "Íčku" v Křivoklátě.
 
vláďa
Sníh dodá této zřícenině na kráse. Známka však dnes byla nedostupná, v konzumu budou až na jaře a na otevření restaurace se mi hodinu a půl v tom dnešním mraze čekat nechtělo. Moc pěkný výšlap po trase Zbečno-Jenčov-Běleč-Nižbor.
 
Radovanos
dnes za krásného počasí jsme navštívili krásnou zříceninku a všem vřele doporučuji. Známka zakoupena na místě od dvou pánů, co tam staví hrad :-)
 
olda
TZ dostupná i v IC v Křivoklátě.
 
V. + L.
Jednání s Krušovickým sklípkem i s restaurací U Čápa bylo dost složité, ale nakonec se nám podařilo dohodnout se s hospodským U Čápa a TZ je možno od pátku 24.4.2009 koupit tam. V Krušovickém sklípku se známky již vůbec prodávat nebudou. Otevírací doba restaurace U Čápa:pondělí: zavřenoúterý - čtvrtek: 11 - 14, 16 - 22 hod.pátek: 11 - 14, 16 - 24 hod.sobota: 12 - 24 hod.neděle: 12 - 23 hod.Prodej TZ v konzumu BŠ v Bělči je beze změny:PO - PÁ 7:30 - 12:00, 15:00 - 17:00 SO 7:30 - 12:00
 
Veronika
Byli jsme tam 19.4.2009 a samozřejmě v neděli odpoledne jsme známku neměli šanci získat. Vrchní v hospodě zrovna moc příjemný nebyl, když jsme se ho ptali. To byla ale jediná skvrnka na tomhle místě. Bylo to moc pěkné, krásná procházka rozkvetlými lesy.
 
Jarda
Prosím změnit prodejní místo ze sklípku do hospody
První krásná sobota v roce (4.4.2009) a Krušovický sklípek zavřený, konzum má otevřeno jen dopoledne. Podle informace od omladiny se majitel sklípku v pátek večer opil a v sobotu vůbec neotevře. Stejně jako Jirka nechápu, proč místo ve sklípku nemají známku v hospodě, je hned u silnice a ne schovaná ve dvoře a má i lepší otevírací dobu. Hospodský mi říkal, že zájem má a do Rýmařova volal, ale prý dvě prodejní místa stačí... Škoda. Potkali jsme i dva cyklisty, kteří se do sklípku kvůli známce dvakrát vraceli, pokaždé zbytečně. Takže velká přímluva za změnu prodejního místa ze sklípku do hospody.
 
Šemík
Mala ale pekna. Vylet k zricenine se nam moc libil. Velika skoda ze se podel potoka neda dojit az dolu k Berounce.
 
JirkaK
Krušovický sklípek je otevřen ve všední dny od 17 a o víkendu od 15 hodin. Divím se , že známku nemají v hospodě. I když bylo v obchodu zavřeno byla tam paní prodavačka, protože přijelo zásobování. Známku mi ochotně prodala.
 
Keži
Zřícenina hradu Jenčova
TZ v sobotu dostupná do 12 hodin v konzumu BŠ v obci Běleč,pracovní doba souhlasí-viz níže,ochotná paní prodavačka,škoda jen,že nevedou žádné pohledy.Procházka na zříceninu hradu Jenčova je po červené,ze které pak asi 1 km odbočíte a jdete nádherným a klidným údolím okolo potoka,kde bylo spousty květin a zvěře.Samotná zřícenina také překvapila,jak jejím stavem,tak i snahou místního spolku o jejím zachování!Proto nezapomeňte nahoru vynést kameny a pochválit vše v hradní knize.Vřele všem doporučuji!!!
 
Radek Lifka
Jenčov
Velmi příjemné prostředí
 
Tatík
Turistických známek dostatek v konzumu v Bělči, prodejní doma (viz K8) sedí. Bohužel nejsou pohledy. Na zřícenině jsme byli už v březnu, cesta tam po turistické značce je spíše z kopce. Hradní kniha funguje.
 
Karel
zriceninka velice pekna, schovana v lese, v soucasne dobe i opravovana mistnimi nadsenci, z nichz jednoho jsme dokonce primo na Jencove potkali ted v sobotu odpoledne a svete div se - prodaval TZ primo na miste (primo na miste byvale veze), k tomu navic i drevenou pohlednici za bura :)
 
Karel
zriceninka velice pekna, schovana v lese, v soucasne dobe i opravovana mistnimi nadsenci, z nichz jednoho jsme dokonce primo na Jencove potkali ted v sobotu odpoledne a svete div se - prodaval TZ primo na miste (primo na miste byvale veze), k tomu navic i drevenou pohlednici za bura :)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek