Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1587 - Jeskyně Výpustek


Popis

Patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Má bohatou a z velké části i smutnou historii. Labyrint temných chodeb a dómů byl vytvořen ponorovou činností Křtinského potoka.

Mapa

Navštívil jsem Jeskyně Výpustek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační středisko Skalní Mlýn
Toto místo prodává také turistickou známku
Jeskyně Výpustek
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
JESKYNĚ A PROPASTI
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°17'33"N 16°43'23"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1587 - Jeskyně Výpustek
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1587 - Jeskyně Výpustek


27.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeněk Procházka
Zdeněk Procházka
Předražená TZ
Předražená o 5,-Kč, takže jsem z principu nekoupil a paní v prodejně suvenýrů se hrozně divila, že se jí ještě nestalo, že by ji někdo za tuto cenu nechtěl.Když akceptujeme, nedivme se, že nám ceny rostou. Pětikorunou to začíná...
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
V suvenýrech jeskyně - prohlídka velmi zajímava
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ 1587
Zakoupena v suvenýrech, mají i 1271 Býčí skála. Návštěva jeskyně rozhodně stojí za to, tudy kráčely dějiny od pravěku přes středověk po působení tří armád... Prohlídka trvá cca hodinu a dvacet minut, celou tu dobu paní průvodkyně vykládá velice zajímavé věci. Má můj obdiv, s respirátorem a v takové zimě to je výkon...
Líbil se mi způsob prohlídky samotné jeskyně, kdy průvodkyně postupně zapíná světlo v místech, o kterých je právě řeč. Občas se tedy chodí téměř po tmě a najednou se vám jeskyně ukáže v celé kráse. Super nápad. Doporučuji, ale pořádně se oblékněte. ;-)
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Jeskyně Výpustek
Opravdu velmi originální podívaná. Nejprve se prochází krytem a poté vlastní jeskyní. Trasa se zdá dlouhá a průvodkyně stále něco povídala. Místnosti jsou obrovské a i přes poničenou krápníkovou výzdobu je nač se dívat. Fotit se smí za poplatek. Objednávat se není potřeba.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 1587
Ještě musím zdůraznit, že jsme na poslední prohlídku od šestnácti hodin přišli sami dva, měli jsme vstupenku zdarma ze zámku Křtiny. I když mají v pokladně uvedeno, že minimální počet návštěvníků na prohlídku je pět lidí, pan průvodce se nám věnoval hodinu a půl s neuvěřitelným zaujetím. Děkujeme
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 1587
Souhlasím s Petrem Helsteinem. Návštěva jeskyně stojí za to. Pro ženy. Pokud Váš manžel je poněkud znuděn krápníkovou výzdobou pro nás ženy nádherných Punkevních nebo i jiných jeskyní, vezměte ho sem. Vojenské vybavení v jeskyni i dokonalý výklad pana průvodce ho určitě zaujmou. Známka zakoupena spolu s Býčí skálou v pokladně. Známku nabízeli i na zámku ve Křtinách. Ale určitě si na Výpustek udělejte čas. Někdy jde z toho až mráz po zádech.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
TZ
Prohlídku jsme absolvovali s milou paní, která o jeskyni ví opravdu snad vše. V jeskyni moc přírodních krás neuvidíte co však zcela upoutá vaši zvědavost je jak zde fungovaly jednotlivé armády co se zde odehrávalo, jak zde přebývali vojáci. To je hlavní lákadlo jeskyně a zklamaní určitě nebudete. Jeskyně je zcela jiná a zajímavá zcela něčím jiným, i když zde stále probíhá výzkum takže se možná jednou dočkáme i nějaké přírodní výzdoby. Rozhodně stojí za navštívení a je zde možnost i bezplatného zapůjčení teplého oblečení. U jeskyně je pak i Expozice Jeskyně a lidé, která je zdarma ke shlédnutí a stojí za to jí navštívit!! Fotky připravuji takže je najdete na facebooku jako sběratel TZ :)
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
jsme koupili v Infocentru Skalní mlýn a dostupná je i suvenýrech u jeskyně.
 
bublik
Další TZ
Mají i Býčí skálu.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Jeskyně Výpustek
Známka zakoupena v suvenýrech u jeskyně.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Jeskyne
Známka dostupná přímo na miste, doporučuji k návštěvě. My cestou z Křtin po červené.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
jeksyně
Nadchla mě jak jeskyně, tak vojenské muzeum. Úžasné.
 
Pinďa
Nemá chybu
Prohlídka opravdu nemá chybu. Jak vojenský objekt, tak samotná jeskyně, která by stála za prohlídku, i kdyby byla jenom jeskyní. Tak veliké prostory se často nevidí a je škoda, že se tak málo propagují. Myslím si, že není mnoho, tak zachovalých a bez problémů přístupných jeskyních prostor, kde byla umístěna německá válečná výroba. TZ je k dostání v pokladně i suvenýrech. Pokud máte nutkání, doporučuji zdejší čisté WC.
 
e.vee
My jsme byli v květnu na Výpůstku podruhé, známku jsme koupili zároveň se vstupenkou a prohlídka byla opravdu komorní - 4 + průvodkyně :)
 
vláďa
Unikátní místo, které ocení zvláště chlapi co byli na vojně. Známek dostatek v suvenýrech.
 
Sheila
Výpůstek
Jeskyně vřele doporučuji, ačkoliv nemají tolik přírodních krás jako ostatní jeskyně v okolí, nabízejí vojenské zajímavosti, jedno velké světelné překvapení a spoustu dalších nových zajímavostí, průvodkyně uváděla že většina exponátů je 7měsíců starých a je vidět že se snaží dát jeskyni novou tvář a dát jí do aspoň částečně původního stavu před zásahem němců...Slečna průvodkyně velice příjemná :) Známka se dá koupit jak přímo na místě tak i v íčku u Macochy....
 
Pavel.S
Jeskyně navštívena 10.10. a vřele doporučuji. Expozice zde je mnohem mladší než v těch známějších jeskyních v okolí, ale je to kombinace nedávné vojenské historie v 20. století, spolu s historií dávnou o pravěkých lidech a zvířatech a i milovník krasu si tu příjde na své.
 
Lucca
Známka v suvenýrech za 30ká, i když bez nálepky:-(. Jinak Jeskýně Výpustek stojí opravdu za prohlídku, paráda!
 
K8
Prodejní místa
Jáký je asi mezi nimi rozdíl?- Jeskyně Výpustek- Výpustek
 
Radek and Jana
TZ zakoupena dne 22.8.2009 v areálu Macochy, kde ji mají spolu s dalšími 5-ti známkami v dostatečném množství.
 
Klárinka
Koupena u Sloupsko-šošuvských
Známku jsem koupila na suvenýrech na Sloupsko-šošuvských jeskyních, byla k dostání i v pokladně Sloupsko-šošuvských jeskyní.
 
Zero
Známka zakoupena bez problémů na pokladně, zároveň se vstupenkou. Narozdíl od ostatních, my měli mladého průvodce, který však byl znalý a ochotný. Na prohlídce se nás sešlo jen sedm, takže ve vojenském krytu jsme byli často mimo dosah fotobuňek osvětlení, tudíž se musel vždycky někdo kousek vrátit, aby se světla zase rozsvítila. Tuhle situaci jsme však brali s humorem a ani v nejmenším jsme si nenechali zkazit náladu.
 
Tatík
Vše níže napsané sedí, doplním jen otvírací dobu: v květnu až v srpnu pondělí 10-16 hod., úterý-neděle 8:20-16 hod. Vstupné 100,- (50,-) Kč, prohlídka bunkru naší bývalé armády a zbytku německé továrny na motory trvá přes hodinu. Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně i v suvenýrech. Bezplatné parkoviště na místě, přímo u silnice Křtiny-Adamov.
 
peterson
známku jsme koupili v Sloupsko-šošůvských jeskyních,mají ji i v Skalním mlýně
 
jíra
my na velikonoční pondělí měli asi větší štěstí na průvodkyni - paní byla ochotná a věcí znalá - občerstvení a toalety na úrovni
 
Elektra
Známka sice dostupná bez problémů, ale paní průvodkyně se dne 21. 4.2009 zřejmě špatně vyspala, protože na nás v pokladně vybafla takovým způsobem, že jsme si prohlídku jeskyně raději rozmysleli. Tak třeba jindy a raději s někým jiným!!!
 
Lexion
Známka bez problémů zakoupena přímo na pokladně Výpustku. V březnu minimum lidí, paní průvodkyně perfektní, všem doporučuji.
 
Luke
Známka je i u Sloupsko-Šošuvských jeskyní.
 
HonzaH
Známka k dostání i v INFO Skalní mlýn.
 
Aleš
Prohlídka jeskyně super i průvodce. Paní v suvenýrech velmi ochotná
 
jirkacek
Jeskyně - bunkr
Dne 17.5. jsme s rodinou na závěr výletu navštívili tuto bývalou jeskyni, poté bunkr a dnes muzeum....Musím napsat, že ač bylo oficiálně už po ,, zavíračce", během pěti minut se nás sešlo na prohlídku asi deset a bez váhání jsme byli ,,provedeni " jeskyní,či spíše toho, co z ní zbylo. Průvodkyně výborná a milá, prohlídka zajímavá a poučná. Po skončení prohlídky všichni zaměstnanci ,,balili", přesto jsme měli čas ještě na kafe a tak jsme zaslechli jak jedna paní povídá druhé, že sem jezdí hodně lidí a že z toho mají zaměstnanci radost..!!! Tak by to mělo být na všech turistických místech...!!!! vypadá to zde na zlaté místo..!!! Známku toho dne ještě neměli, my jsme ji nekoupili ani na Bouzově , ale nevadí , na hrad pojedeme ještě v září...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek