Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 152 - Jičín


Popis

Historické město, východisko do Českého ráje.

Mapa

Navštívil jsem Jičín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Regionální muzeum, Valdštejnovo náměstí (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Valdická brána, Jičín (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Jičín (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Rumcajsova Ševcovna (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÝ RÁJ (www.rajnet.cz)
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°26'12.49"N 15°21'6.01"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 152 - Jičín
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 152 - Jičín


06.06.2024 - dostupná bez problému
23.03.2024 - dostupná bez problému
28.01.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Jičín
Rumcajsovo město toho nabízí celkem dost. Pěkné náměstí s mincovnou, hned u něho Valdickou bránu a zámecký park, lipová alej s Rumcajsovou lavičkou vedoucí až k Valdštejnově lodžii, draka, Rumcajsovu ševcovna atd.
TZ jsme koupili na Valdické bráně.
 
Václav Toth
Václav Toth
Tz
Známka zakoupena v místním infocentru kde mají i další známky z okolí. Město krásné v den naší návštěvy probíhali farmářské trhy tak historické náměstí bylo plné lidí.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
tz
TZ v íčku, děsně milá obsluha, kluk s holkou jedna ochota. Chybělo už jen aby za mě zaplatili útratu. Je tam i Maxiznámka.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v Ševcovně.
 
loveawake.ru
Are you 18? Come in and don't be shy!
Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Byla v infocentru.
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
TZ
Známka dostupná v TIC na náměstí.
 
wenzel
Jičín
Pěkné město se dvěma náměstími, která jsou od sebe oddělena Valdickou bránou. Jen škoda, že hlavní náměstí slouží z cca 50% jako parkoviště. V historických městech bych na takovýchto náměstích parkování zakázal! Doporučuji navštívit Valdickou bránu, projít se lipovou alejí do Valdic nebo navštívit zahrady místního zámku, kam se dostanete z náměstí. Ve stejných místech sídlí velké jičínské IC , kde seženete různé propagační materiály, suvenýry i TZ z Jičína a okolí.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Město pěkné při pohledu z náměstí na bránu si tu představím i toho rumcajse známka koupena v infocentru
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ
Rumcajsova ševcovna byla dnes uzavřena (přestože měla mít otevřeno), IC klasicky v neděli zavřené.
Známku jde koupit i v pokladně muzea.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Známka zakoupena v IC města Jičína.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Jičín
Město ujde, ale na to, jaké to jméno má zvuk, mě úplně neuchvátilo. Náměstí je takové omšelé, půlka z něj je parkoviště a jinak tu toho moc není. Chtěl jsem ocenit, že lze všechny okolní známky koupit na jednom místě v íčku, ale bohužel ač jich tu mají šest, TZ 1447-Valdická brána se tu neprodává, a věž samotná už byla zavřená, takže mi na mapě svítí červená.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Jičín
Známka zakoupena v IC města Jičína. Hezké město.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
V sobotu 13. května jsem se rozjel autobusem do ,,pohádkového Rumcajsova království". ;) Po příjezdu a ranní svačince vedly mé další kroky do historického centra města. Probíhal zde závod nádherných starých automobilů z Veteran Car Club Jičín http://vccjicin.cz/. Prošel jsem trhy v Husově ulici. TZ jsem zakoupil na náměstí v Infocentru u moc milé obsluhy. Dostal jsem plánek Jičína a podrobně mi byla vysvětlena cesta za dalšími TZ.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Jičín
Turistická známka zakoupena v jičínském infocentru, které sídlí ve valdštejnském zámku na náměstí, hned vedle Valdické brány. V prodeji mají několik tur. známek z okolí a jednu výročku. Info má v sezóně do 11. září otevřeno i o víkendu. Historické centrum města je pěkně upravené, na náměstí krásné domy s podloubím. K návštěvě doporučuji blízkou Valdickou bránu, zámecký park, nedalekou synagogu a židovskou školu se zajímavou stálou výstavou židovští spisovatelé v českých zemích a rozhodně procházku lipovou alejí k valdštejnské lodžii. Na Žižkově náměstí hned u sochy draka točí výbornou zmzlinu, mají asi 11 druhů :)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Zakoupeno v infu v Jičíně
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Hezké město
Hezoučké město kousek od Prachovských skal. Známka zakoupena na Valdické bráně.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Centrum města je velice pěkně opraveno,, malebné náměstí. Celkově na mě působilo takovým klidným až ospalým dojmem. V Íčku na náměstí jsou velice vstřícná a sympatická děvčata. Mají zde dostatečnou zásobu TZ i z nejbližšího okolí. Jednoznačně doporučuji též návštěvu věže.
 
Marta Marková
Marta Marková
Židovské památky
Doporučuji také návštěvu synagogy a židovského hřbitova za městem (klíč zapůjčí v infocentru na náměstí).
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Zajímavé město
Známku lze koupit bez problémů na několika místech. Ve městě je spousta míst, která stojí za to navštívit-Valdická brána(má vlastní známku), Rumcajsova ševcovna, kde se vyřádí a poučí nejen děti, ale i dospělí, muzeum, kostel, pěkné náměstí, ale i saň, kterou si můžete vyfotit s manželkou do fotoalba jako "párek saní".
 
Pindrucha
TZ bez problémů v IC. Při návštěvě 14.9. probíhaly dny pohádek . Doporučuji návštevu s dětmi, které si zde užijí.
 
Mirek
Bezproblemu zakoupeno v Infocetru na Jičínském náměstí
 
Eda
4.5.2012 - V "íčku" měli sice inventuru, ale přesto mi známku ochotně prodali. S takovou vstřícností se už člověk dnes setkává málokde. Jinak souhlas s předchozími příspěvky - Jičín mě opravdu příjemně překvapil - nádherné náměstí, krásné město.
 
jana
krásné město
parádní, upravené opravdu pohádkové město. tz koupena v galerii rumcajse,na náměstí vedle íčka. íčko v neděli zavřeno.
 
Libor
17.04.2011 (ne) - TZ zakoupena spolu s TZ 1447 v Rumcajsově ševcovně, dostupná byla i v galerii u IC a v muzeu, jinak všechny TZ Jičína (i 590, 1302 a 1463) na svých místech, ráj pro turisty :-), Ševcovna zejména pro děti príma místo
 
jerry720
Jičín podruhé
Abych nezapomněl - TZ bez problémů zakoupena v "Íčku" na náměstí, měli tam i VTZ "Festival Jičín-město pohádky" a "Jičín-Valdštejnské slavnosti 2010".
 
jerry720
Jičín
Po dlouhé době jsem se v Jičíně stavil v sobotu 28. 08. 2010. Na náměstí v záplavě domů nelze nepřehlédnout jičínský zámek a nalevo od něj Valdickou bránu. Kousek od brány, pod dětským hřištěm, je pak Rumcajsova ševcovna, prohlídku domečku a dvorku ocení nejenom děti:-)
 
Vladimír a Hanina
21.8.2010
V IC v Jičíne jsme zakoupili Bojiště u Jičína (č.1302), Rozhledna Milohlídka - Jičín č. 1463) a Jičín - Český ráj (č.152) a také výroční známky: Festival Jičín - město pohádky (č. 854), Jičín - Valdštejnské slavnosti 2010 (č. 807) - každý kousek za 30 Kč.
 
Luboš
Známka bez problémů koupena v IC na náměstí, spolu s TZ No.1463 a 1302. Známku také mají v Rumcajsově ševcovně
 
Burgin
Jičín 7.ledna 10
Poloprázdné náměstí působilo v povánočním čase trochu zasmušile. V Infocentru ale mají pro každého úsměv a kdo chtěl, mohl si odnést (za 25) i TZ. Pohoda.
 
Radka
pěkné město
Dne 16. 10. 2009 jsme navštívili město Jičín, známku jsme koupili bez problémů v Infocentru na náměstí. V muzeu lze také koupit turistické známky rozhledny Milohlídka č. 1463 a také bojiště u Jičína č. 1302. Určitě se do Jičína vypravte, stojí za shlédnutí.
 
jirkacek
Jičín - město pohádek
Během dovolené v Českém Ráji jsme byli několikrát v tomto kouzelném městě. Nádherné náměstí , přilehlé historické uličky, vše opraveno a čisto. Milí lidé na ulici i v infocentru a obchodech či restauracích. Návštěvu doporučuji, stejně tak jako navštívit obě rozhledny ( Valdická brána 20 kč vstupné a Milohlídka bez vstupného ) , Rumcajsovu ševcovnu 15 kč vstupné , muzeum na náměstí v knížecím paláci - zde je výborná herna pro děti ( nezapomeňte si vyrobit kouzelnou hůlku ať si dokážete otevřít třeba dveře nebo něco spustit ) . My platili rodinné vstupné 120 kč ( v ceně výstava čertů ) . Dále jsme v muzeu mleli obilí a obkreslovali mince. Vedle muzea stojí kostel - hned u Vladické brány. Známky v infocentru k dostání bez problému - Jičín , Milohlídka , Bojiště u Jičína. Celé naší rodině se zde líbilo . Auto jsme parkovali u Kauflandu - zdarma a není to daleko na náměstí.
 
magipriba
Vstupne na Valdickou branu je 20,- .
 
magipriba
Znamka v pohode k dostani v infocentru na namesti.
 
HOLAS + Peťa
V infocentru byla kvůli nemoci změněna otvírací doba, ale známky byly dostupné jak ve Valdické bráně tak v muzeu. Pokud budete v Jičíně určitě nezapomeňte navštívit místní muzeum. Super udělaná prohlídka, do plnění úkolů jsme se zapojili jak malé děti :-) na jeho návštěvu si rezervujte tak 1,5 - 2 hodiny.
 
maskr
Infocentrum otevřeno až od 12:00 tak mi v 10:30 nezbylo nic jinýho,než si pro známku vylízt na Valdickou bránu.Ale nelituju.
 
JirkaS
V IC všechny TZ kromě Valdické brány (1477). Pro tu jedině do věže na konci náměstí, což je pěkný výšlap, ale s možností kouknout na celé náměstí z výšky za 35,-Kč.
 
Janka
Souhlasím s Pavlínou - znamečka je moc hezka:-). A taky musím dát za pravdu Jardovi: restauraci Anděl se radši vyhněte...
 
Pařez
V info Jičín také TZ Lodžie a TZ bojiště u Jičína. Škoda jen motivu na placce - místo Rumcajse bych dal věž s kostelem sv.Jakuba. Rumcajs by se hodil jako emblém druhé strany nějaké místní sady menších suvenýru, jako to mají třeba na Moravě - putování královstvím krále Ječmínka. Jinak je Jičín moc hezké město a rád kolem vandruju.
 
JirkaK
Navštívil jsem město letos v srpnu. V infu měli známek dostatek i SV Za pověstmi Českého ráje.
 
Pavlína
Opravdu nádherná TZ - s Rumcajsem. Hezčí snad ještě nemám:)
 
Michal
JIČÍN ANEB JAK NA NĚJ!!!
Město Jičín je skvělé, člověk všechna ta místa tak nějak zná z dětství, hlavně věž a knížepanský zámek.Parkování je nejlépe řešit tak, že auto necháte tak nějak mezi domy. my jsme ho vždy postavili k plaveckému areálu (AQUACENTRUM), tam je to zadara na celý den a vždy volno. na náměstí je to pak nějakých 600 - 800 metrů pěšky. to turisti zvládnou. Jídlo je nejlepší přímo před bránou na malém plácku v místní jídelně. klasická závodka s výběrem asi 20 jídel s cenami do 59 Kč, dá se platit i stravenkami. Ševcovna je hezká a docela svérázná.Doporučujeme a na Jičín je fakt potřeba chytře:-D
 
Jarda
Dvojí tvář Anděla
Není anděl jako anděl V Infocentru velice milá slečna která podá veškeré informace s milým usměvem velice podrobně a trpělivě.Anděl - restaurace na náměstí - čekání na hotové jídlo 1 hodina a potom to jednomu u stolu nedonesou třeba vůbec,a ještě vám ho i napočítají.Takže Město prohlídnout ano ,ale na jídlo jít radši někam jinam než k Andělu
 
Jiří Polášek
Nemám slov
Co k Jičínu říci ? Málo kdo tam mluví česky,což nejspíš dokazuje oblibu města u zahraničních turistů.Krásné muzeum vrátí i starší generace do dětských let.Pěkná procházka hystorickým centrem.Jen s tím parkováním je to na štíru.Doporučuji všem.
 
Matej
Díky
Děkuju za informaci o dostupnosti známky. Pomohla mi abych věděl že je otevřeno
 
Pinďa
Na něco jsem zapomněl
Milá slečno v infocentru, děkuji Vám tímto ještě jednou, že jste mě s úsměvem a nebývalou ochotou prodala TZ, byť bylo několik desítek minut po zavíračce. Ať Vám tento přístup k lidem ještě dlouho vydrží. Pinďa.
 
Pinďa
Udělátory
Výstava všelijakých hračiček a udělátorů v místním muzeu, mě uváděla do transu. Je mi sice sát, ale připadal jsem si chvílemi, že je mě náct, když jsem si s nimi hrál. I když na druhou stranu si myslím, že bych v oněch letech nedovedl spoustu nápadů dostatečně ohodnotit.
 
Vláďa
Super muzeum
Jičín je moc pěkné město s řadou památek, kolem centrálního Valdštejnova náměstí. Návštěvníkům, kteří berou na své toulky po Čechách děti, doporučuji návštěvu místního muzea, které je pro děti tak poutavé, že odtamtud nechtějí ani odejít. To byl alespoň náš případ. TZ k dostání v Íčku i s TZ 1302 Bojiště u Jíčína.
 
Milan
V muzeu dostupná bez problémů - skvělé muzeum. V ševcovně ji neměli. Valdická brána je uzavřena už i o víkendu.
 
Kitkat
Na informacích města Jičína jsme před dvěma lety úspěšně známku obdrželi bez sebemenšího zádrhelu :)
 
bublifuk
Pozor!
V MIC mají otevřeno v neděli od 12 hodin. Přes týden a v sobotu od 8,00.
 
janek
9.2.2006 na IC známku neměli, ale odkázali nás do muzea které je jen o pár metrů a pár schodů dál. V muzeu
měli plnou krabičku TZ.
 
Libor
Hezké město, známka v IC dostupná bez problémů a s možností výběru. Rumcajsova ševcovna není špatný nápad,
možná jen by tam mohlo být více buď toho Rumcajse, nebo toho ševcování. Ale třeba se dočkáme.
 
Petula
Dne 10.7.2005 měli v IC poslední 2 kusy, Valdická brána i Rumcajsova ševcovna měly známky vyprodané. Někdy
není naškodu mít více prodejních míst:)
 
Ruda a Zuzka
Netradiční muzeum
Regionální muzeum v Jičíně je opravdu skvělé. Můžete si zde prohlédnout archeologické, historické a
přírodovědné sbírky z Jičína a jeho okolí, sami si vyzkoušet některé činnosti např. mletí zrní mezi kameny
nebo spřádání příze na kolovrátku. Pokud chcete, můžete se také podle návodu pokusit najít na zámku tajnou
místnost. Myslíme si, že toto muzeum zaujme svým obsahem a hravým pojetím jak děti, tak pubertáky i dospělé.
Známku jsme koupili v pokladně, kde nabízejí také velké množství nejrůznějších materialů o Jičínském regionu a
Českém ráji. Muzeum je otevřeno celoročně út - ne od 9 do 17h. TZ také prodávají v Rumcajsově ševcovně, která
je otevřená především v sezóně, mimo sezónu příležitostně a také ve Valdické bráně nahoře ve věži. Ta je
přístupná také v sezóně, jinak si lze návštěvu domluvit telefonicky s věžníkem.
 
Lada
V Jičíně v sobotu infocentrum, brána i ševcovna zavřeny. V muzeu známky byly, stály dvacku. Známku Lodžie tam
nemají, protože jim ji nechtějí nechat distribuovat, ale připouštěli, že v Lodžii je špatně k sehnání. Jinak
město hezké, aquacentrum přeplněné
 
Ota
V Jičině je opravdu nádherně, známku jsme koupili v Rumcajsově ševcovně, měli je v Infu. Nádherná pěší zóna i
obě náměstí s kašnamy. Restaurace U Piráta s želvičkami,hbitými hlodavci v kleci(že by Burunduci?) a rybičkami
je nádherná a stojí za to,a ani není drahá. Ve dvou jsme se vešli do 300 Kč s jídlem a pitím, a porce jsou
velké.
 
Ampi
Pěkné místo
Moje TZ č.3. Při třetí navštěvě Jíčína u přiležitosti srazu xpojntu. Pěkné muzeum v budově Jičínského zámku i
dobré aquacentrum. Doporučuji restauraci u piráta!;-)
 
Pavlik a Petrůša
Známek dost na věži i v infocentru...
 
Kamila a Tomáš
Skvělé infocentrum
Pěkné město, dobré restaurace, příjemné prostředí. Velice mile nás překvapili v informačním středisku. Tímto
jim moc děkujeme za zprostředkování ubytování.
 
J&D
Známku prodávají i na věži (pokladna je nahoře). Jinak muzeum je opravdu skvělé a pokud máte hravou náturu,
tak tady si opravdu užijete - už jen díky tomu řadíme ke zlatým místům. Samotné město je moc hezké. Taky nás
mile překvapilo info - plno materiálů o městě a okolí, vše ve velmi zdařilé grafické podobě - prostě úroveň.
 
Karel Jablonec n/N
Nebylo by špatné mít nějáké známky rovněž na věži. Byl jsem na výletě o výkendu a na info MěÚ, Jičín je
pochopitelně zavřeno. A na věži nás poslala paní do zavřeného info centra. Bohužel známku v Jičíně ve volnu
neseženete.
 
Hanuš
Vřele doporučujeme návštěvu Jičínského muzea v paláci, opravdu skvělá a zábavná expozice!!
 
Marcela
známky v infocentru mají.S dětmi určitě navštivte "Rumcajsovu ševcovnu" - vstup 5/15 Kč,
otevřeno do 17h.
 
Marcela
V neděli je infocentrum otevřeno 9-12 a 16-18h. Bohužel jsme se trefili mimo otvírací dobu.Naštěstí nás
napadlo zeptat se na zámku (hned vedle infocentra v 1.patře je městské muzeum) - místo nebylo označeno TZ, ale
známky mají a ochotně prodají.Určitě stojí zato navštívit také Valdickou bránu - známky sice nemají,
ale je odtud nádherný rozhled - 156 schodů, vstupné 15/10 Kč.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek