Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 154 - Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou


Popis

ZOO u zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou.


Mapa

Navštívil jsem Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou - pokladna (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou, stánek - suvenýry
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Zborovská 80, Hluboká nad Vltavou (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/České Budějovice
Poloha:
49°2'33.54"N 14°25'20.46"E
Hodnocení:
2.941
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 154 - Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 154 - Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 154 - Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou
Obrázek č. 4, Turistické známky, No. 154 - Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou


07.08.2023 - dostupná bez problému
31.07.2023 - dostupná bez problému
31.12.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
TZ koupena na pokladně.
 
Štěpán Šafařík
Štěpán Šafařík
TZ
Známka zakoupena na pokladně v zoo za 45 KČ.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v suvenýrech.Už jsem viděl hezčí Zoo, ale mravenci a syslové byli super.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Menší, ale velice pěkná a udržovaná, známka na pokladně
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena ve čt 29.7.21 v IC Hluboká nad Vltavou. Dostupné jsou v IC i TZ 259, TZ 2078 a TZ 2700.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Na pokladně Zoo.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
V infocentru
TZ k dostání také v infocentru pod zámkem Hluboká.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Zoo
Nádherná zoo. Sice menší, ale velice pěkně upravená, nejen výběhy, ale i všechny pěšinky, ploty, záhony a budovy. Také se mi líbí inteligentní rozvržení cest tak, aby šlo všechno projít po jedinném okruhu. Výběr zvířat je také omezený, například kromě několika antilop tu nejsou žádná klasická velká africká zvířata, ale i tak se zde najde pár unikátů. Paradoxně nejvíce mě zaujala nová expozice mravenců, mimo jiné s maravenci atta (střihači).
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena za 35,- v IC Hluboká. Známka již vypadá jinak, verze je ZOO Hluboká nad Vltavou. ZOO hned vedle zámku Ohrada, velmi krásné místo.Nyní před ZOO stánky s trdleníkem a lidovými výrobky.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
TZ
TZ maji v pokladně ZOO
 
František Daněk
František Daněk
Vánoční ZOO
ZOO jsme navštívili poněkolikáté,ale dnes schválně později odpoledne.Chtěli jsme vidět Vánoční nasvícení a to nezklamalo.Doporučuji všem,platí do 7.1.2018.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
ZOO
Menší ale pěkná zoo.Udržovaná a čistá se zajímavými pavilony.Nejvíc se nám líbili akční vydry,marabu,klokánci a vlci,a hezké jsou pěší můstky u rybníka s vyhlídkou na zámek Hlubokou.TZ bez problému v suvenýrech.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Ve čtvrtek 13. 7. jsme již nepokračovali ve sjíždění Vltavy ze Zlaté Koruny do Boršova. Zajeli jsme se podívat do ZOO Hluboká. A velice mne překvapila. Rozměrově se nemůže samozřejmě rovnat té pražské, ale k vidění jsou velmi zajímavá zvířata jako např dovádiví rosomáci, hnědí medvědi labužníci, aktivní vydry nebo ponny. Pavilony jsou nové, udržované a celá zoo je čistá a moderní. TZ byla k dispozici u vstupu. ;)
 
Adélka Bajtková
Adélka Bajtková
18.8.2016
V zoo mají pěkné vydry.
 
wenzel
ZOO Ohrada
ZOO sice malá, ale nádherná. Návštěvníci postupně procházejí ptačími voliérami nebo přes mostky nad rybníkem, který omývá břehy zahrady. V ZOO je několik možností občerstvení u stánků, je zde i veliká restaurace. Terén není náročný, pořád rovina (vyjma uměle vyvýšených kopečků nad výběhy zvířat). Parkování přes hlavní cestu (100,-/den) , ale my šli pěšky z hluboké po břehu rybníka, kde je k vidění mnoho zajímavě rostlých stromů a naskýtá se odtud krásný výhled na Hlubokou. Cesta pěšky z centrálního parkoviště Hluboká nám trvala cca 20 minut. Známka v pokladně.
 
wenzel
Re: ZOO Ohrada
Ještě jsem zapoměl dodat, že pokud před ZOO navštívíte vedlejší lovecký zámeček (muzeum), máte vstup do ZOO zdarma- vstupenka z muzea se vztahuje i na ZOO. Jestli to platí i naopak netuším, stejně jsem tuto informaci zjistil až doma :-(
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
k dispozici na pokladně.

Parkování u ZOO, ale pokud si vyberete k návštěvě jako my svátek a ještě s pěkným počasím, počítejte s tím, že strávíte nějakou dobu ve frontě na parkoviště a další ve frontě na lístky. O ZOO je velký zájem.Otevřeno mají prakticky pořád :-)

leden - únor 8:30 - 16:00
březen 8:30 - 17:00
duben - květen 8:30 - 18:00
červen - srpen 8:30 - 19:00
září 8:30 - 18:00
říjen 8:30 - 17:00
listopad - prosinec 8:30 - 16:00
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
TZ
zakoupená v suvenýrech :), ale mají jí i u pokladny :).... Vřele doporučuji mám ZOO moc ráda.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
ZOO
Hezká zoo, opravdu rodinná.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Zoo Hluboká
Zoo je celkově moc pěkně udělaná. Bohužel jsme asi přijeli ve špatnou dobu, protože moc zvířat (hlavně exotických) vidět nebylo.
 
Radek Houdek
Radek Houdek
známka
Turistické známky mají ve dvou verzích. Známka uvedená zde jako aktuální je dostupná v pokladně. Ovšem v areálu v obchodě s hračkami paní prodává známku úplně jinou, podle ní čerstvou novinku. Ani na webu zde ještě není.
 
Lucie
Zoo pěkná, menší, takže se člověk moc neunaví. Turistickou známku najdete bez problému v obchodě s hračkami v areálu zoo.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Vstup kupodivu zcela zdarma, v pokladně nikdo. Známka zakoupena v blízkém antikvariátě pod Hlubokou... Zoo je docela působivá, doporučuju!
 
Míšánek
Zoo orientovaná především na ptáky. jsou zde chované i velmi vzácné exempláře, bohužel pro oko laika jsou naprosto nezajímavé. Momentálně se zoo docela rychle a úspěšně rozrůstá, co se týče nových expozic, zaplnění zvířaty však trvá dlouho a lidé si často prohlíží prázdné klece a výběhy. Za nejzajímavější zvířata zde považuiji mary stepní, želvu matamata třásnitou, marabu afrického. Mí oblíbenci jsou však kopytnícim :) .
 
jerry720
ZOO Ohrada
Návštěva na velikonoční pondělí 25. 04. 2011. Vůbec jsem nečekal, co všechno v této ZOO je, byl jsem velice mile překvapen. Vstupné do ZOO i do vedlejší expozice na zámku je za 90 kaček pro dospěláka. TZ bez problémů pořízena v prodejně suvenýrů v areálu ZOO.
 
Gabriela Krumlová
Moc krásná zoo, příští léto pojedeme znovu, to už tam bude plno nových expozic. Jinak medvěd byl úžasnej... :-)
 
Pinďa
Všichni chválí ZOO. Já začnu i skončím u vchodu
TZ i razítko dostanete u velice příjemné paní pokladní, sběratelky obého. Hned je poznat, že nakupujete u odbornice. Děkuji Vám. Určitě se ještě někdy zastavím. Pokoukat i pokecat.
 
Lucka
Známku jsme si koupili v pokladně v ZOO - starou za novou cenu 30,- Kč
 
ivo
Milé překvapení
Návštěva předčila naše očekávání. Byť rozsahem vskutku málem "rodinná" ZOO (menší jsou asi jen Chleby), výborně využitá související vodní plocha a připravené pozemky pro další expozice (už aby!) Spousta průchozích expozic a super vzdělávací centrum. Jooo, holt Temelín je dobrý partner...
 
Iška
Zoo Ohrada je naprosto kouzelná. Přes prázdniny mají otevírací dobu až do osmi hodin večer, to už jsou zvířata docela akční. Naše děti nejvíce uchvátily vydry, hnědá a rezavá veverka, které předváděly docela slušný tělocvik a mne nejvíce divoký kocour (aspoň myslím), který nejdřív vzteky prskal a pak klidně naslouchal, co mu říkám - takové spříznění duší. Jinak souhlasím s tím, co píše Majka o zlodějně v restauraci u prolejzaček Manžel si tam dal presso, aby vydržel dloudou cestu autem domů, a dostal jen půl deci za 25,- Kč. Známky prodávají na pokladně.
 
Jaroslav Brabec
Tahle zoo nikdy nezklame
Naše asi třetí návštěva, děti se pobavili u zvířat i na hřišti a známka koupená bez problému hned v pokladně i s výročkou :-)
 
benino
Návštěva Zoo byla po roce opět velmi hezká,krásné počasí a viděli jsme i krmení vyder.. můžeme jen doporučit,dětem se tam líbilo, v nově umístěné pokladně (oproti loňskému roku) dostupné obě známky - TZ 154 a i výroční známka k 70 letům založení. :))
 
Páv
PS pro Karla: známka už je opět k dispozici na pokladně :)
 
Majka
Návštěvu ZOO mohu jen doporučit. Je vhodná zejména pro malé děti, protože není tak rozlehlá a zvířátka jsou většinou vidět (jen na vydry nemáme štěstí..:-) bez hledání. Rozšíření zahrady také vítáme, zejména ty rozsáhlé prolejzačky na konci zahrady. Ovšem jednu neblahou zkušenost máme také a to právě u těch prolejzaček - chtěli jsme si dát ledovou kávu u baru, zatímco syn prozkoumával okolí. Jaké bylo naše překvapení, když nám slečna "uvařila" 2dcl "eiskaffee",které přelila ze stejnojmenné krabičky, která se normálně prodává 0,5l cca za 15Kč. My ale zaplatili za 2x 2dcl 70Kč! To je podle mě zlodějna a nic na tom nezmění kopeček šlehačky na vrchu...:-)
 
Karel
Prima malá zoo
Nevelká ZOO ale za poslední roky udělala obrovský skok vpřed. Nejbohatší je v expozici vodních ptáků, kde několik průchozích voliér - pelikáni, kormoráni, volavky, černé labutě aj. Nádherní psouni a medvědi, které máte možnost sledovat ze vzdálenosti 1 m! Na konci zahrady je dětský koutek, kde děti mohou granulemi krmit kozy (moje děti chtějí vždy nějakou atrakci...) a velmi slušná restaurace i s hotovkami. Hned vedle ZOO je zámeček Ohrada s expozicí lesnickou a myslivosti. KarelPS: známka není na pokladně ale ve stánku se suvenýry hned vedle.
 
Petr M.
Chválím za snahu a podobu téhle ZOO! Krásně udělané tematické celky. Líbí se mi, jak dokázali využít přítomnosti rybníka. Fajn relaxační procházka.
 
Miloš
TZ bez problemu dostupná v pokladně.
 
ital
ZOO-Hluboká nad Vltavou
ZOO JE O HODNĚ VĚTŠÍ NEŽ ,KDYŽ JSEM TAM BYL NA POSLEDY.
 
Aleš Tobiška
ZOO Ohrada je maličká, ale vcelku hezká zoologická zahrada. Moc hezký je výběh klokanů a bazén s vydrami. Známku v pokladně neprodávají, s tím že je v prodejně s hračkami. Zde však mají pouze známky na vycházkové hole. Bylo navíc deštivo, tak jsem neměl chuť shánět ji někde jinde. Tak opět budu žádat Rýmařov. :-))
 
Eva
V Zoo TZ dostupná pouze v hračkářství kousek za pokladnou.
 
jirka
TZ dostupná pouze v knihkupectví !
 
Lupíno
ZOO je zase o něco větší a stále rozšiřují. Krásný výlet pro rodiny s dětmi.
 
Luboš
V sobotu 8.7. k dostání také nová VTZ Po stopách dobrého vojáka Švejka 2006.
 
Jirka
Zavřená pokladna
Zoo je to sice pěkná, ale bohužel přes zimu není pokladna otevřená (mají zde dobrovolné vstupné), tudíž tam
nelze zakoupit známku.
 
Pavel
Smutný
Souhlas s předchozím příspěvkem. Krásná Zoo. Dojem mi ale pokazilo právě probíhající střílení kačen na
vedlejším rybníce. Fakt blbej zážitek, koukáte na ty krásný zvířata a vedle padaj do vody mrtvoly kačen. Tohle
spojení bylo dost brutální...
 
Radka
ZOO Hluboká
Krásná Zoo, vřele doporučuji, pro děti jsou zde k dispozici dva výběhy , kde si mohou hrát se zvířaty (kozy a
morčata). Je zde i malý hrací koutek (písek, hopsadlo a skluzavka)
 
Cervanek
Roztomilá zoo
Sice maličká - ale opravdu velice útulná a příjemná zoo. Vřele doporučujeme.
 
Libor
Asi nejmenší zoologická zahrada u nás, ale stojí za návštěvu. Je hned vedle loveckého zámečku Ohrada. Zajímavé
začlenění rybníka do zoo.
 
Pavel
Otevřeno od 9-18, prohlídka bez průvodce. Záleží jen na vás, jak dlouho a u čeho se zdržíte. Známky mají.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek