Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 264 - Jindřichův Hradec


Popis

Sídlo jihočeských velmožů, rybníky opěvněný hrad přestavěný renesančně, městské památková rezervace.

Mapa

Navštívil jsem Jindřichův Hradec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
ČD centrum Jindřichův Hradec
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, J. Hradec
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Unios tourist shop, II. zámecké nádvoří, Jindřichův Hradec
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Panská ul., Jindřichův Hradec
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°8'30.47"N 15°0'1.55"E
Hodnocení:
2.984
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 264 - Jindřichův Hradec
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 264 - Jindřichův Hradec


21.10.2022 - dostupná bez problému
03.08.2022 - dostupná bez problému
02.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena na pokladně zámku.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v IC Panská 136. Mají zde i TZ 2412 Rozhledna Rýdův kopec. Moc hezké a příjemné městečko.
 
Jan Goláň
Jan Goláň
skvela pruvodkyne
V pátek ráno jsme měli jen naší soukromou prohlídku pro 7. Slečna průvodkyně úžasná. Zámek rovněž, zelené pokoje mají překrásnou vymalbu.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Prohlídka
Zámek opravdu veliký. Známka v prodeji v pokladně, nedalekém muzeu a taktéž na věži.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Jindřichův Hradec
Zajímavý zámek, který je velký rozlohou a mísí se tu několik stavebních slohů. Prohlídka byla zajímavá.
 
wenzel
Jindřichův Hradec
Nádherné jihočeské město a pěkným zámkek, historickým centrem a náměstím, které bohužel částečně slouží jako parkoviště :-( Ve městě spousta památek, muzeí, restaurací. Doporučuji zajít pod náměstí na most mezi rybníkem Vajgar a zámkem, odkud je právě na zámek nádherný výhled. Pochválit musím i bohatě vybavené IC, které hledejte na rohu ulice spojující obě náměstí.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Jindřichův Hradec
Nezklame, vše již bylo řečeno v předchozích příspěvcích. TZ bez problémů na všech uvedených místech.

Na zámku se provází i v listopadu, my jsme dnes (prohlídka v 11h) měli štěstí na zcela úžasnou průvodkyni. Žádný styl "gramofon", ani dlouhé pomlky nebo přebrepty. Příjemný a srozumitelný projev, hluboké znalosti, jasný zájem o věc. Tady by se ostatní měli učit. Děkujeme za krásný zážitek!
 
Alka
Historické město s mnoha památkami
V tomto pěkném historickém městě jsme strávili několik dní a vůbec jsme se nenudili! Na relativně malém prostoru je tu spousta památek, které stojí za vidění. K návštěvě určitě doporučuji třetí největší hradní a zámecký komplex u nás-zde je možné vybrat si hned z několika okruhů, my ten náš zakončili v hudebním pavilonu Rondel s překrásnou výzdobou a dokonce i s hudebním doprovodem. Okolní zahrady se sice momentálně opravují, vydechnout si lze na nádvoří či u rybníka Malý Vajgar, odkud je též pěkný výhled na zámek a městskou památkovou zónu (úžasný výhled je též z vyhlídkového místa Karlov). Centrum je protkáno uličkami s historickými domy, kavárničkami, nachází se tu nekolik muzeí-fotografie, gobelínů... i církevních památek - kostel Nanebevzetí Panny Marie, Minoritní klášter... Jako perličku zmíním možnost překročení 15. poledníku, o čemž vám ve stejnojmenném penzionu u Městské věže vydají i certifikát:-)
 
Lucie Růžičková
Lucie Růžičková
tz 264
TZ získána na pokladně muzea v minoritském klášteře. Mimochodem ten rozhodně stojí za návštěvu!
 
Renáta Bujoková
Renáta Bujoková
..
moc krásné městečko i jeho okolí, známka bez problémů..výborné rybí speciality
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Známka v pohodě k zakoupení v infocentru na pěší zóně; mají ji i v muzeu a v pokladně jindřichohradecké věže (skvělý výhled, ale výstup a sestup chvílemi celkem náročný). Kousek od věže doporučuji příjemnou vinárnu U KOVÁŘE s točeným pivem Popelín, kousek od hradu zase pivnici POD HRADEM s nabídkou piv z Českého Rudolce a pěkným posezením na břehu Nežárky.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Krásné město
Jedno z nej měst v Čechách,spousta památek,doporučuji i muzeum a v něm Krýzovovy jesličky..určitě si nenechte ujít i Floriánka v jedné z nákupních pasáží.Známka dostání v muzeuu bez problému..
 
Petr Lískovec
Petr Lískovec
Dodatek
Ještě musím dodat, trochu problém z parkováním. Doporučuji malé parkoviště u městského hřbitova asi 400 m od zámku. Známka v pohodě dosažitelná na náměstí v Infocentru.
 
Petr Lískovec
Petr Lískovec
Pěkný zážitek
Velmi pěkný zámek, příjemná, znalá!!! a velice hezká průvodkyně.
V zámecké restauraci doporučuji řízek jako kolo od vozu. Opravdu šílená porce. Gulášová polévka velmi slabá:-(!!!!!!
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Pěkné město
Známka zakoupena v Infocentru v Panské ul.
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
JH
Pěkné město, památky pohromadě, takže nehrozí bloudění. Nádherný zámek, až na auta v centru města. Ale to je problém většiny českých, moravských i slezských měst.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
JH
Krásné historické město plné malých uliček, hezkých doměčků a pohody, ale probůh! Člověk se stejně nepokochá, když musí pořád dávat pozor, aby ho nepřejelo auto. Byla jsem překvapená, na kolik je historické centrum JH zaplaveno auty. TZ k mání na zámku
 
Mipix
Krásné a velké historické město, jeden den na návštěvu je málo a nestačí, my si ho užívali celý týden. Rozhodně doporučuji si udělat procházky kolem dokola zámku, uvidíte pěkné výhledy na zámek a město. Dost problém tam je MHD, jezdí si jak chce a málo, strašná služba, chápu, proč všichni místní říkají, že jezdí výhradně auty. TZ k mání v Íčku.
 
Pinďa
Jak nepřijít o nervy
Pokud nechcete hledat záchytná parkoviště, doporučuji zaparkovat u některého supermarketu. Nejvýhodnější je Lídl na kruhovém objezdu směr Pelhřimov. Je postaven v areálu bývalých kasáren a do města je to pár kroků, pokud zvolíte správný směr a půjdete pořád rovně. Další velká parkoviště jsou u Alberta a Kauflandu. Cesta odtud je však nudnější, asi polovina vede panelákovištěm. Parkovat se dá i na náměstí a za kostelní věží, obé za peníze. Nebo zadara přímo u muzea. Tam však bývá zhusta plno. Nejbližší záchytné parkoviště u centra je u zimáku. Hodina tam stávala pětikačku. Nedoporučuji parkovat v centru mimo vyhrazená parkoviště. Místní měšťáci jsou bdělí, ostražití a neznají bratra! Hezká sestra by je možná ukecala, ale raději bych to nezkoušel :-)
 
Libor
21.08.2010 - TZ v pokladně zámku i v nedalekém IC, zámek (spolu s hradem) pěkný rozlehlý, cestou k zámku výborná zmrzlina :-)
 
jerry720
Jak přijít o nervy
Když pominu krásy města a jeho památek, tak by člověk přišel o nervy, když má někde ve městě zaparkovat. Hledal jsem nějaké záchytné parkoviště, ale nepodařilo se mi to. Třikrát jsem to podle cedulí označujících různé parkoviště objel dokola, než jsem našel flek před zdrávkou. A to byla středa po obědě. TZ jsem bez problémů koupil v "Íčku" na pěší zóně (ul. Panská).
 
houkadlo
TZ koupena v íčku na pěší zóně.Šikovná paní mi sdělila vše co jsem chtěl,hlavně o pevnostních areálech a liniích opevnění.Jinak JH je krásné historické město na jehož turistickou prohlídku si vyšetřete alespoň šest až sedm hodin.Kromě komplexu hrad-zámek a okolí doporučuji i menší ale zajímavou expozici o československém předválečném opevnění.Vchod je v první bráně.Okolí města je taky něco.Příroda,lesy,parní úzkokolejka,linie řopíků,Landštejn,svatý klid,o turisty dobře postaráno.Je vidět že se tady používala hlava a rozum.Tak trochu vadou na kráse je historické náměstí vedle zámku...zoufale přecpané auty.Bylo jich tady tolik že mi připadalo že leží ve vrstvách na sobě!!!Nějaká snaha o regulaci toho šrotopřívalu veskrze žádná.Zastupitelé města to nechali živelně vyhnít.proč se tohle musí stávat???
 
Jaromír
Hezký a rozlehlý zámek (3. největší v ČR), prošli jsme trasy A, B a věž. Chválím slečnu průvodkyni, milá, perfektní výklad a všechny otázky bez problémů zodpověděla.
 
Veronika
Velice krásné město! TZ bezproblému koupena v infu. Na zámku jsme nebyli, ale určitě si vylezte na věž! Je parádní. A podivte se do zameckého mlýna. Mají tam akvárium s rybama našich rybníků a řek. Abych pravdu řekla, do té doby jsem je ještě nikdy neviděla (leda kapra, ale toho jen usmaženého na vánočním stole...) Prostě krásné město, které stojí za to vidět!
 
Pítrs
Nádhera. Doporučuji všechny tři okruhy, počítejte skoro tři hodiny, ovšem stojí to za to. V pokladně na zámku TZ neměli. V infocentru na náměstí byla bez problémů.
 
Miloš
Krásne město. Rozhodně doporučuji navštívit kostelní věž.Je to opravdu adrenalin.Známku jsem sehnal bez problenmu v- Infocentrum, Jinřichův Hradec, Panská. Měli také tz úzkokolejka Kamenice No 350 a úzkokolejka Bystřice No 351 a Výroční TZ 110let trati JH
 
Peptullix
Beltine
Známku jsem koupil o Beltinu v Infocentru. Město i zámek parádní.
 
Pinďa
Jindřichohradecký unikát
Děkuji Jájince, konečně jsme se dopočítali. Ještě bych se chtěl zmínit o jednom unikátu. Na výpadovce na Novou Bystřici stojí benzínová pumpa. Na panelu jsou napsané produkty a ceny. Benzín, Diesel, Rum. Pokud se někomu zdá, že špatně četl, ať zmíněnou pumpu navštíví. Ze stropu vede nerezová trubka, končící v odměrném válci. Obsluha vám do přinesené nádoby natočí pravý Jinřichohradecký rum. Je vidět, že existují i benzínky, která prodávají palivo nejen pro motoristy, ale i pro pěší.
 
Jajinka
Ahoj, my tam byli v patek a elektrifikaci uvedu na pravou miru :-) Hradec byl elektrifikovany jako 2. v interierech a jako 4. exterieroveJinak byla taky otevrena jenom trasa A...Navstevu vrele doporucuju, je to tam moc hezke. J
 
geomailer
Která trasa je nejlepší?
Tak tuhle volbu jsme měli snadnou - dnes byla k dispozici pouze trasa A. Všechny tři prohlídkové trasy budou k dispozici až v květnu. Ohledně elektrifikace - průvodce nám sdělil že Hradec byl čtvrtý, ještě prý ho předběhl Písek. Asi by si v tom měli udělat pořádek. Známku lze koupit i v pokladně zámku, infocentrum v Panské o nedělích neotvírá.
 
Pinďa
Nic ve zlým
Ale na zámku měli pravdu. Všechny trasy jsou pěkné. Chce to udělat více návštěv a pokaždé zvolit jinou trasou. Co by jste však neměli vynechat, je návštěva muzea, jehož součástí je prohlídka Krýzových jesliček. Jedná se o nevětší mechanický betlém na světě a roku 1998 byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Je postaven na ploše 60 m2, obsahuje 1398 figurek, z nichž se 133 pohybuje. Od muzea doporučuji jít ke kostelu a projít si staré město s vyhlídkou na Nežárku. Když jsem tuto část Jindř. Hradce před lety objevil, měl jsem pocit, že jsem se ocitl ve Foglarových Stínadlech. Ještě další zajímovostí je, že J. Hradec byl po Vídni a Praze třetím městem, která mělo elektrické veřejné osvětlení. Pokud přijedete autem, tak parkovat se dá zadarmo ve dvoře naproti muzeu. Do centra je to doslova několik kroků.
 
Vincentka
Mapa
Město aj zámek sa nám líbili, ale měli sme hrozný problém z orientaců. Jediná mapa města byla na parkovišti, akorát tam zapomněli nakreslit, kde právě stojíme. Tož sme blůdili centrem a domýšlali sa, kde to asi sme a co to asi obdivujeme. Zámek byl moc pěkný, ale když sme sa optali, kerů trasu nám doporučíja, tož nám nebyli schopní řéct vůbec nic, akorát že sů šecky 3 pěkné. To je, ale vzhledem k cenám za prohlídku s prominutím docela na prd! Ináč sme sa dobře najedli aj napili a celkově sa nám Jindřichův Hradec zamlůval.
 
Jarmilka
Zámek,hrad jindřichohradecka skutečné pěkné místečko,TZ jsem dostala jen ve suvenýrách u zámku,jinde jí prostě nemají.
 
Martina
moc pěkné místo stojí za to se tam podívat!
 
Honza
Kráva hajzlbába
Známku koupil v suvenýrech v zámku. Je jich dost. JH krásné město. Zámek taky. Zajímavé WC v zámku. Za
návštěvu 4,-Kč. Já měl u sebe 3,50. Hnusná stará špindíra mi na můj dotaz řekla že to stojí 4 a basta.
Tisícovku mi merozměnila protože by musela upustit místnost a někdo by čural zadarmo. kráva. Naštěstí v okolí
dost hezkých hospůdek, kde nají pro prostatika pochopení.
 
Matějovská Radka
Vadilo mi, že informační centrum zavíralo celkem brzy. Jinak vše v Hradci stojí za vidění
 
Lenka
V muzeu jsou nádherné Krýzovy jesličky,ale i ostatní stojí za vidění.Celé město i zámek je moc pěkné.Známky v
muzeu mají stále za 20kč.
 
Zbyněk Roboch
Krásné město, doporučuji.
 
Cinca
Krásné město,krásný zámek.Doporučuju zdolat hradní a městskou věž - super výhled,městská věž jen pro zdatné
nebojsy.(hrozně uzonký ochoz).Na oběd doporučuju zámeckou restauraci U Jakuba- levné a dobré!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2804 Turistických známek
2709 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek